ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Ten numer seryjny to zazwyczaj klucz, który tradycyjnie miałbyś podany na płycie/instrukcji i może być potrzebny do jakiejś aktywacji w samej grze. Przykładowo w Far Cry 2 musiałem wpisać w grze cd-key, żeby potwierdzić DLC. Czasem Steam daje dostęp do numeru seryjnego, nawet gdy nie jest on do niczego potrzebny. Wtedy możesz to po prostu zignorować. Zawsze jest do niego dostęp poprzez link "Numer seryjny" w odnośnikach po prawej (kiedy ma się włączony szczegółowy widok na listę gier), więc możesz spokojnie zaznaczyć "nie pokazuj tego więcej".

Edit:
Jeśli masz wersję pudełkową gry, to naturalnie Steam nie wie, jaki numer masz w pudełku :P Po prostu generuje odpowiedni. Wydaje mi się, że wtedy oba zadziałają równie dobrze (o ile będzie konieczność jego wpisywania w grze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 11:17, SiDi napisał:

Czasami ten klucz co tutaj podają sama gra może go wymagać. W moim przypadku przy Batmanie
i Magice miałem takie klucze oraz przy Bioshocku. Możliwe, że do multiplayera są one
wymagane.


Racja, sprawdzone. Są do Multi.
Próbowałem dodać te klucze do konta brata... Ni dy rydy ;)

Edit:
Dzięki ludziska!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 01:58, Ecko09 napisał:

Tylko u mnie Steam głupieje? Najpierw się nie mogłem zalogować, teraz w ogóle się nie
uruchamia.


Sprawdź procesy w menadżerze zadań. Jeśli jest tam Steam to zakończ ten proces i włącz Steama.
Ja tak czasem mam, że w procesach jest a nie jest włączony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że nie możecie zdobywać kart? Próbowałem dzisiaj farmić karty z dwóch gier. Łącznie obie gry miałem uruchomione przez jakieś dwie godziny. Ani jedna karta nie wpadła, choć z obu gier jeszcze żadnej nie zdobyłem. To jakiś chwilowy błąd, czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2014 o 23:02, Kraju napisał:

Też tak macie, że nie możecie zdobywać kart? Próbowałem dzisiaj farmić karty z dwóch
gier. Łącznie obie gry miałem uruchomione przez jakieś dwie godziny. Ani jedna karta
nie wpadła, choć z obu gier jeszcze żadnej nie zdobyłem. To jakiś chwilowy błąd, czy
coś jest nie tak?

Chyba w niektórych grach po jakimś innym czasie dochodzą te karty jak np. w takim cs:go.
Lub zwyczajnie jest opóźnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pierwsza karta wpadała już po kilkunastu minutach. Tutaj czekałem aż godzinę i nic. Stąd też moje zaniepokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - zacząłem w nocy grać w DOTĘ (bo chcę dorobić do paru gier sprzedając to, co tam znajdę - i nawet jakoś idzie) i po 3 godzinach gry nie wpadła mi ani jedna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 13:18, ww3pl napisał:

Potwierdzam - zacząłem w nocy grać w DOTĘ (bo chcę dorobić do paru gier sprzedając to,
co tam znajdę - i nawet jakoś idzie) i po 3 godzinach gry nie wpadła mi ani jedna karta.

>
Wydałeś w sklepie Doty 9 euro?
''''Karty kolekcjonerskie można uzyskać drogą losową w grach Free-to-Play w oparciu o historię zakupów w grze. Za dokonanie zakupów w grze przed betą Kart kolekcjonerskich Steam lub zakupienie TF2 przed aktualizacją Free-to-Play otrzymuje się 4 lub 5 szans na otrzymanie kart w tych grach. Otrzymasz więcej szans na wylosowanie kart po zakupie przedmiotów w grze (ok. jedną szansę za każde wydane 9€).''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że do tematu o CSie i tak nikt nie zagląda, to tutaj zamieszczę info, może kogoś zainteresuje: mam parę kamuflaży do broni na wymianę. Jakby ktoś chciał się powymieniać, dajcie znać przez PW na gramsajcie, oto co mam:

MP7 - Army Recon - Zaprawiona w walkach
MP7 - Army Recon - Przetestowana w boju
UMP-45 - Miejski DDPAT - Lekko używana
UMP-45 - Karmel - Zaprawiona w walkach
Nova - Polar Mesh - Przetestowana w boju
Nova - Predator - Przetestowana w boju
SCAR-20 - Contractor - Przetestowane w boju
MAG-7 - Wydma Piaskowa - Przetestowana w boju
PP-Bizon - Alarm Przeciwpromienny - Przetestowana w boju
MAC-10 - Miejski DDPAT - Przetestowana w boju
XM1014 - Niziny - Przetestowana w boju x2
MAC-10 - Tornado - Przetestowana w boju
AUG - Colony - Lekko używana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 15:44, Kraju napisał:

Jak zawsze wiatr w oczy. :D


Może wprowadzili jakieś zabezpieczenie antyafczące w tej nowej aktualizacji ;). Kumpel siedział w menu głównym jakiejś gry wczoraj i ani jedna karta mu nie dropnęła przez ponad dwie godziny. Potem wszedł w jakieś podmenu z rankingami najlepszych graczy czy coś w ten deseń i od razu mu karty zaczęły wypadać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2014 o 15:44, Kraju napisał:

Jak zawsze wiatr w oczy. :D


Może pomogę informując, że z jednej gry 3 karty zdobywałem 8 godzin, a z innej 4 w ciągu 2h. Jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś w prosty sposób napisać czego potrzebuję, aby mieć możliwość handlu przedmiotami na steamie?(głównie chodzi mi o handel itemkami. :P ) Mam konto w polskim banku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 19:35, Raj napisał:

(...) Mam konto w polskim banku. :)

...które nie będzie Ci do niczego potrzebne. Handel odbywa się tylko za pośrednictwem steamowego portfela, więc wszystko co sprzedajesz automatycznie wędruje właśnie tam bez możliwości wypłacenia poza Steam.
Żeby w ogóle mieć możliwość sprzedawania przedmiotów trzeba dokonać jakiegokolwiek zakupu na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 20:24, wraaagh napisał:

> (...) Mam konto w polskim banku. :)
...które nie będzie Ci do niczego potrzebne. Handel odbywa się tylko za pośrednictwem
steamowego portfela, więc wszystko co sprzedajesz automatycznie wędruje właśnie tam bez
możliwości wypłacenia poza Steam.
Żeby w ogóle mieć możliwość sprzedawania przedmiotów trzeba dokonać jakiegokolwiek zakupu
na Steamie.

+ odczekać około miesiąca w ramach czasu próbnego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa steam ? Nie może mi się połączyć od jakiegoś czasu twierdząc, że internet nie działa...dziwnym trafem jakoś tutaj napisałem dzięki *fanfary* połączeniu internetowemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 09:51, Kermit napisał:

Działa steam ? Nie może mi się połączyć od jakiegoś czasu twierdząc, że internet nie
działa...dziwnym trafem jakoś tutaj napisałem dzięki *fanfary* połączeniu internetowemu
:)


Mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 09:51, Kermit napisał:

Działa steam ? Nie może mi się połączyć od jakiegoś czasu twierdząc, że internet nie
działa...dziwnym trafem jakoś tutaj napisałem dzięki *fanfary* połączeniu internetowemu
:)

U mnie dokładnie to samo :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się