ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Podczas zimowej imprezy ruscy używali czegoś do zdobywania achievementów, bo za nie można było dostać Gifty, a w nich węgiel, niżka lub nawet gra. Dostawali bany za to jak dobrze pamiętam, więc osobiście uważałbym z używaniem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za teorie spiskowe. Nie użyliście ani razu programu to nie pieprzyć głupot.
Ja używam od kilki lat programu na jednym koncie, do dzisiaj nie dostałem żadnego bana bo za to się nie dostanie.
Program służy do odblokowywania/blokowania osiągnięć i nie jest to zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 23:20, SiDi napisał:

To nie teoria spiskowa. To fakt. Rosjanie dostawali za to bany.

Dostawali bany za tworzenie niezliczonej ilości kont a nie za używanie tego programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 09:51, Crew_900 napisał:

> To nie teoria spiskowa. To fakt. Rosjanie dostawali za to bany.
Dostawali bany za tworzenie niezliczonej ilości kont a nie za używanie tego programu.


Za konta nie były bany. Tutaj kolega Redjevel tak robił, stworzył ich tysiące i nic. Dostawali za program, dzięki którym otrzymywali achievementy, a dzięki nim Gifty. Teraz nie ma giftów, więc może nikogo to nie obchodzi, ale wtedy szły bany właśnie za to. I tego "achievement unlockera" używała głównie rosyjska narodowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubicie Steam?
Ja nie lubię. Dwa kolejne powody, dla których nie lubię:
Dzisiaj chociaż nic ze Steamu nawet nie dotknąłem! wyskoczyło mi , ze Steam zajmuje mi 164 MB pamięci!
A po co mu tyle, skoro nie gram w żadną grę?
No to, tknięty przeczuciem, właczyłem Skyrim. Na chwilę, i to podstawową wersję (innej zresztą nie mam).
Zaraz wyskoczył komunikat, ze niektóre przemioty mogą być niedostępne i niektóre sejwy mogą nie działać. Cholera, a sejwy Diablo 1 działają i to po upływie ponad 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 19:19, KrzysztofMarek napisał:

No to, tknięty przeczuciem, właczyłem Skyrim. Na chwilę, i to podstawową wersję (innej
zresztą nie mam).
Zaraz wyskoczył komunikat, ze niektóre przemioty mogą być niedostępne i niektóre sejwy
mogą nie działać. Cholera, a sejwy Diablo 1 działają i to po upływie ponad 10 lat!


Chodzi o komunikat już w samej grze (w menu)? Taki najczęściej pojawia się po wyłączeniu modów, a potem próbie grania na save, który był zrobiony z tymi modami włączonymi. I nie ma to nic wspólnego ze Steamem.

Chyba, że masz na myśli coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 20:03, Minamir napisał:

>/.../ > Chyba, że masz na myśli coś innego?

Mam na myśli dokładnie to, co napisałem: właczyłem Skyrim, przed właczeniem się gry (na tle menu) pojawił się komunikat, że niektóre przemioty mogą być niedostępne i niektóre sejwy mogą nie działać. Wersję Skyrim mam normalną, bez modów, ani ich nie instalowałem, anie nie odinstalowywałem. Dalej nie grałem, więc nie wiem, które to przedmioty i które sejwy. Zresztą zwykle trzymam tylko 5 ostatnich sejwów, poprzednie kasuję, żeby mi się bałagan nie zrobił. A Skyrim jest jak najbardziej grą steamową, dlatego mnie to wnerwiło. Zresztą tak dawno przestałem grać,że jeśli już znowu zacznę, to od początku, tylko nieco inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 19:19, KrzysztofMarek napisał:

Cholera, a sejwy Diablo 1 działają i to po upływie ponad 10 lat!


Podejrzewam, że to kwestia chmurki. Save''y, które tam się znajdują, pewnie co jakiś czas są usuwane, żeby zrobić miejsce dla nowych. Nie wiem, czy backup gry tu coś pomaga (jest taka opcja po kliknięciu RMB na grze). Mnie szlag trafił save''y z całego Half-Life''a, poza intrem i Route Canal. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dzisiaj chociaż nic ze Steamu nawet nie dotknąłem!

