ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Ja tam nie narzekam, kupiłem wszystko na co polowałem:

Lego: Marvel Super Heroes
Rayman: Origins
Brothers - A Tale of Two Sons
Portal 2

Myślałem jeszcze nad DLC do EUIV ale poczekam aż spadnie cena podstawowa tych nowszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 12:23, Outlander-pro napisał:

- Terraria


Wiedziałem, że się złamiesz :] Nie zawiedziesz się, gra naprawdę wciąga, jeśli choć odrobinę lubisz ten gatunek. A biorąc pod uwagę, że przed nami kolejny duży dodatek (1.3), z nowym bossem, eventami i sprzętem, to masz jeszcze więcej zabawy przed sobą. W razie pytań wal śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2015 o 14:48, Ring5 napisał:

Wiedziałem, że się złamiesz :] Nie zawiedziesz się, gra naprawdę wciąga, jeśli choć odrobinę
lubisz ten gatunek. A biorąc pod uwagę, że przed nami kolejny duży dodatek (1.3), z nowym
bossem, eventami i sprzętem, to masz jeszcze więcej zabawy przed sobą. W razie pytań
wal śmiało :)


Taa, jednak dałem się przekonać, gra znów była przeceniona w ostatni dzień, to w sumie stwierdziłem, że 2,50 mi nie szkoda by wypróbować ;) Dlatego spodziewaj się, że pewnie będę pytał o jakieś głupoty w odpowiednim temacie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś mnie podratuje?

Zakupiłem sobie pudełkową wersję "Lego Jurassic World" zadowolony włożyłem płytę do napędu, wybrałem instalacje, zarejestrowałem klucz i...Steam zamiast instalować z nośnika, przerywa tą czynność i zaczyna mi pobierać 14GB pliki do gry.

Próbowałem już ręcznie wybierać plik "Setup" z płyty, przez chwilę instaluje, a potem przerywa i resztę pobiera.

Posłużyłem się już tym poradnikiem https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382&l=polish i dalej robi to samo.

Zaczynam się mocno irytować, bo tak grę szybko bym zainstalował i zagrał, a tak mam czekać ponad 8 godzin, aż ją pobierze?

A żadnej opcji typu, "jak chcę zainstalować grę" to nigdzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 14:33, Outlander-pro napisał:

Hmm a może odpal Steama w trybie offline i wtedy spróbuj? Jedyne co mi przychodzi do
głowy.


To też próbowałem, Steam uparcie twierdzi, że musi być online podczas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 14:37, Harrolfo napisał:

Jaki jest najlepszy serwer pobierania Steam?
Jeśli ma to znaczenie, mieszkam w Gdyni.


Ja mam ustawioną Polskę i jak coś się ściąga to leci maksymalną prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 14:37, Harrolfo napisał:

Jaki jest najlepszy serwer pobierania Steam?
Jeśli ma to znaczenie, mieszkam w Gdyni.


Wiadomo, że im bliżej jest zlokalizowany serwer, tym lepiej. Ja tam chyba dawno temu ustawiłem sobie Berlin i jest jak najbardziej spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eksploruj plyte (by sprawdzic jej zawartosc) i jak masz pliki typu depotcache_X. z koncowkami csm i csd i jeszcze sku.sis to sprobuj (a mozesz nawet bez sprawdzania zawartosci)
wejdz w klienta steama by wybrac "utworz lub przywrocic kopie zapasowa gry", wybierasz przywrocic, potem przegladaj by wybierac litere napedu czytnika, na dole dajesz wybierz, (na gornym pasku wybierasz litere napedu czytnika,, duze okno jest do przegladania folderow, ale nie przegladaj folderow) tak by w gornym pasku bylo tylko Litera napedu X:\ bez folderow - po kliknieciu wybierz wroci do poprzedniego okna, a ponizej jest znalezione kopie: Nazwa gry, wiec jak steam wykryje pliki to wyswietli sie nazwa gry.
(moze troche chaotycznie napisane?)
Sprawdzilem to na innej grze, nie wiem jak z Lego Jurassic World no i patchowania nie ominiesz i nie wiem czy nie trzeba czyscic "lokalnych plikow gry" jak sie wczesniej zaczynalo instalowac/pobierac.

Ewentualnie przekopiowac plyte na twardy dysk i z dysku rozpoczac instalacje lub przywracanie.

Jakbys juz pobieral gre to musialbys chyba zrobic backup ktores podfoldera steama, zeby pobrane pliki nie zostaly skasowane przy probie przywrocenia.(nie wiem czy steam z nimi cos wtedy robi)

Ps.Kiedys miales problem z ubywajacym miejscem na dysku/partyucj - udalo Ci sie go rozwiazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2015 o 18:30, Sarinew napisał:


Ps.Kiedys miales problem z ubywajacym miejscem na dysku/partyucj - udalo Ci sie go rozwiazac?


Problem nagle sam się rozwiązał (brzmi to głupio, wiem), od tak nic nagle włączam kompa i zwolniło się 50GB na dysku. Nie wiem czego to była przyczyna. Moja teoria jest taka, że być może jakąś aktualizacja systemu tak zapchała mi miejsce, ale dlaczego jej nie widziałem, nawet za pomocą programów, które pokazują co ile gdzie waży to już nie wiem.

