ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2012 o 14:41, SiDi napisał:

Dzięki serdecznie. :)

Ciekawe logując się, np. na ukraińską wersję strony www Steam, mogę kupić jakąś grę w tamtejszych cenach (przez www, nie przez klienta). Próbował ktoś może? Da się? A jak się da, czy potem banują lub usuwaję grę z konta? Pytam tylko, po prostu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie radziłbym. Jak zmienisz IP na ukraińskie/ruskie i kupisz w ich walucie (przeważnie gra jest za grosze) bądź będziesz na terytorium tych krajów (co od razu daje Ci ich IP) to wtedy żadnego bana nie możesz dostać. Jest jeszcze jedna opcja - masz kartę kredytową z kraju wyżej wymienionego to wtedy możesz kupować gry w cenach jakie są w danym kraju. Ostatnie jest sprawdzone i potwierdzone. Sam mieszkam w Finlandii i ten kraj ma ceny wyższe niż te w Polsce, a support poratował mnie linkiem, który Tobie dałem i dzięki temu mogę kupować tańsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 14:46, Janek_Izdebski napisał:

Ciekawe logując się, np. na ukraińską wersję strony www Steam, mogę kupić jakąś
grę w tamtejszych cenach (przez www, nie przez klienta). Próbował ktoś może? Da się?
A jak się da, czy potem banują lub usuwaję grę z konta? Pytam tylko, po prostu. :)

Zgodnie z najnowszą umową Steam za takie praktyki mogą zrobić dosłownie wszystko z kontem. Od wykasowania tylko jednej gry, prawdopodobnie za pierwsze takie "przewinienie", po zablokowanie całego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Od dwóch dni grałem w AC: Revelations. Chciałem pograć i dzisiaj, ale ku mojemu zdziwieniu, zamiast przycisku "Zagraj" pojawił się "Instaluj", a sama gra wyświetla się w bibliotece jako niezainstalowana. Na dysku w folderze Steam mam ponad 10gb danych z tej gry, także wszystkie pliki są na miejscu. Mieliście taką sytuację? Co można zrobić? Sprawdzenie spójności plików gry itp nie jest możliwe, bo gra jest traktowana jako niezainstalowana. Gdy uruchamiam grę ze skrótu w folderze głównym odpala mi się Uplay i wymaga podania klucza rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 20:48, Dared00 napisał:

...próbowałeś kliknąć "Instaluj"?

Po przeglądnięciu forum Steama doszedłem do tego samego wniosku. Po kliknięciu instaluj, Steam skanuje wszystkie pliki i znów można grać. Dziwny błąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien człowiek zaprosił mnie do rozmowy, po czym - po pustej wiadomości (spacja) - dał jakiś obrazek. Pewnie obrażający, więc zablokowałem go (przyjąłem zaproszenie do rozmowy, ale nie do przyjaciół). W swoim profilu miał obrzydliwą grafikę przedstawiającą odchody w klopie (zgłosiłem go za to) i obrażający opis (zgłosiłem go drugi raz + w jednym zgłoszeniu opisałem już wszystkie problemy). Drań zmienił wszystko i tutaj moje pytanie:
1) czy jeśli przyjąłem jego zaproszenie do rozmowy, to czy nic nie grozi mojemu kontu Steam?
2) czy Steam mnie nie ukaże za dwa wysłane zgłoszenia (w tym jedno jednozdaniowe), kiedy sytuacja faktyczna różni się od tej uwzględnionej przeze mnie w toku wysyłania obu (dwu) zgłoszeń?
3) jakie jest prawdopodobieństwo, że zostanie ukarany? Prawdopodobnie to troll, który trolluje ludzi z pewnej grupy chrześcijańskiej na Steamie.

http://steamcommunity.com/id/commandertad <- tutaj jego profil (oczywiście odpowiednio zmieniony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2012 o 22:16, LubieWafle napisał:

2) czy Steam mnie nie ukaże za dwa wysłane zgłoszenia (w tym jedno jednozdaniowe), kiedy
sytuacja faktyczna różni się od tej uwzględnionej przeze mnie w toku wysyłania obu (dwu)
zgłoszeń?


Raczej na pewno mają możliwość sprawdzenia stanu sprzed zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 22:16, LubieWafle napisał:

1) czy jeśli przyjąłem jego zaproszenie do rozmowy, to czy nic nie grozi mojemu kontu
Steam?


A czemu miałoby grozić?

Dnia 28.11.2012 o 22:16, LubieWafle napisał:

2) czy Steam mnie nie ukaże za dwa wysłane zgłoszenia (w tym jedno jednozdaniowe), kiedy
sytuacja faktyczna różni się od tej uwzględnionej przeze mnie w toku wysyłania obu (dwu)
zgłoszeń?


Nie rozumiem.

Zmienił opis już po tym, jak wysłałeś zgłoszenie, o to chodzi? Ale dlaczego Steam miałby Cię za to ukarać? Przecież admini to nie jacyś poważni, surowi sędziowie blokujący konta za byle co. >.<

Poza tym pewnie jak ktoś zgłasza profil, to pewnie zapisuje się im jakaś jego kopia z tego momentu.

Dnia 28.11.2012 o 22:16, LubieWafle napisał:

3) jakie jest prawdopodobieństwo, że zostanie ukarany? Prawdopodobnie to troll, który
trolluje ludzi z pewnej grupy chrześcijańskiej na Steamie.


A na to pytanie nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie, jak support działa w takich przypadkach. Jak dostaną x zgłoszeń na typa od różnych osób, to pewnie wlepią mu jakiegoś czasowego bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 18:02, Feallan napisał:

Ze dwa lata temu jeszcze się dało. Dawno to zmienili. Prawdopodobnie po
prostu w koszyku cena Ci się zmieni na euraki.

Tak myślałem, że to chyba Ty jesteś najbliżej prawdy. Spróbuję to przetestować wkładając jakąś grę i DLC do koszyka logując się np. z ukraińsiej wersji serwisu. Oczywiście transakcji nie będę finalizował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 19:20, Evertsen_Dante napisał:

Nie mówię o jej odsprzedaży dalej, tylko o wywaleniu
by nie szpeciła kolekcji...

Nie. Zostanie na wieki ku przestrodze, byś więcej nie błądził.

Ja je wrzucam do osobnej kategorii, która później zwijam. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2012 o 20:01, Kadaj napisał:

Nie. Zostanie na wieki ku przestrodze, byś więcej nie błądził.


A to złośliwcy...

Dnia 29.11.2012 o 20:01, Kadaj napisał:

Ja je wrzucam do osobnej kategorii, która później zwijam. ;p


O! Dobry patent, wyląduje razem z multi do Codów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 19:58, Evertsen_Dante napisał:

> Rajciu, kupiłeś jakąś grę z serii Pony Tales?:D

Gorzej - DoW 2 :)


Sprobuj pisac do supportu, skoro moga usuwac gry jak im cos nie pasuje to moze i ''za nic'' tez zrobia ;]
Choc pewnie ich to zdziwi.

Ja nie rozumiem co Wam przeszkadzaja gry, ktore Was nie interesuja, zawsze troszke zwiekszaja wartosc konta przy odsprzedazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się