ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

A to wiele wyjaśnia :)
Nie sledze życia tak randomowych użytkowników, ot nieco naiwnie założyłem, że gość ma coś interesującego na myśli - my bad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, co za badziew. Chciałem sobie poaktywować te wszystkie klucze do gier, które były dołączane do CD-Action. Próbuję jedną płytę - kod nie działa, drugą - też, trzecią - to samo. Już prawie szlag mnie trafił, ale postanowiłem normalnie włożyć płytę do napędu i sprawdzić, czy się zainstaluje. Okazało się, że podczas instalacji pyta o kod, instaluje i jest na koncie steam. Nie wiem, czy to kolejny bug z tym chorym steamem, ale skończyło się na tym, że chcąc aktywować kody do gier, muszę je najpierw instalować na dysku twardym z PŁYT. Kolejna paranoja ze steamem w roli głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, akurat pod tym względem ja nie miałem problemów. Starsze klucze bez problemu mi się aktywowały na steam, a napęd mam schrzaniony od paru miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 15:07, GGWPIZI napisał:

Po co komu steam jak mozna pirata za darmo pobrać też legalnie ? Oczywiscie mówie tu
tylko o pirackich legalnych wersjach a nie tych nielegalnych

Koleś o co Ci chodzi ? Przecież Ty kompletne bzdur pleciesz
Poprawka do postu
Nie zauważyłem że to troll który dostał bana. Przepraszam za robienie zamętu w tym wątku ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże, znów musiałem reinstalować steama, żeby móc normalnie aktywować kody do gier, bez konieczności instalacji ich na dysku twardym...

BTW.

1. Można zainstalować steama na dwóch komputerach osobno i móc normalnie grać w gry, bez konieczności ciągłego potwierdzania jakichś kodów mailem? Oczywiście mówię tutaj o graniu w gry singleplayer (tryb offline). Czyli np. dwie osoby korzystające z tego samego konta na dwóch komputerach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kodów - pamiętam była opcja żeby steam zapamiętał sprzęt i więcej o kod nie pyta. Co do korzystania z jednego konta we dwie osoby - nie powiem, nie wiem. Nie było przypadkiem tak, że każda osoba to jedno konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac, jesli jeden komputer bedzie w trybie offline to moze na drugim bedzie sie dalo polaczyc. Tylko lepiej, zeby drugi komp co sie polaczy nie laczyl sie od razu jesli bedzie miec adres IP innego ISP z innej czesci kraju, bo dzielenie konta jest niezgodne z SSA, wiec Steam jak sie zorientuje to moze zablokowac konto (nie sprawdzalem tego osobiscie, ale nie widze czemu by nie mieli tego robic).

Najlepiej chyba jakbys w pierwszym kompie po wejsciu w tryb offline odlaczyl od niego internet, a potem na drugim tez przeszedl w tryb offline i tez odlaczyl internet, bo nie wiem na ile offline to offline wg Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu można logować się na to samo konto Steam z dwóch komputerów jednocześnie, pod warunkiem że należą do tej samej sieci (np. pod routerem w domu). Co prawda raczej nie umożliwia to grania w dwie różne gry na raz, ale można je streamować - np. słabszy komp w salonie podpięty pod TV i z padem, a sama gra dział na drugim, mocniejszym kompie gdzieś indziej w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jest jeszcze opcja Famili sharing dostępna dla wszystkich już. Opcja odrobinę mniej ryzykowna niż udostępnianie komuś właściwego konta. Dzięki temu kilka osób może korzystać tej samej biblioteki (niestety chyba nie jednocześnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 22:05, Manigoldo napisał:

Hmm... kumpel mi wysłał link do portalu softonic, w którym mówią o wysyłaniu malware
przez Steam chat O_O Jak to możliwe? ;D


Wygląda to tak, że dostajesz na czacie wiadomość typu (to był jeden z przykładów na innej stronie) "cześć, chodziliśmy razem do szkoły, tutaj fota". Wklejony link jest skrócony (np. poprzez bit.ly) więc ofiara nie widzi dokładnie w co klika. Plik, który się potem otwiera, infekuje komputer. Wtedy można stracić dostęp do konta Steam, a samo konto zacznie wysyłać podobne wiadomości do osób z listy znajomych.

Jak zawsze w takich przypadkach, nie należy klikać w żadne linki od nieznajomych (Steam zdaje się wymagać osoby na fiendliście, aby rozmawiać - w takim razie także nie akceptować zaproszeń od losowych ludzi), a nawet uważać przy linkach od sprawdzonych osób, szczególnie kiedy to właśnie jakiś skrócony adres czy wiadomość o dziwnej składni, czy w ogóle innym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Otóż, z ciekawości rozglądałem się na allegro z kluczem do FM2015. To co zobaczyłem bardzo mnie zdziwiło, można kupić go za 5-10 zł (!) wraz z kontem steam bez możliwości grania online. Kurde mam dylemat, bo i tak nigdy online w FM nie grałem, ale zastanawiam się czy nagle konto nie przestanie mi działać i czy jest to legalne. Niby to tylko 5 zł, ale wydaje mi się to podejrzane. Jest parę aukcji oferujących takie ceny, każdy wystawiający ma 100% pozytywów i pomiędzy 50-110 opinii. Miał ktoś z czymś takim styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 23:36, MetaL2 napisał:

Mam pytanie. Otóż, z ciekawości rozglądałem się na allegro z kluczem do FM2015. To co
zobaczyłem bardzo mnie zdziwiło, można kupić go za 5-10 zł (!) wraz z kontem steam bez
możliwości grania online. Kurde mam dylemat, bo i tak nigdy online w FM nie grałem, ale
zastanawiam się czy nagle konto nie przestanie mi działać i czy jest to legalne. Niby
to tylko 5 zł, ale wydaje mi się to podejrzane. Jest parę aukcji oferujących takie ceny,
każdy wystawiający ma 100% pozytywów i pomiędzy 50-110 opinii. Miał ktoś z czymś takim
styczność?


Kupujesz grę i koleś daje Ci dostęp do swojego konta, gry nie masz na własność. Więc lepiej się w to nie baw. Kolega tak kupił FM2014 i jest niezadowolony z tego faktu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc tak to wygląda, ale w sumie to żyła złota dla takiego sprzedawcy, sporo osób to kupuje. Ciekawi mnie czy ktoś ze Steama albo Allegro się tym nie zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2014 o 22:33, Minamir napisał:

Wygląda to tak, że dostajesz na czacie wiadomość typu (to był jeden z przykładów na innej
stronie) "cześć, chodziliśmy razem do szkoły, tutaj fota". Wklejony link jest skrócony
(np. poprzez bit.ly) więc ofiara nie widzi dokładnie w co klika. Plik, który się potem
otwiera, infekuje komputer. Wtedy można stracić dostęp do konta Steam, a samo konto zacznie
wysyłać podobne wiadomości do osób z listy znajomych.

Jak zawsze w takich przypadkach, nie należy klikać w żadne linki od nieznajomych (Steam
zdaje się wymagać osoby na fiendliście, aby rozmawiać - w takim razie także nie akceptować
zaproszeń od losowych ludzi), a nawet uważać przy linkach od sprawdzonych osób, szczególnie
kiedy to właśnie jakiś skrócony adres czy wiadomość o dziwnej składni, czy w ogóle innym
języku.

Tak myślałem. Ja zawsze blokuję takich osobników i zgłaszam, a w syf, co wysyłają nie wchodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się