ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2015 o 22:28, Ring5 napisał:

No to albo system jest zabugowany, albo dziala na innych zasadach, bo zaczal sie 4 dzien
wyprzedazy, co oznacza, za powinienem miec 6-9 kart. Przynajmniej. Jesli doliczymy karty
za 4 dzien, robi sie z tego 8-12. Mam 4. Gierke odpalam po kilka (-nascie) razy dziennie.
Ostatni drop karty mialem wczoraj okolo 16.


System zdecydowanie jest bardzo podatny na lagi, czyli głupieje gdy zwiększa się aktywność.

Dnia 14.06.2015 o 22:28, Ring5 napisał:

A odbiegajac od tematu gierki - czy tylko ja mam wrazenie, ze to najgorsza wyprzedaz
steamowa do tej pory? Zalosnie maly wybor, mizerne obnizki, stawianie na malo znane tytuly...
3 pelne dni za nami, a ja nie zauwazylem absolutnie NIC, co chocby w malenkim stopniu
mnie kusilo.


Jest słaba, owszem. To znaczy jest trochę gier niezłych, ale one już często były w podobnych cenach na poprzednich wyprzedażach, więc dla osób które ze steama korzystają regularnie nie są atrakcyjne. Z rzeczy które mnie interesują część wyciąga obniżki niewielkie, niektóre schodzą do tych -50%. Ale nie oszukujmy się, nie po to się czeka na wyprzedaże sezonowe, żeby kupować za pół ceny, tylko za 1/4 ;-)

Dnia 14.06.2015 o 22:28, Ring5 napisał:

To plus idiotyczny pomysl z gierka = ogromny fail ze strony Steama. Ideal siegnal bruku.
Szkoda.


Pomysł nie jest idiotyczny, wykonanie jest takie sobie. Steam nigdy nie testował swoich systemów pod clickery, więc nie miał pojęcia jakie będzie obciążenie. A niejasne zasady + to że gier do oblokowania nie zna się z góry (w odróżnieniu od poprzedniego głosowania na jedną z trzech) sprawia, że jedynym co ludzi trzyma jest typowo clickerowe uzależnienie. Co akurat może zadziałać, bo wyprzedaż trwa dość krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 00:58, pkapis napisał:

System zdecydowanie jest bardzo podatny na lagi, czyli głupieje gdy zwiększa się aktywność.


Nie wiem, czy to jeszcze podpada pod lagi. Za dzisiejszy dzien nie dostalem ani jednej karty. Mija wlasnie prawie dwunasta godzina od resetu, w gierce mam 1400+ poziom i od 38 godzin nic nie dropnelo. To juz chyba cos wiecej, niz lagi... ;)

Dnia 15.06.2015 o 00:58, pkapis napisał:

nie po to się czeka na wyprzedaże sezonowe, żeby kupować za pół ceny, tylko za 1/4 ;-)


Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze przy pierwszych wyprzedazach, ceny byly obnizane nawet o 90%. Teraz tego sie prawie nie widzi. A jesli juz, to przy slabych tytulach. Assassin''s Creed I i II sa ponad dwukrotnie drozsze, niz gdy je kupowalem w 2013 na zimowej wyprzedazy.

Dnia 15.06.2015 o 00:58, pkapis napisał:

Pomysł nie jest idiotyczny, wykonanie jest takie sobie.


To pewnie kwestia gustu. Dla mnie, niestety, jest. Gierka jest tak zaprojektowana, ze bardziej sie oplaca ladowac kazdy grosz w HP, niz rozwijac DMG. Wtedy kosimy znacznie wiecej kasy i HP. Mogli to wypuscic jako dodatkowy bonus, sluzacy relaksowi graczy - ok. Ale przyznawanie za to kart jest czysta glupota, szczegolnie biorac pod uwage to, jak zabugowana jest calosc. To bedzie chyba pierwsza wyprzedaz, z ktorej nie bede mial odznaki, pomimo regularnego odwiedzania Steama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już chyba będzie koniec wyprzedaży. Ze względu na niski przydział budżetu na zakupy, postanowiłem kupić sobie parę gier niezależnych: Rogue Legacy i Pacman: Championship Edition(z DLC).

Z grubszych(ale starszych) tytułów nabyłem Bully: Scholarship Edition.

I tyle. Jakby jeszcze trafiła się konkretna zniżka na Orcs Must Die 2 to bym jeszcze wziął. A tak to nie :)

Co do tej gierki steamowej - pomysł na pewno fajny, ale wykonanie troszkę kuleje. Przez dwa dni w ogóle nie mogłem do tego wbić, a i teraz za pierwszym uruchomieniem potrafi się zawiesić przy wczytywaniu elementów.

Ale z wyprzedaży jestem zadowolony, bo to co chciałem to kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 06:44, Ring5 napisał:

Mija wlasnie prawie dwunasta godzina od resetu, w gierce mam 1400+ poziom i od
38 godzin nic nie dropnelo. To juz chyba cos wiecej, niz lagi... ;)


Reset dropu nie ma nic wspólnego z resetem gierki czy nowym dniem promocji. To największe białe kłamstwo Valve. Drop kart związany jest z północą. Tylko nie wiem którą jeszcze - UTC, EDT czy PST. Dołączyłem wczoraj rano dostałem karty. Dołączyłem po 19 - nie drapnęło nic. Zacząłem nowe gry przed chwilą - znowu dropi.

