ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2010 o 15:41, zadymek napisał:


Ale wg tego słownika też sklep to nie jest dystrybutor :)
"Dzięki niej możliwe jest przekazanie produktów od producenta do jednostek hurtowych i detalicznych, gdzie nabyć je mogą konsumenci." czyli dystrybucja to przekazanie towaru do sklepu lub hurtowni, a nie ze sklepu do klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 15:47, Phobos_s napisał:

Ale wg tego słownika też sklep to nie jest dystrybutor :)
"Dzięki niej możliwe jest przekazanie produktów od producenta do jednostek hurtowych
i detalicznych, gdzie nabyć je mogą konsumenci."
czyli dystrybucja to przekazanie
towaru do sklepu lub hurtowni, a nie ze sklepu do klienta :)

Jest też np
Dystrybucja intensywna to dystrybucja na całym rynku. Dotyczy wykorzystania wszystkich możliwych jednostek detalicznych, w których konsument jest skłonny dokonać zakupu. Jest stosowana przy sprzedaży produktów częstego zakupu i spożycia (np. napoje i żywność). Przy stosowaniu dystrybucji intensywnej mamy do czynienia z dużą liczbą pośredników.
itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na Steam Star Wars: Knights of the Old Republic jest w promocji -75%, ale nie ma polskiej wersji językowej. Czy po takim zakupie można jakoś dograć później ściągniętą z internetu polonizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 15:56, zadymek napisał:

Jest też np
Dystrybucja intensywna to dystrybucja na całym rynku. Dotyczy wykorzystania wszystkich
możliwych jednostek detalicznych, w których konsument jest skłonny dokonać zakupu. Jest
stosowana przy sprzedaży produktów częstego zakupu i spożycia (np. napoje i żywność).
Przy stosowaniu dystrybucji intensywnej mamy do czynienia z dużą liczbą pośredników.
itd


Tak, ale to nadal chodzi o dostarczenie produktu do sklepu a nie klienta końcowego.
Wykorzystanie "wszystkich możliwych jednostek detalicznych" czyli dostarczenie produktu do wszelkich sklepów gdzie klient może je zakupić. Dlatego taką colę masz czy batony masz w supermarketach i w kioskach ruchu.
Sklep to nie dystrybutor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 18:01, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Znalazłem to przed zadaniem pytania. Ale to jest polonizacja dla wersji pudełkowej, dlatego
szukam kogoś kto kupił Star Wars: Knights of the Old Republic przez Steam i zainstalował
poprawnie polonizację.


Wersja Steam jest taka sama jak ta wyjęta z pudełka, więc nie rozumiem problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 19:34, Phobos_s napisał:

Sklep to nie dystrybutor.

"Jest stosowana przy sprzedaży produktów częstego zakupu i spożycia"
"Sprawą zasadniczą pozostaje to, jak dużą część procesu dystrybucji firma może bezpiecznie wyodrębnić na zewnątrz. Musi ona przeanalizować czy bardziej opłacalna jest sprzedaż towarów przez własną sieć, czy też korzystanie z pośredników"
"Dystrybucja selektywna wiąże się z wykorzystaniem ograniczonej liczby punktów sprzedaży"
http://slowniki.gazeta.pl/pl/dystrybutor
A także słownik języka polskiego
"dystrybucja -rozdzielanie czegoś; rozprowadzanie towarów zwłaszcza przez handel detaliczny "
To wszystko przekonuje mnie, że sprzedaż to także dystrybucja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę czy by sobie nie kupić pewnej gry przez Steama i byłby to mój pierwszy zakup. I tu rodzi się pytanie jak szybko się tam gry pobierają. Mam internet 1 MB i czy istnieje możliwość ściągana z maksymalną prędkością, to jest w moim przypadku ok 120 Mb/s?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:24, Orion napisał:

(...)

Jasne. Steam wyciągnie ostatnie soki z Twojego łącza. Wprawdzie czasami ma gorsze dni (duże premiery lub jeszcze większe promocje), kiedy to serwery mogą trochę przymulać. Zawsze jest też możliwość zmiany serwera gdyby były jakieś problemy, więc o to bym się nie obawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:24, Orion napisał:

Myślę czy by sobie nie kupić pewnej gry przez Steama i byłby to mój pierwszy zakup. I
tu rodzi się pytanie jak szybko się tam gry pobierają. Mam internet 1 MB i czy istnieje
możliwość ściągana z maksymalną prędkością, to jest w moim przypadku ok 120 Mb/s?


Mi tam zawsze leci max, mam 2Mb. Teraz tylko może być różnie, bo zawsze jak są jakieś wypaśne wyprzedaże, to więcej osób ściąga i może gorzej być z prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:28, Erunn0 napisał:

> (...)
Jasne. Steam wyciągnie ostatnie soki z Twojego łącza. Wprawdzie czasami ma gorsze dni
(duże premiery lub jeszcze większe promocje), kiedy to serwery mogą trochę przymulać.
Zawsze jest też możliwość zmiany serwera gdyby były jakieś problemy, więc o to bym się
nie obawiał.


To dobrze chociaż to. Może nawet nie będę musiał zostawiać kompa na noc przy mniejszych grach. Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczja steam wyciąga maksymalną prędkość z mojego łącza (2Mb), ale teraz w czasie wielkich promocji nie licz na to - prędkość może być bardzo niska, czasami wręcz zerowa. Jednak to przez te promocje i fakt, że wiele ludzi kupuje gry i sciąga je masowo w tym samym czasie. Przykład - właśnie ściągam Burnouta - jak na moje łącze powinien lecieć jakieś 240KB/s, a teraz osiąga w porywach 30KB/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:39, Benqiu napisał:

Zazwyczja steam wyciąga maksymalną prędkość z mojego łącza (2Mb), ale teraz w czasie
wielkich promocji nie licz na to - prędkość może być bardzo niska, czasami wręcz zerowa.
Jednak to przez te promocje i fakt, że wiele ludzi kupuje gry i sciąga je masowo w tym
samym czasie. Przykład - właśnie ściągam Burnouta - jak na moje łącze powinien lecieć
jakieś 240KB/s, a teraz osiąga w porywach 30KB/s


W tym samym czasie ściągałem wczoraj Star Wars: Knights of the Old Republic z serwerem ustawionym na Poland i średnia prędkość wynosiła 400KB/s i choć co kilka minut pojawiały się przerwy na kilkadziesiąt sekund to całość (ponad 3GB) ściągnęła się w nieco ponad 2 godziny.
Po prostu najlepiej zostawić tylko Steam na chodzie i po niedługim czasie można grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 23:24, Orion napisał:

Myślę czy by sobie nie kupić pewnej gry przez Steama i byłby to mój pierwszy zakup. I
tu rodzi się pytanie jak szybko się tam gry pobierają. Mam internet 1 MB i czy istnieje
możliwość ściągana z maksymalną prędkością, to jest w moim przypadku ok 120 Mb/s?

120 Mb/s?!?! OMG mi max ściągało 3 Mb/s ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:29, donard napisał:

> Myślę czy by sobie nie kupić pewnej gry przez Steama i byłby to mój pierwszy zakup.
I
> tu rodzi się pytanie jak szybko się tam gry pobierają. Mam internet 1 MB i czy istnieje

> możliwość ściągana z maksymalną prędkością, to jest w moim przypadku ok 120 Mb/s?

120 Mb/s?!?! OMG mi max ściągało 3 Mb/s ;)


Taa, ale zważ na to, że nie wszyscy mają internet 25 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się