ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Podsumowując całość - było ok. Tylko albo aż. Z jednej strony nie miało miejsce nic na co byłbym zły na Valve, ale też brak jakichkolwiek zaskoczeń in plus co już samo w sobie jest zawodem.

Zakupowy plan wypełniony w stopniu jedynie minimalnym:
- Assassin''s Creed 3 Deluxe
- Borderlands 2 DLC: Headhunter 4 i 5 + skin
- Call of Juarez Gunslinger
- Dead Island Raptide + DLC
- Far Cry 3
- Metro Last Light
Z czego portfel się cieszy, ja trochę mniej. Choć może dzięki temu będzie okazja na zagranie w gry które czekają już kilka lat na swoja kolej. Trochę się przeraziłem kiedy zauważyłem, że większość to FPSy i na koniec zrezygnowałem z Dishonored bo jeszcze kilka innych czeka na swoją kolej. Jeszcze walczę ze sobą czy nie kupić Braciszków, tyle że bez pada podobno nie ma sensu podchodzić a to jest kłopot bo ten od X360 padł a DS3 wolę nie ruszać jeśli nie muszę.

Z rzeczy które mi się podobały:
- boom na składanie odznak nagrodził mnie 5 booster packami
- czerwona drużyna = dodatkowe 4 karty i 50xp
- 10 poziom odznaki eventowej, czyli 3 lepiej niż ostatnio
- kolejne 10 poziomów profilu
- walka na punkty ostatniego dnia, a szczególnie ostatnie 5 min - fajnie się oglądało jak w każdy kolor otarł się kilkakrotnie o dostatnie i pierwsze miejsce, więcej emocji niż mundial ;p

I te które podobały mi się mniej:
- ciągle odrobinę za wysokie ceny Thiefa, Assassin''s Creed Liberation, XCOM Enemy Within, serii Total War, Batman Arkham Origin w komplecie z SP i Bioshock Infinite SP żeby podpaść pod zasady "Kupujemy na wyprzedaży z głową", ale mam nadzieję, że już w grudniu będą mogły mi wypełnić większość tamtego budżetu
- mniejsze zniżki na DLC czy wersje GoTY niż na podstawki, nawet jeśli te dodatki równie stare co gry (te które miały premierę w tym roku rozumiem)
- żadnej okazji w rodzaju "Za tą cenę muszę to mieć to i teraz" a szczególnie "Nie wiem po co mi to ale za tą cenę warto sprawdzić", no poza Braciszkami ale tutaj ciągle się waham i pewnie pęknę
- tylko jedna rzadka karta eventowa, najsłabszy tokenik (-100) i 2 itemy z gier f2p a że wszystko już pod koniec wyprzedaży zarobek ze sprzedaży fantów ustalił na 3.42€ czyli o ile dobrze pamiętam prawie 9 mniej niż zimą :(
- brak ciekawych bundli poza XComem z The Bureau ale oba już miałem

PS. Wymienię emotkę niebieskiej drużyny na fioletowego ludka, bo brakuje mi pajaca do kolekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tym razem zaszalałem i wydałem jakoś tak więcej niż zazwyczaj:
-Monaco: What''s yours is mine
-Terraria
-Don''t Starve + Reign of Giants
-Papers, Please
-FEZ
-The Stanley Parable

Było jeszcze trochę gier, które kusiły ale sobie zostawiłem na następny raz. Część gdyby miało większe zniżki i wtedy pewnie bym się skusił (jak np. Kerbal Space Program, czy AC4), ale na nie poczekam.

