ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2014 o 16:22, lis_23 napisał:

> /.../ > O co tak dokładnie chodzi?, gdyż poezji w swojej wypowiedzi się nie dopatrzyłem? ;)

Całe życie piszesz prozą. To tylko wybitne osobistości, jak na przykład Mickiewicz, w części piszą prozą, a w części poezją. Nie znam nikogo, co by tylko samą poezją pisał....
No, ale najwyraźniej próbkaTwojej poezji niskich lotów była, zatem łaczę się z Tobą w bulu i nadzieji ;-P, bowiem bywają poezyje bez rymów (częstochowskich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że w tym roku promocje nie powalały :P
Sam zaopatrzyłęm się tylko w tego CS:GO, L4D2 (free), Dark Souls: Prepare to Die edition i jeszcze tego Batman Season Pass, które wreszcie przecenili na ostatni dzień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu promocje powalały od 19 do 23 grudnia, potem było już tylko słabiej i czasem jakaś perełka wyskoczyła, ale zbyt droga, żeby się nią zainteresować. Liczyłem na przecenę paru gier niezależnych, ale się nie doczekałem takich obniżek, jakich chciałem. Na mojej liście na poprzedniej stronie do Poker Night 2 są gry, które faktycznie chciałem. Metro...no cóż, napaliłem się, jak kolega kupił. Narobił mi smaka i się zdecydowałem. Ostatnie pozycje to już wynik lekkiego zdenerwowania z powodu mojego gapiostwa i zakończenia flash sales oraz cc przed czasem na Steam. Wziąłem praktycznie przez impuls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za te wszystkie gry? :)
W sumie to stwierdziłem, że na Steamie się nic nie opłaca kupować, bo albo było już taniej gdzie indziej, albo niedługo będzie :D
W każdym razie normalne, bez obniżek, ceny niektórych gier przerażają - za jakieś indyki 20 euro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 18:32, pawbuk napisał:

Ile dałeś za te wszystkie gry? :)
W sumie to stwierdziłem, że na Steamie się nic nie opłaca kupować, bo albo było już taniej
gdzie indziej, albo niedługo będzie :D
W każdym razie normalne, bez obniżek, ceny niektórych gier przerażają - za jakieś indyki
20 euro :D

O tak... niektóre ceny na STEAM''ie to chyba z kosmosu biorą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 18:32, pawbuk napisał:

Ile dałeś za te wszystkie gry? :)
W sumie to stwierdziłem, że na Steamie się nic nie opłaca kupować, bo albo było już taniej
gdzie indziej, albo niedługo będzie :D
W każdym razie normalne, bez obniżek, ceny niektórych gier przerażają - za jakieś indyki
20 euro :D


500 na PSC dałem (i jeszcze 0,25 z kuponu, który mi się ostał z lata), oraz ze dwa euro z kart poszło. Dużo jak dużo, ale inaczej, niż PSC nie mogę kupować i dlatego albo muszę się godzić na ceny Steama, albo olewać wyprzedaże.

Zaraz (no 17) będę miał urodziny, to też coś wpadnie do portfela.

Obecnie zbieram pieniądze albo na nowy komputer (bo stary to architektura na AGP i jakakolwiek wymiana obudowy i podzespołów kosztowałaby mnie drożej, niż kupno nowego), albo na nowego laptopa (myślę o lenovo y580, ale prawdę mówiąc, to się niespecjalnie znam na lapkach), albo też na komputero-laptop czyli All in One PC.

Jeszcze mam ewentualność taką, że naprawię swój poprzedni laptop (całkiem dobry, ale ciut zajechany i możliwe, że przysmażony w pobliżu karty grafiki).

W każdym razie, na razie to nie mam sprzętu na odpalenie tych gier, może poza PixelJunk Eden.

A jeśli chodzi o kasę, to z kart kupiłem tylko dodatki do Tomb Raidera, PixelJunk Eden i Don't Starve. Reszta dzięki PSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem lekko zdziwiony tym, co dziś nam zaprezentowano... Cały dzień Steam szaleje, gry kupować można, ale market już jest niedostępny, podobnie jak nasze Inventory. Zamiast odłożyć zakończenie wyprzedaży, po prostu całość olewają, termin rzecz święta i chrzanić klientów. Braaaawo, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:02, luzac napisał:

Nie ich wina, że są ofiarami DDoS.