A żeby nie było, zapiszę sobie Twoją radę, bo już zwyczajnie grę puściłem do pobierania i za jakieś 30 minut zakończy instalacje, więc teraz nie ma sensu kombinować, ale na przyszłość jak sytuacja mi się powtórzy to spróbuję Twojego sposobu. Dziękuję w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Dziś zakupiłem grę Lego Jurassic World na PC (wersja pudełkowa) i po wpisaniu klucza Steam i rozpoczęciu instalacji gry z płyty instalacja się wyłącza i pisze coś tam że "wszelkie aktualizacje będą pobierane w tle...) z płyty zainstaluje się około 611 mb po czym wyłącza instalację i pobiera się ponad 13,3 GB... miejsce na dysku mam ponad 60 GB, na drugiej partycji z windowsem 8,1 mam ponad 200 GB wolnego i to samo jest...


Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz *a raczej jego część* moj post napisany 2-3 post temu - zaczyna sie od "Eksploruj plyte ".
Bo albo cos naklikales i steam przerwal instalacje z plyty (sam raz tak mialem przy innej grze) albo w miedzyczasie gra dostala duze update i steam twierdzil, ze pliki na plycie sa nieaktualne i musisz pobrac patche.

Ilosc wolnego miejsca nic nie znaczy, chyba, ze jest jakis sposob na rozpakowanie plikow z plyty, ale i tak update moze chciec pobierac wiele GB z neta.
Nawet jakby plyta miala pliki pozwalajace na granie w wersji 1.0 to steam nie pozwala na to-musisz pobrac aktualizacje.
Kupujac steamowe gry na premiere trzeba usunac przeswiadczenie/nawyk, ze mozna grac od razu czy po malym patchu- to juz sa inne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to właśnie od razu mi się tak zrobiło i nic nie na klikałem, włożyłem płytę z grą, postępowałem zgodnie z instrukcją instalacji, wpisałem kod na steam pomyślnie, i zacząłem instalacje, po czym pobiera się 605/611/625 MB i od tego momentu pobiera grę z neta... dziwne, bo na płytce jest nieco ponad 6 GB a zainstalowało ledwo 600 coś MB, zrzuciłem pomyślnie za 1 razem całą zawartość płyty na pulpit i to samo jest podczas próby instalacji co z płyty, offline też nie zainstaluje bo steam musi być online... po za tym sory, ale kupiłem na steam Saints Row The Third (tydzień po premierze), Pes,a 15 (2 miechy po premierze) i nie miałem takich komedii jak z Lego Jurassic World, gra się zainstalowała normalnie i tylko pobrało potrzebne patche/aktualizacje ale nie całą grę. Płytka jest czysta (nie ma żadnej rysy, żadnego śladu palców czy czegokolwiek), a wątpię żeby około 2 tygodnie po premierze gra miała ponad 10 GB aktualizacji, tym bardziej że sprawdzałem na steamie dostępne patche/DLC do Jurassic World i tam nic nie ma kompletnie do pobrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem, ale już straciłem cierpliwość instaluje już 40 któryś raz i za każdym razem, czy to z płyty czy z komputera instalacja dochodzi do 611/625 MB i zaczyna ściągać 13,1 GB, ponad 100 zł poszło w błoto... a gry nie będę mógł wrócić do sklepu bo kod na steam wykorzystany i dupa za przeproszeniem, ściągał też nie mam zamiaru bo z prędkością max 80 kb/s to będzie się ściągało co najmniej 15 dni jak nie lepiej... to jest jakieś dziwne, testowałem wszystkie pliki z płyty winrar''em i 0 błędów, chyba ostatnia gra w moim życiu jaką kupiłem, bo co nie kupię gry (FIFY i inne tytuły) to za każdym razem problemy z instalacją, jedynie GTA 5/PES 15 oraz Saints Row The Third ładnie się zainstalowały no i gry jak jak jeszcze nie było tych steamów, originów i innych tego typu programów. Na opakowaniu pisze wyraźnie że gra potrzebuje połączenia z netem wyłącznie do aktywacji na steam,ie, a nigdzie nie jest wspomniane że trzeba będzie pobierać 13 gb ponad, i jak to jest zrobione w ogóle że na płycie jest 6 GB, na opakowaniu z grą pisze że wymaga do instalacji 10 GB miejsca na dysku a na steamie ściąga ponad 13 GB... ok zrozumiałbym gdyby się zainstalowało te 9-10 GB a 3 GB sobie dociągnąć z neta, ale sory tak się bawił nie będę, do GTA 5 patcha który ważył 5 GB ściągałem 3 dni i 3 noce to ile to będę musiał pobierać... a tak poza tym co napisałem to mam na płycie te wszystkie pliki, które Sarinew podałeś w poście, który to poleciłeś mi przeczytać (oczywiście przeczytałem i to nie jeden raz), ale co mam w związku z tym zrobić z tymi plikami, bo kopii zapasowej na steamie nie mogę zrobić, ponieważ pisze że Lego Jurassic World jest obecnie aktualizowane, ale zaraz przecież jak może aktualizacja do gry która wyszła zaledwie 2 tygodnie temu mieć ponad 13 GB gdzie sama gra zajmuje około 10 GB więc w ogóle nie wiem o co chodzi, próbowałem tego samego sposobu co użytkownik Osiol ale też g**** niestety to dało.


Sory za te moje lamenty, ale jestem fanem trylogii o parku jurajskim i chciałem zagrać w tą grę by przypomnieć sobie stare dobre czasy, ale niestety steam jest przeciwko mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się