ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2014 o 17:43, RamboPL napisał:

Też nie mogę się zalogować. Czyżby jakiś kolejny atak hakerski?


Mnie się udało zalogować, grałem nawet chwilę w " Metro Last Light " wczoraj był jakiś problem ale za drugim razem już było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się zalogować, cały dzień było w porządku, teraz koło 1740 padł Steam. Znajomy przez 20 min jeszcze grał, a potem i jego wywaliło. Dziesięć osób, nikt z nas nie może się teraz zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 17:59, Ring5 napisał:

>/.../ > Jakiś czas temu w pewnym serwisie z abandonware (bez nazw...) /.../ I tak właśnie wygląda sprawa
z 99% tytułów zwanych "abandonware" - dopóki ktoś się nie zainteresuje, udostępniane
są za friko, łamiąc tym samym prawo.

U podstaw "abandonware" leży szlachetna chęć zachowania dla potomności wszystkich gier, które by bez tej inicjatywy zginęłyby w pomroce dziejów.
Nie mogą być udostępniane za pieniądze, bo to byłoby jawne piractwo i łatwo byłoby takich ścigać.
Ja z kolei już dawno poznałem francuską stronę z abandonware i nawet raz skorzystałem i ściągnąłem od nich grę (Daggerfall). Co prawda jeszcze w nią nie grałem (pójdzie najwyżej na Win98) ale to co zrobiłem jest legalne, gdyż wydawca zgodził się na udostępnienie tej gry. I powiem więcej, conajmniej 99% gier na tej stronie jest legalnie, strona istnieje nie krócej niż 10 lat i serwery ma we Francji, więc z pozwem i likwidacją strony nie byłoby problemu. Nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, steam sobie przestał na chwilę działać, a mnie ominęła okazja stulecia. Dziękuję bardzo, steamie, dziękuję bardzo. Ja pier... co za gówno -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

U podstaw "abandonware" leży szlachetna chęć zachowania dla potomności wszystkich gier,
które by bez tej inicjatywy zginęłyby w pomroce dziejów.


Super. Tyle tylko, ze to tak nie dziala. Ksiazki tez powinno sie zachowywac dla potomnosci, ale jakos na Guntenbergu nie znajdziesz tytulow, do ktorych prawa autorskie nie wygasly, lub ktore nie zostaly tam przekazane.

Dnia 12.01.2014 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

to co zrobiłem jest legalne, gdyż wydawca zgodził się na udostępnienie tej gry.


Super, ale to nadal nie robi z tej gry abandonware.

Dnia 12.01.2014 o 18:21, KrzysztofMarek napisał:

Nie można wszystkiego wrzucać do jednego worka.


Gry udostepnione przez tworcow to jedno. Umozliwianie sciagania gier, ktore nie zostaly przez tworcow udostepnione to cos zupelnie innego. Nazywa sie to piractwem. Ewentualnie kradzieza.

Moze przeniesmy sie z tym do watku o piractwie, bo "troche" robimy offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 18:24, Cecylio napisał:

Ta, steam sobie przestał na chwilę działać, a mnie ominęła okazja stulecia. Dziękuję
bardzo, steamie, dziękuję bardzo. Ja pier... co za gówno -.-

Człowieku wyrażaj się przestał działać mówi się trudno,naprawili w ciągu 20-30 minut,a okazja jak była to od dnia wczorajszego czekałeś do ostatniej chwili sam se jesteś winny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie. Dostałem wiadomość od steam że jest problem z zapłatą za produkt i został on zablokowany. Z rozpędu zamknąłem okno zamiast zrobić sobie screen żeby mieć. Da się zobaczyć jeszcze raz tę wiadomość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 18:14, Piotrek_K napisał:

A co to za okazja byla, jesli moge spytac? :)


Pewnie Pool Nation ;) (żartuję, już wczoraj to naprawili :)). Ale fajny babol był :D.

20140114201803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!mam taki problem ze steam zainstalowalem go na dysku C a chcialbym gierki zainstalowac na dysku E bo wczesniej tam byly przed formatem ale teraz jak zrobilem formata to nie moge zainstalowac tam gierek 3 tylko 1 moge..wyskakuje mi < wybrany dysk posiada juz obecnie folder biblioteki steam > i nie wiem czemu tak jest moze bedziecie wiedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Format calego dysku czy tylko partycji E?
Jak to drugie to na partycji E musisz zrobic folder "steamowy" o takiej nazwie jak przed formatem.
Jak to pierwsze to chyba nie wiesz jak dziala steam?
Instaluje gry w jednym duzym folderze, wiec na
C:\steam\ gry i tak samo bedzie na
e:\steam\ gry

Nie da sie zrobic
C:\steam\gry
E:\graX
e:\graY i itd.
musza byc w wspolnym folderze, wiec jak masz przy E okno wyboru foldera stworzonego wczesniej to musisz wybrac istniejacy juz folder(jezeli jakakolwiek gre juz instalowales na e- no i chyba sa gry na ktore ta opcja nie dziala?)
Albo blad lezy w czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wczesniej przed formatem to steam byl na dysku C ale jak juz zainstalowalem na E gry to bylo tylko 2 fordery ktore ja zrobilem czyli CS i F1 i normalnie dzialalo... formata robile calego kompa czyli C,D,E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zacząłem korzystać z Steama i nawet kupować jakieś tańsze gry. Normalnie nie gram na PC, ale fakt, że są tam gry przygodowe... w każdym razie mam pewien problem i poczucie winy. Kupiłem key na alledrogo bo chciałem przyoszczędzić te 20zł. Zapłaciłem, key dostałem momentalnie, wszystko działa. Dopiero później przeczytałem, że jest to bardzo be i steam nie lubi takich rzeczy karząc później użytkownika. Jak to teraz wygląda? Konto mam dość długo, ale korzystam z niego od niedawna będąc zielonym jak sałata. Czy jest możliwość pozbycia się danej gry aby uniknąć możliwej kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 15:22, Damianuss1 napisał:

Dopiero później przeczytałem, że jest to bardzo be i steam nie lubi takich rzeczy karząc później użytkownika.

Bardzo rzadko. Nic ci raczej nie grozi. Co innego kupowanie całych kont, tutaj raczej trzymałbym się z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 15:32, Dared00 napisał:

Bardzo rzadko. Nic ci raczej nie grozi.

A jak to się ma do utraty konta? Bo przeczytałem w sieci coś takiego - "Zwykle wszystko jest ok, ale np w przypadku utraty konta taki zakup nie jest zadnym dowodem. Taniej, ale bez supportu :)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się