ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 25.06.2014 o 21:06, bVarador napisał:

> Padłem "ofiarą" buga, czy Steam zrobił się bardziej hojny? ;p
Jesteś w czerwonych i wycraftowałeś odznakę z Tomb Raidera, czyli dostałeś 2 karty za
dołączenie się do zwycięstwa.

Ooo, dzięki. Nawet nie doczytałem, że są takie zasady. ;p


@Sandro
Jednak w przyrodzie nic nie ginie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak wbrew spiskowi z reddita, dzień szósty wygrali czerwoni a nie fioletowi czyli tak jak się obawiałem ktoś się wyłamie. Dzisiaj znowu objęli prowadzenie co średnio mi się podoba.

Nadal mam do wymiany jedną #7 i dwie #8 ale już tylko na #2, 6, 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:40, ts04 napisał:

Jednak wbrew spiskowi z reddita, dzień szósty wygrali czerwoni a nie fioletowi

Specjalnie czekałem prawie tydzień z craftowaniem odznaki, bo przegapiłem pierwszy dzień kiedy wygrali fioletowi, a tu taki zonk.

Dnia 25.06.2014 o 21:40, ts04 napisał:

Nadal mam do wymiany jedną #7 i dwie #8 ale już tylko na #2, 6, 10.

Akurat #7 wyparowała mi w kosmos i chętnie oddałbym za nią jedną z czterech #2, ale dokupiłem brakującą kartę, a powtórki sprzedałem. Odznaka zrobiona i nie mam już zamiaru bawić się w craftowanie kolejnych poziomów. Sprzedaję powtórki, będzie trochę grosza na gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:40, ts04 napisał:

Jednak wbrew spiskowi z reddita, dzień szósty wygrali czerwoni a nie fioletowi czyli
tak jak się obawiałem ktoś się wyłamie. Dzisiaj znowu objęli prowadzenie co średnio mi
się podoba.

Co się dziwić skoro w ekipie czerwonych jest mnóstwo osób z dużymi levelami :P
Zresztą skoro teraz premiuje się top 3 drużyn to każdy chce wygrać, więc układ padł... ale czerwoni będą wygrywać do póki się niewystrzelają z odznak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 17:00, Heartbreaker napisał:

Od 22 kupuję i już moja biblioteczka poszerzyła się o takie tytuły, jak:


Zacznijmy od tego, że nic nie KUPUJESZ, tylko subskrybujesz/odblokowujesz. Tak, wszyscy kochajmy steam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:48, SplitGrave napisał:

Zacznijmy od tego, że nic nie KUPUJESZ, tylko subskrybujesz/odblokowujesz. Tak, wszyscy
kochajmy steam :)

Daruj sobie. Nikogo nie przekonasz, nawet jakbyś próbował. Nie marnuj niepotrzebnie klawiatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:53, Dared00 napisał:

Daruj sobie. Nikogo nie przekonasz, nawet jakbyś próbował. Nie marnuj niepotrzebnie klawiatury.


Przecież to prawda. Gry, które przypisujesz do steam to subskrypcje. Taka cyfrowa wypożyczalnia. Więc nie wiem dlaczego się oburzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:56, sylwasss napisał:

> Daruj sobie. Nikogo nie przekonasz, nawet jakbyś próbował. Nie marnuj niepotrzebnie
klawiatury.

Przecież to prawda. Gry, które przypisujesz do steam to subskrypcje. Taka cyfrowa wypożyczalnia.
Więc nie wiem dlaczego się oburzasz.


Ma raczej na myśli, że chyba każdy zdaje sobie sprawę jak działają platformy cyfrowe, zwłaszcza jak się robi takie zakupy jak Heartbreaker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i? Może i na samym Steamie gry są "subskrybuowane", ale ja w większości kupuję pudełkowe, więc dowód fizyczny jest na posiadanie gry.

Tak więc jak napisał Dared00 daruj sobie, bo to nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 15:02, Heartbreaker napisał:

No i? Może i na samym Steamie gry są "subskrybuowane", ale ja w większości kupuję pudełkowe,
więc dowód fizyczny jest na posiadanie gry.

Tak więc jak napisał Dared00 daruj sobie, bo to nic nie da.


Nie. Widzisz, tak się wcześniej rzucałeś, a sam nie znasz regulaminu swojej wychwalanej pod niebiosa platformy :) Jakbyś przeczytał regulamin, to wiedziałbyś, że w momencie AKTYWACJI gry na koncie steam, pudełko z płytką możesz sobie wyrzucić do śmietnika, bo gra nie jest już "twoją własnością", tylko została ci wypożyczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 14:56, sylwasss napisał:

> Daruj sobie. Nikogo nie przekonasz, nawet jakbyś próbował. Nie marnuj niepotrzebnie klawiatury.
Przecież to prawda. Gry, które przypisujesz do steam to subskrypcje. Taka cyfrowa wypożyczalnia.
Więc nie wiem dlaczego się oburzasz.

