ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 05.02.2014 o 13:02, SplitGrave napisał:

Mogę jedynie załamywać ręce, widząc jak 3/4 graczy wychwala to ścierwo pod niebiosa
i każdą konstruktywną krytykę odbiera jako hejt.


Problem tylko w tym, że to co napisałeś to nie jest konstruktywna krytyka tylko wspomnienia kogoś, kto kiedyś miał do czynienia ze Steamem, coś tam nie zadziałało i ten ktoś do tej pory wylewa żale i żółć jaki to Steam zły i niedobry.

Ja korzystam ze Steam od 2005 roku, od premiery HL2 i instalowałem go przez modem 56,6 kB. Więc Twoje łącze 1,3 Mb to świat i ludzie na Steam.
Poza tym, nigdy nie spotkałem się z takim problemami jakie opisujesz. Widać masz ogromnego pecha bo inaczej tego nazwać nie potrafię.
Żaden system nie jest bezproblemowy i nie daje 100% pewności, że będzie działał zawsze bezbłędnie. Ale przypomnę Ci, że zanim nastała epoka Steam ludzie mieli problemy z grami i programami i tak, i a to nie mogli zainstalować, a to uruchomić, a to coś się wieszało.
Nic nie jest idealne, ale skoro oprogramowanie działa prawidłowo w przypadku milionów użytkowników i drobny promil ma jakieś problemy, to raczej nie mówimy o "dziadostwie". Tym bardziej, że w 99% przypadków problemy leżą po stronie użytkownika a nie samego Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przez problemy po twojej stronie wystąpił błąd aktualizacji i z tego co piszesz nadal występuje.
Nie widzę problemu ze stałym połączeniem bo gram zwykle w domu, nie biorę "omg lapka" na wakacje bo jadę odpoczywać a nie grać. w przypadku awarii łącza (którą zamiast bluzgać że steam to gówno, zgłaszam) zostaje tryb offline. Większość stancji jak i akademików ma łącze internetowe więc to też nie problem. Mamy rok 2014 łącza nawet bezprzewodowe są w akceptowalnej cenie więc nie widzę problemu i lamentu że "ale to wymaga internetu".

I to chyba lepiej że gry są aktualizowane na bieżąco a nie musisz się bawić w "czy ten patch jest na tą wersję czy na inną ?" lub "gdzie są patche do tej gry?". Pod steam popinam sobie gry non steam typu MMO (np. Guild Wars 2) bo mam jeden program do wszystkiego. Nie mówiąc o dla mnie bardzo fajnej funkcji przechowywania plików ze stanem gry u nich na serwerze. Dzięki temu po wymianie płyty + procka, co wiązało się z reinstalacją systemu, nie musiałem zaczynać grać w Skyrim od zera.

Nie widzą również potrzeby korzystania z napędu, zwyczajnie go nie mam. Windowsa instalowałem z USB, a gry zwykle pobieram po podaniu klucza bo z podejścia "ale ja kce usz" dawno wyrosłem.
Może zamiast zwalać na steam, zobacz czy twój isp nie robi cię na łączu.

Pomijając allegro to L4D 2 sam CD-Key kosztuje 46.90 więc to już jakaś kwota jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 14:18, Phobos_s napisał:

Ja korzystam ze Steam od 2005 rok

Chcesz mi powiedzieć, że dobrowolnie używałeś tego syfu już w 2005 roku, kiedy gry jeszcze nie wymagały tych chorych "platform" do instalacji? Pozwolisz, że pozostawię to bez komentarza.

Dnia 05.02.2014 o 14:18, Phobos_s napisał:

Poza tym, nigdy nie spotkałem się z takim problemami jakie opisujesz. Widać masz ogromnego
pecha bo inaczej tego nazwać nie potrafię.

Raczej nie tylko ja, bo wystarczy wpisać którykolwiek z opisywanych przeze mnie problemów w google i pojawi się masa wyników z identycznymi hasłami.

Dnia 05.02.2014 o 14:18, Phobos_s napisał:

Nic nie jest idealne, ale skoro oprogramowanie działa prawidłowo w przypadku milionów
użytkowników i drobny promil ma jakieś problemy, to raczej nie mówimy o "dziadostwie".
Tym bardziej, że w 99% przypadków problemy leżą po stronie użytkownika a nie samego Steama.


