ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Ktoś Ci każe w te gry grać?


Argument tego typu to chyba jeden z najgłupszych. Tak, każe. Bo większość twórców gier decyduje się na dystrybucję przez Steama właśnie. Nie mam alternatywy i jeśli chcę zagrać powiedzmy w Call of Duty to MUSZĘ pobrać grę za pośrednictwem Steam. Oczywiście nie mogę narzekać, bo przecież nie muszę w nią grać...
Co głupiego jest w Twoim argumencie? Podam przykład: "nie podoba ci się stan dróg w Naszym kraju? Nikt nie każe ci po nich jezdzić, więc nie narzekaj!"- tyle właśnie sensu jest w takim gadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apples to oranges.

Call of Duty to nie jest artykuł pierwszej potrzeby a drogi to infrastruktura państwa. Nie musisz grać w Call of Duty. Możesz zagrać w inną grę, np. Battlefielda, na Originie. A jak koniecznie chcesz zagrać w Call o Duty, zawsze możesz kupić grę w wersji na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Państwowa nie państwowa, to tylko przykład jak słaby jest argument pokroju "nie podoba się, nie kupuj" na to samo wychodzi że przecież nie możesz narzekać na państwo bo możesz się wyprowadzić. Więc tak jak to pięknie napisałeś po angielsku "Apples to Oranges". CoD a Battlefield to różne gry a łączy je jedynie gatunek. Kolejny raz ten sam argument. Wbrew pozorom to własnie Steam ma monopol na dystrybucję gier a to, jak wszyscy wiemy, dla nikogo nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

A mają pisemną gwarancję na to?


No zasadniczo tak, bo licencje kupione na Steam nie są czasowe.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Oczywiście, że jest, bo lata temu, twórca moda nie miał innej możliwości zarabiania
na tym.

A teraz idź sprawdzić, jak wygląda oryginalny Counter Strike i ile czasu był wspierany
a ile płatny CS.


Oryginalny CS to mod, który ktoś zrobił, bo miał ochotę. Wiadomo, że nie poświęcił na to całego życia.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Przykład niektórych popularnych modów (SkyUI) pokazuje, że jednak ludzie chcą na modach
zarabiać. Wcześniej nie mieli legalnej możliwości, poza dotacjami, teraz mają. Innymi
słowy, mylisz się.


Mają okazję, to próbują.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Zablokuj w pewnym momencie aktualizacje. Downgrade''y i tak powodują więcej problemów
niż mają zalet.


A jak? Przecież mówiłem, że się nie da.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Zwraca ci pieniądze, nawet jak minęły lata od kupienia aplikacji a aplikacja przestała
działać przez np. nowego Androida? To ciekawe... ale chyba nie.


Ale aktualizować androida nie musisz, a grę na Steamie musisz. :>

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Masz 24 godziny na sprawdzenie działania (w przypadku Google jest chyba krócej). UWAGA
UWAGA - w przypadku kupna moda na Steamie również masz 24 godziny na sprawdzenie i zwrot
pieniędzy.


Tylko na portfel Steama. Dziękuję bardzo za taki zwrot.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Kupując mody również powinieneś wiedzieć, jakie jest ryzyko. Modowałeś zawsze na swoją
odpowiedzialność, tutaj jest szansa, że jakieś wsparcie będzie. Pieniądze wymagają wsparcia/


Załóżmy, że się nie znam i jestem casualem.

Chcę kupić grę w early accessie - wielkie okienko z napisem "KUPUJ TYLKO JAK CHCESZ WESPRZEĆ TWÓRCĘ".

Chcę kupić moda na Steamie - nic, tylko plakietka z ceną.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Tak samo jak teoretycznie firma taka jak Square Enix nie musi dbać o swoje gry. Ale jak
chce zachować renomę, klientów i przez to kasę -> musi o swój produkt dbać.


A jaką renomę ma modder? Jest jednym kolesiem z 50 tysięcy, którzy też coś wrzucili na workshopa.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Oczywiście że jest. Znowu -> TO ŻE MODY WCZEŚNIEJ BYŁY ZA DARMO NIE OZNACZA JESZCZE,
ŻE MODDERZY TO BYŁY DOBRE DUSZE I CHCIAŁY SIĘ DZIELIĆ SWOIMI DZIEŁAMI ZA DARMO.