A steama sam uruchomiles czy dales sobie na automatyczne uruchamianie?
Automatyczna aktualizacja-patchowanie na steam-tyle wystarczy napisac
Nie wiem czy w skyrim mozna ale w kilku grach mozna dac na "starsza wersje"-na tytul gry-wlasciwosci-i chyba w ostatniej zakladce mozna zmienic "numer wersji gry"
Sa gry gdzie auto-patchowanie przeszkadza, a sa gry gdzie nie. Jak jakas gra jest "wrazliwa na patchowanie",a patche pojawiaja sie niespodziewanie to lepiej grac na trybie offline.
[a opcja wylacz automatyczne aktualizacje-wylacza je, ale by pozniej zagrac to i tak trzeba je miec zainstalowane ]
Podobny komunikat pojawial sie w morrowindzie/oblivionie gdy ladowalo sie sejwa po "zmienieniu moda", (a moze po zwyklych patchach tez?) Wystarczy jedna zmiana-powazna lub nie(jak np przesuniecie przedmiotu w swiecie gry)-a bedzie taki komunikat ostrzegawczy.

Nie lubisz nieoczekiwanej inkwizycji wobec "bugow" lub najazdow bugow i niespodzianek to uzywaj offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 22:48, Sarinew napisał:

>/.../ > Nie lubisz nieoczekiwanej inkwizycji wobec "bugow" lub najazdow bugow i niespodzianek
to uzywaj offline.

Mój Boże!
Który to raz muszę wyjaśniać, że nie tknąłem niczego, jak tylko ikonę Skyrima i już gra wywaliła komunikat, ze niektórych przedmiotów może nie być i niektóre sejwy mogą przestać działać!
Dlatego właśnie nie lubię Steam''a i podobnego ustrojstwa Blizzarda (chociaż, muszę przyznać, że Blizzard, przynajmniej pod tym wzgledem, bardziej się stara). Ja jestem ze starej szkoły i chciałbym, ze jak kupię grę, żeby działała zawsze, nawet jak 5x padnie mi dysk i 3x zmienię cały komputer. A jeśli nie - to paszli won, nie kupię takiej gry! Gra ma działać "do zdarcia płyty". Dwa razy miałem taką sytuacje: raz zdarła się płyta z Windowsem 95 (zdążyłem zrobić kopię zapasową) i drugi raz padła płyta z Morrowindem (kupiłem nową, już po obniżce ceny na 19,90.; zresztą niedługo potem wyszła jako pełniak do CDA i teraz mam dwie płyty z Morrowindem).
Uważam się za człowieka uczciwego i za gry zawsze płacę, , za systemy operacyjne również (i rejestruję je w polskim oddziale Microsoftu, tak samo rejestruję antywirusy,piratów żadnych nie mam i nawet o tym nie myślę), ale skoro płacę, to i mam prawo wymagać.
A czy wymagam zbyt wiele?
Nie, bo wymagam tylko, żebym w każdej chwili, kiedy przyjdzie mi na to ochota, odinstalowywał i reinstalował gry, w które mam ochotę pograć. W końcu pojemność dysku jest ograniczona i wszystkie gry, które kupiłem i w które MAM PRAWO grać, jednocześnie na dysk mi nie wejdą. Czy moja uczciwość i lojalność wobec producentów ma być ciągle podważana czy to ograniczona dopuszczalną ilościę reinstalacji, zmianami w konstrukcji gry uniemożliwiającą wykorzystanie starszych sejwów, przykucie do platform typu Steam (na jak długo?! na przykład serwery Blizzarda nie wytrzymały natłoku graczy) i podobnymi wynalazkami?
Ja żądam, zeby wszystkie ograniczenia były napisane dużymi literami na okładce gry, zebym mógł się z nimi zapoznać przed kupnem gry (bo i co mi po grze, która wymaga Win8, a ja mam jeszcze WinXP?) Co mi po grze, która wymaga stałegp połaczenia z internetem, a mnie akurat zawiódł dostawca, albo padł router czy modem?. Nie, tego już za dużo, i żadnej "takiej" gry nie kupię - obejdę się bez niej i tyle.
A producenci niech zabezpieczają swoje gry jak tylko chcą, tylko przed kim? Przed graczami? Ja już dziękuję za takie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 07:10, KrzysztofMarek napisał:

Ja żądam, zeby wszystkie ograniczenia były napisane dużymi literami na okładce gry, zebym
mógł się z nimi zapoznać przed kupnem gry (bo i co mi po grze, która wymaga Win8, a ja
mam jeszcze WinXP?)


