ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś czy jest możliwość zablokowania znajomym możliwości wysyłania zaproszeń do gry? Kumple mi ciągle spamują z zaproszeniem do CS:GO :D a nie chce ich wywalać ze znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 15:38, Henrar napisał:

Nowych gier Ubisoftu nie będzie na Steamie w Wielkiej Brytanii...


Hm, u mnie karta sklepowa AC Unity też zniknęła... Źle się dzieje.. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 15:38, Henrar napisał:

Nowych gier Ubisoftu nie będzie na Steamie w Wielkiej Brytanii...


Nie będzie ich prawdopodobnie na całym świecie.

Ja i tak nie gram gry od Ubi i choć ostatnimi czasy zacząłem rozluźniać moje własne embargo (kupiłem FC3 w promocji za jakieś 15 zł) to stwierdzam, że należy wrócić do dawnych przyzwyczajeń i tak jak to było ode czasu AC2 po prostu omijać ich gry szerokim łukiem.

Szkoda tylko, że ludzie piszą na forach i twitterach, że takie Ubi złe, a i tak pierwsi polecą po nowe AC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem grę Ubi na Steamie. To była jedna z najgorszych decyzji. Dlaczego? Steam->Uplay->dopiero na końcu gra. Oszaleć można. :P Nie wiem w sumie dlaczego ludzie tak nalegają, żeby mieć grę UBI na steamie, chyba tylko dla +1 w bibliotece. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 10:33, Phobos_s napisał:

Nie będzie ich prawdopodobnie na całym świecie.


Właśnie zniknęły z pozostałych krajów.

Dnia 07.11.2014 o 10:33, Phobos_s napisał:

Szkoda tylko, że ludzie piszą na forach i twitterach, że takie Ubi złe, a i tak pierwsi polecą po nowe AC :)

Czy jakikolwiek bojkot graczy, poza wstępnym Xboksa One (przed zmianą polityki o 180 stopni) się udał? Niezbyt. Wystarczy jedna gra a ludzie polecą tłumem do sklepu. Poza tym, jest mnóstwo ludzi, którym to zwisa, jakiego klienta odpalą przy uruchamianiu gry.
Anyway, takie są uroki otwartych platform jak PC - każdy wydawca/developer może sobie napisać klienta i olać Steama.

Spoiler

Cała ta sytuacja, podobnie jak z Originem wcześniej pokazuje zresztą hipokryzję coponiektórych - bo najpierw chwalą się, że PC jest otwartą platformą, ale jak przyjdzie co do czego, to oni chcą gier tylko na Steamie


Tak swoją drogą, GTAV będzie tylko Steamworks ale będzie miał jeszcze dodatkowe DRM, które do tej pory (Lords of the Fallen, FIFA 15) nie zostało złamane - na TPB są wydania niescrackowane, pełne malware''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 10:42, Rick napisał:

Raz kupiłem grę Ubi na Steamie. To była jedna z najgorszych decyzji. Dlaczego? Steam->Uplay->dopiero
na końcu gra. Oszaleć można. :P Nie wiem w sumie dlaczego ludzie tak nalegają, żeby mieć
grę UBI na steamie, chyba tylko dla +1 w bibliotece. :P

Ja akurat takie rozwiązanie lubię. Dzięki temu ominąłem kilka problemów z updateami i downloadingiem. Do tego "rabat" za karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo fajnie mieć gry w jednym miejscu, gdy chce się pobawić, to po prostu wiem, ze Steam -> jakiś tytuł. Ostatnie na co mam ochotę, to doprowadzić do sytuacji, w której przez zagraniem w grę musiałbym się zastanawiać, jakiego klienta uruchomić. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 11:22, Kadaj napisał:

Ostatnie na co mam ochotę, to doprowadzić do sytuacji, w której przez
zagraniem w grę musiałbym się zastanawiać, jakiego klienta uruchomić. ;p

Najgorsze jak się człowiek zastanawia nie to jakiego klienta uruchomić, ale którą grę :P Ach te promocje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2014 o 12:46, RakuPL napisał:

Najgorsze jak się człowiek zastanawia nie to jakiego klienta uruchomić, ale którą grę
:P Ach te promocje... ;)