Steam może i działa prawidłowo, kiedy jesteśmy stale podłączeni do internetu. Kiedy chcemy grać offline, pojawiają się problemy. Żeby je wyeliminować, najlepiej żebyśmy byli cały czas online.Mówimy tutaj o największym dziadostwie XXI wieku. Ludzie używają tego, bo muszą - bez tego nie zainstalują większości gier. No chyba, że są piratami - tam paradoksalnie nie musimy używać żadnych stimów-srimów. Steam został wepchnięty na rynek na takiej samej zasadzie jak kolejne ścierwo, czyli Origin. Mało komu się to podoba, ale są zmuszeni go używać, ponieważ bez tego nie zagrają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już na samym początku piszesz:

Dnia 05.02.2014 o 15:12, L33T napisał:

Nie widzę problemu ze stałym połączeniem bo gram zwykle w domu

A co, jeśli nie mam na to ochoty? Nie jestem typowym amerykaninem, który musi być cały czas online i mieć w domu 5 kamer, 10 podsłuchów, każde urządzenie podłączone do internetu etc.

Dnia 05.02.2014 o 15:12, L33T napisał:

I to chyba lepiej że gry są aktualizowane na bieżąco a nie musisz się bawić w "czy ten
patch jest na tą wersję czy na inną ?" lub "gdzie są patche do tej gry?".

Tak, oczywiście, tylko że te cudowne aktualizacje bardzo często stwarzają większość problemów, aniżeli mielibyśmy grać bez nich. A to steam nie może pobrać patcha, bo "serwery są przeciążone", a to "nie może zająć się w tej chwili naszym problemem", następnym razem wyświetla komunikat, że aktualizacje są pobierane, a tak naprawdę wszystko stoi w miejscu.

Dnia 05.02.2014 o 15:12, L33T napisał:

Nie widzą również potrzeby korzystania z napędu, zwyczajnie go nie mam. Windowsa instalowałem
z USB, a gry zwykle pobieram po podaniu klucza bo z podejścia "ale ja kce usz" dawno
wyrosłem.

Po raz pierwszy spotkałem się z tak pokręconą logiką. Skoro kupuję grę w pudełku z płytką DVD, to oczekuję, że po coś ona jest. Np. po to, żeby zainstalować z niej grę. Gdzie tutaj dziecinne podejście na zasadzie "ja chcę już!"?

Dnia 05.02.2014 o 15:12, L33T napisał:

Pomijając allegro to L4D 2 sam CD-Key kosztuje 46.90 więc to już jakaś kwota jest.

Podałeś chyba najdroższą cenę na całym allegro. Bo większość kluczy do tej gry kosztuje od 8-30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 21:26, SplitGrave napisał:

A co, jeśli nie mam na to ochoty? Nie jestem typowym amerykaninem, który musi być cały
czas online i mieć w domu 5 kamer, 10 podsłuchów, każde urządzenie podłączone do internetu
etc.

Mam rozumieć że odłączasz komputer od internetu bo nie chcesz być inwigilowany ? Telefon komórkowy też wyłącz przy okazji.
A sam steam zbiera bardzo tajne informacje. To powiem więcej google zbiera twoje dane, Microsoft też. Więc radzę odciąć się na stałe od sieci to może przynajmniej komputer będzie bezpieczny.

Dnia 05.02.2014 o 21:26, SplitGrave napisał:

Tak, oczywiście, tylko że te cudowne aktualizacje bardzo często stwarzają większość problemów,
aniżeli mielibyśmy grać bez nich. A to steam nie może pobrać patcha, bo "serwery są przeciążone",
a to "nie może zająć się w tej chwili naszym problemem", następnym razem wyświetla komunikat,
że aktualizacje są pobierane, a tak naprawdę wszystko stoi w miejscu.

Ponownie u ciebie. Sprawdź swojego dostawcę internetu nie miałem jeszcze przypadku żeby aktualizacja nie chciała się pobrać.

Dnia 05.02.2014 o 21:26, SplitGrave napisał:

Po raz pierwszy spotkałem się z tak pokręconą logiką. Skoro kupuję grę w pudełku z płytką
DVD, to oczekuję, że po coś ona jest. Np. po to, żeby zainstalować z niej grę. Gdzie
tutaj dziecinne podejście na zasadzie "ja chcę już!"?

Nośniki w sumie są sprzedawane bo steam pozwala na instalację z płyty. Ale jak pisałem nie posiadam napędu DvD/Blueray więc korzystam tylko z klucza. A twoje dziecinne podejście przejawia się w całym tekście który zamieściłeś.

Dnia 05.02.2014 o 21:26, SplitGrave napisał:

Podałeś chyba najdroższą cenę na całym allegro. Bo większość kluczy do tej gry kosztuje
od 8-30zł.