Ta rywalizacja była ciekawym urozmaiceniem, lecz wyszła jak wyszła - pierwsze dni były ewidentnie przez kogoś (Valve czy Reddit, nieważne) ustawione. Mam nadzieję, że zimą pojawi się także jakiś element rywalizacji, który NIE będzie wymagał wydawania kasy, ale to pewnie marzenie ściętej głowy obecnie :( Pewnie będzie to wyglądało tak jak teraz. Przynajmniej dzięki tej rywalizacji w końcu zagłębiłem się w meandry wymiany kart i wytworzyłem swoją pierwszą odznakę z gry! (do tej pory tylko wyprzedażowe, za posiadanie gier, bycie w becie kart i tą społeczną miałem)

Jeśli chodzi o zarobek to na razie jeszcze pełnej kwoty nie mam, bo karty jeszcze są niesprzedane wszystkie, ale i tak jest lepiej niż ostatnim razem, bo za bardzo trochę usiłowałem przekombinować ostatnio xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja poszalałem:
Banished
Baldur''s Gate 2 Enhanced Edition
Mass Effect
The LEGO Movie Videogame
Borderlands 2: Headhunter wszystkie 5 DLC
Final Fantasy VIII
Payday 2 Soundtrack
Nosgoth Veteran Pack
DLC Quest
DuckTales Remastered
State of Decay
State of Decay - Breakdown
Shadowrun: Dragonfall
Game Dev Tycoon
One Way Heroics
ENSLAVED: Odyssey to the West Premium Edition ROW
DmC: Devil May Cry (ROW)
XCOM: Enemy Within

Ale sporo zarobiłem za sprzedaż kart z wyprzedaży (ponad 10€), więc przynajmniej część się zwróciła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 11:32, ts04 napisał:

Na to chyba jeszcze długo trzeba będzie poczekać skoro kiedyś G&K było razem z innymi
DLC (upgrade to Gold) za 2,5€, a teraz jest samo za 7,5€.


Dlatego właśnie wcześniej pisałem, że wyprzedaże nie są już tak atrakcyjne, jak rok czy dwa lata temu. Wiele osób twierdzi, że to dlatego, że już nie mam co kupować, bo wszystkie gry, które chciałem mieć, już mam, ale to akurat jest bzdura. Po prostu ceny nie spadają już tak, jak wcześniej. Gry, które kiedyś kosztowały 1,5-2,5 euro, teraz są po 4,99 i tak dalej. G&K jest tu świetnym przykładem, sam kupiłem ten dodatek właśnie za 2,5 euracza, a teraz, jakiś rok później, jest za 7,49 O_o Mogę się mylić, ale tendencja powinna być odwrotna...

Chyba twórcy robią wszystko, co mogą, by trochę nam te wyprzedaże zniechęcić. Zauważyli, że gry sprzedają się jak ciepłe bułeczki i wychodzą z założenia, że skoro gracze kupili dany tytuł za 2-3 euro, to kupią i za 7. A figę. Aż tak bardzo BNW i innych tytułów (np. AC3) nie potrzebuję, by kupować je tu i teraz. Poczekam sobie do kolejnej wyprzedaży, jeśli nic nie będzie, to do następnej. W końcu kiedyś znajdę w odpowiedniej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 13:04, Isildur napisał:

To ja chyba najmniej kupiłem :D

Euro Truck Simulator 2 wraz z wszystkimi DLC ;D
Nie liczę darmówek ;]


Ja też biednie póki co, Dishonored + oba fabularne DLC. Chociaż nadal się zastanawiam nad GTA 4 z epizodami i Tomb Raiderem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian z poprzedniej listy, za to GoGuś się na mnie obłowił jak głupi. Steam nie miał w te lato jakoś specjalnie szans, skoro praktycznie każdy inny dostawca kluczy, a nawet Origin i Uplay wcześniej mieli dużo lepsze oferty. Na Steam Amalur za 5 euro, na Origin za marne 8 złoty.

