ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Uff, dzięki ludzie! :D Uspokoiliście mnie i moje 7-letnie konto haha. ;D Aż ze strachu odlinkowałem konto Steam od HB. Oczywiście jest możliwość bez żadnych konsekwencji jeszcze raz, na nowo powiązać moje konto z kontem na Humble Bundle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 18:34, Manigoldo napisał:

Uff, dzięki ludzie! :D Uspokoiliście mnie i moje 7-letnie konto haha. ;D Aż ze strachu
odlinkowałem konto Steam od HB. Oczywiście jest możliwość bez żadnych konsekwencji jeszcze
raz, na nowo powiązać moje konto z kontem na Humble Bundle?


Rumianku sobie zaparz ;) Niby dlaczego mialo by sie cos stac? Twoja wola podpiac czy odlinkowac. Nie robisz zadnych przekretow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś możliwość aby Steam zwrócił kasę za daną grę? Powiedzmy, że coś się kupiło, ale okazuje się, że twórcy wydali jakąś masakrę i tytuł w ogóle robi straszne problemy co zresztą widać po forum tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 23:38, Damianuss1 napisał:

Istnieje jakaś możliwość aby Steam zwrócił kasę za daną grę? Powiedzmy, że coś się kupiło,
ale okazuje się, że twórcy wydali jakąś masakrę i tytuł w ogóle robi straszne problemy
co zresztą widać po forum tej gry.

Tak. Jak supportowi grzecznie wytłumaczysz co nie działa, to odpiszą Ci, że wprawdzie nie zwracają, ale zrobią jednorazowy wyjątek.

Przynajmniej ja tak miałem. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz próbować przekonać support, ale pomijając naprawdę szczególne przypadki raczej na refunda nie ma co liczyć. A jak to gra z Early Access to się możesz pocałować w nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 23:41, Kadaj napisał:

Tak. Jak supportowi grzecznie wytłumaczysz co nie działa, to odpiszą Ci, że wprawdzie
nie zwracają, ale zrobią jednorazowy wyjątek.

Przynajmniej ja tak miałem. ;p

Zabawne. To samo przed chwilą przeczytałem na Polygamii. Facet miał dokładnie taką samą odp, jednorazowy wyjątek, następnego dnia miał pieniądze w portfelu Steam, a gry nie było. Tak dodam, że chodzi mi o Transistor. Uwaga dla chcących kupić tą grę. Wystarczy wejść na forum i zobaczyć co ludzie piszą. Ehhhh.... dzięki za info. to samo dla luzaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 20:26, Muradin_07 napisał:

Interesting... very interesting...

Naaah.

Przynajmniej u mnie. Potestowałem to trochę na losowo wybranych tytułach i w zasadzie da się grać jedynie w turówki (o ile wyłączę dźwięki). ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny przykład zw. ze Steamem. Mam to konto od kilku lat, ale ostatnio na poważnie gram na multi, więc proszę o wyrozumiałość. Na pewnym serwerze w Left 4 Dead 2 w trybie "Survival" (przetrwanie) byłem tylko ja i jakiś gracz. Miał on niewyobrażalnie wysoki wynik, kilkugodzinny, a podczas gry ciągle było słychać odgłos hordy i generalnie gra wariowala. Na pewno są to cheaty, więc wyszedłem czym prędzej i go zgłosiłem do Valve. Czy sam fakt, że wszedłem do jego gry (oficjalna, oficjalny serwer to był) nie sprawi, że zostanę jakoś ukarany banem czy ostrzeżeniem za cheatowanie? (sam nie cheatowałem) O ile gra w obecności kogoś, kto ma kilka godzin przeżytych mnie nie martwi (cheater, ale nic nie robi), tak tutaj gość dosłownie na tym serwerze wariował. Jego nick to "admin", więc jak coś to możecie go też zgłosić. (w zgłoszeniu podałem godzinę gry, że grałem dzisiaj i w ogólnikach co się zdarzyło; jako powód to oszustwo oczywiście)

Kolejne pytanie, skoro tak mógł zmodyfikować oficjalny serwer, to czy nie grozi mi w jakiś sposób złapanie wirusa przez to? Grałem na komputerze siostry, więc to ważne - nie chcę, by miała przeze mnie kłopoty, a muszę powiedzieć, że się pierwszy raz z takim czymś zderzyłem (oficjalny serwer, a facet kieruje przebiegiem gry jak może).

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, jeśli jakieś pytanie było banalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, najpierw odpowiem. Nic Ci nie grozi. Nic a nic. Nie ma najmniejszej szansy że zostaniesz ukarany/a za bycie obecnym w grze. Ba, może dostaniesz info że kroki zostały podjęte przeciwko gościowi.