Czytaj uważnie na początku zdanie jest słowo "pomijając"

pominąć — pomijać
1. «nie uwzględnić kogoś lub czegoś, nie wziąć w rachubę w jakichś planach»
2. «opuścić, nie poruszyć czegoś w tekście, nie wymienić czyjegoś imienia, nazwiska itp.

Chyba wiem czemu masz problemy z graniem offline, chcesz pożyczyć od kogoś grę instalujesz ale po pewnym czasie autoryzacja wygasa. No cóż można i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 21:16, SplitGrave napisał:

Chcesz mi powiedzieć, że dobrowolnie używałeś tego syfu już w 2005 roku, kiedy gry jeszcze
nie wymagały tych chorych "platform" do instalacji? Pozwolisz, że pozostawię to bez komentarza.


No to w moim przypadku komentarza będzie jeszcze mniej, bo ja ze Steama korzystam od 16 listopada 2004. Czyli od dnia premiery Half-Life 2.

Dnia 05.02.2014 o 21:16, SplitGrave napisał:

Raczej nie tylko ja, bo wystarczy wpisać którykolwiek z opisywanych przeze mnie problemów
w google i pojawi się masa wyników z identycznymi hasłami.


Nie istnieje coś takiego, jak produkt w 100% wolny od wad. Opisujesz wszystkie swoje problemy, przy okazji mówiąc o pożyczaniu gier (swoją drogą, głowy nie dam, ale jest to chyba niezgodne z licencją...). Odpowiem tak: ze Steama korzystam już dziesiąty rok. W tym czasie miałem poważniejszy problem tylko z jedną grą - Shogun 2, który przez jakiś czas nie chciał się uruchamiać (wyskakiwał splash screen, po czym ekran robił się czarny i trzeba było robić alt+tab i zamykać program ręcznie). Najprawdopodobniej jednak problem leżał po stronie mojego kompa, a nie programu, bo odkąd 2 lata temu kupiłem nowego laptopa, problem zniknął. Może nie mam jakichś obłędnych ilości gier, moja biblioteka steamowa liczy jakieś 70+ tytułów, ale z żadnym z nich nigdy nie miałem problemów. Wszystko działa, odpala się, żadnych błędów.

Wspominasz także o problemach z instalowaniem z płyt. Wprawdzie większość gier kupuję obecnie w wersji elektronicznej, ale jednak kilka pudełkowych też mam, m.in. wspomnianego Shoguna 2, Borderlands 1 i 2, Dawn of War 2, Assassin''s Creed IV. Wszystkie te tytuły instalowałem z płyt i ani razu nie wystąpił problem. Jedyne, co musiałem zrobić, to zmiana wersji językowej w DoW2, bo (prawdopodobnie przez nieuwagę) zainstalowałem wersję polską, przez co musiałem ściągać trochę plików, by odpalić grę w oryginalnej wersji językowej.

TL;DR - ponad 9 lat korzystania, ponad 70 gier, JEDEN poważniejszy problem. Ja na Steama narzekać nie mogę.

Dnia 05.02.2014 o 21:16, SplitGrave napisał:

Mówimy tutaj o największym dziadostwie XXI wieku.


Myślę, że spokojnie jestem w stanie wymyślić kilka większych dziadostw.

Dnia 05.02.2014 o 21:16, SplitGrave napisał:

Ludzie używają tego, bo muszą


A ja tego używam, bo chcę. Co więcej, o czym już niejednokrotnie pisałem, dla mnie akurat jest to wygoda ze względu na częste podróże. Nie muszę targać ze sobą płyt, nie muszę mieć dysku zawalonego grami - jeśli mam ochotę w coś zagrać, to po prostu to instaluję w danym momencie i tyle.

Poza tym warto pamiętać, że jeszcze do niedawna Steamowe promocje nie miały sobie równych i za kilka euro można było zgarnąć niesamowite tytuły. Rok temu, na zimowej wyprzedaży, kupiłem AC II za 2 euro. Teraz sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu (bo chyba szefostwo się połapało, że ludzie wolą czekać z kupowaniem gier na wyprzedaż, niż kupować "normalnie") i ceny już tak bardzo nie spadają (większość tytułów nie wychodzi poza -75%, a 90% obniżki należą do rzadkości.

Dnia 05.02.2014 o 21:16, SplitGrave napisał:

Mało komu się to podoba, ale są zmuszeni go używać, ponieważ bez tego nie zagrają.


