ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Wybaczcie jeżeli pytanie zadaje w nieodpowiednim dziale ale potrzebuje szybkiej i konkretnej odpowiedzi. Kupiłem na steam Arma: gold edition, znajomi mają zamiar kupić wersję pudełkową. Będę miał możliwość postrzelania z nimi w kooperacji jezeli ja mam wersje na steam a oni nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych gier które podałeś miałem okazje grać tylko w And Yet it Moves, koncept fajny ale gra generalnie nie przypadła mi do gustu :P Sper Meat Boy to standard, pograłem w niego chwile.. z reszty słyszałem tylko o Giana Sisters i Cave Story - dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 23:31, Paweuu napisał:

jakbym tylko miał pegaza .. :)

Żaden problem. Wystarczy dobry emulator i romy. I grasz. Tak się składa, że przeszło 2 tygodnie kolekcjonowałem i porządkowałem romy w taki sposób aby się nie powtarzały i jak najmniej było po japońsku. Jak chcesz to wrzucę na jakiś serwer i podam linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 23:54, Karanthir666 napisał:

> jakbym tylko miał pegaza .. :)
Żaden problem. Wystarczy dobry emulator i romy. I grasz. Tak się składa, że przeszło
2 tygodnie kolekcjonowałem i porządkowałem romy w taki sposób aby się nie powtarzały
i jak najmniej było po japońsku. Jak chcesz to wrzucę na jakiś serwer i podam linka.


Nie chce nic mowic, ale przed linkowaniem zapytalbym najpierw moderacji lub adminow czy to nie podpadaloby pod forumowa definicje "piractwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 00:00, kuba9876543210 napisał:

Nie chce nic mowic, ale przed linkowaniem zapytalbym najpierw moderacji lub adminow czy
to nie podpadaloby pod forumowa definicje "piractwa".

Przepraszam,od kiedy zbiór kilkuset DARMOWYCH plików jest nazywany piractwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 00:19, Karanthir666 napisał:

Przepraszam,od kiedy zbiór kilkuset DARMOWYCH plików jest nazywany piractwem?


O ile mi wiadomo ROM''y są nielegalne. Emulator jest w pełni dozwolony, lecz posługiwanie się ROM''em podchodzi pod przestępstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 00:45, Inferno0009 napisał:

O ile mi wiadomo ROM''y są nielegalne. Emulator jest w pełni dozwolony, lecz posługiwanie
się ROM''em podchodzi pod przestępstwo

Chyba że dana gra jest dostępna na licencji abandonware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawy z ROMami sa czesto niejasne prawnie i jako ze (jak kazdy troche tu bywajacy wie) forum/moderacja ma dosyc agresywne podejscie do "piractwa", "propagowania piractwa" i podobnych (i rozumiem to, majac tu sklep z grami w interesie ich jest tepienie tego), to zalecalbym najpierw skontaktowac sie z w/w osobami zanim zaczniesz takie linki tu wstawiac.

Co do emulatorow to tez roznie pod wzgledem prawnym, w niektorych przypadkach np. powinno sie miec wlasny BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 00:56, Ranveld napisał:

Chyba że dana gra jest dostępna na licencji abandonware.


Proponuje najpierw zapoznac sie z prawem. Nie istnieje cos takiego, jak pojecie "licencji" abandonware. Abandonware to po prostu oprogramowanie, ktorego producent juz nie wspiera lub ktorego tworcy przestali istniec (rozwiazano firme itp). O ile naruszenie praw autorskich w takiej sytuacji jest rzadko scigane( bo nie ma komu go zglosic), to jednak nadal one istnieja i zlamanie ich jest naruszeniem prawa, czyli po prostu zwyklym piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że np. Nintendo sprzedaje swoje stare gry z NESa, SNESa czy GBC za niewielkie pieniądze i można je uruchomić korzystając z opcji Virtual Console na 3DSie/Wii U. Sporo tytułów jest już dostępnych, pewnie jeszcze więcej wyjdzie w najbliższych latach. Dlatego w tym przypadku jak najbardziej ma kto zgłosić i ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 10:30, Kadaj napisał:

To ja jeszcze dodam, że np. Nintendo sprzedaje swoje stare gry z NESa, SNESa czy GBC
za niewielkie pieniądze i można je uruchomić korzystając z opcji Virtual Console na 3DSie/Wii
U. Sporo tytułów jest już dostępnych, pewnie jeszcze więcej wyjdzie w najbliższych latach.
Dlatego w tym przypadku jak najbardziej ma kto zgłosić i ścigać.

