ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Od dłuższego czasu mam problem przy urruchomieniu gry Shogun 2 Total War- Steam nie jest wstanie połączyć się z chmurą i pobrać/wysłać dane. Problem zaczął się po formacie i dotyczy tylko tej gry - przy TES Skyrim i Hitman nie mam tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są "tanie klucze" własnie z wyżej wymienionych lokalizacji. Ale można za to wyłapać banicję. Co więcej sprzedawane są takie klucze już opłacone własnie z kradzionych kart kredytowych. Więc są nielegalne. Kumpel ostatnio kupił na allegro kluczyk ruski do BF4 i nie minęły 2 godziny i dostał bana za to na całe konto origin. Co z tego, że taniej, jak przez to można stracić wszystkie kupione oficjalnie gry na koncie. Nie wiem i nie rozumiem ludzi, którzy kupują taniej. Nie ma to sensu. Za dużo ryzyko. Poza tym jest teraz masa obniżek co roku, że naprawdę można kupić za psi grosz gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BF4 jest na Origin, nie na Steamie. Na Origin nie bylo tak, ze dostajesie klucz do aktywacji po zakupie? Wtedy jesli wykryja, ze z kradzionej karty byla platnosc, to latwiej zbanowac. A jak klucz byl wyjety z fizycznego opakowania to inaczej to wyglada :P

Nie korzystam z Origin, ale nie mialem zadnych problemow kupujac klucze do gier na Steamie z zaufanych zrodel i nie znam nikogo kto by mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 19:46, Pietro87 napisał:

Dziś dla odmiany ja się ni chu chu nie mogę zalogować =.=

Dziś to akurat nic dziwnego. ;p

Spoiler

Winter Sale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 19:59, MisticGohan_MODED napisał:

Winter Sale 2014 oficjalnie się zaczął.

Hmmm... dzień wcześniej niż planowano, ale co tam :]


Na pewno nie dzień wcześniej, bo było wiadomo, że zacznie się 18 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 19:25, kuba9876543210 napisał:

BF4 jest na Origin, nie na Steamie. Na Origin nie bylo tak, ze dostajesie klucz do aktywacji
po zakupie? Wtedy jesli wykryja, ze z kradzionej karty byla platnosc, to latwiej zbanowac.
A jak klucz byl wyjety z fizycznego opakowania to inaczej to wyglada :P


Wiem, że na Origin. Bo wcześniej EA nie banowało za takie klucze i nie mieli do tego problemu. Od niedawna dali blokadę regionalną na kluczę szczególnie od Ruskich. Aktywacji możesz dokonać poprzez kluczę lub bezpośrednie po zakupie na platformie Origin. Kluczę jednak można kupować od sprzedawców detalicznych. Muve.pl itp itd. Tam dostajesz klucz goły. Więc na allegro tez dawali same klucze. Wpisał i banicja. Dałem EA jako przykład, że na Steamie będzie to samo. Nawet nie, bo nie przyjmie pewnie klucza z poza Europy.

Dnia 18.12.2014 o 19:25, kuba9876543210 napisał:

Nie korzystam z Origin, ale nie mialem zadnych problemow kupujac klucze do gier na Steamie
z zaufanych zrodel i nie znam nikogo kto by mial.


Ja zawsze kupuję oficjalnymi kanałami. Są zniżki i nie narzekam na ceny. Czekam, ale trudno. Wtedy mam upragniony polski język. Przy kluczach z poza EU nie ma takiej opcji prawie. Jest w tym jakaś logika nie powiem. Na Steamie nie banowali za klucze z innych państw. A jak widać, aż do teraz. Zobaczyli pewnie, że jest fala ogromna kluczy z poza Unii i zaczęli działać. To samo było z EA i masowymi kluczami do BF-dów. U nas w kraju jest mania tej serii, więc kurcze. Łatwo to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2014 o 23:35, vegost napisał:

Dałem EA jako przykład,
że na Steamie będzie to samo. Nawet nie, bo nie przyjmie pewnie klucza z poza Europy.


Od dawna wydawcy maja mozliwosc generowania kluczy dla okreslonych regionow, ale nie zawsze z tego korzystaja. W najgorszym wypadku klucza nie bedzie mozna aktywowac, albo po aktywacji nie bedzie mozna grac w dana gre, ale banow za to nie ma. (chyba, ze ktos chcialby obejsc blokade VPN''em i zostanie to wykryte, wtedy albo ban albo ban na samo Community i nie mozna wiecej przez jakis czas nic kupowac tylko grac w obecne gry, ale to juz dygresja).

Tak jest obecnie, oczywiscie nic nie powstrzymuje ich, aby zaczeli robic tak jak to robi Origin, oby nie :)

Dnia 18.12.2014 o 23:35, vegost napisał:

Ja zawsze kupuję oficjalnymi kanałami. Są zniżki i nie narzekam na ceny. Czekam, ale
trudno. Wtedy mam upragniony polski język. Przy kluczach z poza EU nie ma takiej opcji
prawie.


