ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

no i po około 1,5 tygodniu udało mi sie odzyskac knto od steam...

na kazda odp musialem czekac okolo 3 dni - i sie pytam po co mi te steam?!

gracze powinni miec wybor czy chca z tego korzystac czy nie a nie, ze z gory to narzucaja a potem trzeba czekac na laskawcow az ci pomoga w razie problemow... :/

gdzie sie podziały te piękne czasy, gdy sie wkladalo plyte z gra, instalowalo a potem gralo...? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się uzależniać od jednej firmy- kupuj też tradycyjne gry niewymagające Steama (np. Humble Bundle i od alternatywnych platform). Nie obraż się, ale nie czekałeś tak długo aż... Frustrujące jednak jest jakiekolwiek czekanie, skoro się zapłaciło. Jeśli Steam padnie, to pewnie z dużego powodu, a to skolei oznacza, że będzie to ostatni problem. Nie ma co popadać w nerwowość, lepiej przyzwyczaić się do tego rozwiązania, ponieważ nie dużo można już zmienić. Polecam granie zawsze w trybie offline, możesz zaryzykowac połączenie z netem podczas dodawania nowego kodu czy grze multi :P A achivementy podobno też się synchronizują. :P
Nie zmienia to faktu, że szkoda pudełkowych gier, które instalowało się z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie walek. Przeciez dostajesz to za co zaplaciles. Bo nie spodziewasz sie, ze w tych ''random keys'' trafisz na cokolwiek co kosztuje wiecej niz 3PLN ;)? Na 99% trafisz na gre indie, ktora byla w 5 bundle'ach, a sam nie dalbys na nia zlamanego grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę na wymianę keya do DayZ za inną grę, tylko da się sprawdzić pochodzenie tego keya? Podobno jest z giveawayu, ale coś mi tu średnio pasuje, bo te wszystkie giveawaye co znalazłem to jakieś naciąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 12:07, zerohunter napisał:

Podobno jest z giveawayu, ale coś mi tu średnio pasuje, bo te wszystkie giveawaye
co znalazłem to jakieś naciąganie.


Ja bym podchodził do tego bardzo ostrożnie. Nie znasz pochodzenia klucza, jeśli będzie lipny, w najlepszym wypadku stracisz grę. W najgorszym - konto. Chyba się nie opłaca.

Ja wszystkie giveaway''e obchodzę szerokim łukiem. Jakoś nie mam zaufania do stron, każących mi się u nich zalogować na steamowe konto (czyli, de facto, podać login i hasło) tylko po to, by dostać gierkę za euracza czy dwa. Dzięki, postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 14:21, Ring5 napisał:

Ja wszystkie giveaway''e obchodzę szerokim łukiem. Jakoś nie mam zaufania do stron, każących
mi się u nich zalogować na steamowe konto (czyli, de facto, podać login i hasło) tylko
po to, by dostać gierkę za euracza czy dwa. Dzięki, postoję.


Masz na myśli np. Steamgifts? Nie podajesz tam swojego loginu. Logowaniu następuje poprzez oficjalną stronę Steama, która do Steamgifts przesyła tylko identyfikator użytkownika. Żadne hasła, ani nawet loginy, nie wychodzą poza Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 14:35, Minamir napisał:

Masz na myśli np. Steamgifts?


Nie. Ale jakiś czas temu (chyba w ubiegłym tygodniu) na gramie pojawiły się hasła o darmówkach. Nie pamiętam już na jakiej stronie. W każdym razie otrzymanie kodu na grę wymagało zalogowania się na steam poprzez ich stronę. Podziwiam odwagę osób, które tak robią... A potem jest płacz i zgrzytanie zębów, bo "straciłem konto i nie mogę go odzyskać" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 14:41, Ring5 napisał:

(...)

