ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Czy jakiś posiadacz Aliens Colonial Marines zechciałby mi pomóc w zdobyciu achievementa Feel Safer Already i 25 pensów na Playfire poświęcając kilkadziesiąt sekund swojego życia? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2014 o 22:07, FreemanPL napisał:

Wiadomo w który dzień można się spodziewać wyprzedaży?


Z tego, co ostatnio widziałem, 19 czerwca ma się zacząć. Ile w tym prawdy - nie wiem. Ale teoretycznie pasuje, w ubiegłym roku również zaczęła się w czwartek, a już od paru dni krążą Mysterious Cards. Wcześniej karty wyprzedażowe pojawiały się zwykle na tydzień przed samą wyprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2014 o 20:06, zerohunter napisał:

Tu są tylko w euro, w sklepie są np. zdrapki 50zł?

Tak, to wygląda identycznie jak zakup dołądowania do telefonu - idziesz do kasy i prosisz o zdrapkę/zdejmujesz z haczyka odpowiedni nominał: 20, 30, 50, 100 lub 300 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę kijowo, że teraz jest ta wyprzedaż. Szykowałem się na lipiec, ale trudno. Zatem mam pytanie: jak wygląda płatność kartą płatniczą na Steamie. Czy w tej sytuacji waluta z automatu zostanie zamieniona na euro?

Torchlight 2 już nie jest po polsku na Steamie? Pamiętam, że kiedyś była aktualizacja dodająca język polski i zaktualizowali tabelę wspieranych języków. Teraz jednak widzę, że jest tylko angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 18:16, Andrzej15 napisał:

jak wygląda płatność kartą płatniczą na Steamie. Czy w tej sytuacji waluta
z automatu zostanie zamieniona na euro?


Ja miałem pewne problemy z płatnością kartą, Steam nie chciał zaakceptować żadnej transakcji, wszystkie odrzucał, twierdząc, że transakcja nie może być zweryfikowana. Próbowałem zarówno normalną kartą płatniczą (debetową, nie kredytową), jak i kartą do transakcji wirtualnych (obie z mBanku). Steam twierdził, że to wina banku, bank twierdził, że u nich jest ok i wina musi leżeć po stronie Steama (akurat w tę wersję wierzę, bo np. na Google Play Store nie miałem żadnych problemów z płaceniem kartą). Wpieniłem się, założyłem konto na PayPalu, podpiąłem do niego kartę "wirtualną" i od tej pory wszystko śmiga.

Tak, wszystkie transakcje są przeliczane z automatu na euro. Przykładowo, w niedzielę kupiłem gierkę Factorio za 15 euro. Paypal przeliczył to na złotówki po kursie 4,292, czyli mocno bandyckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nic nie zmieni, ale polecam sprawdzić ustawienia karty płatniczej. Niektóre są jakby "zablokowane" przed płatnościami online i trzeba to samemu zmienić. Ja tak miałem, właśnie w mBanku, i od tego momentu wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo co necron1501 , też karta mBanku, ale na Steamie wszystko hulało, za to na Originie nie chciało. Wszedłem w ustawienia karty, dodałem transakcje internetowe i wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:17, necron1501 napisał:

Wiem że to nic nie zmieni, ale polecam sprawdzić ustawienia karty płatniczej.


Wiem, w ustawieniach karty należy zmienić limit transakcji internetowych. Miałem ustalony limit (jak napisałem - Play Store bez problemu akceptował kartę) wystarczający na pokrycie zakupów, mimo to Steam kartę odrzucał. Nie wiem, czy teraz działa, bo już dość dawno nie sprawdzałem, gdyż korzystam z PayPala i nie ukrywam, że jest to znacznie lepsze rozwiązanie. Dane karty/konta podaję raz, a potem, niezależnie od tego, gdzie robię zakupy, wystarczy się zalogować do PayPala, nie muszę na nowo podawać wszystkich informacji, jeśli w danym sklepie jeszcze nie robiłem zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 18:24, Ring5 napisał:

Paypal przeliczył to na złotówki po kursie 4,292, czyli mocno bandyckim.