No a ja mam odwrotnie, wole po angielsku niz mialbym sie uzerac z tlumaczeniami, kiedys kupilem tanio klucz Worms: Reloaded z jakiejs polskiej strony (na 95% muve albo cdp) i bylem wkurzony, ze byl dostepny tylko jezyk polski i nie bylo w zaden sposob tego obejsc.

Dnia 18.12.2014 o 23:35, vegost napisał:

Na Steamie nie banowali za klucze z innych
państw. A jak widać, aż do teraz. Zobaczyli pewnie, że jest fala ogromna kluczy z poza
Unii i zaczęli działać. To samo było z EA i masowymi kluczami do BF-dów. U nas w kraju
jest mania tej serii, więc kurcze. Łatwo to sprawdzić.


Na Steamie nie banuja za klucze, ale po prostu trwale zablokowali odbieranie i wymiane giftow z krajow, ktore wczesniej wymienilem. Jedyny sposob, aby to obejsc to VPN, ale jak ktos nie wie jak kto zrobic dobrze to ryzykuje w najgorszym przypadku permabanem (i byly juz takie bany). Ja wiem, ale mam taki backlog, ze nawet nie chce mi sie w to bawic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 00:16, kuba9876543210 napisał:

No a ja mam odwrotnie, wole po angielsku niz mialbym sie uzerac z tlumaczeniami, kiedys
kupilem tanio klucz Worms: Reloaded z jakiejs polskiej strony (na 95% muve albo cdp)
i bylem wkurzony, ze byl dostepny tylko jezyk polski i nie bylo w zaden sposob
tego obejsc.

Dało, tylko trzeba było z plikami pokombinować. ;p

Nigdy więcej już niczego w polskim sklepie nie kupiłem bez wcześniejszego sprawdzenia/wypytania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądam się za bardzo tej promocji, ale cenowo to jakoś nie zachwyca? Killing Floor za 5 euro, a ja pamiętam jak dawałem za niego 2.49 euro z dwa/trzy lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2014 o 20:47, SiDi napisał:

Nie przyglądam się za bardzo tej promocji, ale cenowo to jakoś nie zachwyca?


Nie zachwyca i widze, ze z kazda kolejna wyprzedaza jest coraz gorzej. Od ponad roku czekam na porzadna obnizke Brave New World, mialem nadzieje ze teraz, po premierze Beyond Earth w koncu spadnie do 3-5 euro. Ale nie, caly czas uparcie 7,49... Seria Assassin''s Creed kiedys byla w okolicach 1,5-2,5 euro, teraz pod 4. Niestety, tamte ceny chyba juz nie wroca. Czyzby poczatek konca przebojowego Steama? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyprzedaż świąteczna daje chwilowo ciała.
Jedyny tytuł jaki sobie ustrzeliłem - bardzo kolekcjonersko swoją droga, przez sentyment do uniwersum - to injustice za 3.5 ojro.
Może zdejmę jakieś indyki po 1-2 jak mi coś podpasi, ale tytuły na które czekałem niestety marnie wypadają [shadowrun ciągle 10 ojro za pakiet, tj podstawka + dodatek w wersji dc, kotory były ale też na jakiejś nędznej przecenie, kijek prawdy też marnie - szału ni ma panie, szału ni ma :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszytko to chyba kwestia zapotrzebowań, ja np. liczyłem na Metal Gear Rising za piątaka, zapłaciłem 4 ojro. A jeszcze wcześniej wyłowiłem 3 niezłe oferty za gemy, więc póki co nie narzekam. Ale jakby ktoś policzył ile gier było taniej kiedyś taniej vs ile jest teraz, to pewnie wyszłoby że macie rację. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taki standardowy zabieg świąteczny.
To samo jest w marketach. Dziś byłem po drobne zakupy, takie tam pierdoły jak jakieś przyprawy, napoje, woda mineralna itp pierdoły.
Patrze na "super promocję" na minerałkę która zawsze kupuję [muszynianka], napis jak w ryj strzelił przecena 50% nowa super cena 2.29. Problem w tym, ze ta woda zawsze w tym markecie kosztuje 2.99, więc to żadne 50% przeceny. Taki bałach cisną na każdym kroku.

Steam zrobił podobnie, tylko oni nie kitują z procentami, zwyczajnie przecenili gry niżej niż na tygodniówkach niekiedy [chyba teraz pakiet XCOMa stoi za 12 czy 14 euro, SR4 stało w pełnym pakiecie chyba tez za 14 a ja oba kupiłem swego czasu po 7, pełne paki z wszystkimi DLC]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się