ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2014 o 13:50, Outlander-pro napisał:

Czy plotki o najbliższej steamowej wyprzedaży w marcu mają w sobie coś z prawdy, czy
trzeba czekać do wakacji na kolejną wielką wyprzedaż?

Nigdy nie organizowali wiosennych wyprzedaży, w zeszłym roku była tylko przecena na indyki. Tak więc byłbym raczej sceptyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 20:54, Kraju napisał:

Mam jeszcze jeden kod na Dead Island: Epidemic. Kto pierwszy ten lepszy.


To wrzuc na wojman[at]me.com w miejce [at] wstaw @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2014 o 20:54, Kraju napisał:

Mam jeszcze jeden kod na Dead Island: Epidemic. Kto pierwszy ten lepszy.


BTW grałeś ,fajne to? Mam inva do bety (czy alpha to jest? xD) od tygodni, ale nie zdecydowałem się ściągnąć póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gra jest w fazie bety. Właście pograłem z godzinkę w dwa z trzech dostępnych trybów. Jeden to kooperacja, całkiem fajna, choć na dłuższą metę pewnie będzie nudzić. Tym bardziej, że jest za prosta. Drugi tryb to dominion z LoL-a, tylko że rywalizują trzy grupy po cztery osoby. Lekki chaos panuje na mapie i daleko mu do poziomu z LoL-a. Ostatni tryb to horda. Jeszcze nie grałem, to nie wiem z czym to się je. Warto spróbować, bo gra prezentuje się całkiem nieźle. Klimat DI został zachowany, chociaż jest bardziej kolorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście już nowy sposób pozbywania się gier z bundli?
Na allegro jak grzyby po deszczu pojawiły się aukcje pokroju:
"Losowa gra steam! Najtaniej!" Cena - 2,80.
Płacisz 2,80 i rzekomo dostajesz losową grę z bazy steama.
Oczywiście w opisie aukcji jest że możesz trafić zarówno Tomb Raidera, Saints Row IV jak i np. The Pidd.
Już widać na czym polega myk, bo jasne, że tych głośnych tytułów tam nie ma.
Ktoś się napali że wylosuje najnowszego Hitmana, a dostanie grę z pierwszego lepszego bunde''a.
Ale czy będzie mógł coś zarzucić sprzedawcy?
Nie, bo w końcu to losowanie i po prostu nie miał szczęścia i wylosował jakąś popierdółkę.
Co by nie mówić, trzeba przyznać, że ktoś miał pomysł.
Ludzie są naiwni w związku z czym akcja cieszy się niekrytą popularnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 18:20, Zatha napisał:

Pamiętam jak sprzedawali gta london, c&c po 2-5 zł po tym jak twórcy udostępniji za free

Tylko, że w tym wypadku bezproblemowo pozbywają się gier, których inaczej nikt by nie kupił, albo nawet nikt by ich nie szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 17:05, kaczek93 napisał:

Widzieliście już nowy sposób pozbywania się gier z bundli?
Na allegro jak grzyby po deszczu pojawiły się aukcje pokroju:
"Losowa gra steam! Najtaniej!" Cena - 2,80.
Płacisz 2,80 i rzekomo dostajesz losową grę z bazy steama.
Oczywiście w opisie aukcji jest że możesz trafić zarówno Tomb Raidera, Saints Row IV
jak i np. The Pidd.
Już widać na czym polega myk, bo jasne, że tych głośnych tytułów tam nie ma.
Ktoś się napali że wylosuje najnowszego Hitmana, a dostanie grę z pierwszego lepszego
bunde''a.
Ale czy będzie mógł coś zarzucić sprzedawcy?
Nie, bo w końcu to losowanie i po prostu nie miał szczęścia i wylosował jakąś popierdółkę.

Co by nie mówić, trzeba przyznać, że ktoś miał pomysł.
Ludzie są naiwni w związku z czym akcja cieszy się niekrytą popularnością.


Coś takiego nie powinno być dozwolone na aukcjach tak jak sprzedawanie darmowych kodów bonusowych, ale że są oszuści i nieinteligentne osoby to nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to Risk of rain jest do "zasubskrybowania" ze zniżką -40%. Polecam, bo gierka jest niesamowicie miodna tak w singlu jak i co-opie (siostrzeniec co drugi dzień do mnie wpada tak mu się spodobała :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 22:12, Inferno0009 napisał:

Szybki ogar. Już dawno było o tym mówione. W ten sposób chcieli uniknąć sprzedaży używanych
gier.


Co za ścierwo. Każdą "Srimową" grę kupiłem w normalnym sklepie i normalnym pudełku wraz z płytką. To będą wmawiać, że została "zasubskrybowana", a jeśli się z tym nie zgadzam, to mogą mi łaskawie usunąć konto ze wszystkimi grami, nie zwracając pieniędzy. Ale jak widzę, większości się to podoba, dlatego valve powinno niedługo uraczyć nas kolejną "wspaniałą" zmianą w regulaminie. Ciekawe co tym razem. Może płacenie abonamentu za używanie ich "platformy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykazujesz duże oburzenie na coś na co nie masz wpływu.Teraz co druga gra wymaga steam. Subskrypcja jest dożywotnia, więc puki moje gry są w mojej bibliotece, m jest obojętnie jak to będą to nazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 12:03, Inferno0009 napisał:

Wykazujesz duże oburzenie na coś na co nie masz wpływu.Teraz co druga gra wymaga steam.
Subskrypcja jest dożywotnia, więc puki moje gry są w mojej bibliotece, m jest obojętnie
jak to będą to nazywać.

