ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Ok, dzięki :). Co prawda deal na Bulletstorm się już skończył, ale na pewno jeszcze nieraz będzie :).

Tak ogólnie, myślałem, że już nic nie kupię na SSS i skończy się na DLC do SH, a tu deal na Ascension... -81%, na głównej się wyświetla -66%, więc to może jakiś błąd (cena 9,51 euro się wyświetla, tak jakby było faktycznie -66%) i lepiej się pospieszyć :D. Jak ktoś poluje na tą grę, to raczej nieprędko lepszy deal będzie (5,31 euro w tej chwili). Ewentualnie można się "jedynką" z DLC zadowolić, bo wszystko równo -90% przecenili (protip, nie brać osobno DLC z kampaniami tylko Complete Campaign DLC, no chyba, że ktoś podstawki też nie ma, wtedy brać Ultimate Pack :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy usuneli pasek postepu w grze, gdzie bylo widac przyszle promocje na 9 gier ?

dodam, ze tabelka z juz odblokowanymi promocjami (na glownej) twierdzi, ze promocje sa 24h, a sa 48h :P i jak pojawia sie nowe gry to trzeba pamietac/sprawdzic jakie byly gry wczesniej jezeli ktos chcial kupic jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 11:29, Sarinew napisał:

dodam, ze tabelka z juz odblokowanymi promocjami (na glownej) twierdzi, ze promocje sa
24h, a sa 48h :P i jak pojawia sie nowe gry to trzeba pamietac/sprawdzic jakie byly
gry wczesniej jezeli ktos chcial kupic jakas.

Tak, flash deale też są 48h :P Wystarczy w nich kliknąć "rozwiń listę" i ma się wczorajsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 11:29, Sarinew napisał:

Czy usuneli pasek postepu w grze, gdzie bylo widac przyszle promocje na 9 gier ?

Jako że dzisiaj będzie encore to usunęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, flashe maja "rozwiń listę", a te wczorajsze promocje odblokowane przez granie rozwiniecia-opcji "rozwiń listę" już nie mają . i to mnie dziwi, ze nie mają tej opcji, bo wieksza znizka jest, ale nie informuja o nich na glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję dokonać transakcji na steam przez paysafecard i wyskakuje mi taki komunikat: "Stan konta twojej karty paysafecard jest za niski na pokrycie otwartej kwoty (0.11 EUR). W celu przeprowadzenia żądanej transakcji skorzystaj z dodatkowych kart paysafecard." Nie bardzo czaję o co tu chodzi, gra kosztuje 4,75 euro, czyli wg przeliczników niecałe 20zł. Używam kupionego dzisiaj, niewykorzystanego kodu o wartości 20zł. Więc czemu niby nie mogę dokonać transakcji? Musiałem dodać drugi kod, na którym miałem trochę kasy nie wykorzystanej, żeby dokonać transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Więc czemu niby

Dnia 20.06.2015 o 16:45, Ecko09 napisał:

nie mogę dokonać transakcji?


Z tego co widzę, to brakuje 11 eurocentów. Jak sprawdzałeś kurs walut w internecie, to jest to kurs średni, a steam ma zapewne trochę wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2015 o 16:47, Outlander-pro napisał:

>Więc czemu niby
> nie mogę dokonać transakcji?

Z tego co widzę, to brakuje 11 eurocentów. Jak sprawdzałeś kurs walut w internecie, to
jest to kurs średni, a steam ma zapewne trochę wyższy.


Hmm tak w ogóle to widzę, ze steam padł, może to wina tego? Tylko, ze środki z karty paysafecard są zużyte,a gry mi nie pokazywało w bibliotece. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku jak już przywrócą steama, bo inaczej tylko zmarnuje 20zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam przeważnie ma około 3-5% wyższy kurs. Wynika to pewnie z jakichś odgórnych progów zabezpieczeń.
Podobnie jest na ebayu jak się płaci za transakcje w obcej walucie. Rożnicę średnio kilku zł [w zależności od tego jak drogi tytuł kupujemy] - ot mi ostatnio wyszło chyba 1.8zł drożej niż bym zapłacił po aktualnym kursie z Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurs 4,17 ? hehe, to kurs sredni, a ciebie interesuje kurs sprzedazy, ktory jest wyzszy w okolicach 4,30 i wyzej.
jak uzywasz PSC to korzystaj z ICH przelicznika www.paysafecard.com/pl-pl/kalkulator-walutowy/ , gdzie masz ich kurs oraz prowizje za dokonanie przewalutowania.
Jak sobie poustawiasz PLN-moja waluta i EUR-waluta sklepu i dasz 20 (zł) to Kwota w wysokości 20.00 Polski złoty (PLN) odpowiada aktualnie 4.64 Euro (EUR) .

4,75(cena gry)-4,64(tyle jest wart 20 zł psc) = 0,11 brakuje i wszystko ok, trzeba brac kolejny.

