ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Steam miał przez moment swój problem i nie wpuszczał nowych graczy, widać to nawet na krzywej pokazującej ile osób jest online, więc to nie router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2014 o 22:29, bVarador napisał:

Steam miał przez moment swój problem i nie wpuszczał nowych graczy, widać to nawet na
krzywej pokazującej ile osób jest online, więc to nie router.


Ale ja byłem zalogowany, mnie wywalił po prostu i się zalogować nie mogłem, poza tym wbiłem na multi ETS 2 i steam na ten czas łapał tryb Offliner xD

Więc ja już nie wiem, router restartowałem w razie co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pospieszyłem - właśnie mnie wywaliło jak tylko wyłączyłem FM 2014 - konserwacja, brak połączenia.

EDIT: Szybko się uporali - już śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze steam, a mianowicie: "steam needs to be online to update. please confirm your network connection and try again." przy próbie pierwszego uruchomienia. Nic nie pomaga, nie jest to też wina internetu, gdyż było to testowane na innym komputerze. Słyszałem, że pomaga instalacja gotowego steama (zainstalowanego na innym komputerze, kopiując go do docelowego folderu i uruchamiając). Więc zwracam się do Was z wielką prośbą: czy mógłby ktoś z Was uploadować zainstalowaną wersję steam tak, żebym mógł ją pobrać? Nigdzie nie mogę znaleźć gotowego steam, a bardzo go potrzebuję. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże w tej sprawie, z góry dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś usunąć (odinstalować) całkowicie Steama (łacznie z wpisami do rejestru)? Potem po wywaleniu wszystkiego zainstaluj jeszcze raz - może pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2014 o 16:08, Abi_Dalzim napisał:

A próbowałeś usunąć (odinstalować) całkowicie Steama (łacznie z wpisami do rejestru)?
Potem po wywaleniu wszystkiego zainstaluj jeszcze raz - może pójdzie...


Niestety próbowałem niemal wszystkiego z pierwszych pięciu stron wyszukiwania w google. Kombinowałem z portami, rejestrem, instalacją na innych partycjach, nic.. Czytałem, że kilku osobom pomogła instalacja gotowego steam, gdyż nie musiał się updateować przy pierwszym uruchomieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wait...
http://www.gamecodes.pl/category/4109/borderlands-2-game-of-the-year-edition-steam-gift/
http://www.gamecodes.pl/category/2911/borderlands-2-game-of-the-year-edition-steam-key/
Sklepy internetowe sprzedają steam gifty po cenie turbo okazyjnej. Kupowanie steam giftów jest zabronione, ale tutaj jest zapewne z legalnego źródła. Co myślicie? Chętnie bym nabył, ale nie chcę bana na całe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 12:32, Accid napisał:

Serio kupowanie steam-gift na allegro choćby jest zabronione? O_o


Tak, przynajmniej sprzedawanie giftów: https://support.steampowered.com/kb_article.php?p_faqid=549

Ten fragment:
"May I sell gift subscriptions?

Steam Gift Purchases can not be sold. Attempting to sell a gift subscription is a violation of the Steam Subscriber Agreement and may result in your account being permanently disabled. You can trade gifts using our new Steam Trading system and can read more about that here"

A skoro sprzedawanie jest zabronione, to pewnie można też stracić otrzymane gifty, jak przyłapią że ktoś masowo te gifty rozsyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 12:32, Accid napisał:


Serio kupowanie steam-gift na allegro choćby jest zabronione? O_o


Z tego co wyczytałem to tak, dodatkowo takie gifty z allegrosza mogą być nabyte drogą kupna w oparciu o kradzione karty czy mogą pochodzić z innego regionu. Jak Valve dojdzie to albo usuwa gierke albo było nawet pare sytuacji gdzie banowało całe konto warte nierzadko bagatele parę tysi. Ale chyba w przypadku tak renomowanego sklepu internetowego nie ma się czego obawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam nie banuje użytkowników którzy kupują steam gifty. Jeśli ktoś zgarnął bana na konto to jego zasługi sięgały dużo dalej niż kupowanie okazyjnie gier z podejrzanych źródeł. A że Valve nie raczy wysłać kompletnych raportów dlaczego twoje konto zostało zamknięte, poza ograniczeniem się do krótkiej notki, że zostały złamane postanowienia umowy użytkownika to potem tworzą się rożne mity. Bo taki frustrat który stracił konto kilkaset czy kilka tysięcy dolarów robi szum na reddicie czy innym serwisie.

A to, że jaką sklep ma opinię u internautów nie znaczy wiele. Nie jest żadną tajemnicą, że strony sprzedające klucze biorą swój towar z różnych źródeł, a nie tylko bezpośrednio od dystrybutora. I choć zwykle ryzyko utraty jest małe bo wymieniają klucz na nowy jeśli jest problem żeby nie zszargać opinii i zbankrutować, to zdarzają się im wypadki. Z większych afer to choćby ostatni Sniper Elite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brać? Jeśli chcesz nabijać kieszenie cwaniakowi, który kupił grę na przecenie w innym regionie za kilka euro/dolarów/rubli i teraz sprzedaje za dwa razy tyle. Jeśli ktoś życzliwy doniesie do Valve, że ktoś to robi na masową skalę szansa na utrata gry jest dość prawdopodobna. A biorąc pod uwagę, że na promocjach można było dostać Borderlands 2 GoTY bezpośrednio od Valve za 7.50 euro czy na wiosnobraniu od Cenegi za 34 złote, to nie wiem czy bym chciał ryzykować dla różnicy w cenie rzędu jednej butelki Coli. Nawet jeśli dostaniesz drugi raz grę, to zawsze to kłopot. A nie wiadomo, czy Valve nie zostawia flagi na konto i nie sprawdzi z automatu po kilku dni i znowu wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można na steam''ie znaleźć pliki gry jeśli mamy już ją zainstalowaną ? Tak jak to można zrobić np na tym launcher''ze gier Blizzarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 21:07, Noma napisał:

Czy można na steam''ie znaleźć pliki gry jeśli mamy już ją zainstalowaną ? Tak jak to
można zrobić np na tym launcher''ze gier Blizzarda?

Idź tam, gdzie instalowałeś Steama i do folderu steamapps/common albo steamapps/[twoja nazwa użytkownika]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2014 o 21:07, Noma napisał:

Czy można na steam''ie znaleźć pliki gry jeśli mamy już ją zainstalowaną ? Tak jak to
można zrobić np na tym launcher''ze gier Blizzarda?

Prawy przycisk myszy na danym tytule -> Properties -> Local Files -> Browse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się