Na chore rozwiązania Microsoftu w Xboxie One też niby graczy nie mieli wpływu, a wystarczył hejt i wykresy przedpremierowych zamówień lecące na łeb, żeby zrezygnowali ze swoich "genialnych pomysłow", które ponoć były już nie do zmiany. Ze steamem pewnie byłoby tak samo, ale 3/4 woli bezmyślnie się na wszystko godzić, w wyniku czego mamy przypisywanie każdej gry do jednej z kilkunastu zafajdanych "platform", problemy z graniem offline, przeciążone serwery itp. Teraz jeszcze dowiadujemy się, że gra kupiona 5 lat wcześniej, nie jest już naszą własnością, bo "zmieniono sobie" regulamin. Na dodatek wszystko zmierza do dystrybucji online i grania tylko w "chmurze" ze stałym połączeniem internetowym, bez którego nie zrobimy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowcy nie są przyzwyczajeni, że muszą każdą grę przypisywać do jednego konta.

Na steam można włączyć tryb offline, który pozwala grać bez neta, niestety, by aktywować grę już potrzebujemy połączenia.

Jak dużą różnicę robi dla ciebie posiadanie gry na steam a subskrypcja ? Nikt tobie jej nie zabierze, a jeżeli steam by upadł to i tak tracisz grę, nie ważne czy jest twoja, czy subskrybowana. Pisałem już wcześniej. Zmieniono formę, by uniknąć sprzedaży używanych gier, co jest uważane za plagę gier konsolowych.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kupują używaną grę w żaden sposób nie wspiera twórców, a jedynie sklep z którego kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 14:54, Inferno0009 napisał:

Na steam można włączyć tryb offline, który pozwala grać bez neta, niestety, by aktywować
grę już potrzebujemy połączenia.

Tak, ale jeśli chce się używać tego trybu, więcej niż parę dni, to występują same problemy, w wyniku których i tak musimy przełączyć na tryb online, żeby się ich pozbyć.

Dnia 12.02.2014 o 14:54, Inferno0009 napisał:

Jak dużą różnicę robi dla ciebie posiadanie gry na steam a subskrypcja ? Nikt tobie
jej nie zabierze, a jeżeli steam by upadł to i tak tracisz grę, nie ważne czy jest twoja,
czy subskrybowana. Pisałem już wcześniej. Zmieniono formę, by uniknąć sprzedaży używanych
gier, co jest uważane za plagę gier konsolowych.

O ile nazwa nie robi dla mnie więcej różnicy, o tyle treść "nowego" regulaminu (który wymusza wybranie jedynie opcje "akceptuj") już tak. Ten regulamin jest zwieńczeniem mojej niechęci do steama. Upierdliwe instalacje i ciągłe aktualizacje, konieczność instalowania dodatkowych programów, problemy z trybem offline, serwery przeciążone chociaż raz na tydzień i teraz jeszcze cwaniackie zmiany w regulaminie, mówiące, że gry które kupiło się 5 lat temu, jednak nie są naszą własnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:01, SplitGrave napisał:

i teraz jeszcze cwaniackie zmiany w regulaminie, mówiące, że gry które kupiło
się 5 lat temu, jednak nie są naszą własnością.


Yyyy? Teraz? Spojrzałeś na datę tego newsa?
Taki regulamin musiałeś zaakceptować prawie dwa lata temu więc nie wiem czemu nagle teraz tak się bulwersujesz.
No chyba, że akceptujesz wszystko co Ci dają i nie czytasz.

A co do samego Steama... Pomyśl, w którym miejscu znajdowałby się teraz gaming na PC gdyby nie właśnie ekspansja Steam. Możliwe, że w tej chwili siedzielibyśmy z PCtami, na których nie byłoby gier, bo zwykły model sprzedaży gier staje się coraz mniej opłacalny.
Nie mówię, że byłoby tak na pewno, ale jest pewna szansa, że wydawcy odwróciliby się od PC i skupili tylko na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:12, Phobos_s napisał:

nie wiem czemu nagle teraz tak się bulwersujesz.


Bo kolega prowadzi aktualnie krucjatę przeciwko Steam, uważając każdego, kto się z nim nie zgadza, za potulną owcę, która nie posiada własnego zdania.

Szkoda, że nie poczyta EULA większości gier. Obecnie rzadko który tytuł się kupuje, przytłaczającą większość się właśnie "wypożycza". Tym bardziej, że wiele gier obecnie wymaga połączenia z netem i gdy wydawca zdecyduje się wyłączyć serwery, gra staje się niemożliwa. Vide ostatnie wydarzenia z WARem czy wcześniej np. z SW Galaxies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 16:01, SplitGrave napisał:

Tak, ale jeśli chce się używać tego trybu, więcej niż parę dni, to występują same problemy,
w wyniku których i tak musimy przełączyć na tryb online, żeby się ich pozbyć.


Oj, to kulą w płot strzeliłeś. Miałem raz tak, że pograłem w Skyrima przez jakiś czas online, ale potem wyjechałem do miejsca bez internetu. Odpaliłem tam Steama w trybie offlinie i grałem w Skyirma bez absolutnie żadnych problemów przez miesiąc. Potem wróciłem do domu, przeszedłem w tryb online i nadal grałem bez żadnych problemów.

Zresztą, teraz poprawili tryb offline, więc jest on coraz lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się