ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2012 o 19:42, Harrolfo napisał:

> żadnych banów nie ma...
Żebyś się (nie) zdziwił.
> nie wierzcie w propagandę osób które nic nie wygrały bo były na to za głupie a teraz
muszą podbudować swoje ego
Czyżby, za głupie? Może po prostu...hmmm...uczciwe?
> oczywiscie ze farmiłem i śmiac mi się teraz chce gdy slysze wasze płacze...
A mi jest ciebie szkoda... ban arriving.
> mam pełną bibliotekę zaje**** tytułów a wy macie co?
Spokojne sumienie, nadzieję na bana dla tobie podobnych oszustów, a przede wszystkim
- świadomość tego, że jesteśmy prawdziwymi użytkownikami Steama.

Teraz to pojechałeś... prawdziwy użytkowniku Steama :D

Dnia 03.01.2012 o 19:42, Harrolfo napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 19:51, Sauron920925 napisał:

Teraz to pojechałeś... prawdziwy użytkowniku Steama :D
>

spokojnie, nie masz co sie denerwowac, bana dostaniesz, takze pogodz sie z tym juz teraz by potem zbyt nie plakac.

ale bedziemy sie smiac. po banie nie bedziesz mial odwagi wejsc na gram.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na wymianę dwie gry Puzzle Chronicles i Half-Life 2: Episode One (zawiera: Half-Life 2: Deathmatch, Half-Life 2: Lost Coast, Half-Life Deathmatch: Source, Half-Life 2: Episode One). Z miłą chęcią oddam je za Torchlighta, ale mogę rozważyć również inne oferty.

Ponadto szukam zniżki -75% na Torchlight, oddam za nią 4 kupony: (2x) -33% Valve, -50% Valve, -50% VVVVV.

Zainteresowanych zapraszam na steam http://steamcommunity.com/id/kmpt/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 19:50, Radekl2 napisał:

Jak jeszcze usuną gifty zdobyte przez oszustwo to będzie świetna robota.


Z tym to trzeba uważać, bo część uczciwych użytkowników mogła kupić takie gifty za ciężko zdobyte węgle nawet nie wiedząc z kim handlują :) myślę, że same bany będą wystarczającą karą, nauczką i ostrzeżeniem na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 19:35, Sauron920925 napisał:

oczywiscie ze farmiłem i śmiac mi się teraz chce gdy slysze wasze płacze... mam pełną
bibliotekę zaje**** tytułów a wy macie co? znizki :D


Mhm, za to ja mam życie :)

Przypomniało mi się zasłyszany kiedyś tekst:

"Co za kraj, jak piracę - nazywają mnie złodziejem, jak gram na oryginałach - frajerem".

Może i legalnie to wszystko robiliście, nie chce mi się dokładnie przeglądać regulaminu steama i samego konkursu - tak czy inaczej pod względem moralnym zachowaliście się jak dzieciaki. Ja już nie będę prowadził krucjat, to tylko gry, ale powinniście mieć na tyle świadomości, żeby się choć tym nie chwalić i jeszcze wykłócać, że wszyscy frajery, a Wy nałapaliście gierek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie, nie tylko do Ciebie ale również i do innych. Z czym producenci/wydawcy powinni walczyć: z używkami czy z takimi oszustami? Na obu czynościach nikt nie zarabia, ale jednak oszustwo>używki i nie tylko jeżeli chodzi o moralność każdego z nas, ale kupowanie używek to jednak mniejsza strata dla producenta/wydawcy. Przyjmijmy że kupisz używane Mass Effect. Kolejne dwie cześci kupisz w sklepie w dzień premiery. Gdyby nie zakupiona używka pierwszej cześci, najprawdopoodbniej nie kupiłbyś kolejnych dwóch części po premierowych cenach, a więc jest zysk. Takie same praktyki mogą zaistnieć nie tylko w kontynuacjach, ale kolejnych grach danego producenta np. zakup nowych gier od BioWare (nowy Dragon Age, Jade Empire, nowa gra z serii Star Wars), po zakupie używanego Mass Effect. Nie zawsze ta reguła skutkuje, ale na pewno można doszukać się takich plusów.
Teraz przyjmijmy sytuację iż jesteś oszustem, stworzyłeś kilkadziesiąt kont na steamie, udało Ci się wychaczyć 30 gier. Masz te gry, w większość nawet nie zagrałeś, 10 sprzedałeś. Nie dość że okradłeś producenta/wydawcę, do tego sprzedałeś grę którą w akcie oszustwa dostałeś, przez co konsument zamiast kupić normalnie grę w sklepie, to kupił o wiele taniej u oszusta. To podwójna strata dla producenta/wydawcy. Osoba sprzedająca ponownie nie kupi gry, bo nie po to by sprzedawała, osoba kupująca ma grę o wiele taniej, ale nie zasiliła budżetu producenta/wydawcy. Do tego taki oszust zamiast zakupu 10 gier w roku, kupi 1-2 gry, bo będzie liczył na kolejne tego typu promocje i okazję aby ponownie dopaść nowe gry za darmo.
Jest to olbrzymi problem i powinno się uświadomić producentów/wydawców o takich działaniach. Nie mówię żeby zrezygnować z takich okazji i nie mam zielonego pojęcia jaka umowa była pomiędzy wydawcami a steamem, ale jest to o wiele gorsze niż używki. Podwójne a nawet potrójne straty, a dzięki użykom choć oczywiście nie zawsze, wydawcy mogą mieć zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 19:57, Sad_Statue napisał:

