ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2014 o 20:08, Dared00 napisał:

Po prostu nie doceniasz wysublimowanego humoru, jaki prezentują ludzie tagujący
gry jako "cycki" albo "Where''s Half-Life 3".

Ej, ten pierwszy ma w przypadku niektórych tytułów więcej sensu niż się na pierwszy rzut oka wydaje. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 17:00, SplitGrave napisał:

Dowodów masz aż nadto. Wystarczy poczytać na forach, ile osób ma problemy.


Patrząc na to w ten sposób, każdy jeden produkt, niezależnie od tego, czy mowa jest o Steamie, lodówce czy samochodzie, jest syfem, bo do każdego znajdą się ludzie, którzy na forach na coś narzekają. Jest to słaby wyznacznik jakości, ponieważ, siłą rzeczy, ludzie, którzy problemów nie mają, na takich forach raczej nic nie piszą. A nie piszą, bo akurat zapewne w coś grają. Jeśli jedna osoba napisze "mam problem ze Steamem", raczej na forum nie pojawi się 20 wpisów w rodzaju "a ja nie", bo to by nie miało żadnego sensu.

Co do tagów, to jakoś mam problem z przekonaniem się do tego. Ok, super, że dodają kolejne funkcje, ale - jak dla mnie - ta akurat wiele nie wnosi i raczej nie będę z niej korzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No zaraz mnie chyba szlag trafi. Może ja czegoś nie rozumiem, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego już drugi raz ściągałem Age of Conan Unchained (ważący 20gb!) i przy ok 19gb całe ściąganie się resetuje i leci od początku?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 08:02, Qbasmok napisał:

No zaraz mnie chyba szlag trafi. Może ja czegoś nie rozumiem, może mi ktoś wytłumaczyć
dlaczego już drugi raz ściągałem Age of Conan Unchained (ważący 20gb!) i przy ok 19gb
całe ściąganie się resetuje i leci od początku?!

To znak z góry byś nie grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 17:00, SplitGrave napisał:

Tak, jest przywiązany, bo bez tego nie uruchomi 90% gier.


Nie, nie jest. Steam i gry na nim działające to nie jedzenie i picie. Nie chcesz Steam? Masz GOG. Zero DRM.

Dnia 13.02.2014 o 17:00, SplitGrave napisał:

A Originy, uPlaye i inne wpychane na siłę programiki to taki sam syf
jak i steam - pisałem o tym parę stron wcześniej.


A czy ja napisałem gdzieś, że są lepsze?

Dnia 13.02.2014 o 17:00, SplitGrave napisał:

Dowodów masz aż nadto. Wystarczy poczytać na forach, ile osób ma problemy.
W najbliższych dniach pewnie będę zmuszony znowu zainstalować to badziewie, ponieważ
naszła mnie chęć na Metro 2033. Jeśli to, co piszecie jest prawdą, przyznam wam rację.
Chociaż wątpię.


Na to już Ci odpowiedział Ring5. W internecie to możesz znaleźć wszystko włączając ludzi, którzy mają problemy ze zbyt czystym powietrzem, tym, że woda jest mokra i przymusem dostarczania organizmowi pożywienia.

Dnia 13.02.2014 o 17:00, SplitGrave napisał:

Pewnie znowu zacznie się od "cyrków" przy instalacji, bo steam będzie
chciał pobierać grę z internetu.


To od razu ściągaj grę ze Steam? Po co walczyć z płytą?
Że zajmuje to więcej czasu? Poczytaj przez ten czas książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 08:02, Qbasmok napisał:

No zaraz mnie chyba szlag trafi. Może ja czegoś nie rozumiem, może mi ktoś wytłumaczyć
dlaczego już drugi raz ściągałem Age of Conan Unchained (ważący 20gb!) i przy ok 19gb
całe ściąganie się resetuje i leci od początku?!


Powyżej toczy się bitwa. W mniejszym lub większym stopniu także dotyczy tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 09:05, Phobos_s napisał:

To od razu ściągaj grę ze Steam? Po co walczyć z płytą?
Że zajmuje to więcej czasu? Poczytaj przez ten czas książkę.