Ogolnie ze wszystkim sie zgadzam, ale do tego fragmentu musze sie odniesc. Wydaje mi sie, ze co jak co, ale wymagania gier podawane sa dosc jasno i wyraznie na okladkach. Zawsze podana jest konfiguracja minimalna, konfiguracje sugerowana mozna bez problemu znalezc w necie. Zatem zadanie tutaj jest troche nie na miejscu.

Dnia 12.06.2013 o 07:10, KrzysztofMarek napisał:

Co mi po grze, która wymaga stałegp połaczenia z internetem, a mnie akurat zawiódł dostawca, albo padł
router czy modem?


Ale to juz chyba nie jest wina producenta, wydawcy czy dystrybutora? Jesli gra wymaga polaczenia z netem, to informacja ta rowniez znajduje sie na okladce. Jesli zawiodl Cie dostawca netu, pretensje kieruj do niego. Jesli grasz w WoWa i jest przerwa w dostawie pradu, wine zwalisz na zaklad energetyczny czy na Blizzarda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 07:19, Ring5 napisał:

> > Ogolnie ze wszystkim sie zgadzam, ale do tego fragmentu musze sie odniesc. Wydaje mi
sie, ze co jak co, ale wymagania gier podawane sa dosc jasno i wyraznie na okladkach.
Zawsze podana jest konfiguracja minimalna, konfiguracje sugerowana mozna bez problemu
znalezc w necie. Zatem zadanie tutaj jest troche nie na miejscu.

Małymi literkami i na mało widocznym miejscu. Zaś co dostępu do netu, to w punktach sprzedaży gier raczej o taki dość trudno. Nie to, zeby go wcale nie było, tylko spróbuj podyskutować na ten temat ze sprzedawcą ;-P

Dnia 12.06.2013 o 07:19, Ring5 napisał:


> Co mi po grze, która wymaga stałegp połaczenia z internetem, a mnie akurat zawiódł
dostawca, albo padł
> router czy modem?

Ale to juz chyba nie jest wina producenta, wydawcy czy dystrybutora? Jesli gra wymaga
polaczenia z netem, to informacja ta rowniez znajduje sie na okladce. Jesli zawiodl Cie
dostawca netu, pretensje kieruj do niego. Jesli grasz w WoWa i jest przerwa w dostawie
pradu, wine zwalisz na zaklad energetyczny czy na Blizzarda?

Na wszystkich. Mnie mało obchodzi, kto zawinił. Zupełnie tak samo, ze dojeżdżając do śwródmieścia Warszaway tracę półtorej godziny, bo akurat od dwóch lat buduja stację drugiej linii metra (druga linia miała być gotowa w 1998 roku - cała!) Nawet rondo w mojej okolicy (dosłownie, niecałe 500 m) miało być gotowe 15 grudnia ubiegłego roku. Na kogo mam zwalić winę, może na mnie? Ja podatki płacę regularnie (niechbym się spóźnił o miesiąc, zaraz kary i odsetki lecą)

Dnia 12.06.2013 o 07:19, Ring5 napisał:


Ja chcę grać w grę, którą kupiłem zawsze wtedy, kiedy mam na ochotę i sprawny komputer, zaś wszystkie "zabezpieczenia", które jedynie utrudniają życie uczciwym graczom mam w d...żym poważaniu. Jakoś wydawcom Wiedźmina korona z głowy nie spadła, kiedy udostępnili swoja grę bez zabezpieczeń? I na straty z tego tytułu jakoś się zbytnio nie skarżyli? Do tego stopnia, ze, jak słyszałem, Wiedźmin 3 też wyjdzie bez DRM? Możesz być pewien, że Wiedźmina 3 na pewno kupię. Więcej, Gothic 1 nawet nie wymagał płyty w napedzie. I co, nikt go nie kupił?, Bo ja kupiłem. (pozostałe zresztą też). Nawet Blizzard po pewnym okresie udostępnił łatkę umożliwiającą grę bez płyty. Doprawdy, nadmiar zabezpieczeń szkodzi wydawcom, tylko jakoś to do nich (jeszcze) nie dociera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 08:12, KrzysztofMarek napisał:

Małymi literkami i na mało widocznym miejscu.


Praktycznie zawsze w tym samym i zwykle jest to dosc dobrze widoczna ramka.