No i tak to już niestety jest, że z każdym półroczem coraz więcej gier które chcielibyśmy mieć już mamy, hue. A event z wyprzedaży na wyprzedaż coraz mniej ma wspólnego z graniem, a więcej z pompowaniem kasy do portfela Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC do Worms Reloaded (Fort Booster Pack) - 1,24 euro
DLC do Mafia 2 (Joe''s Adventures) - 1,99 euro
Wiedzmin 2 - 3,99 euro
System Shock 2 - 1.49 euro

Zastanawiam sie jeszcze nad Dishonored GoTY i Far Cry 3, dodatkiem i DLC, ale chyba nie kupie, bo i tak z zeszlych lat sporo jeszcze gier nie przeszedlem.

Inne gry albo nie interesuja mnie, albo juz mam, albo kupilem lub moge kupic taniej gdzie indziej.

Nie kosztowalo mnie to duzo, bo wiekszosc pokryla mi kasa ze sprzedazy niepotrzebnych mi itemow z TF2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie całkiem sporo w tym roku. Przynajmniej porównując do poprzednich wyprzedaży. Pewnie dlatego, że cała kasa na Steamie wzięła się z sprzedaży itemów z CS:GO/Dota 2, więc nie ma obawy o zakupowego kaca. =]

Call of Juarez Gunslinger (3.74 EUR)
Postal 2 Complete (2.09 EUR)
Can''t Stop Laughing Bundle (2.29 EUR)
DLC do Castle Crashers (2x 0.09 EUR)
Rayman Legends (7.49 EUR)

Zastanawiam się jeszcze nad Skyrim-em, ale nie wiem czy opłaca mi się dopłacić do Legendary Edition. Poradzi ktoś? Dodają te DLC sporo contentu? Coś poza dodatkowymi zadaniami? Sama podstawka jest olbrzymia, więc może mi wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2014 o 13:54, wraaagh napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad Skyrim-em, ale nie wiem czy opłaca mi się dopłacić do Legendary
Edition. Poradzi ktoś? Dodają te DLC sporo contentu? Coś poza dodatkowymi zadaniami?
Sama podstawka jest olbrzymia, więc może mi wystarczy...


Myślę, że jak najbardziej warto dopłacić: jedno DLC to całkiem spora wyspa Solstheim, z całym questlinem, miastami, NPC, itemami, zaklęciami itp. Drugie DLC to tylko nowy questline, ale całkiem rozbudowany. Mnóstwo contentu za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku słabo...

-DLC do Metra*
-Castle Crashers
-Injustice: God''s Among Us*
-FEAR 3
-Batman: Blackgate*
-The Wolf Among Us

3 planowo i 3 okazyjnie. Miały być jeszcze 3-4 planowe ale nie było dobrych obniżek ;/
Może w przyszłym roku będzie lepiej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas tej wyprzedaży starałem się być po prostu rozsądny :D Spojrzałem ile mam gier, ilu jeszcze nawet nie ruszyłem (sporo ich jest) i ile prawdopodobnie będę miał wolnego czasu do następnej wyprzedaży... Generalnie przez dwa lata mógłbym w ogóle nie kupować żadnych gier, a skończyłbym tylko te większe produkcje, które mam kupione :)
Dlatego wyszło bardzo skromnie:
- Batman Arhkam Origins
- The Brigmore Witches (dodatek do Dishonored)

Myślałem też nad Metro Last Light, ale może sprawie sobię na święta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój plan zakupowy zmienił się diametralnie, jak się okazało, na co w tym roku postawili na wyprzedaży. Dobre gry AAA za niską cenę to jest coś :) W dodatku cenę zbijałem dzięki kartom wyprzedaży. Miałem ich z 15 przed wyprzedażą, jak wróciłem to sprzedałem i trochę zarobiłem. Potem już coraz mniej, ale 0,24 centy ciągle do mnie wracały.