Przecież nie czepiam się samego faktu, że Steam nie działa (bo to, jak słusznie zauważyłeś, nie ich wina, że jakiś debil uważa, że jest "haXX0rz", bo korzysta z czyjegoś skryptu), tylko tego, że w zaistniałej sytuacji nie pomyśleli o tym, by pójść graczom na rękę i przedłużyć czas wyprzedaży/dostępności wyprzedażowych bonusów o, powiedzmy, 24 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:22, pawbuk napisał:

Pewnie sporo osób zostało z niesprzedanymi kartami :D Tak z ciekawości, po ile szły pod
koniec wyprzedaży? ;)


Właśnie w tym problem. Gdyby chociaż nie "genialny" pomysł ze znikaniem Snow Globes, to nie byłoby tak źle (co one w ogóle komu przeszkadzały, jak rany?!)... Nie wiem jakie ceny były w ciągu ostatnich 24 godzin, ale wczoraj wieczorem wahały się od 10 do 12 centów. Co, swoją drogą, trochę mnie dziwi. Skoro ludzie widzieli, że nie sprzedadzą kul, a do końca została niecała doba, czemu nie obniżali cen? Wolałbym sprzedać 10 kul po 3 centy niż jedną za 10, szczególnie wiedząc, że jeśli ich nie sprzedam, to po prostu przepadną. Rozważałem nawet kupno kilku, by wbić drugą rangę (jedną wbiłem za kule, które zebrałem z głosowań), ale na to bym się zdecydował tylko w sytuacji, gdyby cena spadła poniżej 5 centów. Do wczoraj nie spadła, dziś od rana Market leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:41, Piotrek_K napisał:

Jedna z kul na godzine przed koncem wyprzedazy sprzedalem za 0.09Eur (wiec ktos to kupil
za 0.11Eur) ;)


Tak więc ostatecznie ceny aż tak bardzo nie spadły :D Mi się udało sprzedać kilka kul jeszcze za ok 0,30 Euro, większość jednak po mniej więcej 0,13 Euro. Albo ludzie powyrabiali odznaki albo zostali z niesprzedanymi kulami :) Ja bym sprzedawał nawet po niskiej cenie, byle coś do portfela wpadło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj sprzedawałem za 0,12 [a folię, która mi wpadła, to także ładnie poszła. Całe 1 euro dostałem, a kupujący dał za to 1,12 bodajże]. Zysk z każdej sprzedanej zwykłej kuli to był dla mnie 0,10 centów, ale opłacało się. Dziś sprzedałem za 0,14. Widać, że ludzie chcieli kupić za każdą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za calutkie 50 zł

Tomb Raider Complete Collection
Spelunky
Insurgency

Wszystko od sąsiadów zza Buga.

Z giveawayów eventowych

-The Walking Dead 2
-Terraria
-Age of Empires Legacy Bundle

Jakoś specjalnie nie poszalałem, ale jakoś funduszów nie było, ani chęci żeby kupić coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:59, pawbuk napisał:

Ja bym sprzedawał nawet po niskiej cenie, byle coś do portfela wpadło :)


Ano właśnie, wystarczy trochę pomyśleć...

Patrząc na historię zarówno letniej, jak i zimowej wyprzedaży, ja w tym momencie wstrzymuję się z craftowaniem jakichkolwiek odznak. Poczekam na kolejną letnią wyprzedaż i na kilka dni przed, zacznę znowu craftować. Poprzednio w ten sposób można było uzyskać wyprzedażowe "karty", które początkowo chodziły po kilkadziesiąt centów (mój pierwszy Snow Globe był foilem, który poszedł za 3+ euro). Może w ten sposób uda się zarobić kilka euraczy na gry...

Tak czy siak, zimowa wyprzedaż była wyjątkowo nieudana. Znikające kule, kiepske przeceny, zakończenie głosowań na 32 godziny przed końcem wyprzedaży (nie wiem, o co im z tym chodziło)... Szkoda, naprawdę. Do tej pory na wyprzedażach steamowych zostawiałem kilkanaście-kilkadziesiąt euro, tym razem nie zobaczyli nawet centa z moich pieniążków. Mam nadzieję, że na kolejnej, letniej wyprzedaży się to zmieni i wrócą do tego, co było dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zalew tych zwykłych kart na rynku, że cena praktycznie zawsze będzie bardzo niska - rzędu 10-15 eurocentów. Może w pierwszych godzinach, kiedy karty do danej gry zaczynają być dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 14:56, SiDi napisał:

Może w pierwszych godzinach, kiedy karty do danej gry zaczynają być dostępne.


Ale ja nie mówię o kartach z gier, tylko o kartach wyprzedażowych (Summer Getaway Trading Card/ Snow Globe). Początkowe ceny zwykłych kart (nie foil) w pierwszych godzinach wyprzedaży sięgały kilkudziesięciu centów. Nawet mając kilka takich kart można zarobić parę euraczy właściwie za nic. Potem rzeczywiście ceny spadają do kilku-kilkunastu centów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się