Myślę, że chyba lepiej by było, gdybyś pisał jedynie w swoim imieniu. Bo i ile jestem w stanie zrozumieć, że ktoś może mieć problem ze steamem (bądź zwyczajnie go nie lubić), o tyle robienie z siebie rzecznika "większości" jest trochę pozbawione sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 09:50, Ring5 napisał:

Teraz sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu (bo chyba szefostwo
się połapało, że ludzie wolą czekać z kupowaniem gier na wyprzedaż, niż kupować "normalnie")
i ceny już tak bardzo nie spadają (większość tytułów nie wychodzi poza -75%, a 90% obniżki
należą do rzadkości.

Akurat ceny na obniżkach ustalają developerzy, więc pretensje to raczej do nich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 09:52, Dared00 napisał:

Akurat ceny na obniżkach ustalają developerzy, więc pretensje to raczej do nich ;)


Ale w takim razie czemu w innych miejscach nadal mamy świetne promocje (Tomb Raider za 5 dolców na Amazonie, xxxxxxbranie na Muve itp, promocje na GMG, Humble Bundle), podczas gdy ceny na Steamie już tak bardzo nie spadają? Podejrzewam, że Steam też ma coś do powiedzenia w kwestii ceny, za darmo przecież tego nie robią. Ale ok, nie dyskutuję, bo pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2014 o 23:06, L33T napisał:

Mam rozumieć że odłączasz komputer od internetu bo nie chcesz być inwigilowany ?

Po prostu nie włączam internetu wtedy, kiedy chcę pograć offline w jakąś grę. To takie trudne do zrozumienia? Niestety korzystając ze steama jest to prawie niemożliwe, bo po przejściu w tryb offline ciągle występują problemy.

Dnia 05.02.2014 o 23:06, L33T napisał:

Ponownie u ciebie. Sprawdź swojego dostawcę internetu nie miałem jeszcze przypadku żeby
aktualizacja nie chciała się pobrać.

Z moim internetem jest wszystko w porządku. Nawet z takim badziewiem jak Origin nie mam żadnych problemów.

Dnia 05.02.2014 o 23:06, L33T napisał:

Nośniki w sumie są sprzedawane bo steam pozwala na instalację z płyty. Ale jak pisałem
nie posiadam napędu DvD/Blueray więc korzystam tylko z klucza. A twoje dziecinne podejście
przejawia się w całym tekście który zamieściłeś.

Przykład dziecinnego podejścia masz niżej:

Dnia 05.02.2014 o 23:06, L33T napisał:

pominąć — pomijać
1. «nie uwzględnić kogoś lub czegoś, nie wziąć w rachubę w jakichś planach»
2. «opuścić, nie poruszyć czegoś w tekście, nie wymienić czyjegoś imienia, nazwiska
itp.

Dnia 05.02.2014 o 23:06, L33T napisał:

Chyba wiem czemu masz problemy z graniem offline, chcesz pożyczyć od kogoś grę instalujesz
ale po pewnym czasie autoryzacja wygasa. No cóż można i tak.

Oh tak, najlepiej samemu wymyślić historyjkę i również samemu uznać, że ma się rację. No cóż, można i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 09:50, Ring5 napisał:

A ja tego używam, bo chcę. Co więcej, o czym już niejednokrotnie pisałem, dla mnie akurat
jest to wygoda ze względu na częste podróże. Nie muszę targać ze sobą płyt, nie muszę
mieć dysku zawalonego grami - jeśli mam ochotę w coś zagrać, to po prostu to instaluję
w danym momencie i tyle.

Dla ciebie jest to wygoda, a dla mnie udręka. Ty lubisz mieć wszystko na dysku wirtualnym, a ja wolę mieć na płytach, żeby w przypadku braku internetu móc zagrać. Jeszcze na wypadek kradzieży konta lub czegokolwiek innego, zostajemy z niczym. Dla mnie jest to ewidentne zakładanie smyczy graczom przez tego typu platformy.

Dnia 06.02.2014 o 09:50, Ring5 napisał:

Poza tym warto pamiętać, że jeszcze do niedawna Steamowe promocje nie miały sobie równych
i za kilka euro można było zgarnąć niesamowite tytuły. Rok temu, na zimowej wyprzedaży,
kupiłem AC II za 2 euro. Teraz sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu (bo chyba szefostwo
się połapało, że ludzie wolą czekać z kupowaniem gier na wyprzedaż, niż kupować "normalnie")
i ceny już tak bardzo nie spadają (większość tytułów nie wychodzi poza -75%, a 90% obniżki
należą do rzadkości.

