ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Od wczoraj na Steamie są wyprzedaże, znalazłem " Castlevania: Lords of Shadow 2 " za 5,99 euro (ok. 25 zł).
Jak za to zapłacić? Mam kartę kredytową Master Card pay pass, czy to wystarczy? wystarczy podać numer karty i trzy cyfry z kodu z tyłu karty 9 jak, np. na Empik.com ) i tyle, czy są większe utrudnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 19:41, lis_23 napisał:

Od wczoraj na Steamie są wyprzedaże, znalazłem " Castlevania: Lords of Shadow 2 " za
5,99 euro (ok. 25 zł).
Jak za to zapłacić? Mam kartę kredytową Master Card pay pass, czy to wystarczy? wystarczy
podać numer karty i trzy cyfry z kodu z tyłu karty 9 jak, np. na Empik.com ) i tyle,
czy są większe utrudnienia?

Jak wyżej, ale musisz jeszcze mieć ustawiony limit na karcie ile możesz np. wydać w taki sposób w miesiącu.
Chyba że już masz to nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2014 o 22:58, Pietro87 napisał:

Mam takie pytanko - bo lekko "nie chwytam".
Czy ta wersja tj : Kup Shadowrun: Dragonfall - Director''s Cut

http://store.steampowered.com/app/300550/?snr=1_5_9__300

Zawiera też w sobie podstawową kampanię z Returns ? Czy też chcąc ją łyknąć będę musiał
dokupić wersję standardową Returnsa ?

Jest to samodzielny dodatek, kamapnię z Returns musisz kupić oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 00:00, Evertsen_Dante napisał:

Nie. Przynajmniej moja wersja z bundla nie wymagała.

Hmm to chyba ta też nie będzie, ale wolę też zobaczyć wypowiedź osób, które kupiły bezpośrednio w sklepie Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2014 o 00:13, Archi155 napisał:

Jest to samodzielny dodatek, kamapnię z Returns musisz kupić oddzielnie.


To, że był samodzielny to ja wiem :)
Kwestia tego jak jest z wersją DC - ale skoro potwierdzasz to czego się domyślałem, to spoko, już mam jasność w sytuacji [bo na forum steam było to trochę niejasno rozpisane]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 12:00, luzac napisał:

Dzień wcześniej było dwóch. DEBUNKED!

Czyli to stanie/stało się dziś?

Btw. Pytanko. Mój brat już grubo ponad miesiąc temu założył konto steam, głównie do grania w Quake Live. Przypisał sobie też kilka darmowych gier, z których dropiły karty i chciał mi je wysłać.
Niestety nie ma takiej możliwości. Podczas próby wymiany, w ogóle nie widać ich w jego okienku.
Czy to dlatego, że wartość konta steam jest za mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2014 o 12:10, kaczek93 napisał:

> Dzień wcześniej było dwóch. DEBUNKED!
Czyli to stanie/stało się dziś?

Btw. Pytanko. Mój brat już grubo ponad miesiąc temu założył konto steam, głównie do grania
w Quake Live. Przypisał sobie też kilka darmowych gier, z których dropiły karty i chciał
mi je wysłać.
Niestety nie ma takiej możliwości. Podczas próby wymiany, w ogóle nie widać ich w jego
okienku.
Czy to dlatego, że wartość konta steam jest za mała?

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1047-EDFM-2932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2014 o 07:16, Firefly94 napisał:

Za Steamem: "Kuratorzy Steam to osoby lub organizacje, których zadaniem jest wydawanie
rekomendacji, aby pomóc odkryć innym użytkownikom interesujące gry z katalogu Steam."

Więcej info: http://store.steampowered.com/about/curators/

Ahh dzięki! :) Chyba sam takim zostanę. :P

Ale z innej beczki:
Chciałem kupić Mirror''s Edge, wszystko ładnie, kasa na koncie jest ale... chyba źle wpisałem ten kod CVV czy jak się to tam zwie. Jestem poza domem i nie wziąłem z nim kartki, stąd mogłem coś pomylić. Sklep odrzucił transakcję mówiąc w pomarańczowym okienku, że firma obsługująca karty kredytowe odrzuciła moją kartę. Jutro wracam do domu więc i tak kupię tę grę patrząc na kod CVV. Co mogło być jednak przyczyną odrzucenia? Czy błędnie wpisany kod?
Mam nadzieję, że nie ma za to jakiejś kary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś już coś przez internet z użyciem tej karty? Jeśli nie, to może ona mieć zablokowaną możliwość transakcji online (lub po prostu limit na transakcje online ustawiony na 0zł), trzeba wtedy w banku to odblokować. Sprawdź też czy karta nie ma jakichś blokad na transakcje międzynarodowe.

Nie słyszałem o karach za to. Ewentualnie mogą zdarzyć się czasowe blokady karty, ale to raczej np. w przypadku niezgodności danych bilingowych między kartą a wpisanymi danymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 00:54, Minamir napisał:

Kupowałeś już coś przez internet z użyciem tej karty? Jeśli nie, to może ona mieć zablokowaną
możliwość transakcji online (lub po prostu limit na transakcje online ustawiony na 0zł),
trzeba wtedy w banku to odblokować. Sprawdź też czy karta nie ma jakichś blokad na transakcje
międzynarodowe.

Kupowałem miesiąc do SWTOR i 5€ do portfelu Steam. Może to być ten błędnie wpisany kod CVV? Jutro sprawdzę zresztą.

Dnia 01.12.2014 o 00:54, Minamir napisał:

Nie słyszałem o karach za to. Ewentualnie mogą zdarzyć się czasowe blokady karty, ale
to raczej np. w przypadku niezgodności danych bilingowych między kartą a wpisanymi danymi.

Bardziej mi chodzi o kary dla Steama, bo bank mi żadnej kary nie nałoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 01:01, Manigoldo napisał:

Bardziej mi chodzi o kary dla Steama, bo bank mi żadnej kary nie nałoży.

Przeżyłem chyba kilkanaście odrzuconych transakcji i Steam nie miał nigdy pretensji. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się