Teraz informacja ogólna: ludzie, przestańcie świrować. Gabe i spółka to nie bogowie zemsty i nie mają za cel honoru udupienie was za tak gówniane przewinienia jak bluzganie od czasu do czasu, czy przypadkowe wejście na złe server (prywatne itd.). Steam używa parę milionów. W samą dotę gra stale milion dziennie + odbywają się zawody. Nawet nie znam statystyk na pozostałe gry Valve. Naprawdę sądzicie, że ich system jest tak niezawodny, że wyłapuje każdą głupotę i pierdołę? Naprawdę przewinienie musi być bardzo poważne, jak wielokrotne naginanie regulaminu, używaniu ruskich kodów, oszukiwanie, flame i co tam sobie wymyślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem zapytać się o wprowadzoną ostatnio funkcję streamowania na inny komputer w sieci. Udaje mi się połączyć mojego (z którego chcę przesyłać obraz) lapka z win7 z komputerem stacjonarnym z win8 (odbiorca). Wszystko działa dobrze do momentu uruchomienia jakiejkolwiek gry, wtedy to komputer docelowy natychmiast traci połączenie, ale gra na bazowym uruchamia się dalej. Ktoś może miał taki sam problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2014 o 23:41, Kadaj napisał:

Przynajmniej ja tak miałem. ;p

Tak tylko dodam, że mi się udało za co jestem bardzo wdzięczny Steamowi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie, bo to w końcu też nie Twoja wina.:)
Ja mam za to problem: po zakończeniu gry w Just Cause 2 pada mi net... gorąca wtyczka jest i w ogóle od lat i nic się nie dzieje, a tylko przy tej grze mi pada dokładnie po wyłączeniu (achievementy zalicza). Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 00:10, LubieWafle napisał:

Nic się nie stanie, bo to w końcu też nie Twoja wina.:)
Ja mam za to problem: po zakończeniu gry w Just Cause 2 pada mi net... gorąca wtyczka
jest i w ogóle od lat i nic się nie dzieje, a tylko przy tej grze mi pada dokładnie po
wyłączeniu (achievementy zalicza). Co może być przyczyną?

Hmm... nie wiem, może wirusy? Podobno dużo ludzi narzeka, że jak nie ma problemów z routerem czy ISP to po prostu jest to wina złośliwego oprogramowania, typu webget. Miałem tak kiedyś, a po skasowaniu ustrojstwa i formacie wszystko było dobrze... Też miałem JS2 no i net padał też przy próbie uploadowania zdjęć.

Tak pytanie z innej beczki, sam zamierzam robić formata wkrótce i mam pytanie odnośnie umiejscowienia savów. Nie chcę ich stracić, a nie wiem czy są zapisane na Chmurze (czyli: czy po ponownym zainstalowaniu gry będę je miał w takiej samej ilości, kolejności i tak dalej). Chodzi o gry:

LotR: War in the North
Just Cause 2
Call of Juarez: Gunslinger
Orcs must die!
Trine
M&B: Warband
Deus Ex: Human Revolution
Painkiller Hell and Damnation

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 23:02, Manigoldo napisał:

Tak pytanie z innej beczki, sam zamierzam robić formata wkrótce i mam pytanie odnośnie
umiejscowienia savów. Nie chcę ich stracić, a nie wiem czy są zapisane na Chmurze (czyli:
czy po ponownym zainstalowaniu gry będę je miał w takiej samej ilości, kolejności i tak
dalej). Chodzi o gry:

Generalnie wszystko jest zapisywane w chmurze... ale na wszelki wypadek sprawdź w opjach, czy masz zaznaczoną chmurę. Jeśli nie to zapisy musisz zabrać z folderu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy klucze Steam ulegają przedawnieniu? Np. kupuję grę odkładam na półkę i aktywuję po przykładowo roku i działa? Czy może mają jakąś datę "przydatności"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2014 o 23:06, maniekk napisał:

Panowie, czy klucze Steam ulegają przedawnieniu? Np. kupuję grę odkładam na półkę i aktywuję
po przykładowo roku i działa? Czy może mają jakąś datę "przydatności"?


Z tego, co mi wiadomo, nie ulegają. Sam mam parę kluczy w "zapasie" już od jakiegoś czasu i nadal wszystko śmiga. Niedawno jeden z nich oddałem przyjaciółce i u niej działał bez problemu. Jedyna rzecz na Steamie, jaka ma "termin przydatności do spożycia", to kupony zniżkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się