Może i legalnie to wszystko robiliście, nie chce mi się dokładnie przeglądać regulaminu
steama i samego konkursu - tak czy inaczej pod względem moralnym zachowaliście się jak
dzieciaki. Ja już nie będę prowadził krucjat, to tylko gry, ale powinniście mieć na tyle
świadomości, żeby się choć tym nie chwalić i jeszcze wykłócać, że wszyscy frajery, a
Wy nałapaliście gierek.

w regulaminie jest jasno napisane - jedno konto steam biorące udział w promocji na jednego usera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:04, Sauron920925 napisał:

No i wykrakaliście... własnie otrzymałem bana...

No, to teraz już chyba mamy pełne prawo parsknąć ci w twarz śmiechem: BWAHAHAHAHAHAH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ciężko jest to zweryfikować. Można mieć stałe ip, trzy komputer, trzech domowników korzystających ze steama i już są trzy konta które biorą udział w promocji. Dlatego to takie proste nie jest, ale oszuści którzy mają po kilkanaście/dziesiąt kont, stworzone w czasie promocji łatwo jest złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:07, Kraju napisał:

Tylko że ciężko jest to zweryfikować. Można mieć stałe ip, trzy komputer, trzech domowników
korzystających ze steama i już są trzy konta które biorą udział w promocji. Dlatego to
takie proste nie jest, ale oszuści którzy mają po kilkanaście/dziesiąt kont, stworzone
w czasie promocji łatwo jest złapać.

tak,. dlatego valve tych co maja kilka olewa, tych co maja kilkanascie, banuje ostrzegawczo na trade na kilka tygodni, a tych co maja kilkadziesiat czy iwecej, banuja permanentnie usuwajac konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:06, Dared00 napisał:

> No i wykrakaliście... własnie otrzymałem bana...
No, to teraz już chyba mamy pełne prawo parsknąć ci w twarz śmiechem: BWAHAHAHAHAHAH.


In your face "BUHAHAHAHA" tylko żartowałem :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy poważni? "Wielki Kraju i sk-a" wiedza coś czego nie zna wysoko opłacany dział sprzedaży Valve? Steam zorganizował akcje promocyjną, powtarzam" Akcję Promocyjną". Te gry i zniżki były "wydane na zatracenie": w celu nagonienia klientów; poświęcili coś by zyskać więcej,- business is business. Nic innego się nie liczy. Wszystko jest zaplanowane: cokolwiek zrobią userzy Valve nie będzie stratne. Inna sprawa, to takie gniewne posty i ryzyko pogorszenia wizerunku Valve...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze ludzie ktorzy tak robili tworzyli jakies malo powtarzajace sie nicki na Steamie? Ja mysle, ze tworzyli raczej: redjevel, redjevel2, redjevel334, redjevel325

Takich latwo wylapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:12, Piotrek_K napisał:

Spokojnie. Weryfikacja troche potrwa. Wierze, ze i Ciebie zbanuja :)

valve bedzie losowalo glowne nagrody za jakies dwa tygodnie, do tego czasu beda weryfikowac kont farmerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak skomentujesz sprzedaż gry Bastion? Gra została mocno przeceniona w promocji na steamie. Parę dni później twórcy na swojej stronie chwalili się ilością sprzedanych egzemplarzy. Gra sprzedała się w bardzo dużej liczbie sztuk tylko i wyłącznie dzięki promocji na stamie. "Business is business"? Gry "wydane na zatracenie"? Nie wydaje mi się. Wiele osób zapewne wygrało Bastiona za aczivka. Przez takich oszustów posiadających multikonta, wiele osób zamiast kupić grę, po prostu "wymienili" się z oszustami. Nie ma zysku, a tylko straty i to nie wielkich korporacji jakim jest EA, Acti czy Valve, ale małe niezależne studia na tym straciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:20, Sauron920925 napisał:

za głupotę "prawdziwych użytkowników steame" też powinni banować

banowac za normalnie podchodzenie do promocji, a nie jak dziecko neostrady? nie badz smieszny dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się