To po co robili mody za darmo i wrzucali je do sieci za darmo? Ktoś ich zmuszał?

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Przykład płatnych modów i sam fakt, że dawali linki do PayPalów pokazuje, że na swojej
pracy (tak, pracy) chcieli zarabiać. Teraz mogą.


Już 100 razy to mówiłeś.

Właśnie, moim zdaniem, nie powinno być takiej możliwości. Płatne mody to bardzo zły kierunek dla PC i źródło problemów. Chociażby z ludźmi wrzucającymi nie swoją pracę, czy modami polegającymi na innych modach.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Niczego nie psuje. Sytuacja się ustabilizuje, modderzy z misją nadal będą tworzyć swoje
mody, ale będą musieli zdawać sobie sprawę z tego, że ich mody mogą być słabsze od płatnych,
bo nie będzie np. Voice Actingu


Naprawdę uważasz, że płatne mody osiągną taki poziom? Voice acting, i to może jeszcze dobry?

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Ktoś Ci każe w te gry grać?


Nie, ale chcę grać. A bez łączenia ich ze Steamem nie mogę.

I jak znowu zaraz powiesz "wolny rynek", to dla mnie jest koniec dysksji.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

To sklep, Bethesda i sama społeczność, zarówno graczy jak i modderów, ogarną ten problem.


W tym rzecz, że tego się nie da ogarnąć.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Mody można zgłaszać i można wystawiać im recenzje. Ba, skoro w grę wchodzi kasa i umowy,
to można z taką sprawą (ukradzenia moda) udać się do sądu.


Zwłaszcza, jak moda ukradł jakiś Chińczyk, a ty mieszkasz w Niemczech. Powodzenia życzę.

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Najpierw udowodnij, że została wycięta z gry.


Co powiesz np. o DLC dostępnych w dniu premiery gry, albo wręcz takich już na płycie?

Dnia 26.04.2015 o 12:31, Henrar napisał:

Dokładnie tak.


Nie ma takiej zasady, że "jak produkt jest dobry, to się sprzeda". W grę wchodzi masa różnych czynników. Taki z Ciebie kapitalista i tego nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W którymś z ostatnich CD-Action był Risen 2 niestety na steam... wiadomo na płycie jest ponad 6 GB danych a Steam jest tak inteligentny że zamiast instalować gry z płyty to pobiera je na nowo,da się temu jakoś zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 16:51, Firefly94 napisał:

W większości gier pomaga przerwanie instalacji, odpalenie płyty ponownie i wybór opcji
"Zainstaluj ponownie".

Mi akurat to nie pomaga ;/ 17 godzin mam czekać to jest chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko na dwie rzeczy:
a) tak, to wolny rynek. Nikt cię nie zmusza ani modderów do brania w tym udziału.
Tak, modderzy mają renomę - nie powiesz mi, że twórca ENB nie jest znany.
Gracze, Valve i Bethesda szybko uregulują kwestię modów.
b) DLC dostępne na premierę są dostępne na premierę, bo część ludzi je tworzy w trakcie produkcji samej gry. Graficy w beta testach uczestniczyć nie będą, bo nie mają po co, to robią grafiki pod DLC. To sam tyczy się to innych ludzi. Dlaczego to ląduje na płycie? Bo pliki są ładowane do wspólnego projektu, który jest wrzucany na master.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja i znane mi osoby korzystające ze Steama instalujące z płyt zawsze to robią i problemów nie mają. Czas ściągania zależy akurat od łącza. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 18:26, Firefly94 napisał:

Dziwne, ja i znane mi osoby korzystające ze Steama instalujące z płyt zawsze to robią
i problemów nie mają. Czas ściągania zależy akurat od łącza. :P

Ja niestety mam neostarade ;/ czasem na cs go mam normalny ping ale dzisiaj ponad 300 i grać się nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacje uruchamiasz z instalatora gry-steam na plycie? (mozesz sprobowac przekopiowac pliki na dysk i z dysku zaczac instalacje)
Mozesz sprobowac przymusic instalor do korzystania z plyty
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382
ale nie wiem czy zadziala, bo -install E: (e-jako litera czytnika) jest pod sklepowe wydania gier, mozliwe, ze dla gry z cdaction trzeba dopisac cos jak e:\pelnewersje\risen w zaleznosci gdzie jest instalatorEXE risena.
No i jezeli steam stwierdzi, ze plik na plycie jest nieaktualny to pomija i bedzie pobierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 23:02, Sarinew napisał:

