ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Skontaktuj się z supportem steam BEZPOŚREDNIO. Nie przez jakieś formularze z odzyskiwaniem haseł itd, maili itd. Napisz im maila i opisz sytuację. Jako dowód załącz maila z podziękowaniem za zakupy. Ew. zadzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic nie dostaniesz na swojego maila, bo wlamywacz zmienil przypisany email do konta steama na m*****@y******

musisz zalozyc specjalne konto do kontaktow z wsparciem steama
https://support.steampowered.com/profile.php
i zlozyc wniosek, ze konto zostalo ukradzione i przygotowac dowody wlasnosci
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5421-QTFB-3090&l=polish (punkt 2)


albo poczytaj poradnik czy filmiki o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 17:05, Rick napisał:

Skontaktuj się z supportem steam BEZPOŚREDNIO. Nie przez jakieś formularze z odzyskiwaniem
haseł itd, maili itd. Napisz im maila i opisz sytuację. Jako dowód załącz maila z podziękowaniem
za zakupy. Ew. zadzwoń.


Wysłałem im meila zwrotnego z wiadomości z podziękowaniami za zakupy i tam opisałem sytuacje, ale nie wiem, czy to wystarczy, czy w ogóle czytają takie maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2016 o 17:11, lis_23 napisał:

Wysłałem im meila zwrotnego z wiadomości z podziękowaniami za zakupy i tam opisałem sytuacje,
ale nie wiem, czy to wystarczy, czy w ogóle czytają takie maile.


Takie maile sa zazwyczaj generowane automatycznie, więc nie.

Chłopie. Powiedz mi po co wysyłasz im maile na adresy, których nie czytają jak są adresy przewidziane specjalnie na takie sytuacje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 17:06, Sarinew napisał:

nic nie dostaniesz na swojego maila, bo wlamywacz zmienil przypisany email do konta
steama na m*****@y******

musisz zalozyc specjalne konto do kontaktow z wsparciem steama
https://support.steampowered.com/profile.php
i zlozyc wniosek, ze konto zostalo ukradzione i przygotowac dowody wlasnosci
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5421-QTFB-3090&l=polish (punkt 2)


albo poczytaj poradnik czy filmiki o tym.


Założyłem to konto z pierwszego linku i to mi przyszło na emaila - skąd wziąć te dowody własności? Wystarczy np. screen z dokonanych zakupów, lub kilka kodów do najnowszych gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2016 o 17:18, lis_23 napisał:

Założyłem to konto z pierwszego linku i to mi przyszło na emaila - skąd wziąć te dowody
własności? Wystarczy np. screen z dokonanych zakupów, lub kilka kodów do najnowszych
gier?

Tak, wszystko co jest w jakikolwiek sposób powiązane z twoim kontem steam się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi odpisali, podali mi nowe hasło i o ile mogę się już zalogować na stronie internetowej Steam, o tyle klient Stem owego hasła nie akceptuje.
Dobra, już sobie poradziłem. Moje nowe hasło jest w postaci ośmiu cyfr, czy teraz mogę je zmienić na takie, jakie sam chcę, czy lepiej przez jakiś czas korzystać z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, połączyłem swoje konto Steam z numerem telefonu i jeszcze poczytam, jak zabezpieczyć konto. Dzięki Wam, bo sam bym do tego nie doszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2016 o 17:49, lis_23 napisał:

Dobra, już sobie poradziłem. Moje nowe hasło jest w postaci ośmiu cyfr, czy teraz mogę
je zmienić na takie, jakie sam chcę, czy lepiej przez jakiś czas korzystać z tego?

Jasne, możesz zmienić. To nawet wskazane. Tylko ustaw sobie jakies trudniejsze, np zastępując litery cyframi A=4, 7=Z 1=I, itp.
Np. słowo "latarnia" wyglądałoby tak: L4T4RN14. Połącz z numerem telefonu i ściągnij aplikację steam na komórkę, bo to na niej przychodzą te tokeny w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2016 o 18:36, Rick napisał:



Jasne, możesz zmienić. To nawet wskazane. Tylko ustaw sobie jakies trudniejsze, np zastępując
litery cyframi A=4, 7=Z 1=I, itp.
Np. słowo "latarnia" wyglądałoby tak: L4T4RN14. Połącz z numerem telefonu i ściągnij
aplikację steam na komórkę, bo to na niej przychodzą te tokeny w razie czego.


Dodałem już nr. telefonu i mam Steam na komórce, gdzie utworzyłem ten wirtualny token, ale hasła jeszcze nie zmieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil historie rozmow czy "haker" nie podal jakis podejrzanych linkow osobom na liscie znajomych na steamie
- czy sa wszystkie przedmioty w ekwipunku lub czy nie wystawil ofert na rynku (chociaz obecne zasady, jak był wlaczony steamguard to nie pozwalaja chyba tak szybko okrasc ekwipunku?)
- czy sa wszystkie gry, bo teraz mozna ukryc(wycofac) gre z biblioteki

Przypomniec sobie ostatnie wydarzenia np. czy otwierales linki na steamie ostatnio (nawet od znajomych, bo wtedy też mogli by "przejetymi kontami) czy "proste haslo do konta "itd. zeby sie zorientowac jak mogl sie wlamac.

