ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2014 o 23:50, Ring5 napisał:

Czy ktoś ostatnio dostał jakiegokolwiek boostera?

Ostatni 12 września, w sierpniu dwa, więc wszystko mniej więcej w normie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 23:50, Ring5 napisał:

Czy ktoś ostatnio dostał jakiegokolwiek boostera? Bo ja już od paru miesięcy nic nie
dostałem. Wcześniej pojawiały się raz na 2-3 tygodnie, a teraz nic. Cisza. Czyżby letnia
wyprzedaż aż tak bardzo dała się ludziom w kość i nikt już nie craftuje odznak?

Ja dostałem jakieś 2 tygodnie temu. Btw. od czego są uzależnione te boostery? Poziomu konta? Bo w sumie był to pierwszy i jedyny pack jaki dostałem (konto mam trochę ponad 2 lata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy ktoś craftuje odznakę ktoś inny ma szansę na dostanie boostera, stąd największa ilość boosterów dropi podczas wyprzedaży gdy ludzie składają odznaki na potęgę. I tak wyższy poziom - a właściwie za każde kolejne dziesięć - tym większa szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2014 o 23:56, Hoplita napisał:

Btw. od czego są uzależnione te boostery? Poziomu konta?

Nie mam pojęcia, ale ja (odkąd pojawiła się taka możliwość) dostałem tych packów już chyba z 15... Poziom mam 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię steama. Nigdy nie polubię i nie zaakceptuję. Gdyby jeszcze gra instalowała się z płyty, a tylko aktywowała przez neta to z Zeusem sprawa, bo musiałbym "okradać własny samochód" czytaj: crackować własną oryginalną grę żeby uruchomiła się bez steama. A tak jest kaszana. Nie przekonuje mnie twierdzenie że to jest tylko jednorazowy manewr.Nie wierzę w żywotność steama ani producentów gier. Podejrzewam że za 20 lat uruchomię i pokażę dzieciom moją Ultimę Underworld albo innego Dooma, ale gier ze steama pewnie już nie bo raczej nie będzie aż tak żywotny. Steamowi życzę więc by go trafił szlag bo piraci jak będą chcieli pirata i tak będą go mieć, a ludzie kupujący oryginała muszą się chrzanić i męczyć ze steamem. Na szczęście jeszcze około 10% gier w sklepach, w tym polskie wiedźminy żadnego gówna internetowego nie wymagają ani do instalacji ani aktywacji. No i na szczęście dzisiaj większość gier jest też wydawana na wszystkie platformy więc mam konsole w odwodzie. Choć, niestety, oldskulowe RPG w stylu Legend of Grimrock czy Wasteland 2 nie wyszły na konsole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 15:14, iselor86 napisał:

polskie wiedźminy żadnego [biiiiiip] internetowego nie wymagają ani do instalacji ani aktywacji.


Bzdura, szanowny panie, bzdura kompletna. Przypomnij sobie premierę Wiedźmina II, kiedy to przez pół nocy ludzie na gramie psioczyli, bo CDP wprowadziło w grze DRM, wymagający aktywacji (a konkretniej - pobrania 50 mega danych) przez internet, tylko nie do końca się to sprawdziło i był zonk.

Z instalacją z płyty podobnie - każdą grę przypisaną do Steama można zainstalować z płytki bądź pobrać z netu, wystarczy tylko sprawdzić jak. Sam w ten sposób instalowałem Shoguna II, Borderlands II i wiele innych gier, więc nie mów, proszę, że to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2014 o 08:38, Abi_Dalzim napisał:

> Btw. od czego są uzależnione te boostery? Poziomu konta?
Nie mam pojęcia, ale ja (odkąd pojawiła się taka możliwość) dostałem tych packów już
chyba z 15... Poziom mam 22.


To zabawnie, bo ja nigdy żadnego nie dostałem :D Widać inni wyrabiają za mnie normę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 17:53, luzac napisał:

Boostery dropią ludziom od 10 lvlu wzwyż.

