ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

No i mamy rezultat mojego przypadku - transakcja przeszła w 100%.
Dziś pieniądze z kwoty blokad na karcie zniknęły, nie wróciły do mnie na konto, wiec zostały już przeksięgowane na steam, co za tym idzie - apka mobilna ma poważny, krytyczny błąd [albo dokładniej - furtkę dla złodziei].
Zgłosiłem sprawę do supportu, mam nadzieje, ze ktoś to sprawdzi i załata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś zrobić ze Steamem zapychającym połączenie?

W trakcie pobierania gier ze Steama zaobserwowałem, że pobierając przy mojej maks prędkości pobierania (3,5 mbps) spowalnia mi internet tak, że strony ładują się przeraźliwie długo. Korzystając z Origina nie cierpię na tego typu przypadki. Jest to odgórnie narzucone przez specyfikę platofrmy, czy to z moim kompem/netem jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest baaardzo zaborczy, jeśli chodzi o wykorzystanie łącza. Najlepiej ustaw sobie jakiś sensowny limit w opcjach. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 01:50, Deput napisał:

Czy można coś zrobić ze Steamem zapychającym połączenie?


W ustawieniach steama są opcje dotyczące pobierania plików - możesz ograniczyć prędkość pobierania do wartości poniżej możliwości Twojego łącza, co powinno dać poprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 01:50, Deput napisał:

Czy można coś zrobić ze Steamem zapychającym połączenie?

cfosspeed - zainstaluj darmową wersję i sprawdź czy coś pomogło. Program bawi się w sprawdzanie jaki ruch leci po łączu i odpowiednio tłumi to na czym nam nie zależy. U mnie na def ustawieniach działa całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2015 o 11:58, Alien_EU napisał:

Mam problem ze steam i nie wiem co się stało. Tylko tyle jest..

Wyrzuć wszystkie steamwebhelpery z procesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 13:11, xksywa napisał:

Ktoś też może ma problemy z dropem kart? Nie chce mi dropnąć karty z żadne gry np Shadow
Warrior


A ile grasz? Teraz pierwsze karty wpadają po przynajmniej dwóch godzinach gry. Jest to zabezpieczenie przed refundem, w kórym graczowi chodzi tylko o karty (a często w pierwsze 1,5 godziny lub krócej można było wydropić wszystkie karty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i aktywowałem The Orange Box, posiadając już w swojej bibliotece Half-Life 2. Po aktywacji produktu znalazłem w ekwipunku właśnie Half-Life 2, który to tytuł mogę wysłać jako prezent lub wymienić, lecz dopiero po 30 dniach od daty zakupu.

Podstawowe pytanie brzmi: o co chodzi z tą całą wymianą?

Pytania dodatkowe:
1. Na Wikipedii wyczytałem, że Half Life 2: Lost Coast to właściwie jeden, krótki poziom do Half-Life 2. Dlaczego więc zajmuje on aż 5 giga?
2. Jakim cudem Team Fortress 2 zajmuje aż 16 giga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 23:36, Gumisiek2 napisał:

Podstawowe pytanie brzmi: o co chodzi z tą całą wymianą?

Zabezpieczenie przed hurtowym handlowaniem giftami. Po 30 dniach możesz się za coś wymienić ze znajomkiem (tak jak kartami). :3

Dnia 27.08.2015 o 23:36, Gumisiek2 napisał:

1. Na Wikipedii wyczytałem, że Half Life 2: Lost Coast to właściwie jeden, krótki poziom
do Half-Life 2. Dlaczego więc zajmuje on aż 5 giga?

Obstawiam, że dlatego iż nie jest traktowany jako dlc, lecz osobna gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 23:36, Gumisiek2 napisał:

Pytania dodatkowe:
1. Na Wikipedii wyczytałem, że Half Life 2: Lost Coast to właściwie jeden, krótki poziom
do Half-Life 2. Dlaczego więc zajmuje on aż 5 giga?

j.w. liczy się jako osobna gra (częściowo związana z główną fabułą) i która miała pokazać cały kunszt silnika Source.

