ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Jest tu ktoś, kto posiada preorder Portala 2 na Steamie? Bo mam pewną sprawę, a raczej "szalony" plan ;)

Jakby co, to kontakt na GG (w podpisie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wywaliło mi błąd podczas kupowania gry na steamie, i teraz nie mogę kupić nic, bo ciągle mam "Najprawdopodobniej wystąpił błąd inicjowania lub aktualizacji transakcji. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z działem pomocy technicznej."

To już drugi raz gdy promocja ucieka mi przed nochalem :|
Wcześniej nie kupiłem Crysisa za 5€ bo wywaliło ten błąd ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna promocja, Vice City za 2,49, GTA III za 2,49 i San Andreas również. Ale czytam na forach, że większość gier na Win7 po prostu nie odpala : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 10:36, Crew_900 napisał:

Taka ładna promocja, Vice City za 2,49, GTA III za 2,49

Mam Vice City i GTA3 ze Steama, chodzą bez problemów pod Windows 7 (32 bit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie porobić kopie zapasowe gier, które mam na Steamie no i przed zrobieniem backupu ("Utwórz kopię zapasową plików gry...") wypadałoby najpierw sprawdzić poprawność plików na dysku. No i właśnie tu mamy problem, Serious Sam HD The Second Encounter nie przechodzi weryfikacji, wg Steama jakiś jeden plik jest uszkodzony. Więc Steam coś tam sobie pobiera i jak skończy - puszczam weryfikację jeszcze raz. No i (niespodzianka) znowu pojawia się błąd weryfikacji i znów Steam coś ściąga i tak w koło Macieju. Czy jest jakiś sposób na to poza usunięciem gry ("Usuń lokalne pliki gry..") i pobraniem jej ponownie w całości?

BTW, jak usunę "zawartość lokalną", to sejwy też pójdą z dymem czy też zostają gdzieś na HDD dopóki nie usunę Steama całkowicie (głównie chodzi o Portala i Serious Samy, te HD przede wszystkim, i ewentualnie Penny Arcade Adventures, choć akurat na sejwach z tego crapa jakoś szczególnie mi nie zależy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 16:15, Blackhand napisał:

Czy jest jakiś sposób na to poza usunięciem gry ("Usuń lokalne pliki gry..") i pobraniem
jej ponownie w całości?


Jeśli tak Ci zależy, to możesz usunąć ten plik ręcznie i wtedy uruchomić weryfikację. Ale jeśli gra działa, to po co? :)

Dnia 17.04.2011 o 16:15, Blackhand napisał:

BTW, jak usunę "zawartość lokalną", to sejwy też pójdą z dymem czy też zostają gdzieś
na HDD dopóki nie usunę Steama całkowicie


Na pewno zostają tylko sejwy z gier korzystających ze Steam Cloud (taka chmurka gdzieś koło nazwy gry), poza tym to zależy od gry - jeśli gra trzyma save gdzieś np. w moich dokumentach, to zostają. :) Lepiej skopiuj je sobie gdzieś, lepiej dmuchać na zimne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tej weryfikacji to cały czas będzie ci wykrywało nieprawidłowy plik, w niektórych grach zawsze tak jest, np. w Aliens vs. predator też tak jest a gra chodzi bez problemu. Możesz śmiało robić kopię. Co do zapisów, jeżeli masz włączony Steam Cloud to po usunięciu steama i wgraniu od nowa zapisy zostaną przywrócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 16:24, Feallan napisał:

...

Jeśli tak Ci zależy, to możesz usunąć ten plik ręcznie i wtedy uruchomić weryfikację.
Ale jeśli gra działa, to po co? :)


Nie wiem który to plik, w tym problem (da się to jakoś sprawdzić?). A nie chciałbym zrobić sobie bezużytecznego backupu, nie mam też na tyle szybkiego neta, by te grubo ponad 2GB ściągnąć sobie ot tak, w pięć minut :).

Dnia 17.04.2011 o 16:24, Feallan napisał:


> BTW, jak usunę "zawartość lokalną", to sejwy też pójdą z dymem czy też zostają gdzieś

> na HDD dopóki nie usunę Steama całkowicie

Na pewno zostają tylko sejwy z gier korzystających ze Steam Cloud (taka chmurka gdzieś
koło nazwy gry), poza tym to zależy od gry - jeśli gra trzyma save gdzieś np. w moich
dokumentach, to zostają. :) Lepiej skopiuj je sobie gdzieś, lepiej dmuchać na zimne.
:)


Wiem o Steam Cloud, ale jak to wygląda, wszystkie zapisy są tam przechowywane? Bo jeśliby np. jakaś gra pozwalała zrobić jakąś ogromną ich liczbę a ktoś byłby takim chomikiem jak ja ;), który kiedy tylko może, nie nadpisuje starych save''ów, to z czasem ilość danych mogłaby poważnie urosnąć (z takiego Fallout Tactics mam jakieś 2GB save''ów).
BTW, usunąłem Serious Sam Classic, w Pierwszym Starciu miałem jakieś save''y i Steam je zostawił (podobnie, jak pliki z ustawieniami itp.). Teraz pozostaje tylko kwestia wersji HD i Portala, wiem, że ten drugi używa Cloud, ale czy wszystkie save''y przechowuje na serwerze czy np. tylko kilka "najświeższych".
Tak czy siak - dzięki Wam obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 20:55, Blackhand napisał:

Nie wiem który to plik, w tym problem (da się to jakoś sprawdzić?). A nie chciałbym zrobić
sobie bezużytecznego backupu, nie mam też na tyle szybkiego neta, by te grubo ponad 2GB
ściągnąć sobie ot tak, w pięć minut :).


No tak, nie da się, zapomniałem. Ale może jak usuniesz parę losowych małych pliczków i uruchomisz weryfikację, to pomoże? :) Ale backup na pewno nie będzie bezużyteczny, skoro gra bez niego normalnie chodzi. Mi L4D2 śmiga bez problemów, a jak z ciekawości odpaliłem weryfikację, to też jakiś jeden plik mu nie podpasował.

Dnia 17.04.2011 o 20:55, Blackhand napisał:

Wiem o Steam Cloud, ale jak to wygląda, wszystkie zapisy są tam przechowywane?


Wszystkie save + wszystkie ustawienia.

Dnia 17.04.2011 o 20:55, Blackhand napisał:

Bo jeśliby np. jakaś gra pozwalała zrobić jakąś ogromną ich liczbę a ktoś byłby takim chomikiem
jak ja ;), który kiedy tylko może, nie nadpisuje starych save''ów, to z czasem ilość
danych mogłaby poważnie urosnąć (z takiego Fallout Tactics mam jakieś 2GB save''ów).



W zależności od gry jest to od 1 MB do 100 MB. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nieważne, zacisnąłem zęby i jakoś wytrzymam te 1,5 godziny :). Jakby jeszcze ktoś mógł się wypowiedzieć konkretnie o save''ach z SSHD i Portala (nie żebym wam nie wierzył, po prostu chcę przeczytać "second opinion" ;)), to przestałbym już zawracać głowę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się