ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

1. Nie rzucaj się na gry od razu. Od dziewiętnastej do dwudziestej drugiej każdego dnia możesz spodziewać się sporej zamuły ze strony Steam gdyż żądna gier trzoda wyciska z serwerów siódme poty. Potem się to wszystko stabilizuje i możesz spokojnie zabrać się za kupowanie bez ryzyka errorów ze strony sklepu.
2. Zmień serwer pobierania na jakąś Koreę. Te z większych krajów będą do cna wypełnione chętnymi, przez co pobierania mogą być dość wolne w okresie wyprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał, że czasem lepiej czekać do końca wyprzedaży, bo mogą być większe obniżki na dany tytuł. Całą wyprzedaż może być na Dusta -50% a pod koniec nagle -75%. TAki już urok Steam Sale''a :)

Btw. to ciekawe, ile w tym roku będzie na Skyrima i dodatki, oraz czy powtórzą promocję na Season Pass do Borderlands 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 19:39, Heartbreaker napisał:

Ja bym dodał, że czasem lepiej czekać do końca wyprzedaży, bo mogą być większe obniżki
na dany tytuł.


Tyle tylko, że to loteria jest, bo część gier pojawi się ponownie, a część nie, albo jeśli będzie drugi raz, to np. nie z 50% zniżką, ale powiedzmy 33 czy 25%. Jeśli komuś bardzo zależy na danym tytule, lepiej nie ryzykować, tylko brać od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2013 o 19:30, luzac napisał:

2. Zmień serwer pobierania na jakąś Koreę. Te z większych krajów będą do cna wypełnione
chętnymi, przez co pobierania mogą być dość wolne w okresie wyprzedaży.


To akurat pierwsze slysze. Od poczatku uzytkowania steama jako kraj, z ktorego pobieram mam ustawione Niemcy i czy to jestem w Polsce, czy poza naszym krajem, nigdy nie moglem narzekac na jakikolwiek spadek predkosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 19:52, SiDi napisał:

To akurat pierwsze slysze. Od poczatku uzytkowania steama jako kraj, z ktorego pobieram
mam ustawione Niemcy i czy to jestem w Polsce, czy poza naszym krajem, nigdy nie moglem
narzekac na jakikolwiek spadek predkosci.

Nawet w czasie winter/summer sale? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Uwielbiam spokojne zakupy, ta rada na pewno się przyda!
2. Zamierzam tylko kupić i zachomikować te gry, mocniejszy komputer jeszcze z gwarancji nie wrócił (coś tam pisałem w problemach z komputerem o tym) i siedzę sobie na szajsie-lapku. A Koreę czy inny Wietnam na ściąganie ustawione mam w sumie non-stop, bo rzeczywiście o wiele szybszy transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak bylo rok temu na summer sale, ale na winter (tym i ubieglorocznym) wszystko sie sciagalo z taka predkoscia jaka powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramową brać.

Czy znalazła by się dobra dusza i wysłała mi zaproszenie do bety Steam Trading Card? Nick taki sam jak na forum.
Czyli "SylwassS". Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 19:56, FreemanPL napisał:

Nie w tym temacie ale...

Ostrzeżenie za spam. Jeśli wiesz że ten post nie powinien się znaleźć w tym temacie to go tu nie dawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 22:15, sylwasss napisał:

Czy znalazła by się dobra dusza i wysłała mi zaproszenie do bety Steam Trading Card?


Już nie mam, swoje porozdawałem, ale na Steam Market chodzą po 3-5 eurocentów. Jeśli tu nikt nie będzie miał, poszukaj tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2013 o 22:48, Ring5 napisał:

> Czy znalazła by się dobra dusza i wysłała mi zaproszenie do bety Steam Trading
Card?

Już nie mam, swoje porozdawałem, ale na Steam Market chodzą po 3-5 eurocentów. Jeśli
tu nikt nie będzie miał, poszukaj tam.