Nie do końca prawda :)
Mi np. XCOM instalował się szybciej ze Steama niż z płyty. Chyba wszystko zależy od prędkości netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 09:33, Abi_Dalzim napisał:

Nie do końca prawda :)
Mi np. XCOM instalował się szybciej ze Steama niż z płyty. Chyba wszystko zależy od prędkości
netu.


Oczywiście, że tak :)
Ale wiesz, to standardowy argument: "mam słaby net, długo się ściąga, kcem z płyty" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 09:42, Phobos_s napisał:

Oczywiście, że tak :)
Ale wiesz, to standardowy argument: "mam słaby net, długo się ściąga, kcem z płyty" ;)


Większej głupoty już chyba nie mogłeś palnąć. Chyba po to ktoś kupuje grę w pudełku z płytkami, żeby ją z nich zainstalować, a nie ściągać całą zawartość z internetu, bo "ja kcem być kul i trendi, więc muszem ściongnońć z internjetu". Jeśli ktoś chce sam "kodzik", to kupuje sobie taniej na allegro. Wtedy ściąga wszystko ze steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 12:35, SplitGrave napisał:

Większej głupoty już chyba nie mogłeś palnąć.


Chyba Ty...

Dnia 14.02.2014 o 12:35, SplitGrave napisał:

Chyba po to ktoś kupuje grę w pudełku z
płytkami, żeby ją z nich zainstalować, a nie ściągać całą zawartość z internetu, bo "ja
kcem być kul i trendi, więc muszem ściongnońć z internjetu". Jeśli ktoś chce sam "kodzik",
to kupuje sobie taniej na allegro. Wtedy ściąga wszystko ze steama.


Zawsze mi się wydawało, że gry w pudełku kupuje się dla pudełka, papierowej instrukcji (która niestety i tak jest już rzadkością), aby można było postawić pudełko na półce... a nie dla możliwości instalacji z płyty, która czasem bywa dłuższa niż pobranie gry ze Steam czy innego Origina.
Znam wiele osób, które kupują gry w pudełkach ale po dodaniu kodu do Steam pobierają ją przez net właśnie po to żeby nie wachlować płytami. A jeśli gra nie korzysta ze Steam to od razu ściągają jakiś "no CD" żeby się uwolnić od niepotrzebnych krążków. A pudełko stawiają dumnie na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 09:05, Phobos_s napisał:

Nie, nie jest. Steam i gry na nim działające to nie jedzenie i picie. Nie chcesz Steam?
Masz GOG. Zero DRM.

Tyle, że coraz więcej gier posiada wymóg rejestracji na platformie Valve. Nie chcesz Steam? To nie zagrasz w najnowsze gry Bethesdy, Square Enix i wiele, wiele innych.
Dodatkowo sporo inyków lub mniejszych gier w wersji PC pojawia się tylko i wyłącznie na Steamie. Taki Payday 2 dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 11:55, Doreczek napisał:

działa wam steam?

Mi nie działa od wczoraj ani strona steamu, ani sklep na ściągniętym. Dodatkowo nie wiem czy to zależność, facebook od wczoraj też leży. WUT?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 07:37, Qbasmok napisał:

Mi nie działa od wczoraj ani strona steamu, ani sklep na ściągniętym. Dodatkowo nie wiem
czy to zależność, facebook od wczoraj też leży. WUT?!


Wyczyść ciasteczka, sprawdź w innej przeglądarce, jeśli masz net bezprzewodowy, sprawdź też np. na telefonie - zarówno Steam, jak i facebook, działają normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko:
Do czego służy CD-KEY w tym okienku (załącznik)? Mogę go komuś dać i dostanie tą grę?
Grę dodałem do Steam''a innym kluczem z pudełka.

20140217110241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:09, Kraju napisał:

To jest numer gry, którą zarejestrowałeś. Klucz powinien być ten sam, zatem może jakiś
błąd.


Mam 2 gry i obydwie mają inne klucze....

Edit:
W pudełkach są różne od tych z okienek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami ten klucz co tutaj podają sama gra może go wymagać. W moim przypadku przy Batmanie i Magice miałem takie klucze oraz przy Bioshocku. Możliwe, że do multiplayera są one wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się