Z tym się akurat muszę zgodzić. Ceny gier są bardzo niskie. Tylko znowu - nie każdy lubi/chce/ma możliwość podpięcia karty płatniczej do steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 13:57, SplitGrave napisał:

Dla ciebie jest to wygoda, a dla mnie udręka.


Różnica między nami jest taka, że ja nie ogłaszam się w związku z tym "głosem wszystkich zwolenników", nie twierdzę, że "większość tak ma", tylko wypowiadam się jedynie w swoim imieniu. A to chyba dość istotne.

Dnia 06.02.2014 o 13:57, SplitGrave napisał:

Jeszcze na wypadek kradzieży konta lub czegokolwiek innego, zostajemy z niczym.


Żeby utracić konto, trzeba się trochę postarać, np. mając to samo hasło w różnych miejscach, w poczcie, na Steamie itp. Przy próbie zalogowania na konto z nowego kompa/adresu IP, Steam prosi o podanie klucza, który wysyłany jest na pocztę. A zatem bez kradzieży konta pocztowego, jest to praktycznie niemożliwe. Czyli problem leży po stronie poczty, nie Steam. Po drugie, nawet, jeśli utracimy konto, wystarczy skontaktować się ze Steamem, podać dowód, że dane konto należało do nas (wystarczy mieć potwierdzenie kupna dowolnego tytułu z tego konta - dlatego warto przynajmniej jedną grę kupić korzystając z przelewu czy PayPala, by potwierdzenie mieć w historii konta bankowego) i je odzyskujemy.

Dnia 06.02.2014 o 13:57, SplitGrave napisał:

Tylko znowu - nie każdy lubi/chce/ma możliwość podpięcia karty płatniczej do steama.


Kolejny wyimaginowany problem, bo Steam wcale nie wymaga podpięcia karty. Wystarczy założyć sobie konto PayPal, a to można zrobić mając zwykłe konto bankowe. Uprzedzając ewentualne kolejne trudności typu "nie każdy chce mieć PayPal" itp, równie dobrze mogę odpowiedzieć, że problemem nie jest Steam, tylko same gry, bo nie każdy lubi/chce chodzić do sklepu i je kupować. Argument równie poważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 16:40, Ring5 napisał:

Kolejny wyimaginowany problem, bo Steam wcale nie wymaga podpięcia karty. Wystarczy założyć
sobie konto PayPal, a to można zrobić mając zwykłe konto bankowe. Uprzedzając ewentualne
kolejne trudności typu "nie każdy chce mieć PayPal" itp, równie dobrze mogę odpowiedzieć,
że problemem nie jest Steam, tylko same gry, bo nie każdy lubi/chce chodzić do sklepu
i je kupować. Argument równie poważny.


A nawet jeśli ktoś nie będzie chciał zakładać PayPala, wystarczy kupić w kiosku kartę prepaid "PaySafeCard" niewymagającą podawania jakichkolwiek danych. Wystarczy dodać coś do koszyka na Steamie, przepisać kod z niczym z doładowania do komórki i gra ląduje na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 22:54, Kraju napisał:

Mam cztery kody do bety Dead Island: Epidemic (MOBA). Chce ktoś?


Jeśli byłbyś tak uprzejmy, i jeszcze miał kod na stanie, to poproszę, jeśli Ci pasuje, to przez PW na gramsajcie. Co prawda w MOBA nigdy nie grałem, ale DI lubię, a ponadto zapowiada się sympatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi...jeden bedzie mial problemy, a drugi nie z jakims softem.
Przeciez na gramie przy wiekszym niusie o steamie, bylo, ze sam steam przyznal,-> istnienieje problem z trybem offline, co pozniej chce online. Mieli naprawic, moze juz naprawili.
Oraz problem instaluje "z neta", a chce z plyty to latwo sie nadziac, bo instaluj w programie steam uruchamia sciaganie , a dopiero instalator z plyty ruszy plyte, a gorsze przypadki tez sie znajda.
Przy instalowaniu steama byl jakis help albo poradniczek omawiajacy funkcje steama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 22:54, Kraju napisał:

Mam cztery kody do bety Dead Island: Epidemic (MOBA). Chce ktoś?


Ooo, kompletnie zapomniałem o tym projekcie. Jak jeszcze coś się ostało to chętnie przygarnę (wraaagh@gmail.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2014 o 23:36, Kraju napisał:

@RamboPL: poszło na maila podanego na GS-ie.
@wraaagh: wysłałem na wskazanego maila


Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się