Tak więc kupiłem następujące pozycje:

State of Decay
State of Decay - Breakdown (DLC)
The Wolf Among Us
Metal Gear Rising
Darksiders (mam i scalakowałem wersję CDP, ale z chęcią zakupiłem wersję WW. Dubel dublem, ale gra warta.)
Mount and Blade
Mortal Kombat Komplete Edition
Original War
Deus Ex: The Fall
Magicka: Dungeons and Gargoyles (DLC)
Magicka: Wizards of the Square Tablet
Can''t Stop Laughing Bundle (Castle Crashers i Battleblock Theater za 2,29 euro :D )
Castle Crashers Pink Knight (DLC)
Castle Crashers Blacksmith (DLC)
Serious Sam Classics: Revolution (early access, ale za 0,67 centów warto było)
Mars: War Logs
Metal Slug 3 Steam Store and Retail Key
How to Survive Retail and Steam
Torchlight II
Batman Arkham Origins Blackgate HD Steam Store and Retail Key
Bioshock Infinite Season Pass ROW
BioShock Infinite - Columbia''s Finest Package (nie zawiera się w SPku)
Payday: The Heist
PAYDAY The Heist: Wolfpack DLC
Tropico 4: Vigilante DLC
Tropico 4: Voodoo
Tropico 4: Propaganda
Tropico 4: The Academy
Tropico 4: Apocalypse Steam Store and Retail Keys
Dishonored RHCP (RU) GOTY
Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition
Thief Booster Bundle DLC ROW
XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack WW
XCOM: Enemy Within
The Bureau: XCOM Declassified
The Bureau: XCOM Declassified - Code Breakers
The Bureau: XCOM Declassified - Light Plasma Pistol
The Bureau: XCOM Hanger 6 R&D
Depths of Fear :: Knossos
Puzzler World
Puzzler World 2
Skydrift
Skydrift: Gladiator Multiplayer Pack
Skydrift: Extreme Fighters Premium Airplane Pack
Dead Pixels
Stealth Bastard Deluxe
Kairo
Bleed
Urban Trials
Gunman Clive
One Way Heroics
Love

Do tego doszły gry z pudełka:

Saints Row IV National Treasure Edition
Sniper Elite 3
Sniper Elite 3 - Camouflage Weapons Pack
Sniper Elite 3 - Target Hitler: Hunt the Grey Wolf

A także gra od kolegi:

Street Racing Syndicate


Wyprzedaż zaczynałem z 529 grami, skończyłem z 566 pozycjami. Dawno nie miałem tak dobrego polowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 kodów PSC. Jeden z paroma centami został mi z zimy, jednego kupiłem dzień przed wyprzedażą, żeby zgarnąć Gunpointa, a pozostałe już na wyprzedaży. Cenowo to będzie 1x20zł i 4x100 zł, co daje 105 euro lub trochę więcej.

No i jak wyżej napisałem, trochę mi karty eventowe pomogły. Pierwszy poziom sobie wbiłem, resztę sukcesywnie sprzedawałem. Do tego jeszcze dwie folie mi wypadły z gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wrzucę swoją skromną, ale za to pełną łakoci listę:
-Enslaved: Odyssey to the West Premium Edition - nawet zdążyłem skończyć, bardzo polecam jeśli ktoś się jeszcze zastanawia
-Praetorians
-XCOM: Complete
-The Sims 3 Late Night
-Startopia
-Broken Age

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam Cię krytykować, bo ze swoimi pieniędzmi możesz robić to, co tylko zechcesz, ale uważaj, żeby się nie uzależnić od kupowania - naprawdę jest to niebezpieczne.
Zamierzasz to wszystko przejść, czy kupujesz raczej dla uzupelnienia kolekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamierzam przechodzić kolejno gry, które mam na swoim koncie. Kupuję tylko te pozycje, w które wiem, że chcę zagrać i zagram. Staram się nie zbierać gier "tylko do kolekcji", mi to nie potrzebne.

Od kupowania to ja się już dawno uzależniłem. Co mam w portfelu, przeznaczam najpierw na filmy, potem na gry, które są w promocjach. Dlatego też mam ponad 2 tysiące filmów na półce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się