To ja, tak jak pisałem, dostałem niedawno jeden, a mam 4 poziom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 18:39, luzac napisał:

Więc musieli znieść to ograniczenie. Pamiętam że na początku było.


Wydaje mi się, że nigdy nie było takiego ograniczenia. Jedyne, do czego trzeba było mieć 10 poziom, to dropy kart z wyprzedaży, natomiast boostery leciały nawet na pierwszym poziomie. Jedyny warunek, jaki trzeba było spełnić, to otrzymanie wszystkich darmowych kart z danego tytułu. Poza tym wprowadzanie ograniczenia nie miałoby sensu w momencie, gdy w FAQu podana jest informacja, że na 10 poziomie szansa na booster rośnie o 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 20:03, luzac napisał:

FAQ zawsze można było poprawić później, d''oh.


Co nie zmienia faktu, że zapis o wpływie poziomów na częstotliwość otrzymywania boosterów jest praktycznie od samego początku. Wiem, bo sam to sprawdzałem. Zresztą znam ludzi, którzy boostery dostawali na 5-7 poziomie. 10 poziom od początku odnosił się do kart z wyprzedaży. Poniżej tego poziomu kart za głosowanie się nie dostaje, bo ludzie by całe farmy zakładali.

Zresztą wystarczy spojrzeć na daty. Karty w wersji beta wprowadzono 15 maja ubiegłego roku. Beta się skończyła ponad miesiąc później, pod koniec czerwca. Tu masz post z początku sierpnia, mówiący o wpływie poziomów na częstotliwość otrzymywania boosterów (a konkretniej - o odpowiednim zapisie w FAQu) : http://steamcommunity.com/discussions/forum/7/864975399619890232/
Czyli brak ograniczenia poziomowego musiał istnieć już wtedy. Nie sądzę, by wprowadzono go na miesiąc a potem zlikwidowano. Takiego ograniczenia po prostu nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 16:58, Ring5 napisał:

Z instalacją z płyty podobnie - każdą grę przypisaną do Steama można zainstalować z płytki
bądź pobrać z netu, wystarczy tylko sprawdzić jak. Sam w ten sposób instalowałem Shoguna
II, Borderlands II i wiele innych gier, więc nie mów, proszę, że to niemożliwe.


Tak jest z każdą grą? Czyli mogę zainstalować z oryginalnej płyty nie mając neta a potem będę sobie radził "po swojemu" ? (od razu mówię wszystkim czarodziejom: nie znoszę piractwa, chyba każdy wie że posiadam jeden z największych zbiorów starych gier, ale steam i inne uplaye doprowadzają do tego że musze crackować własne oryginalne gry - to trochę tak jakbym wytrychem a nie kluczem otwierał drzwi do własnego mieszkania ale trudno )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 00:39, iselor86 napisał:

Tak jest z każdą grą?


Każdą grę, która wymaga Steam, a która wyszła na płycie, możesz z tej płyty zainstalować. W przeciwnym wypadku wydawanie Steamowych gier na płytach mijałoby się z celem. A przynajmniej ja jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, w którym miałbym płytę z grą Steamową i nie mógłbym z tej płyty gry zainstalować.

Natomiast zupełnie inną kwestią jest to, że Steam rzeczywiście jest lekko porąbany i z automatu próbuje gry ściągać, zamiast najpierw sprawdzić, czy przypadkiem nie ma płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2014 o 00:57, iselor86 napisał:

A to nie jest tak że przed instalacją trzeba grę zarejestrować na steamie?


Jak najbardziej. Zanim grę wymagającą Steam zainstalujesz, musisz ją do platformy przypisać, podając klucz.

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem Steam. Ok, nie przeczę, że platforma ta ma wady, coś takiego, jak produkt doskonały nie istnieje. Ale wielokrotnie już się przekonałem, jaką wygodą jest to, że mam dostęp do mojej biblioteki gier wszędzie tam, gdzie tylko mam internet. Dzięki temu nie muszę targać ze sobą worka z grami. A że często jestem poza domem, to jest to dla mnie ogromna wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się