ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2013 o 23:34, Heartbreaker napisał:

A apropo klucza, to mam non-GOTY edycję i nie działa, ale czytałem, że to ogólny problem
i powinni niedługo poprawić to.

Mam nadzieję, że rozwiążą ten problem na dniach... muszę AS dodać do biblioteki :]
Swoją droga nie wiedziałem, ze dodali karty do obu gier... dobry powód by porobić jakieś wyzwania i ponownie przejść AS :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Usunęli save''y bez uprzedzenia? Własnie niedawno kupiłem GOTY na steama i przechodziłem ponownie(kiedyś grałem na premierówce ale tylko na GFWL) i co 12 h w dupę poszło? Nie da się w żaden sposób odzyskać tych save''ów? BTW: Mogę teraz premierówkę sprzedać czy nie będzie działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:20, Xsaw napisał:

Poważnie? Usunęli save''y bez uprzedzenia? Własnie niedawno kupiłem GOTY na steama i
przechodziłem ponownie(kiedyś grałem na premierówce ale tylko na GFWL) i co 12 h w dupę
poszło? Nie da się w żaden sposób odzyskać tych save''ów? BTW: Mogę teraz premierówkę
sprzedać czy nie będzie działać?


Jako że nie mogę już zedytować a znalazłem rozwiązanie to pisze ponownego posta żeby się podzielić a nóż ktoś też będzie potrzebował :
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2331974&page=7 Post usera o nicku: jello.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:43, Xsaw napisał:

Jako że nie mogę już zedytować a znalazłem rozwiązanie to pisze ponownego posta żeby
się podzielić a nóż ktoś też będzie potrzebował :
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2331974&page=7 Post usera o nicku:
jello.

Sprawdziłem i działa :]
Mogę znowu bawić się w wyzwania z moimi ulepszeniami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się bawił w Family Sharing? Możecie mi powiedzieć o co biega? Dostałem się do bety, chcę, aby mój mieszkający ponad 400 km ode mnie brat mógł korzystać z tych gier jak ja jestem w pracy i z tego co widzę to musiałbym dać mu i tak login i hasło do swojego konta, aby autoryzować maszynę. Ok. Da się przeżyć bo zrobię tymczasowe hasło i mu podam na te 15-30 minut. Ale po wylogowaniu się nie mam zielonego pojęcia, jak on może zagrać w gry, których nie posiada na swoim koncie, a konkretnie jak je może zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już autoryzujesz sie na brata kompie to wystarczy, że się wylogujesz ze steama, a brat sie zaloguje na swoje konto. Będzie miał wtedy dostęp do Twojej biblioteki gier i będzie mógł grać w co mu się bedzie podobać, pod warunkiem, że gry nie wymagają dodatkowo jakiegoś innego origina czy uplay`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o konieczności posiadania takiego np. Steama by zagrać w DEMA gier? Pełne wersje zrozumiem, ale demo? Po co to?

Szczytem wszystkiego był Rayman Legends, musiałem ściągać ze Steama, a tu jeszcze się okazało, że muszę Uplay do tego posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 13:39, Demagol napisał:

Co sądzicie o konieczności posiadania takiego np. Steama by zagrać w DEMA gier? Pełne
wersje zrozumiem, ale demo? Po co to?

Jeżeli gra od początku pisana jest pod Steamworks, to pewnie łatwiej demo też wydać na Steamie, niż wycinać wszystkie "odniesienia" do Steama specjalnie dla dema.

Ja tam Steama z chęcią używam, więc dla mnie problemu nie ma, ale rozumiem dlaczego niektórych może to wkurzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. Jeżeli ktoś już ma Steama to też mu nie przeszkadza, ale są ludzie, którzy chcieliby się pobawić demkiem bez konieczności instalowania dodatkowych usług.

Wyczuwam masoński spisek, żeby zniechęcić do instalacji dem i zachęcić do kupowania w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Och, teraz to na każdym kroku musisz jakieś śmieci instalować. Ostatnio chciałem spolszczenie do Bioshocka zassać i przy okazji zainstalowało mi się masa spamu, bo przeklikałem. Spisek? Jak będziesz chciał mieć pełną wersję, to i tak musisz posiadać up(l)ay lub steama, więc to takie przygotowanie do konieczności. Bogu niech będą dzięki - w końcu pozbyłem się swojego konta steam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że spora część interesujących mnie gier nie wymaga żadnego "klienta".

Poza tym dzisiaj to jakieś jaja są - dema zajmują nawet i po 2GB, co stanowi gdzieś z 1/4 pełnej wersji, a oferują kilkanaście minut zabawy. Dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 15:17, Demagol napisał:

Poza tym dzisiaj to jakieś jaja są - dema zajmują nawet i po 2GB, co stanowi gdzieś z
1/4 pełnej wersji, a oferują kilkanaście minut zabawy. Dziwna sprawa.

Dema zawsze ważyły ok. 1/4 gry, tyle że kiedyś 1/4 gry to było 500 MB, a nie 2 giga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 15:28, Demagol napisał:

Kiedyś demo 100MB to było OHOHO JAK DUŻO.

Ano tak, to jeszcze dawniej ;) Na jednej płycie CD 17 DEM w CD Action. Ale było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 15:28, Demagol napisał:

Kiedyś demo 100MB to było OHOHO JAK DUŻO.

I zajmowało 1/64 mojego ówczesnego dysku.

Dzisiejsze 2GB dema to tylko 1/1500. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami i nawet dużo więcej. Wtedy się ogrywało sporo gier i można było sporo z nich później kupić na pałę niemalże, co najwyżej biorąc pod uwagę fundusze.

Dzisiaj nie ma dem, ale zachęca się nas do kupowania gier cyfrowymi bzdurkami (co mi z tego, że na biurku bohatera pojawi się "ekskluzywny teleskop", gdy w innej grze np. dostaję fizyczną mapę świata gry) oraz obniżkami jak na Steam. Obłowić się można, ale kto ma tyle czasu by to wszystko ograć?

@Kadaj
Kiedyś pełna instalacja Baldur's Gate to było marzenie ściętej głowy XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 13:53, Demagol napisał:

/.../ > Wyczuwam masoński spisek, żeby zniechęcić do instalacji dem i zachęcić do kupowania w
ciemno.

Niekoniecznie masoński spisek, ale spisek producentów to i owszem. Demo ma za zadanie zachęcić do kupna gry, nie kupiłbym Diablo 1, Risen''a czy nawet Duke Nukem 3D, gdybym nie pograł w demo. Ale jeśli demo wymaga uwiązania się do jakiejś platformy, to dziękuję bardzo, nie skorzystam. Nie pogram w demo, to w ciemno gry nie kupię. W przyszłości ewentualnie zrobię wyjątek dla The Elder Scrolls VI i Wiedźmina, ale to wszystko. Ja nie chcę wypożyczać gier, ja chcę mieć "moją" grę na własność i grać w nią wtedy, kiedy chcę i jak chcę, to mogę ją oddać komuś innemu bez pytania się o zgodę kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się