Dokładnie - a dziś dodatkowo wrzucili promo na gry z serii LEGO.
Za 15.10 ojro wyjąłem oba Batmany i Marvela z wszystkimi DLC. Grzech było nie wydać tych ~65 zeta [a w sklepie sam goły Marvel kosztuje dalej jakieś 100-120zł]

No i generalnie polecam jak ktoś nie ma a lubi komiksowych bohaterów + specyficzny humor. Kapitalne sandboxowe platformery, można zagrać z dzieckiem, zagrać samemu i poczuć się jak dziecko albo po prostu - zagrać bo tak i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uwagi.

Pojawiła się jakaś fala kont na steamie, która wysyła zapki i na czacie ogłasza, że chce potradować, wysyłając przy tym linka do rzekomych itemów. Poza trojanem nic tam nie ma.

W ostatnich 2 tygodniach dostałem koło 8 takich wiadomości, pachnie jakąś kolejną akcją oszustów jak to bywa raz na jakiś czas na steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:46, RakuPL napisał:

Najgorsze jak się człowiek zastanawia nie to jakiego klienta uruchomić, ale którą grę
:P Ach te promocje... ;)

Może powinni się zastanowić nad wprowadzeniem przycisku "Play Random". ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem ci, że to nie było by głupie.
Sam mam na steamie dosyć umiarkowaną liczbie gier w porównaniu do znajomych [jakieś 25-30 tytułów], ale ostatnio uderzam na różne promocje i przy tej liczbie gier na promocji ciężko się zdecydować który tytuł "za piątaka" ograć :)
Ostatnio np w cenie między 1-3 euro wyłapałem kilka mniejszych produkcji i nie wiem od czego na wolnym zacznę [a pewnie dalej zostanę przy XCOMie który tez nota bene był niedawno na super promo po niecałe 7.5 ojro za pakiet]

Swoją drogą steam rozwinął się całkiem przyzwoicie, poszedł w kierunku jaki sobie dawno lata temu wymarzyłem. Ostatnio w zasadzie nie mam powodów do wieszania na nim nawet jednego psa. Dodatkowo ciągle ulepszany i optymalizowany game mode przyjemnie "transformuje" mojego PC w "konsolę" i większość tytułów zoptymalizowanych pod kontrolery od X360 ogrywam sobie na fotelu z padzikiem w ręku.

Byle tylko nie przechwalić, ale jest tam coraz lepiej. Valve - keep it up! :)


P.S.
Zapomniał bym - niemalże jak fanboy pokochałem apke mobilną steam na androida.
Zakupy gier na promocji w pracy w czasie przerwy - nic prostszego. Gdyby tylko lepiej zorganizowali wyświetlanie listy gier z wybieranych kategorii i nie robili tego głupiego limitu wyświetlanych pozycji w zakładce ofert specjalnych był bym w 200% spełniony. No i funkcjonalny, działający stabilnie czat w apce - tez pozwala się zgadać z kumplem w drodze do domu na partyjkę online ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co komu steam jak mozna pirata za darmo pobrać też legalnie ? Oczywiscie mówie tu tylko o pirackich legalnych wersjach a nie tych nielegalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pirackie "legalne" wersje ? To takie istnieją ? Jakiś ciekawy nowy koncept usprawiedliwiania kradzieży intelektualnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 15:07, GGWPIZI napisał:

Po co komu steam jak mozna pirata za darmo pobrać też legalnie ? Oczywiscie mówie tu
tylko o pirackich legalnych wersjach a nie tych nielegalnych


Nie lubię trolli - BAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT ale chyba trochę "falstart" stary. Liczyłem, że poczekacie aż gość rozwinie co ma na myśli.
Chociaż sam zwrot "legalne piraty" się ze sobą kłóci =P . Jedyne "legalne piraty" to te indyki które sami ich twórcy wrzucali na torrenty [było kilka takich gierek, gdzie devsi chcieli pokazać jak niewiele w gruncie rzeczy ma korelacja pobrań pirata z zarobkami w branży, chyba nawet kiedyś minecraft tak był rozpowszechniony]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się