A AC drogie bo jeszcze nie trafione było przez franchaise deal. Choć faktycznie wątpię żeby 2.25 dla 1 i 2 się powtórzyło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 22:18, bVarador napisał:

Przecież ten licznik przy odznace pokazuje ile do tej pory kart z SMG dropnęło. To nie
przypadek, że pokazuje dokładnie tą samą liczbę co na podstronie z której odpala się
tą minigierkę.


Mi przy minigierce pokazuje 4 odblokowane karty, przy odznace tekst, że nie dostanę już więcej losowych kart, a w ekwipunku nie mam ani jednej... teoretycznie chyba dostałam 4, ale karty widmo chyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz zbyt niski poziom. W pieszym FAQ był błąd, trzeba mieć 8 żeby dostawać karty za grę. Więc trzeba zmienić teorię. To przy odznace pokazuje ile kard trafiło już na nasze konto ;] Pewnie też pokazuje karty za każde wydane 9$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 00:40, Evertsen_Dante napisał:

Ktoś może wyjaśnić taką przecenę? I co by się stało jak by to ktoś kupił? Dostał by 0,61
od Steama?


Kup i się przekonaj sam xD A ludzie narzekali, że kiepskie obniżki!

A tak serio, to jeden z różnych błędów jakie się pojawiają na steamowych (i nie tylko, ostatnio w ubisoftowym sklepie coś spieprzyli z ceną nowych Heroesów) wyprzedażach. Ale fakt faktem - niektóre gry, które na steame kupowałem kilka lat temu, były wtedy tańsze, niż dzisiaj w daily dealach. Nie zdarzało się również, by gra lądująca w daily deal, miała nadal taką samą obniżkę, jak poza nim. Albo bym daily deale to było -25% czy -50%, zwykle to było -75%, czasem -90% ... Steamowe sale schodzą na psy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 01:19, Evertsen_Dante napisał:

Nie no, czaję, że to błąd. Po prostu jestem ciekaw czy Valve by się poczuwało do odpowiedzialności
w takim przypadku.


Nie wiem, jak bylo tym razem, ale podczas jednej z wczesniejszych wyprzedazy bylo podobnie. Bodajze Need for Speed mialo obnizke o 145%, tez wychodzila ujemna kwota, ale podczas proby zakupu wyskakiwal blad. Chyba nawet zamieszczalem screena w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 22:32, Zekzt napisał:

Najwyższy poziom 1,900... matko bosko jedyno, wystarczyło iść do pracy a przed wyjściem
ruszyć grę =P


Tyle, że ten poziom nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 12:28, exMayoneS napisał:

Tyle, że ten poziom nic nie daje.

Będziesz mógł pochwalić się wnukom. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagroda - sława xD

Chyba wciągnę jeszcze nowego Shadowruna przedpremierowo. Wątpię, żebym się zawiódł [na poprzedniczkach się nie rozczarowałem to i HK zakładam będzie miodny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko. Kupiłem w promocji Dishonored, była dopiska "Notice: This version only contains English, Russian, Hungarian, Czech, and Polish languages", a w mojej bibliotece pojawił się Dishonored z przypiskiem (RU). Zastanawiam się czy nie wdarł się jakiśbug i będzie to tylko rosyjska wersja, a nie mam czasu teraz tego sprawdzać. Miał ktoś z was to samo ?

20150616161052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 16:10, demigod93 napisał:

Witam, mam pytanko. Kupiłem w promocji Dishonored, była dopiska "Notice: This version
only contains English, Russian, Hungarian, Czech, and Polish languages", a w mojej bibliotece
pojawił się Dishonored z przypiskiem (RU). Zastanawiam się czy nie wdarł się jakiśbug
i będzie to tylko rosyjska wersja, a nie mam czasu teraz tego sprawdzać. Miał ktoś z
was to samo ?


Najprościej będzie jak sprawdzisz sam czy w grze możesz wybrać polski język czy nie. Jak grę przypisało Ci jakimś cudem pod inny region to pewnie będziesz musiał napisać do supportu. Ale jako, że język rosyjski jest wymieniony razem z polskim to myślę, że wszystko jest git malina i wszystko będzie ok tylko musisz wejść do gry żeby się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 16:52, ArkStorm napisał:

Wszyscy w naszym regionie tak mają

Chyba że ktoś kupił pełnoprawną zachodnią wersje na Gamersgate zamiast cenegowego kastrata. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Pojawił się on u mnie na wszystkich komputerach, jakie posiadam. Steam client webhelper zwraca błąd za każdym razem, gdy wchodzę w profil jakiejś gry w sklepie. Próbowałem już reinstalacji i czyszczenia plików. Może to jakiś czynnik zewnętrzny? Ktoś z tym juz walczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2015 o 17:04, Kadaj napisał:

Chyba że ktoś kupił pełnoprawną zachodnią wersje na Gamersgate zamiast cenegowego kastrata.
:3

My man!

Cenegowskim kastratom mówimy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się