Dnia 27.08.2015 o 23:36, Gumisiek2 napisał:

2. Jakim cudem Team Fortress 2 zajmuje aż 16 giga?

Czapki, mapki i tryby ważą swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 23:36, Gumisiek2 napisał:

Pytania dodatkowe:
1. Na Wikipedii wyczytałem, że Half Life 2: Lost Coast to właściwie jeden, krótki poziom
do Half-Life 2. Dlaczego więc zajmuje on aż 5 giga?

Każda gra oparta o silnik Source pokaże zawyżoną ilość danych, jakie musi na początku ściągnąć. Jeżeli masz już zainstalowaną grę opartą o ten silnik, to w rzeczywistości ściągnie się tylko kilkaset MB danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie region pobierania w ustawieniach? Ja mam na nasz - Poland - i w weekend steam potrafi zasysać z tak żałosną prędkością, że dramat. Normalnie powinno iść 1,2 mb/s a tu leci sobie 150-180 kb/s - i tak tylko w piątek i sobotę wieczorem w sumie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Mi też prędkość wczoraj nie przekraczała 200 kb/s - i to nie pierwszy raz gdy tak się stało. Przełączyłem sobie na Luksemburg. Pamiętam, że nawet w czasie letniej wyprzedaży nie miałem tam problemów z prędkością, pewnie mało kto ten serwer wybiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna przyjeżdża do mnie na miesiąc, planujemy pograć w jej gry na Steamie - zaloguje się u mnie na kompie. Jak to wygląda z stanami zapisu gry? Czy musi przynieść swoje sejwy na pendrajwie czy może da się wykorzystać steamową chmurę? Jeśli druga opcja jest możliwa, to czy ta chmura działa od razu, czy może trzeba zmienić jakieś ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 07:02, Boleksy napisał:

Dziewczyna przyjeżdża do mnie na miesiąc, planujemy pograć w jej gry na Steamie - zaloguje
się u mnie na kompie. Jak to wygląda z stanami zapisu gry? Czy musi przynieść swoje sejwy
na pendrajwie czy może da się wykorzystać steamową chmurę? Jeśli druga opcja jest możliwa,
to czy ta chmura działa od razu, czy może trzeba zmienić jakieś ustawienia?


Z tego co kojarzę trzeba mieć jedynie włączoną synchronizację ze steam cloud. Chociaż ona chyba jest włączona automatycznie, więc jeśli tam nic nie kombinowałeś to powinna być włączona. Ja np. przy Skyrim chyba nawet nie musiałem specjalnie czekać, a save''y były od razu.

PS. Zawsze możesz się już teraz zalogować na jej koncie i sprawdzić. Chyba nie jest problemem żeby dała Ci hasło, albo nawet na moment zmieniła na jakieś inne jeżeli to jakaś wielka tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 18:19, kaczek93 napisał:

Pytanko na szybkości.
Brać zwykłego Saints Row IV, czy może warto dopłacić 2 ojro za Game of the Century Edition?

Ja brałem to drugie i nawet spoko. Ale dodatku Gat out of Hell tam nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,
Otóż od początku narzekałem tutaj na steam przy oakzji grania w Skyrim... Zawsze jak chcę się zalogować po dłuższym czasie to mam z tym problemy - a to hasło nie te a to inne bzdety.. Teraz widzę, że steam przechodzi samo siebie - po odzyskaniu loginu i hasla i po wpisaniu ich w panelu logowania i tych glupich literek (pokaż, że nie jestes rebootem czy cos...) pokazuje mi sie cos takiego i mimo, że wpisze co trzeba jak widać na załączniku to nic się dalej nie dzieje i tyle... Ktoś mi mo,że wytlumaczyc o co chodzi?

Druga sprawa jest taka, że steam przestał nagle wgl się uruchamiać n moim laptopie, z któym jest wszystko ok - ktoś wie o co chodzi?

Trzecia sprawa to - kto jest za usunięciem steam z gier? Uważam, że grace powinni mieć wybór a nie wciskaja nam na siłę korzystanie z tych głupich portali... :/ Kiedyś si,ę włączyło grę i grało a dziś od tygodnia próbuje zagrać i nic tylko kuzwa biurko piesciami wgniatam... :/

20150913185915

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się