Absolutnie się nie oburzam i jestem w pełni świadom tego, że są to subskrypcje. Chodzi po prostu o to, że pan SplitGrave od wielu tygodni próbuje udowodnić wszystkim, że Steam jest fatalną platformą, pełną błędów, utrudnień i badziewia. I ani razu nikogo nie przekonał.

To bardziej chęć pomocy niż oburzenie. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami. Ostatni człowiek który próbował, słabo skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnicy Steama, którzy wypominają, że to tylko wypożyczenie czy subskrypcja a nie własność, chyba czasem zapominają, że w przypadku gier pudełkowych też nie jest się właścicielem gry. Na grę ma się tylko licencję, na własność to można mieć pudełko czy nośnik, można to porównać do bycia swego rodzaju właścicielem konta na danej platformie dystrybucji cyfrowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SplitGrave jak ktoś sobie kupuje gry na steam to jego sprawa, a nie twoja więc co ci to przeszkadza?
Z drugiej strony coś w tym jest, co wtedy kiedy steam przestanie po prostu istnieć? Ja też kiedyś kupowałem gry na steam żeby mieć po prostu większe cyferki przy liczbie posiadanych gier zapewne tak jak większość tutaj, a teraz jak dają coś za darmo, a i tak wiem, że w to nie będę grał to i tak z tego nie korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i?

Wiesz, są takie strony, gdzie te gry są, więc jak Steam padnie, wystarczy pobrać witaminkę i dalej się gra (co prawda traci się dostęp do multi i aczików, ale to tylko tyle).

Tak serio, to nie wiem, do czego dążysz, co chcesz pokazać. Jak kiedyś pisałem, jesteś jak Katon Starszy albo Donald Tusk, czyli zawsze i wszędzie będziesz pisał, jaki to Steam jest "zły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 15:11, XywkaToy napisał:

SplitGrave jak ktoś sobie kupuje gry na steam to jego sprawa, a nie twoja więc
co ci to przeszkadza?


Nie wiem, czy jest w ogóle sens odpisywać, bo zapewne i tak nic do ciebie nie dotrze. Ja tu nie mówię o żadnym "kupowaniu" gier tylko "subskrybowaniu/wypożyczaniu".

Ale korzystając z okazji odniosę się jeszcze do tej zmiany w regulaminie, która nakazywała zaakceptować go, bo inaczej zostaną usunięte wszystkie gry z naszej biblioteki (nawet te, które kupiliśmy PRZED edycją regulaminu). Bardzo ciekawe podejście. A ta wypowiedź (wzięta z komentarzy pod newsem odnośnie zmiany w regulaminie" najlepiej to podsumowuje:

"1. Prawo nie działa wstecz. Nie mogę najpierw czegoś kupić (zostać właścicielem), a by potem ktoś nagle stwierdził, że nim nie jestem i uczyni ze mnie tylko najemcę. To tak samo jakbym kupił auto i ktoś po paru latach pszedł i mi je zabrał. Bo producent zmienił warunki podpisanej umowy i ja nie kupiłem tej audicy tylko ją wynająłem. Dodtkowo on właśnie stwierdził, że umowa najmu się skończyła. Chore.


2.Nie zakceptuje regulaminu, stracę gry. Rozumiem jeszcze, że tracę coś gdy zachowuje się źle lub łamię prawo (obrażanie innych, jakieś avatary ze szwastykami itp.) ale zabieracie mi moją własność bo nie chcę być oszukiwany? Ponownie chore.


3. Jak oni mogą "zabezpieczyć się przed pozwami zbiorowymi"? Przecież wobec prawa powinniśmy być wszyscy równi. Co ja mogę teraz strzelić komuś w łeb i uniknąć konsekwencji bo zastrzege sobie, że nie chce by prowadzono przeciw mnie jakieś postepowania prawne. Chore chore chore. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę wdawać się tutaj w jakieś pyskówki, ale powiedz mi co Ci do tego czy ktoś kupuje (lub wypożycza) gry na Steamie? To jego pieniądze i jego decyzja. Nie staraj się tutaj narzucać swojego chorego zdania, bo to się robi żałosne.
Chyba teraz nawet każde dziecko wie, że świat nie jest czarny albo biały. Poczytaj wszystkie umowy- wynajmu mieszkania, abonamentu na telefon/internet, umowę z bankiem i zobaczysz, że każda firma jakoś się "zabezpiecza" i nie robi wszystkiego, żeby użytkownik miał jak najlepsze warunki. Liczy się zysk i Steam (jak każda inna firma) nie może sobie pozwolić na to, że pewnego dnia 80% użytkowników zażąda zwrotu pieniędzy, bo im się konto znudziło.
Twoje postępowanie jest nielogiczne- jeśli chcesz być anonimowy, i nie podoba Ci się współczesność to nie wiem co robisz w "Internetach". Jaskinia w głębi jakiejś puszczy byłaby chyba odpowiedniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się