ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dema są tworzone, by zachęcić ludzi do nabycia pełnej wersji. Skoro nie lubisz/nie akceptujesz Steama, to i tak marne szanse być kupił, więc po co mają Ci udostępniać demo? Jesteś mało atrakcyjnym konsumentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 15:50, Kadaj napisał:

Dema są tworzone, by zachęcić ludzi do nabycia pełnej wersji. Skoro nie lubisz/nie akceptujesz
Steama, to i tak marne szanse być kupił, więc po co mają Ci udostępniać demo? Jesteś
mało atrakcyjnym konsumentem.

Ja pewnie zauważyłeś, gotów jestem zaakceptować pewne wyjątki. Ale muszę być przekonany, a co może mnie przekonać, jak nie demo? Nie chcą mi udostępnić demo bez akceptacji kupy (akurat słowo kupa tutaj bardzo pasuje) dodatków, no to bez łaski. Ja się obejdę bez ich gry, oni bez moich pieniędzy. Ale... ale jeśli będzie więcej takich jak ja, to nam nic się nie stanie, za to firma nie zarobi i zostanie z kupą. Z kupą wydatków, a może i długów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2013 o 15:17, Demagol napisał:

Poza tym dzisiaj to jakieś jaja są - dema zajmują nawet i po 2GB, co stanowi gdzieś z
1/4 pełnej wersji, a oferują kilkanaście minut zabawy. Dziwna sprawa.

Nie wiem jak ty, ale ja nie siedzę w dev gier aby wiedzieć takie rzeczy :)

Nie ma co ukrywać, że branża gier zrobiła się cholernie pazerna. Kiedyś duża część gier posiadała dema, teraz to czasami wydarzenie, gdy wydawca zdecyduje się na demo. Co drugi tytuł otrzymuje takowe dopiero po premierze gry, bo jeszcze się nie spodoba. W ciemno strach kupować, bo sztimy i oridżiny nie pozwalają odsprzedać gry, która się nie spodoba. Nawet nie wiem kiedy my, gracze, daliśmy sobie z taką łatwością założyć kajdany elektronicznej dystrybucji. Ba, coraz więcej graczy właśnie tego się domaga, aby ich kajdany były jak najbogatsze i najładniejsze. Zaraz zostanie mi wytłumaczone ile to zalet ma steam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:00, KrzysztofMarek napisał:

Ale... ale jeśli będzie więcej takich jak ja, to nam
nic się nie stanie, za to firma nie zarobi i zostanie z kupą.

Na ile to znacząca liczba ludzi i czy firma nie skreśla ich już na samym starcie - tego się z tej strony nie dowiemy. Natomiast 6 milionów zalogowanych użytkowników w godzinach szczytu to spora potencjalna baza klientów i jeśli coś się nie sprzeda, to raczej z innych powodów niż demo tylko na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:12, Kadaj napisał:

/.../ > Na ile to znacząca liczba ludzi i czy firma nie skreśla ich już na samym starcie - /.../

A niech mnie skreślają, mnie to nie szkodzi. Najwyżej wydam swoje pieniądze na inne rzeczy. Bo są rzeczywiście ludzie, cytuję z posta bezpośrednio nad Twoim: "Ba, coraz więcej graczy właśnie tego się domaga, aby ich kajdany były jak najbogatsze i najładniejsze".
Nawet najładniejsze kajdany pozostają kajdanami, a preferuję wolność. Wolność od Steam''a również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:14, Demagol napisał:

Jeśli o Wiedźmina chodzi to wyjątku robić nie trzeba, bo będzie dostępny bez DRM-ów na
GOG-u na przykład.

Jestem wyjątkowo przywiązany do edycji pudełkowych i już zamówiłem Wiedźmina w sklepie gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak Wiedźmin 3 ma być bez DRM-ów, tak mi się przynajmniej obiło o uszy.

Anyway, zalety Steama w dużej mierze są albo wydumane albo grubo przesadzone. Tak samo jak rzekoma przewaga konsol nad PC :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:21, KrzysztofMarek napisał:

a preferuję wolność.

Wychodząc poza gry (i narażając się przez to na srogie spojrzenie moderatorów) - wolność w dzisiejszych czasach, buehehe. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:38, Kadaj napisał:

> a preferuję wolność.
Wychodząc poza gry (i narażając się przez to na srogie spojrzenie moderatorów) - wolność
w dzisiejszych czasach, buehehe. xD

