ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2014 o 18:38, Crew_900 napisał:

haha xD Nie mogą, za to jest odpowiedzialny system VAC, poza tym nie mają prawa komuś
zabrać konta.

To to wiem. Żeby dostać bana na konto trzeba oszukiwać, VAC musi wykryć cheata, a dany osobnik zgłoszony. Bardziej mnie interesuje czy wykorzystywanie glitchy, czyli niedoskonałości, w grach w celu uzyskania lepszego wyniku można zgłosić.
Proszę też zbytnio się nie śmiać. ;) Swoje lata mam i nie jestem obcykany jeszcze z grami na tyle, na ile bym chciał. Stąd dużo pytam, szukam odpowiedzi, czasem nawet głupie pytania zadaję, jednak w słusznym myślę celu.
Wracając, za co można otrzymać Community Ban?
Mam też inne pytanie dotyczące serwerów w L4D2. Są oficjalne i lokalne. Oficjalne to Valve, a lokalne są w rękach osób prywatnych, tak? Sam zakładając lobby dzisiaj wybrałem opcję, żeby wyszukało serwer lokalny. Ping dla Polaków był dobry, ale im bardziej na Zachód tym się pogarszał. Czy jest możliwe, żeby przez założenie serwera lokalnego na kilka gier w L4D2 załapać wirusa czy inne świństwo? Piszę teraz monografię i nie chciałbym, żeby coś mi przeszkadzało na komputerze.
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, nawet te śmieszkowate. ;) Proszę też o wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz żadnego bana na konto. Jeżeli będziesz grał na serwerach dedykowanych i będzie tam również administrator serwera to on może cię z serwera wyrzucić lub dać bana. A co do serwerów, lokalny serwer jest u ciebie na komputerze i od prędkości twojego łącza zależy ping innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 09:37, Crew_900 napisał:

Nie dostaniesz żadnego bana na konto. Jeżeli będziesz grał na serwerach dedykowanych
i będzie tam również administrator serwera to on może cię z serwera wyrzucić lub dać
bana. A co do serwerów, lokalny serwer jest u ciebie na komputerze i od prędkości twojego
łącza zależy ping innych osób.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że na mój komputer dostanie się wirus na serwerze lokalnym a na serwerze oficjalnym dedykowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 13:29, Crew_900 napisał:

Prawdopodobieństwo żadne. Przecież to z twojego komputera tworzysz serwer.

No właśnie o to mi chodzi, że serwer jest umiejscowiony na moim komputerze, a informacje przychodzące od innych graczy, którzy na nim grają, mogą jakoś zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz obawy to się w to nie baw. ja dużo razy u siebie zakładałem serwer lokalny gdzie dużo ludzi ze mną grało i nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 13:54, Crew_900 napisał:

Jeżeli masz obawy to się w to nie baw. ja dużo razy u siebie zakładałem serwer lokalny
gdzie dużo ludzi ze mną grało i nie miałem żadnych problemów.

Przeskanowałem antywirem, nic nie wykryło. Myślę, że raczej powinienem być spokojny. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa aktualizacja Steama dzisiaj wskoczyła. Najciekawsze zmiany:

- Updated desktop user interface styles, simplifying common controls and navigation elements, and neutralizing overall color palette to align with Steam web pages and Big Picture mode
Co prawda nie podoba mi się ikonka w trayu (kwestia przyzwyczajenia zapewne)

- Games can now be assigned to more than one category at a time
No, może w końcu podzielę bibliotekę na gatunki, a nie tylko Skończone / W trakcie / Nieruszone :).

- Add "Hide this game in my library" functionality, accessible from the Set Categories menu. Games that are hidden will not show up in library filters except for a new filter called "Hidden", which will only appear once at least one game is marked as hidden. Hidden games are still available for play and will still appear on the user''s profile.
No, wreszcie można się pozbyć tych wszystkich wersji beta, które zagracają bibliotekę (bo wersje na Maca same właśnie zniknęły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 21:16, Mordant napisał:

Ciekawa aktualizacja Steama dzisiaj wskoczyła. Najciekawsze zmiany:

Podejrzewałem, że kiedyś będzie apdejt na wygląd, ale:

Dnia 14.08.2014 o 21:16, Mordant napisał:

- Updated desktop user interface styles, simplifying common controls and navigation elements,
and neutralizing overall color palette to align with Steam web pages and Big Picture
mode
Co prawda nie podoba mi się ikonka w trayu (kwestia przyzwyczajenia zapewne)

Mi się nie podoba nowy wygląd. Owszem, może to kwestia przyzwyczajenia, ale mam nadzieję, że jakoś da się przywrócić starą skórkę. Nowy wygląd jest taki troszkę... za ostry. Dobrze, że można DirectWrite wyłączyć.

Dnia 14.08.2014 o 21:16, Mordant napisał:

- Games can now be assigned to more than one category at a time
No, może w końcu podzielę bibliotekę na gatunki, a nie tylko Skończone / W trakcie /
Nieruszone :).

Haha ta zmiana mi się podoba też. :D

Dnia 14.08.2014 o 21:16, Mordant napisał:

- Add "Hide this game in my library" functionality, accessible from the Set Categories
menu. Games that are hidden will not show up in library filters except for a new filter
called "Hidden", which will only appear once at least one game is marked as hidden. Hidden
games are still available for play and will still appear on the user''s profile.
No, wreszcie można się pozbyć tych wszystkich wersji beta, które zagracają bibliotekę
(bo wersje na Maca same właśnie zniknęły).

Tutaj też krok w dobrym kierunku.

Ikonka Steama na dole, przy pasku start i przy godzinie też uległa "modernizacji". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy problem z nową ikonką jest taki, że nie pokazuje czy Steam coś ściąga. A że ten potworek przy pobieraniu potrafi rozsiąść się na całe łącze (no dobra, przy łączach 20Mbit+ może nie zawsze) trochę to utrudnia diagnostykę - "co się stało, że nic się nie wczytuje".

A ta informacja o ujednoliceniu kolorystki trochę z czapy, tutaj Valve ma dużo do naprawy przed sobą. Bo choćby design marketu pamięta jeszcze poprzednią zielono-szarą skórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 22:51, Isildur napisał:

Testowałem betę z tym nowym wyglądam od jakiegoś czasu i jakoś mi pokazuje ta ikonka,
że steam coś pobiera :P


Mi chodzi o ikonkę samą w sobie, a nie chmurkę po najechaniu na nią. W starej wersji kiedy steam coś ściągał logo się zmniejszało i pojawiały się wężyk z kropeczek. Teraz wygląda zawsze tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2014 o 01:37, Manigoldo napisał:

Hmm to wina aktualizacji, że grę, którą posiadam w wersji GOTY nie znika z listy życzeń
(miałem tam zwykłą edycję)? :PP


Nie jestem pewien, ale wcześniej też tak było chyba. Pamiętam, że kiedyś musiałem usunąć ręcznię grę z listy, którą właśnie kupiłem, a nadal była na liście życzeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2014 o 22:57, FreemanPL napisał:

Da sięustawićswoje odznaki w "Kolekcjoner odznak"?


Da się. Przy edycji gabloty masz rozwijaną listę stylu. Można wybrać automat wybierający ostatnie, najrzadsze albo losowe odznaki lub ustawić je ręcznie.


@Manigoldo

Tak jest od zawsze. Znika tylko taka sama wersja i tylko przy zakupie przez steam. Jeśli kupisz grę gdzieś indziej i tylko wprowadzisz klucz to też trzeba usuwać ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się