Dziękuje za chęci i podpowiedź. Już znalazła się dobra dusza i podzieliła się zaproszeniem :) Tak że prośba nieaktualna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Half-Life 2 Booster Pack? Dostałem to a nawet w HL nie grałem...

Edit@
Panie moderatorze...petycja w słusznej sprawie :) a jak gra wyjdzie to bedzie na STEAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 00:59, FreemanPL napisał:

Co to jest Half-Life 2 Booster Pack? Dostałem to a nawet w HL nie grałem...


To są dodatkowe trzy karty, które dostajesz do HL2. Booster packi wyskakują częściej przy wyższym poziomie. Dodatkowo trzeba się raz na tydzień zalogować na Steamie (chyba, że ktoś jest cały cas, to nie ma z tym problemu)

Booster packi wyskakują przy dużym szczęściu, tak więc gratuluję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 00:59, FreemanPL napisał:

Co to jest Half-Life 2 Booster Pack? Dostałem to a nawet w HL nie grałem...


Jeśli zbierasz karty - super, właśnie dostałeś 3, z szansą na wersję foil. Jeśli nie, wrzuć na market, niektóre boostery chodzą po kilka euraczy nawet, będziesz miał na kolejną gierkę :) Gratulacje, jak napisał Heartbreaker, boostery to naprawdę rzadkość.

EDYTKA:
http://steamcommunity.com/market/listings/753/Half-Life%202%20Booster%20Pack
Obecnie niecałe 2 euro, ale wystarczy trochę przy tym posiedzieć, znaleźć dobry moment a i za 2 z hakiem opylisz. Otwieranie boostera to ryzyko (jeśli nie zbierasz kart i nie szukasz wersji foil), bo zwykłe karty chodzą po jakieś 30 centów obecnie, więc booster jest wart więcej, niż jego części składowe, zakładając, że foila nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubla... Oddam w dobre ręce kupony -50% na Bad Bots i Cargo Commander. Oddam za friko, choć jeśli ktoś zechce za nie przehandlować jakąś tanią kartę, emotkę czy tło (powiedzmy w okolicach 10 centów), nie obrażę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym systemem, czy jest tu szansa realnego mnożenia majątku, ale szkoda czasu na szukanie okazji, na których zyska się kilka centów. Marża Steama sprawia, że jedynym celem kupowania jest raczej robienie tych odznak (i ew. czerpanie z tego korzyści, jak pisał Ring). Szkoda, że w biznesie zorientowałem się tak późno - inflacja szybko zbiła ceny kart, ale i tak mam póki co 5€ (za HL2, Trine2 i Portal2 między innymi).
Tutaj to już jakiś pieniądz, gdzie indziej to tylko marny piątak ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 14:16, Liqid napisał:

Zastanawiałem się nad tym systemem, czy jest tu szansa realnego mnożenia majątku


Powiem tak: bawię się marketem (kartami) od piątku. Do dziś udało mi się zebrać (w sensie - dokupić do tego, co mam) dwa zestawy kart (Borderlands 2 oraz FTL) a w portfelu mam 2,14 euro plus jeszcze kilka kart wystawionych na sprzedaż. Wszystko jest kwestią szczęścia (które odgrywa tu bardzo dużą rolę, bo raz, że trzeba okazję znaleźć, a dwa, że market nadal jest w fazie beta i potrafi wygenerować błąd) i cierpliwości. Gdy wczoraj karta Gaige chodziła po około 80 centów, udało mi się ją kupić za 55-60 i od razu wystawić na sprzedaż za 77-78. To dawało mi zysk około 10 centów na karcie (po uwzględnieniu prowizji). Wystarczy tak zrobić parę razy i mamy kartę "za darmo".

Czy jest to opłacalne? Ni cholery, traci się czas i prąd (pewnie więcej, niż się zarabia na kartach). Czy daje satysfakcję? Od groma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się