ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Steam zaczyna od dziś nagradzać również drużyny zajmujące drugie i trzecie miejsce. Czyżby odpowiedź na ustawione przez reddita wyniki? No bo jakby nie patrzeć, podnosi to nieco poziom rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh bo faktycznie jesteś taką anonimową osobą w interneciqu nieużywając gmaila...

A istota problemu nie tkwi w "inwigilacji" tylko tym że gmail jest bez problemu w stanie obsłużyć steama, a jak widać inne serwisy pocztowe potrafią zawieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 22:46, meryphillia napisał:

Oh bo faktycznie jesteś taką anonimową osobą w interneciqu nieużywając gmaila...

A istota problemu nie tkwi w "inwigilacji" tylko tym że gmail jest bez problemu w stanie
obsłużyć steama, a jak widać inne serwisy pocztowe potrafią zawieść.


Dokładnie, ale dla niego steam zawsze będzie dziadostwem, gmail podstawą inwigilacji nas i ludzi na całym świecie, do tego wszystko tam jest błeeee i w ogóle syf - tak w skrócie.

A całkiem serio - ma któś na zbyciu kartę numer 4 lub 5? Mam 9 na wymianę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 21:06, meryphillia napisał:

Jeśli to jakaś mierna poczta w stylu onetu, o2 czy wp, to radzę poprosić support o przypisanie
konta do emaila na gmailu. Miałem to samo z jednym kontem, powiązanym z emailem na o2.
Przypisali mi konto do adresu na gmailu i wszystko hula.


Ano marna :) Zrobie tak jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 23:19, Cykada85 napisał:

Ano marna :) Zrobie tak jak Ty.


I pewnie to jest problemem właśnie.
U mnie o2 przez dłuższy czas działało poprawnie, ale jakiś tydzień temu przestało odbierać emaile ze steama (o dziwo przyjmowało emaile od supportu).
Samo przypisanie innego mejla zajęło chwilę i nawet nie wymagali żadnych poświadczeń co do rzeczywistej własności konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygrał zestaw z przygodówkami, chociaż głosowałem na ten drugi. Po czasie się zorientowałem w swoim błędzie, ale Steam naprawia ludzkie błędy, bo dzięki temu mogłem za nieco ponad euro zrobić siostrze prezent w postaci obu Syberii ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 10:26, SplitGrave napisał:

Wreszcie (po 5 dniach) odzyskałem gry (po napisaniu do ang supportu).


No i super. Ważne, że są. A "problemy techniczne" akurat mnie nie dziwią, bo widzę, co się dzieje ze Steamem podczas tej wyprzedaży. Chyba chcieli zrobić zbyt wiele zbyt szybko, przez co tylko namnożyli problemy. Np. wymiana kart praktycznie leżała i kwiczała przez parę dni, cały czas miałem informację, że mam 7 czy 8 nowych wiadomości, podczas gdy wszystko były to oferty od jednego gostka, który zarzekał się, że wysłał tylko jedną. I akurat w to wierzę, bo sam też wysłałem przyjaciółce ofertę wymiany, a ona otrzymała w tej sprawie 5 powiadomień. Co gorsza, ani ona, ani ja nie mogliśmy tych ofert przyjąć przez jakiś czas, trzeba było klikać "akceptuj" przy każdej wizycie na Steam, po kilkanaście razy, licząc na to, że w końcu, za którymś razem, zaskoczy. I rzeczywiście tak było. Ale to chyba pierwsza wyprzedaż, przy której aż taki Sajgon im się robi.