To moje pomysly, nie wiem co inni radza w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie mam znajomych na Steamie, a rozmawiałem z kimś bardzo dawno temu. Nie wystawiam też nic na sprzedaż, nie gram w gry MMO i w ogóle w multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj "Rise of the Tomb Raider 20 year celebration" na PC, ale w pudełku brak jest kodu Steam, jest tylko jakiś kod rejestracyjny na Square Enix, czy dopiero po tej rejestracji uzyskam kod aktywujący grę na Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2016 o 15:20, lis_23 napisał:

Zakupiłem dzisiaj "Rise of the Tomb Raider 20 year celebration" na PC, ale w pudełku
brak jest kodu Steam, jest tylko jakiś kod rejestracyjny na Square Enix, czy dopiero
po tej rejestracji uzyskam kod aktywujący grę na Steam?


Dobra, pierwszy taki przypadek: kod na Steam jest na płycie z grą i wyskakuje w momencie uruchomienia instalacji z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, po małżeńskiej kłótni żona mi wszystkie płytki z grami wyrzuciła. Żebym ją chociaż zdradził, a to o pierdoły poszło. Na szczęście jest Steam i gierek mi nie pokasuje. Jest atechniczna. Jak na swoim laptopie chce skopiować pliki na pendrive''a to mnie prosi o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie cos dziwnego przytrafilo mi sie na steamie. Zwiesil mi sie komputer i poznikaly mi gry ze steama, znaczy sa dalej na liscie ale sie odinstalowaly o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Chciałabym kupić mojemu chłopakowi grę na steamie na święta, a że teraz są przeceny, to chciałam z tej okazji skorzystać. Nie wiem jednak, na czym to polega. Ja co prawda nie mam na tym konta, ale moj brat ma, a słyszałam, że trzeba to kupić przez jakieś konto i wysłać link na e-mail. Tylko że niektórzy mówią, że ten link jest aktywny przez 48 h i potem już nie. A gwiazdka dopiero za kilka tygodni. I jest jeszcze jedna kwestia, czy jak wyślę ten kod na mój e-mail, to czy mój chłopak będzie mógł z niego skorzystać, żeby na przykład nie było takiej sytuacji, że mh kupię, przyjdą święta, a jemu ta gra nie odpali, bo przy kupnie podany był inny e-mail.
Bardzo proszę o pomoc j wyjaśnienie jak to dokładnie wygląda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2016 o 08:28, wercix99 napisał:

Cześć!
Chciałabym kupić mojemu chłopakowi grę na steamie na święta, a że teraz są przeceny,
to chciałam z tej okazji skorzystać. Nie wiem jednak, na czym to polega. Ja co prawda
nie mam na tym konta, ale moj brat ma, a słyszałam, że trzeba to kupić przez jakieś konto
i wysłać link na e-mail. Tylko że niektórzy mówią, że ten link jest aktywny przez 48
h i potem już nie. A gwiazdka dopiero za kilka tygodni. I jest jeszcze jedna kwestia,
czy jak wyślę ten kod na mój e-mail, to czy mój chłopak będzie mógł z niego skorzystać,
żeby na przykład nie było takiej sytuacji, że mh kupię, przyjdą święta, a jemu ta gra
nie odpali, bo przy kupnie podany był inny e-mail.
Bardzo proszę o pomoc j wyjaśnienie jak to dokładnie wygląda. ;)

Jeśli chodzi o tego maila to pewnie tak jest, że jest aktywny przez jakiś czas.
Ale do aktywacji danej gry na koncie potrzebny jest klucz, który zapewne będzie po kliknięciu na tego maila... i tu niestety nie wiem jak to dalej z tym kluczem jest czy ma on okres aktywacyjny lub też nie, bo akurat w moim przypadku jak dawałem "paczkę" to było to z ekstra kopii gry/biletu który miałem do wykorzystania na własne życzenie.

Jeśli chodzi o wyprzedaż na STEAM'ie (i nie tylko pewnie) to będzie jeszcze Winter Sale w tym roku.
W przypadku STEAM'a będzie trwać do 2-3 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2016 o 17:51, MisticGohan_MODED napisał:

Ale do aktywacji danej gry na koncie potrzebny jest klucz, który zapewne będzie
po kliknięciu na tego maila...

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, steamowe gifty nie operują żadnymi kluczami, można je przesłać na maila (wtedy aktywują się poprzez linka) albo bezpośrednio na konto Steam (wtedy wystarczy tylko zaakceptować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2016 o 16:42, Cykada85 napisał:

Wlasnie cos dziwnego przytrafilo mi sie na steamie. Zwiesil mi sie komputer i poznikaly mi gry ze steama, znaczy sa dalej na liscie ale sie odinstalowaly O.o

Próbowałeś przeinstalować samego steama? Pliki tych gier dalej są na dysku czy też wyparowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się