ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Z tego co się orientuję, aby korzystać z funkcji Znajomych, na koncie musi być jakaś "płatna" gra. Czyli jeśli na tamtym koncie są np. tylko gry Free2Play, to nie wszystko może być aktywne. Przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 21:32, Minamir napisał:

Z tego co się orientuję, aby korzystać z funkcji Znajomych, na koncie musi być jakaś
"płatna" gra. Czyli jeśli na tamtym koncie są np. tylko gry Free2Play, to nie wszystko
może być aktywne. Przynajmniej tak było jeszcze parę lat temu.

na obu kontach są płatne gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konta szukasz po loginie czy nicku? Wyszukiwarka Steama jest niestety trochę ułomna.
Prosty myk który myślę, że zadziała: wejdź w opcje konta "Edytuj mój profil" i ustaw niestandardowy adres, ta rubryka jest nad miejscem gdzie możesz zmienić awatar. Adres do konta steam wygląda tak -
http://steamcommunity.com/id/xxxx <--- w miejscu xxx są cyfry
Kiedy zmienisz adres będzie to wyglądało tak
http://steamcommunity.com/id/trebron96 <--- jako przykład link do mojego konta

Będziesz znał adres i będąc zalogowanym na jednym koncie zwyczajnie wpiszesz sobie link i ze strony Steama dodasz znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić na Allegro klucz do Złotej Edycji Risen 2, ale sprzedawca pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Czy Valve nie będzie miało nic przeciwko takiemu kluczowi? Gość ma ponad 10 tysięcy pozytywnych komentarzy, jeden neutralny i brak negatywnych, ale wolę się upewnić, skoro za klucze pochodzące z Rosji podobno lecą bany (ewentualnie gra jest usuwana z konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 22:16, Gumisiek2 napisał:

Planuję kupić na Allegro klucz do Złotej Edycji Risen 2, ale sprzedawca pochodzi ze Stanów
Zjednoczonych. Czy Valve nie będzie miało nic przeciwko takiemu kluczowi? Gość ma ponad
10 tysięcy pozytywnych komentarzy, jeden neutralny i brak negatywnych, ale wolę się upewnić,
skoro za klucze pochodzące z Rosji podobno lecą bany (ewentualnie gra jest usuwana z
konta).

Poczekaj na koniec przecieków do kolejnego CD-Action. Niektórzy przebąkiwali coś, że może być właśnie Risen 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 22:16, Gumisiek2 napisał:

Planuję kupić na Allegro klucz do Złotej Edycji Risen 2, ale sprzedawca pochodzi ze Stanów
Zjednoczonych. Czy Valve nie będzie miało nic przeciwko takiemu kluczowi? Gość ma ponad
10 tysięcy pozytywnych komentarzy, jeden neutralny i brak negatywnych, ale wolę się upewnić,
skoro za klucze pochodzące z Rosji podobno lecą bany (ewentualnie gra jest usuwana z
konta).

Bany na pewno nie lecą, co najwyżej gdy klucz jest trefny (np. kupiony kradzioną kartą) gra jest usuwana z konta. Co do kluczy z Rosji, to aktualnie nie jest czasem tak, że w ogóle nie da się ich aktywować w innych strefach (chyba, że masz na myśli aktywację przez VPN to owszem, za to bana można wyłapać)? Z kolei jeśli klucz został zakupniony w USA to chyba takowy może być aktywowany wszędzie (ale nie mam pewności, niech mnie ktoś poprawi w razie co).

@RakuPL Pytanie tylko czy to będzie wersja z DLC (w co wątpię), bo je osobno raczej dość ciężko w dobrej cenie dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klucze z USA mają, z tego co wiem, zasięg globalny. Sam kupowałem na Allegro nie raz klucze z lokalizacją amerykańską i nie miałem/nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 22:16, Gumisiek2 napisał:

Planuję kupić na Allegro klucz do Złotej Edycji Risen 2, ale sprzedawca pochodzi ze Stanów
Zjednoczonych. Czy Valve nie będzie miało nic przeciwko takiemu kluczowi? Gość ma ponad
10 tysięcy pozytywnych komentarzy, jeden neutralny i brak negatywnych, ale wolę się upewnić,
skoro za klucze pochodzące z Rosji podobno lecą bany (ewentualnie gra jest usuwana z
konta).


http://www.steamlocks.tk/index.php
Tutaj pokazuje, że Risen 2 nie ma blokady regionalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 08:32, Firefly94 napisał:

Klucze z USA mają, z tego co wiem, zasięg globalny. Sam kupowałem na Allegro nie raz
klucze z lokalizacją amerykańską i nie miałem/nie mam problemów.


A miałeś język polski? Bo kupiłem klucz F:NV z USA i niestety przy wyborze języka nie mam polskiego, więc musiałem na własną rękę sobie ów translację załatwić. Nie wiem czy tak jest w każdym przypadku zagranicznych kluczy na Steamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem polskiego do wyboru, bo akurat gierki, które brałem były domyślnie angielskie (Age of Empires 2 i 3) na Steamie. Trudno mi powiedzieć, jak to wygląda, ale śmiem twierdzić, iż część kluczy zagranicznych jest globalna i oferuje wszystkie języki, które są dostępne dla gry na Steam, np. Red Faction: Guerilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tak, że część gier Bethesdy wydanych na nasz rynek z językiem polskim ma region locka i poza Polską nie aktywujesz, ale w takich wypadkach wersja global nie ma naszego języka. No i problemem mogą być DLC do takich gier (z tego co słyszałem np Fallout New Vegas w naszej rodzimej wersji był niekompatybilny z DLCkami i trzeba było czekać na to żeby pojawiły się specjalne wersje dla tej wersji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie.
Mam w bibliotece steam Sleeping Dogs. Co się stanie jak kupię Sleeping Dogs: Definitive Edition?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 23:57, xksywa napisał:

Cześć. Mam pytanie.
Mam w bibliotece steam Sleeping Dogs. Co się stanie jak kupię Sleeping Dogs: Definitive
Edition?


Rozumiem, że edycja którą chcesz kupić zawiera dlc, to te dlc zostaną dopisane do Twojej gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 00:00, Isildur napisał:

Rozumiem, że edycja którą chcesz kupić zawiera dlc, to te dlc zostaną dopisane do Twojej
gry :)

Nie. DE to oddzielny produkt z innym AppID i będą 2 gry w bibliotece. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 00:08, Kadaj napisał:

Nie. DE to oddzielny produkt z innym AppID i będą 2 gry w bibliotece. ;p


O kurcze to byłem w błędzie xD
Myślałem, że połączy ale ok, dzięki za sprostowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 00:08, Kadaj napisał:

> Rozumiem, że edycja którą chcesz kupić zawiera dlc, to te dlc zostaną dopisane do
Twojej
> gry :)
Nie. DE to oddzielny produkt z innym AppID i będą 2 gry w bibliotece. ;p


Jesteś pewny?
Było by super. Bo ta zwykła edycja coś mi się psuje. Crashuje po prologu a mam straszną chęć w to zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 00:20, xksywa napisał:

Jesteś pewny?

Tak. Ewentualnie zapytaj na forum w Community Hubie, żeby uzyskać potwierdzenie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się