A kto ma nie-"bandycki" kurs i jaki to jest np. 4,26 ? PP zyje z prowizji i jak chce je ominac to trzeba rozne rzeczy robic. Jak miales puste saldo PP i kupowales gre w euro to wzieli prowizje, za przewalutowanie(wyzsze niz gdy samemu sie robi)+"oplate" za karte poniosl sklep, ale jakbys przelewal znajomemu lub na saldo to bys placil.

Dnia 16.06.2014 o 18:24, Ring5 napisał:

Factorio

Nie widze jej na steamie?

>jest to znacznie lepsze rozwiązanie
A bandycki kurs? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbytnio zaznajomiony z ofertami steam na wyprzedaży. Jak oceniacie poprzednie? Są NAPRAWDĘ opłacalne? Wystarczy mi przerobienie 30zł na paysafecard żeby kupić coś fajnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:28, Sarinew napisał:

Nie widze jej na steamie?


Nie tylko na Steamie kupuje się gry. https://www.factorio.com/ Ściągnij demo, jeśli podobał Ci się Transport Tycoon i podobne wynalazki, zakochasz się w tej grze. Lojalnie uprzedzam - uzależnia i zmusza do kupna.

Dnia 16.06.2014 o 19:28, Sarinew napisał:

A bandycki kurs? ;)


Coś za coś :) Ja akurat się z tym pogodziłem, bo na tyle często robię zakupy w różnych sklepach (nie tylko w tych samych kilku), że zdecydowanie wolę wygodę logowania się za pomocą adresu mailowego+hasła od konieczności podawania wszystkich danych z karty (plus zabezpieczenie CVV2). Natomiast dla kogoś może to być ważny argument, więc wolałem uprzedzić, że np. kupując grę za 10 euro zapłaci za nią nie 41,5 ale prawie 43 złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:36, Accid napisał:

Nie jestem zbytnio zaznajomiony z ofertami steam na wyprzedaży. Jak oceniacie poprzednie?


Pierwsze wyprzedaże były świetne, oferty były niesamowite. Kolejne (szczególnie ostatnia) już troszkę mniej atrakcyjne. Obniżki nie były tak ogromne (np. zamiast 80 czy 90% dawali 50 czy 66), mniej tytułów "must-have" (ale to akurat bardzo subiektywna kwestia). O ile podczas zimowej wyprzedaży 2012 kupiłem chyba z 10-15 tytułów, o tyle podczas letniej 2013 już tylko 3-4 a na zimowej 2013 kupiłem chyba tylko jedną grę.

Dnia 16.06.2014 o 19:36, Accid napisał:

Są NAPRAWDĘ opłacalne? Wystarczy mi przerobienie 30zł na paysafecard żeby kupić coś fajnego?


30 zł to mniej niż 7,5 euro. Zależy, na co się szykujesz, ale powiem tak: na zimowej wyprzedaży w 2012 kupiłem m.in. Assassin''s Creed II za powalającą kwotę 2 euro. Zwykle jest tak, że tytuły AAA, mające mniej, niż 2-3 lata, nie schodzą poniżej 7,49 euro. Starsze (lub mniej znane) tytuły są w granicach 2,5-4,99 euro, natomiast indyki można kupić już od euracza w górę. Czyli jeśli szykujesz się na poważne zakupy, 30 złociszy może nie wystarczyć.

Ja na tę wyprzedaż przeznaczyłem to, co mam na Steam Wallet z handlu kartami, czyli 10,55 euro. I powyżej tego postaram się nie wyjść. Właściwie jedynym tytułem, na który naprawdę się nastawiam, jest Civ V: Brave New World, ale tylko, jeśli będzie za 4,99 (na zimowej był za 7,49 bodajże, a może nawet za 9,99).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 19:44, Ring5 napisał:

Pierwsze wyprzedaże były świetne, oferty były niesamowite. Kolejne (szczególnie ostatnia)
już troszkę mniej atrakcyjne.

Ja na to patrze trochę inaczej:
-pierwsze wyprzedaże - wow, ale fajne tytuły, jak tanio!
-ostanie - mam, już mam, kupiłem rok temu, pleple ;p

Ale tak czy inaczej zawsze się coś ciekawego trafi. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się