Spotkałem się z porada by uzywajac PSC doladowac konto steam-portfel, a potem kupic gry z portfela steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie karty wpadły, teraz czas na trochę zabawy w wymianę. :3

A w kwestii chwalenia się zakupami:
Metro Redux Bundle
Final Fantasy VIII
Driver: San Francisco
DreadOut
Final Fantasy VII
Blitzkrieg Anthology
DLC do Hyperdimension Neptunia Re;Birth1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie uzupełnienie biblioteki za gorsze, tj Dungeon Siege 1-2-3w wersji Steam, podobnie Gothic 1-2-3.
Z cyklu za mniej niż dwa ojro - Castle Crashers
Nowy Rouge-Like - Dungeon of the Endless [kocham ten tytuł, zaliczyłem glebę z 5 razy na 1szym poziomie zanim zakumałem tak na tip top o co w tym chodzi =P]
Odpuściłem Darkest Dungeon - ale pewnie kupię go jak przyjdzie przelew z drugiej posady [czyli za +/- 15 dni], chwilowo dalej w DD gramy z kumplem u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak indycznie w te lato...

Agarest Zero
Age of Wonders 2
Always Sometimes Monsters
Antichamber
Cherry Tree High Comedy Club
Cherry Tree High i! My! Girls!
Jamestown
Outlast: Whistleblower
Rogue Legacy

A z gog.com jeszcze Earth 2140 (wersja dos z działającym AI!) i Little Big Adventure 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Homeworld Remastered Collection
Valkyria Chronicles™
The Wolf Among Us
Grim Fandango Remastered
PAYDAY 2: The Bomb Heists
PAYDAY 2: Dragan Character Pack
PAYDAY 2: The Alesso Heist
PAYDAY 2: The Butcher''s Western Pack
PAYDAY 2: The Butcher''s BBQ Pack
PAYDAY 2: The Butcher''s AK/CAR Mod Pack
PAYDAY 2: The OVERKILL B-Sides Soundtrack

+ Sanitarium na GoG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero. Absolutne, okrąglutkie ZERO. Dokładnie tyle kupiłem podczas tej wyprzedaży. Nie znalazłem ani jednej gry, ani jednej promocji, która by do mnie przemówiła. Znowu się czepiam, ale nieustająco twierdzę, że z roku na rok wyprzedaż robi się coraz mniej atrakcyjna. Ceny utrzymują się na tym samym poziomie od lat (albo wręcz wzrastają), wybór jest taki sobie...

W tej chwili wygląda to tak, że wyprzedaże są okazją na darmowe nabicie poziomu na Steamie, ewentualnie zarobienie odrobiny grosza za karty. Ciekawe, co zobaczymy na wyprzedaży zimowej... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Metro Last Light Redux na Steamie z 4,99 € oraz Bioshock Infinite + Season Pass + Columbia''s Finest na Gameagent za 8 €. Malo a i tak nie wiem czy skoncze chociaz jedna z tych gier w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 20:22, Ring5 napisał:

Zero. Absolutne, okrąglutkie ZERO. Dokładnie tyle kupiłem podczas tej wyprzedaży. Nie
znalazłem ani jednej gry, ani jednej promocji, która by do mnie przemówiła. Znowu się
czepiam, ale nieustająco twierdzę, że z roku na rok wyprzedaż robi się coraz mniej atrakcyjna.
Ceny utrzymują się na tym samym poziomie od lat (albo wręcz wzrastają), wybór jest taki
sobie...


Też przez długi czas nic mi nie leżało. Gry, które były na dobrych promocjach już miałem. Niektóre, tak jak mówisz, były teraz w gorszej cenie, niż gdy je kupowałem. Ale wreszcie trafił się The Talos Principle - gra, w której cyborg trzyma kotka na kolanach i go głaszcze musi być dobra z definicji ;-)
Do tego przejrzałem swoją listę Followed - gdzie trafiają gry, co do których nie jestem pewien czy je chcę, ale wydają mi się interesujące - i dorzuciłem kilka drobiazgów w rodzaju Cubot czy Terraform. Do tego znajoma, której kiedyś kupiłem Borderlands, postanowiła się zrewanżować i wzbogaciłem się m.in. o DLC do Euro Truck Simulatora 2 z polskimi miastami oraz Windward. Na razie ledwo zdążyłem odpalić, ale to może być ciekawy tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic. Mam naprawdę duży backlog - pełen gier w które chciałbym zagrać i skończyć - ale i tak tego nie robię bo zamiast tego odpalam CS:GO, Terrarię albo Issaca. Na poprzednich wyprzedażach kupiłem trochę gier ale na liście życzeń na zakup czeka jeszcze ogromna ilość tytułów. Nie uciekną, będzie kolejna wyprzedaż. Trochę zawiedziony jestem ceną GTA V bo byłem przekonany, że zejdą z co najmniej 30% z 60€ a tu podbili cenę do 75€ i z tej ceny zrobili promocje. Ta gra ma dwa lata :( Not cool bo to chyba jedyna produkcja na której naprawdę mi zależało. Ja będę sobie powoli we wszystko grał ale mam nadzieję, że do następnej wyprzedaży pojawią się w końcu złotówki. To by ścięło ceny bazowe o te ~20% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się