Dnia 12.06.2013 o 08:12, KrzysztofMarek napisał:

Zaś co dostępu do netu, to w punktach sprzedaży gier raczej o taki dość trudno.


Zalezy gdzie kupujesz gry, to raz, a dwa... w dobie smartfonow, majacych net szybszy, niz moj stacjonarny kilka lat temu, trudno o dostep do netu? ;)

Dnia 12.06.2013 o 08:12, KrzysztofMarek napisał:

Nie to, zeby go wcale nie było, tylko spróbuj podyskutować na ten temat ze sprzedawcą ;-P


I znowu - zalezy, gdzie sie kupuje. W niektorych miejscach mozna trafic na prawdziwych pasjonatow, ktorzy znaja sie na rzeczy, pomoga, doradza.

Dnia 12.06.2013 o 08:12, KrzysztofMarek napisał:

Na wszystkich. Mnie mało obchodzi, kto zawinił.


Nie, no, ok, kazdy podchodzi do tego tak, jak chce. Ale patrzac na to w ten sposob, mozesz tez miec pretensje do siebie, ze nie zainstalowales sobie agregatu w domu :)

Dnia 12.06.2013 o 08:12, KrzysztofMarek napisał:

Jakoś wydawcom Wiedźmina korona z głowy nie spadła, kiedy udostępnili
swoja grę bez zabezpieczeń? I na straty z tego tytułu jakoś się zbytnio nie skarżyli?


Tu juz raczysz zartowac, prawda? Bo akurat pamietam cyrki, jakie dzialy sie przy premierze Wieska 2, kiedy przez cala noc gram.pl byl zalewany postami wscieklych graczy, bo genialne zabezpieczenie antypirackie (czyli koniecznosc pobrania ilustam mega plikow) sie nie sprawdzilo. W takiej sytuacji stwierdzenie, ze korona CDP z glowy nie spadla jest bardzo nie na miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie rozbraja. Winić steam za to, że Skyrim wywala błąd... Skoro Launcher odpaliłeś to gra chodzi. Mozliwe, że był jakiś update i baaaardzo dawno gry nie uruchamiałeś, dlatego coś takiego ci wyskoczyło, ale w to mi sie nie chce nawet wierzyć. Update zawsze są kompatybilne wstecz.
Wolę steam niż płytowe wersje, bo raz wszystko jest tańsze, a dwa nie muszę się bawić milionami płyt i pudełkami, których nie miałbym gdzie składować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 08:30, Ring5 napisał:

> Małymi literkami i na mało widocznym miejscu.

Praktycznie zawsze w tym samym i zwykle jest to dosc dobrze widoczna ramka.
/.../

Wypisałem dłuższy post i chciałem dołaczyć ska z podełka Skyrima, ale wywaliło mi wszystko, bo skan miał ponad 3 MB. Zrobię później nowy, tylko fragment i Ci odpiszę jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 09:37, SiDi napisał:

/.../, ale w to mi sie nie chce nawet wierzyć. Update zawsze są kompatybilne
wstecz. /.../

Skoro Ci się nie chce wierzyć, to nie mam sposobu, zeby Cię o czymś takim przekonać. Zrobiłem zrzyt ekranu, ale zajmuje 6,59 MB, więc na forum go nie opublikuję, chyba, ze bym go spakował i Ci wysłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 08:30, Ring5 napisał:

> Małymi literkami i na mało widocznym miejscu.

Praktycznie zawsze w tym samym i zwykle jest to dosc dobrze widoczna ramka.
Drugi raz już mi się tak długiego posta pisać nie chcę (muszę zresztą zaraz wyjść z domu) ale chociaż przeczytaj, co pisze na pudełku od Skyrima. Oczywiście w normalnym rozmiarze pudełka.

20130612103608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 10:37, KrzysztofMarek napisał:

chociaż przeczytaj, co pisze na pudełku od Skyrima. Oczywiście w normalnym rozmiarze pudełka.


Przeczytac bym przeczytal, ale troche zbyt rozjasniony obrazek Ci wyszedl :D Niestety, nie mam tu zadnego programu, by troche go przyciemnic, wiec raczej nie przeczytam... Dopatrzylem sie tylko OS - Vista/XP chyba, karta graficzna zgodna z DirectX [nie wiem ile]/512MB RAM, procek [nieczytelne], pamiec - 2 GB pamieci RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się