ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2014 o 00:53, Lykenos napisał:

dzieki za pomoc skorzystalem z suport eng i zobaczymy co napisza. konto mam na interia
tzn poczta.fm i nigdy nie bylo tam takich problemow


Interia nie różni się niczym od wszelkiego rodzaju tlenów, onetów i innych gazet. Załóż konto na gmail, nawet, jeśli miałoby służyć tylko steamowi - z gmailem nie ma problemu, że maile dochodzą po kilku godzinach czy dniach, bo ich filtry akurat mają wolne i wyszły na papieroska.

Co do tego, co pisał Kirabaxior wyżej - ja teraz kupuję na wyprzedażach mniej nie dlatego, że nie mam już co kupować (bo praktycznie nie było dnia, żeby coś mnie nie kusiło), ale dlatego, że zawyżają ceny i to w stosunku do poprzednich wyprzedaży. Zamiast tanieć z roku na rok, gry drożeją albo tanieją tyle, co nic. AC II kupiłem na wiosennej wyprzedaży w 2013 za 3 euracze. Teraz przez większość wyprzedaży była bodajże za 4.99, dopiero ostatniego dnia zrobili obniżkę na 2.49. A minęło już półtora roku, jak rany! Inne tytuły mają podobnie. Odnoszę wrażenie, że dla twórców segmentu AAA nową barierą, poniżej której nie chcą schodzić, jest 7,49 euro (w sporadycznych przypadkach 4,99), niezależnie od tego, kiedy gra wyszła. Cóż, ich strata jest zyskiem twórców indie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpalam steam - nie włącza się. Wchodzę przez bibliotekę - ok, działa.
Odpalam grę - uruchamia się jakieś finalizowanie instalacji, leci od zera do setki kilkukrotnie i nic się nie dzieje. Żadnego komunikatu o zakończeniu instalacji ani błędu. Gra się nie ruchamia.
Odpalam kolejny raz, nic. Odpalam kolejny, znów finalizowanie (i tak na przemian nie dzieje się nic albo to drugie).
Klikam np. w zakładkę pomocy na steam - steam się wyłącza xD

Wie ktoś o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 10:18, luzac napisał:

Dlaczego nikt nigdy przy takich problemach NIE PODAJE O JAKĄ GRĘ/GRY CHODZI. XD


Bo zapomniałem dopisać, że to dzieje się przy każdej grze jaką próbuje uruchomić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, już daje to lepszy obraz sytuacji.

Proponuje wywalić wszystko z folderu Steam oprócz steam.exe i folderów SteamApps i Skins(jeśli jakieś masz). Steam sam wszystko dociągnie od nowa i może się naprawi. Ewentualnie problemy wynikają też może z tego że włączyłeś korzystanie z wersji beta klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2014 o 11:24, luzac napisał:

O widzisz, już daje to lepszy obraz sytuacji.

Proponuje wywalić wszystko z folderu Steam oprócz steam.exe i folderów SteamApps i Skins(jeśli
jakieś masz). Steam sam wszystko dociągnie od nowa i może się naprawi. Ewentualnie problemy
wynikają też może z tego że włączyłeś korzystanie z wersji beta klienta.


Nie ukrywam, że liczyłem na jakieś usunięcie jednego pliku czy cuś, no ale ok. Wywaliłem wszystko, zostawiłem tylko 2 przez Ciebie wskazane foldery oraz steam.exe. Pobrało się, zaktualizował. Problem nadal ten sam... :/

Nie mogę wejść nawet w opcje ani żadne ustawienia (wyłącza się), nie wiem gdzie sprawdzić czy jest jakieś korzystanie z wersji beta, ale gdzieś mignęło mi chyba wcześniej jako wyłączone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy grając w grę np. Portal 2 bez sieci, a potem z połączeniem internetowym w jakikolwiek sposób zakłóci to ciągłość gry uniemożliwiając zdobycie niektóych achivmentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 21:27, Boguslav4 napisał:

Czy grając w grę np. Portal 2 bez sieci, a potem z połączeniem internetowym w jakikolwiek
sposób zakłóci to ciągłość gry uniemożliwiając zdobycie niektóych achivmentów?

Nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 21:49, Kirabaxior napisał:

Nie zebym cos, ale te prędkosci znacznie sie nie roznia :D(i mean... 100k to jest niby
i roznica, ale nie w takiej skali :D)


100k pewnie nie, ale jak się przyjrzysz dokładnie, to będzie 51kk, a to już sporo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, zrobiłem format komputera po formacie zainstalowałem steam i oczywiście żeby zalogować się na konto trzeba podać weryfikacje przez email. Oczywiście zawsze nie było z tym problemu przychodziło praktycznie w minute a tu nagle psikus, mineło dwa dni, próbowałem już kilka razy zalogować się i sprawdzałem email i nic ;/ Oczywiście sprawdzałem folder spam i inne ale dalej nic nie ma... próbowałem również założyć nowe konto żeby napisać do pomocy technicznej ale oczywiście też się nie da, i jak to możliwe ? hmm czyżby sobie wzieli mój steam ? wytłumaczenia na to nie widzę, konto dalej istnieje ale oczywiście nie mogę się na nie zalogować ;( mam nadzieję że znajdę lub pomożecie znaleźć jakieś rozwiązanie bo nie po to kupiłem steam 3 lata temu żeby tak po prostu to olać i kupić sobie nowe na allegro.. czekam na propozycje albo jakąś pomoc ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 22:11, creativeHS napisał:

nie po to kupiłem steam 3 lata temu żeby tak po prostu to olać i kupić sobie nowe na allegro..


Ale ty tak serio? Przychodzisz tu, piszesz wprost, że złamałeś umowę licencyjną (nie wiesz, że sprzedaż/kupno kont jest niezgodna z regulaminem?) i oczekujesz pomocy? Ale poza tym w domu wszyscy zdrowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2014 o 21:27, Boguslav4 napisał:

Czy grając w grę np. Portal 2 bez sieci, a potem z połączeniem internetowym w jakikolwiek
sposób zakłóci to ciągłość gry uniemożliwiając zdobycie niektóych achivmentów?


Nope. Grałem tak i po podłączeniu się do neta miałem wysyp achivmentów, które zdobyłem w trybie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam sobie jesteś winny. Kupiłeś dostęp do konta, ale to sprzedający ma karty w ręku. Dlaczego?

Konto Steam można odzyskać przy pomocy klucza z pudełka, więc jeśli sprzedający zapragnął wrócić na swoje konto, to mógł się zgłosić do supportu i ten mu pomógł. A potem wystarczy zmienić konto mejlowe, na które ma przychodzić weryfikacja i po problemie.

Ewentualnie konto zostało skasowane z powodu złamania umowy licencyjnej (jak już wspomniał Ring5).

Moja rada jest taka. Lepiej mieć własne konto, aniżeli kupować na allegro. Zawsze to pewność, że to TY jesteś właścicielem konta, a nie tylko "wynajmującym" (jak prawdopodobnie w tym przypadku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się