ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

bVarador, dzięki za szybką odpowiedź, ale już tego próbowałem i ten sam problem. Dodam że jak instaluje z płyty to strasznie wolno idzie instalacja, a z plików zrzuconych na pulpit idzie o wiele szybciej, ale efekt ten sam, dochodzi o 611 MB czasem do 605 oraz 625 MB i wyskakuje właśnie takie okienko co w pierwszym screenie załączonym przeze mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2015 o 20:26, MajkelKarbo napisał:

to ile to będę musiał pobierać... a tak poza tym co napisałem to mam na płycie te wszystkie
pliki, które Sarinew podałeś w poście, który to poleciłeś mi przeczytać (oczywiście przeczytałem
i to nie jeden raz), ale co mam w związku z tym zrobić z tymi plikami,


nie tworzyc kopie tylko przywrocic kopie z plyty. dla steama zawartosc plyty to kopia/backup gry.
W kliencie steam wybierasz przywrocic kopie zapasowa, a jako zrodlo kopii wskazujesz czytnik plyt/plyte. W skrocie kolejnosc -> w kliencie steam dajesz na napis steam w lewym gornym rogu i potem dajesz "utworz lub przywrocic kopie zapasowa gry" i wybierasz przywroc i dalej jako zrodlo dajesz plyte.
Ale jezeli steam stwierdzi, ze pliki z plyty sa nieaktualnie to nie ma rady- trzeba sciagnac pliki, albo miec znajomego z szybkim laczem albo sciagac na raty.
Osioł pobieral do 14 Gb czyli ty tez :/
Albo sprobowac zainstalowac gre z plyty na innym kompie (z netem), i jezeli by zainstalowal z plyty wiecej( i pobral z neta mniej) to przeniesc zainstalowane pliki na swoj komputer. Ale to watpliwa nadzieja.

(te 3 ponizej rady sa wymyslone na poczekaniu i nie daje gwarancji, ze dzialaja, wrecz zero- duze 0 )
mozesz sprobowac przekopiowac pliki plyty z depotcache w nazwie do
folder steam\steamapps\downloading\352400 (te cyfry oznaczaja konkretnie Jurassic World)
albo do steam\depotcache
albo zmienic pliki csd na rar i rozpakowac, nie wiem co z tego wyjdzie, a jakby cos wyszlo jak pliki gry , to zawartosc wkopiowac do podanego juz downloading\352400.
(powtarzam 0 gwarancji na sukces)

Rozumiem twoje lamenty.
My, gracze, nie wiemy kiedy była plyta nagrywana i nie wiadomo jak to sprawdzic(na screenie masz 20 maja). A na steama tworcy gry mogli umiescic zmodyfikowne pliki gry pomiedzy tloczeniem plyt, a premiera gry.Albo co innego moglo sie zdarzyc. I dlatego sa takie sytuacje, ze steam drugiej czy trzeciej plyty nie chce, a pobiera 2-5 gb .
Dla osob z slabszymi laczami nie sa to ciekawe czasy, a nawet po instalacji jest ryzyko pobierania duzych patchy, wiec lepiej po instalacji byc w trybie offline, bo jak steam chce pobierac pliki gry to nie ma szans na granie. -A nie da sie pograc godzinke, gdy tu nagle aktualizacja 2 gb i pobierac ze 4 godziny, i plan grania lezy.-
A odinstalowac taka gre to tez strach, bo trzeba zrobic wlasna kopie spatchowanej gry, bo plyta po pierwszych patcha straci swoja wartosci-jako nosiciel grywalnej wersji gry- moze pomóc w instalacji gry, ale nie ma takiego obowiazku:/

Na opakowaniu pisze wyraźnie że gra potrzebuje połączenia z netem wyłącznie do aktywacji na steam,ie, a nigdzie nie jest wspomniane że trzeba będzie pobierać 13 gb ponad Ciemna strona steama, o ktorej wielu wie, a co da sie zrobic?
Wiele z slabym łaczem pewnie sie na to nacielo przy wielu innych grach, ale nikt nic z tym nie robi. byly juz sytuacje sciaganie 2-5 gb, a w pudelku druga lub trzecia plyta lezy, ale steam jej niechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiana pliki csd na rar - sprawdzilem, chyba nic nie da, pewnie nie da sie nawet otworzyc. Na forum steama znalazlem tylko 1 temat o tym problemie, zero porady tylko sciaganie gry raczej pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedź, jutro na drugim kompie spróbuje tych porad, a na tym włączyłem pobieranie tak do 3 w nocy, meczyk w TV będę oglądał a tu się będzie pobierało. Na szczęście od 23:00 pobiera z minimalną prędkością 96 kb/s z max do 180 kilku i pobrało do tej pory jakieś 500 mb bo 600 z płyty było, najwyżej z tydzień na raty będę pobierał. Ale mam takie pytanie jeszcze, jak pobiorę grę na steamie, to czy będę mógł ją zapisać potem na pendrive czy coś w tym stylu, żeby po np. formacie systemu nie trzeba było od nowa pobierać całej gry?


Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i dobrej nocy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz albo uzyc opcji tworzyc kopie zapasowa w steamie(to samo okienko gdzie jest przywroc) albo recznie kopiowac folder steama lub (podfolder) steamapps lub jak tylko poszczegolna gre to jej folder w common i jej appmanifest.
http://www.pcworld.pl/artykuly/402180_2/Steam.jak.zrobic.kopie.zapasowa.gier.html strona 1 i 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Środki ze Steam wallet mogą zniknąć po pewnym czasie? Kilka miesięcy temu posprzedawałem karty kolekcjonerskie na rynku i uzbierałem sobie trochę kasy, niedawno się zalogowałem i prawie wszystko przepadło. Nie mam pojęcia gdzie, nic nie kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 09:28, Ecko09 napisał:

Środki ze Steam wallet mogą zniknąć po pewnym czasie? Kilka miesięcy temu posprzedawałem
karty kolekcjonerskie na rynku i uzbierałem sobie trochę kasy, niedawno się zalogowałem
i prawie wszystko przepadło. Nie mam pojęcia gdzie, nic nie kupowałem.


Środki ze Steam wallet nie znikają same od siebie. Bez sensu by to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 11:10, exMayoneS napisał:

> Środki ze Steam wallet mogą zniknąć po pewnym czasie? Kilka miesięcy temu posprzedawałem

> karty kolekcjonerskie na rynku i uzbierałem sobie trochę kasy, niedawno się zalogowałem

> i prawie wszystko przepadło. Nie mam pojęcia gdzie, nic nie kupowałem.

Środki ze Steam wallet nie znikają same od siebie. Bez sensu by to było.


No to gdzie one się podziały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 13:17, Ecko09 napisał:

No to gdzie one się podziały?

Twoja nazwa konta w prawym górnym rogu -> Account Details.
Tam znajdziesz listę wszystkich transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jeszcze pytanie odnośnie steam,a czy jeśli np. pobieram grę/aktualizacje i w tym czasie wyłączyli by prąd to czy po ponownym włączeniu komputera steam będzie pobierał grę/aktualizacje od momentu wyłączenia prądu czy trzeba wszystko od zera pobierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2015 o 14:44, MajkelKarbo napisał:

Witam,

Mam jeszcze pytanie odnośnie steam,a czy jeśli np. pobieram grę/aktualizacje i w tym
czasie wyłączyli by prąd to czy po ponownym włączeniu komputera steam będzie pobierał
grę/aktualizacje od momentu wyłączenia prądu czy trzeba wszystko od zera pobierać?


Pobieranie będzie kontynuowane od momentu, w którym komputer się wyłączył / utracił połączenie internetowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał też ktoś taki problem? Takie krzaczki zamiast liter pojawiają się tylko gdy chcę wyświetlić globalne statystyki osiągnięć. Zamiast przycisku, żeby porównać z moimi to takie cuś. Występuje przy każdej grze.
Jak przeinstaluje Steama to co z zainstalowanymi grami? Będę musiał instalować od nowa?

20150705150122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2015 o 15:03, Evertsen_Dante napisał:

Miał też ktoś taki problem? Takie krzaczki zamiast liter pojawiają się tylko gdy chcę
wyświetlić globalne statystyki osiągnięć. Zamiast przycisku, żeby porównać z moimi to
takie cuś. Występuje przy każdej grze.

Mam tak samo i z tego co czytałem sporo osób też. Więc to pewnie jakiś problem po stronie Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano, mam wielki problem z pingiem...na steamie.
Ogólnie ping mam 30-35, a w każdej grze multi na steam, od tygodnia ping wynosi od 100 do 300 (var 1-20).
Dzwoniłem do dostawcy i kazał mi napisać maila z ip serwera na którym mam wysoki ping ...tylko że ja gram tylko Mixy w CS GO na serwerach Valve. I teraz pytanie gdzie mam szukać tego IP? Czy wgl szukać IP steam czy valve czy dedykowanych cs?

A może ktoś miał podobny problem i rozwiazał go jakoś inaczej? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu, gdy próbuję zmienić avatar i klikam załaduj to wyskakuje komunikat, że nie wybrano pliku? No przecież wybieram go do cholery. Rozmiar też jest dobry, 180x180, poniżej 6 kb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle widzę, że dostałem z jakiegoś powodu kupon -75% na DoW II i w sumie nie wiem skąd ... zwłaszcza że grę już od dawna mam :D Jeśli to był jakiś prezent tylko dla wybranych, to mogę komuś kupon oddać, nie potrzebuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się