Najważniejszych i tak nie ma, bo niemal wszystko, co szukałem trafiło albo na Nintendo Ambassador (skąd gry, z jakiegoś powodu, do normalnego sklepu już wyjść nie mogą), albo nie było ich tam wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 13:23, ww3pl napisał:

Najważniejszych i tak nie ma, bo niemal wszystko, co szukałem trafiło albo na Nintendo
Ambassador (skąd gry, z jakiegoś powodu, do normalnego sklepu już wyjść nie mogą), albo
nie było ich tam wcale.

Bo masz w nowe Pokemony grać i pokazywać się online, a myśleć o starych gierkach.

Spoiler

Potrzeba mi Charmeleona z Solar Power. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gier na konsole Nintendo sprawa jest jasna, bo prawa do wszystkich gier na te konsole znajdują się w rękach Nintendo. Taką politykę miała (ma?) ta firma (Sega zresztą robiła tak samo) - żeby wydać grę na np. SNES twórcy musieli odsprzedać Nintendo pełne prawa do tej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy też nie możecie zalogować się na Steam? Ja mam komunikat, który wyskakuje podczas braku neta. Druga sprawa. Ściągnąłem sobie oficijalne spolszczenie do Batman: AA zrobione specjalnie pod wersję Steamowską i instalator twierdzi, że nie wykrył zainstalowanej gry. Jakaś solucja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 17:37, Karanthir666 napisał:

Wy też nie możecie zalogować się na Steam? Ja mam komunikat, który wyskakuje podczas
braku neta.


Też nie mogę się zalogować. Czyżby jakiś kolejny atak hakerski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 03:32, Ring5 napisał:

>/.../ > Proponuje najpierw zapoznac sie z prawem. Nie istnieje cos takiego, jak pojecie "licencji"
abandonware. /.../

To jak nazwiesz postępowanie firmy, która wprawdzie nadal ma prawo do danej gry, nadal istnieje i sprzedaje nowe gry, ale wyraźnie i jednoznacznie zgadza się na udostępnianie swojej starszej gry na stronach z abandonware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 17:48, KrzysztofMarek napisał:

To jak nazwiesz postępowanie firmy, która wprawdzie nadal ma prawo do danej gry, nadal
istnieje i sprzedaje nowe gry, ale wyraźnie i jednoznacznie zgadza się na udostępnianie
swojej starszej gry na stronach z abandonware?


Normalnie - udostępnianiem gry za darmo. Niektóre firmy tak robią, vide Rockstar i pierwsze GTA (przez jakiś czas). To, że gra jest dostępna za friko, nie oznacza jeszcze, że jest "porzucona" (a tak można tłumaczyć "abandonware"). Jeśli pozwolisz bezdomnemu mieszkać na Twojej działce przez zimę (bo i tak w tym okresie z niej nie korzystasz), czy oznacza to, że automatycznie wszystkie domki działkowe są dostępne? ;)

Jakiś czas temu w pewnym serwisie z abandonware (bez nazw...) pojawiły się UFO: EU i XCom: Terror from the Deep. Było to zaraz po tym, jak MicroProse upadło w 2002 czy 2003. Czemu? Bo nie było nikogo, kto by się przejmował prawami autorskimi, firma nie istniała. Dopiero gdy prawa do marki nabyło Take-Two Interactive, obie gry zniknęły z serwisu, bo nagle się okazało, że można dostać wezwanie do sądu. I tak właśnie wygląda sprawa z 99% tytułów zwanych "abandonware" - dopóki ktoś się nie zainteresuje, udostępniane są za friko, łamiąc tym samym prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się