Jakaś teoria spiskowa, że niby te strony podbierają loginy i hasła? Bez przesady... Wystarczy dokładnie czytać o co w tym chodzi. Logujemy się przez stronę Steama na której wyraźnie zaznaczyli: "Serwis Steam nie ujawni twojej nazwy użytkownika lub hasła - zostanie wysłany jedynie unikalny identyfikator liczbowy. Nigdy nie należy wpisywać danych logowania Steam na zewnętrznych stronach internetowych!". Dlatego kiedy widzę przycisk "Sign in through STEAM", który prowadzi do steamcommunity.com (bez literówek), jestem w 100% pewny tego co robię.
Swoją drogą nie ufać IndieGala czy HumbleBundle... Dajcie spokój. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 19:02, wraaagh napisał:

Swoją drogą nie ufać IndieGala czy HumbleBundle... Dajcie spokój. =]


Ale może tak najpierw sprawdzić, o jakie strony chodzi, a potem się nabijać? Bo ja tu akurat mówię o stronach takich, jak whosgamingnow, gdzie jakiś czas temu można było dostać za darmo Battlepillars, tylko trzeba było się zalogować przez profil Steamowy. Jeśli to paranoja, to ok, nazywaj sobie to jak chcesz, śmiej się ile dusza zapragnie (bo śmiech to zdrowie) ale ja jakoś nie widzę powodu, by podawać mój login i hasło gdziekolwiek poza Steamem. Nie chcę później, wzorem niektórych, pisać tutaj postów pt. "ktoś mi ukradł konto, co mam zrobić?!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 19:40, Ring5 napisał:

nie widzę powodu, by podawać mój login i hasło gdziekolwiek poza Steamem.

Nie podajesz. Wystarczyło przeczytać stronę do logowania, która jest na serwerach i pod adresem Steam Community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2014 o 19:40, Ring5 napisał:

(...)

Nikt się nie śmieje i tym bardziej nie nabija. Problem w tym, że Ty po prostu nie rozumiesz jak to działa. =]
Whosgamingnow, o którym wspomniałeś, używa dokładnie tego samego systemu do IndieGala i HumbleBundle - "Sign in through STEAM". Przycisk przenosi Cię na Steama i logujesz się na Steamie, który przekazuje tej stronie tylko jakiś tam identyfikator liczbowy... Blablabla, wszystko tak jak napisałem w poprzednim poście. Dokładnie masz to opisane właśnie na stronie logowania, więc spokojnie zarówno z tymi teoriami spiskowymi jak i osądzaniem kogoś o wyśmiewanie/nabijanie. Po prostu chciałem wytłumaczyć, przepraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podajesz tam żadnych passów. To działa na zasadzie "łączenia steam konta z serwisem". Tak samo jak z fejsbukiem, dany portal bierze z twojego profilu twój nick, avatar i ID konta w steamcommunity - a potem przyznaje Ci grę. Mam ponad 200 gier na steam i nie boję się tego procederu. Zresztą swoją drogą, nawet w przypadku utraty konta mam tyle wersji pudełkowych, że odzyskałbym konto w trymiga.

Swoją drogą w ten sposób zarobiłem betę Defense Grida 2, było tylko 4000 kluczy. A gra wciąga jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Okazało się, że podawałem złe hasło do konta GfWL, a usługa mimo to prosiła o wprowadzenie kodu produktu (co na logikę powinno oznaczać, że udało mi się zalogować i muszę podać cd-key). Po wprowadzeniu poprawnego hasła wszystko jest OK.

Aha, gra nie chciała się włączyć, bo usunąłem ręcznie GfWL. Nie pomagało sprawdzenie spójności plików gry ani ponowne jej pobranie. W folderze "Support" znajdowała się natomiast instalka GfWL, którą należało ręcznie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem dzisiaj w L4D2 to w trybie poszukiwacz była inna niż ta z gry muzyka, a jeden z graczy używał spreja w barwach Polski Walczącej. Jak to oni zrobili? ;P Myślałem, że mody czy skórki są widoczne tylko dla tego, co je posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 15:26, Manigoldo napisał:

Jak grałem dzisiaj w L4D2 to w trybie poszukiwacz była inna niż ta z gry muzyka, a jeden
z graczy używał spreja w barwach Polski Walczącej. Jak to oni zrobili? ;P Myślałem, że
mody czy skórki są widoczne tylko dla tego, co je posiada.


Serwer na którym gracie może mieć custom''owe dźwięki czy nawet modele. A spray ustawia się w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2014 o 18:51, Inferno0009 napisał:

Serwer na którym gracie może mieć custom''owe dźwięki czy nawet modele. A spray ustawia
się w opcjach.

Hmm... te bębny zostały nadal, mimo że nic nie ruszałem, a spray dałem domyślny... nic nie ściągałem z warszatut Steam i tak dalej... co jest? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się