Instalacje uruchamiasz z instalatora gry-steam na plycie? (mozesz sprobowac przekopiowac
pliki na dysk i z dysku zaczac instalacje)
Mozesz sprobowac przymusic instalor do korzystania z plyty
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382
ale nie wiem czy zadziala, bo -install E: (e-jako litera czytnika) jest pod sklepowe
wydania gier, mozliwe, ze dla gry z cdaction trzeba dopisac cos jak e:\pelnewersje\risen
w zaleznosci gdzie jest instalatorEXE risena.
No i jezeli steam stwierdzi, ze plik na plycie jest nieaktualny to pomija i bedzie pobierac.

Ehhhh ;/ dalej nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kiedyś taką przypadłość, że po wycraftowaniu odznaki z kart i otrzymaniu przedmiotów (ikona, tapeta, zniżka) - nie było ich widać w ekwipunku?
Tzn może tak ... w ekwipunku je widzę, ale jak chcę je sprzedać na rynku to już ich nie ma :<


aaaa dobra nieaktualne ...
Można wymienić i wystawić na Rynku po: 6.05.2015, 09:00:00

dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze sprobowal rozpakowac archiwa instalatora gry(zwykle duze pliki gry z plyty, ktore sa obok instalatora.exe), ale zalezy jak beda spakowane i jaki program uzyjesz moze cos uda albo nie.
sprobowac sciagnac/zainstalowac na innym komputrze z lepszym laczem, i przeniesc pliki na twoj (albo kompa przeniesc do miejsca z lepszym laczem:P )

zgaduje, ze predkosc lacza masz 1mb skoro chce 17 godzin pobierac, na steamie mozna wznawiac pobieranie wiec, albo kilka nocek/dniowek. Jednak jak wiesz, ze masz lepsze parametry lacza (predkosc mozesz sprawdzic na roznych stronach)
to sprobuj zmienic kraj pobierania w ustawieniach steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2015 o 16:59, Rafi19954 napisał:

Mam internet do 10 mb ale najczęściej jest to maksymalnie 6 mb chyba sobie odpuszczę
tego Risen 2


Probowales w ogole pobierac?? czy tylko patrzysz na szacowany czas pobierania w steamie przed rozpoczeciem pobierania? bo u mnie to drugie jest bledne i mam zly czas.:P w czasie samego pobierania juz pokazuje dobrze.
Jak masz w miare stabilne 6 mb to powinno pobierac ~2,4 gb na godzine, wiec gra do 4 godzin sie pobierze(a nawet szybciej) albo zmien kraj pobierania na niemcy czy jakis azjatycki kraj:P szacowany 17 przy laczu 6-10 mb to dziwna sprawa, chyba, ze dzielisz lacze itd.


ps.przy uzywaniu odpowiedz ucinaj czesc cytatu - starych postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij cytaty.

Wyświetlany "szacowany czas pobierania" potrzebuje chwili, żeby się poprawnie obliczył.
Przy starcie steam inicjując download zaczyna rezerwować łącze stopniowo, dlatego startujesz od niskich wartości pokazujących przepustowość, to się normuje zwykle maksymalnie do 3-5min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobierałem kiedyś ponad godzinę grę miałem połączenie z internetem a czas pobierania zamiast się skracać to się wydłużał i tak prawie pół godziny a folder nie robił się cięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz folder steamapps\common? czy caly folder steam? bo w czasie pobierania pliki zapisuje w folderze steam, ale nie w podfolderze common. (No i przy rozpoczeciu pobierania steam mogl zarezerowac miejsce wolne, ale nie pewny czy tak robi)
Probowales kopiowac pliki instalacyjne na dysk?

Ja bym jeszcze sprobowal zmienic kraj pobierania oraz rozpoczac instalacje przez steama, czyli zaczac pobierac odrazu bez wkladania plyty, bo rozne sa komentarze na temat jakosci plyt w cdaction, moze plyta jest widoczna, ale jest problem z odczytem plikow risena 2 i dlatego sa problemy przy instalacji.
Ewentualnie sprawdz czy w steamie nie jest wlaczony limit predkosci pobierania, no i steam domyslnie nie pobiera, gdy grasz w gre steamowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się