Co do poczty, to Meryphilia ma rację - nie musisz z danego konta pocztowego korzystać do codziennej korespondencji, ale założenie poczty na gmailu naprawdę rozwiązuje wiele problemów. Z doświadczenia (3 lata na o2, 2 lata na gazecie, teraz chyba już 6 czy 7 lat na gmailu) wiem, że niektóre poczty są BARDZO kapryśne i odrzucają maile właśnie np. od Steama. Ot, tak, dla zabawy. I wprawdzie wina spada wtedy na Steam, lecz faktycznie leży po stronie serwisu pocztowego. Warto zatem rozważyć takie konto, naprawdę może pomóc. A inwigilacja... Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach chce być anonimowy w internecie, to ja życzę szczęścia, zdrowia i pomyślności. Natomiast jeśli zależy Ci na (teoretycznie, nie wiem, jak z praktyką będzie) bezpiecznej poczcie, zajrzyj na https://protonmail.ch/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 22:46, meryphillia napisał:

Oh bo faktycznie jesteś taką anonimową osobą w interneciqu nieużywając gmaila...

Oh, tak, najlepiej wyłączyć myślenie, uśmiechać się i być jak banda ogłupiałych baranów pędzących na oślep i robiących wszystko, co im każą.

Dnia 24.06.2014 o 22:46, meryphillia napisał:

A istota problemu nie tkwi w "inwigilacji" tylko tym że gmail jest bez problemu w stanie
obsłużyć steama, a jak widać inne serwisy pocztowe potrafią zawieść.

To jest jakaś "twoja teoria"? W wymaganiach jakiejkolwiek gry nie widzę "konto gmail", więc wina nieprzychodzących maili leży po stronie steam, a nie tego, czy ktoś ma konto na gmailu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to kolejna rzecz, której nie ma w "wymaganiach", a którą musimy sobie założyć wbrew naszej woli, jeśli chcemy, żeby maile przychodziły na czas, bo steam - 10 letnia "platforma" jeszcze nie zajęła się tym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 06:33, SplitGrave napisał:

steam - 10 letnia "platforma" jeszcze nie zajęła się tym problemem.


Akurat tu problem leży nie po stronie Steam, tylko serwisów pocztowych, bo to one blokują przepływ wiadomości. W wielu przypadkach są one traktowane jako spam i filtrowane zanim w ogóle trafią do skrzynki.

A wymaganie gmaila... wiesz, znam fora, które przy rejestracji nie akceptują kont pocztowych innych, niż gmail, właśnie z tego powodu - bo ludzie potem mają potem pretensję, że do nich nie dochodzą maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za spam, ale dostałem właśnie trzecią trójkę i muszę się tego jakoś pozbyć. Jakby komuś zbywała 1,2,6,7 lub 9 to chętnie się wymienię. Nie ukrywam, że chciałbym tę odznakę zrobić, a losując same 3 nie mam na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 06:25, SplitGrave napisał:

Oh, tak, najlepiej wyłączyć myślenie /.../


No można tez włączyć "myślenie" uparcie trzymać się wątpliwej jakości konta pocztowego i widzieć fige z makiem, a nie emaile z Steama... ;]

Dnia 25.06.2014 o 06:25, SplitGrave napisał:

To jest jakaś "twoja teoria"?


Najwidoczniej korzystam z internetu znacznie dłużej niż ty skoro dla Ciebie wątpliwa jakość serwisów pocztowych należących do popularnych serwisów informacyjnych, to "teoria".
Praktyka po raz kolejny dowiodła, że do rejestracji przy poważniejszych serwisach, znacznie lepiej używać jest serwisu pocztowego znanego na całymświecie i uzywanego przez setki milionów ludzi, niż krajowego, ktory potrafi spam podzielić na: "spam", "inne" i "oferty" i mimo wszystko nadal wrzucać typowy spam do głównej zakładki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 16:37, MisticGohan_MODED napisał:

Wpadłem w szał zakupów... do tej pory tylko DLC do Metra i Castle Crashers xP
Te typowania w tym roku wyjątkowo dla mnie nieudane :P


Ja też tyle, że ja kupiłem Euro Truck Simulator 2 wraz z wszystkimi DLC xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na zbawienie i sporą przecenę Payday 2. Jak nie to biorę ostatniego dnia tylko jedynkę i może to, na co starczy. Jakoś tak... wszystko średnio. Może dlatego, że mam w co grać aktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się