Tak, chodzi o wolność w dzisiejszych czasach. Akurat jesteśmy w temacie CDA, do którego dołaczane są gry. Gry z "zabezpieczeniami", gry bez zabezpieczeń. O tym właśnie dyskutujemy. Co więcej, nie tylko dyskutujemy, dajemy temu wyraz kupując, bądź nie kupując gier. To już jest przejście od teorii do praktyki.
Patrząc szerzej - w ramach regulaminu, który zaakceptowałem mam na tym forum wolność wypowiedzi. Mogę korzystać z tej wolności - w ramach określonych regulaminem, albo zrezygnować z wypowiedzi na tym forum, przy czym, zauważ, zbanowanie mnie na tym forum, czy też porzucenie przeze mnie tego forum ma się nijak do moich zakupów w sklepie gram. Najwyraźniej właściciele gram.pl uznają, że per saldo opłaca się utrzymywanie tego forum bo ma jakiś pozytywny wpływ na zakupy w sklepie gram.pl. I "srogie spojrzenie moderatorów" właśnie tego pilnuje - żeby dyskusje mieściły się w ramach regulaminu i nie wpływały negatywnie na sprzedaż przez gram.pl.
CDA informuje o grach, recenzuje gry i je ocenia, informuje także o sprzęcie, a to wszystko jest w sklepie gram.pl. Stąd "srogie spojrzenie moderatorów" niekoniecznie jest takie "srogie", jak usiłujesz nam wcisnąć. Oni po prostu pilnują pewnego porządku w interesie gram.pl. To tyle i aż tyle, w temacie moderatorów.
Steam ogranicza moją wolność w doborze gier i zawęża warunki ich wykorzystywania. To, co oferuje w zamian jest dla mnie niewystarczające. Nie jestem i najprawdopodobniej już nigdy nie zostanę fanem Steam''a. Weź i przemyśl przykład Diablo. W Diablo 1 można było grać indywidualnie i po sieci. Blizzad wyłaczył serwery i zostało nam to, ze możemy nadal grać w Diablo 1, ale już tylko na swoim komputerze (ewentualnie z kolegą, bo gra daje taką możliwość, ale akurat mniejsza z tym) A co będzie, jak Stem wyłaczy swoje serwery? Dasz mi gwarancję, że będę mógł grać w steamowe gry? Może przed wyłaczeniem serwerów uaktualnią gry i będzie w nie można grać kiedy się chce i na jakim się chce komputerze, ale to trzebaby najpierw zgrać poprawki do wszystkich posiadanych gier. A ja chcę mieć wolność, tak jak z Diablo 1 i Diablo 2, ale nie tak, jak z Diablo 3 (chociaż to nie Steam, ale na jedno wychodzi), chcę mieć wolność gry w jak w Morrowindzie, ale już nie jak Skyrim (chociaż tutaj zrobiłem wyjątek).
Steam i stojące za nim korporacje finansowe mogą mie nade mną tyle władzy, na ile ja im pozwolę, a nie tyle, ile one by chciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 16:26, Demagol napisał:

Tak czy siak Wiedźmin 3 ma być bez DRM-ów, tak mi się przynajmniej obiło o uszy.


Masz rację, zarówno W3, jak i Cyberpunk będą miały wersję "wolną od DRM" - nie wiem, czy dotyczy to również ich pudełkowych edycji, ale na 100% trafią na GOG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 17:54, KrzysztofMarek napisał:

Tak, chodzi o wolność w dzisiejszych czasach.

Która dla mnie jest czymś więcej niż wybór czy korporacji dać pieniądze czy nie albo co zjeść na śniadanie. A w świecie coraz większej liczby norm i zakazów "dla naszego dobra" nieciekawie to wygląda. Tego dotyczył żart z mojego poprzedniego posta.

Dnia 23.10.2013 o 17:54, KrzysztofMarek napisał:

Akurat jesteśmy w temacie CDA,

O Steamie. Przybyłeś do tematu o Steamie by na niego ponarzekać. ;p

Dnia 23.10.2013 o 17:54, KrzysztofMarek napisał:

Stąd "srogie spojrzenie moderatorów" niekoniecznie jest
takie "srogie", jak usiłujesz nam wcisnąć.

Będzie filmowy cytat: "Why so serious?"

Dnia 23.10.2013 o 17:54, KrzysztofMarek napisał:

Steam i stojące za nim korporacje finansowe mogą mie nade mną tyle władzy, na ile ja
im pozwolę, a nie tyle, ile one by chciały.

Nie jestem od namawiania do korzystania z jakiejkolwiek usługi (póki sam nie zacznę czerpać z niej profitów, ale zostanie wspólnikiem Gabe''a mi nie grozi ;p).

Poza tym Ty lubisz ogórkową, ja pomidorową i lepiej jak na tym zostanie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu dem - czasy ich świetności już chyba nie wrócą... szkoda, niejedną grę kupiłem właśnie po zagraniu w jej demko.
Najmilej wspominam demo Jedi Knight II Jedi Outcast - pełna misja, której nie było w pełnej wersji gry :D Ech, moje początki z komputerem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Blizzard bawił się w takie rzeczy, mini-kampanie dostępne wyłącznie w demie, szkoda, że już to sobie odpuścili, ale zmienili też politykę odnośnie dem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ostatnio kilka kuponów mi wpadło - oddam w dobre ręce:

75% OFF Two Worlds: Epic Edition (ważny do 29.10.13r)
50% OFF Shank 2 (ważny do 2.11.13r)
25% OFF Space Engineers (ważny do 6.11.13r)
50% OFF Strike Suit Infinity (ważny do 6.11.13r)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa u was Steam ? Bo chciałem się zalogować i zarejestrować swoje oba Batmany a tu dupa, ciągle wyrzuca błąd połączenia z siecią [mimo, ze net działa normalnie =.=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 14:37, Pietro87 napisał:

Działa u was Steam ? Bo chciałem się zalogować i zarejestrować swoje oba Batmany a tu
dupa, ciągle wyrzuca błąd połączenia z siecią [mimo, ze net działa normalnie =.=]


Ja też się nie mogę teraz do steama zalogować. W każdym razie jednak rejestracja pudełkowych wersji obu Batmanów póki co ciągle jest nie możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybka odpowiedź.
Dałem rade się zalogować po kilkunastu próbach [może jakaś mini przerwa techniczna leciała w tle].
Mogę jedynie tylko potwierdzić, ze oba kody z moich wersji pudełkowych [dla AA była to wersja premierowa zwykła, dla AC kolekcjonerka] oba kody elegancko odrzuciło :)
Ktoś tam na gramie pisał, ze wysępił od supportu WB nowy zestaw kodów, więc idę ich pomęczyć z braku zajęcia, nóż widelec trafie na jakiegoś łaskawcę co mi wyśle dwa działające klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się