ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2016 o 16:10, Shinigami napisał:

Mimo wszystko, kto poza nieczęstymi okazjami w wyprzedażach, kupuje bezpośrednio na steam,
mają co wyboru setki sklepów?


Niestety, wydania pudełkowe też zdrożały :D Obawiam się, że nawet aprecjacja złotego nie wpłynie na spadek cen. Ja sobie w tej chwili praktycznie odpuścilem kupowanie nowości - czekam pól roku i zgarniam gierki za 70 zł, albo po roku za jakieś 50 zł.
Albo czekam aż Asus zrobi jakąś genialną promocję i mam kilka gier za darmo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus zaskoczył pozytywnie, sam dostałem MGSV, RotTR, Siege + SP oraz Batmana na dokładkę. Szkoda, że z Division już nie wyjdzie.

W każdym razie przy ilości dobrych gier jakie mam w backlogu, nowości nie kuszą - poza wyjątkami - jak XCOM2. Jednak biorąc pod uwagę to, że gra musi doczekać się jeszcze kilku poprawek, absolutnie mi się nie spieszy, cena będzie pewnie atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekaliście na odzyskanie skradzionego konta? U mnie do kradzieży doszło 24 lutego, ale nie miałem wtedy dostępu do konta i dopiero wczoraj zauważyłem jakieś ruskie ip, które pozmieniało to i owo. Konto zablokowałem i wysłałem zgłoszenie etc. Jestem ciekawy co mnie spotka po odzyskaniu konto bo przez te 4 dni zanim je zablokowałem gośc mógł coś zrobić. Dziwi mnie tylko, że mając wyraźny dostęp do mojego maila nie usunął wiadomości od steam xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2016 o 01:57, demigod93 napisał:

czy po ukończeniu Mass Effect 1 oraz 2 na Steamie będę mógł kontynuować kampanię tą samą
postacią w części nr 3 na Originie ?

Tak, nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te wprowadzone 9 marca zmiany w wystawianiu przedmiotów na sprzedaż źle wpłynęły na ceny worków z gemami. Jeszcze 2 tygodnie temu chodziły po ok 0,70€, teraz kosztują już prawie 0,85. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się dziś Steam Guard - tak z ciekawości sprawdziłem co by było, gdyby ktoś niepowołany dorwał się do mojego konta i zmienił adres kontaktowy e-mail (to z jego pomocą zdejmuje się blokadę SteamGuard).
Okazuje się, że coś dziwnego: Steam wysyła kod weryfikacyjny, potrzebny do potwierdzenia zmiany, ...na ten nowy adres e-mail. Czy tylko mi wydaje się to debilne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rzeczywiście trochę dziwne, ale jak się zastanowić to nie do końca. Z drugiej, strony aby móc zmienić maila na koncie, musiałby się na to konto wcześniej zalogować (czyli wpisać kod Steam Guard z Twojego "starego maila, bo zakładam, że robiłby to z komputera nieautoryzowanego przez Ciebie). Więc tak czy inaczej musiałby się dorwać do Twojego maila by to zrobić więc nie ma tutaj różnicy. Poza tym, pomyśl o sytuacjach gdzie tracisz dostęp do swojego kontaktowego maila (jest ukradziony/zapominasz hasła/pytań bezpieczeństwa), takie rzeczy się zdarzają. Dzięki takiej budowie systemu nie zostaniesz przez taki fakt przyblokowany. A tak już trochę zbaczając z tematu, najbezpieczniej to chyba założyć sobie token Steam Guarda na komórce :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 22:38, Arclight napisał:

Są już jakieś informacje odnośnie letniej "wyprzedaży"?

Aktualna i najbardziej prawdopodobna data to 23.06.
Wcześniej mówiło się o 16, ale to by chyba było za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że gog.com wprowadził niedawno funkcję GOG Connect, która umożliwia podpięcie konta Steam do konta GOG. Jaki z tego profit? Jeżeli posiadamy określone gry na Steamie, to gog.com dołączy je za darmo do naszej biblioteki. Lista dostępnych w tej promocji gier będzie się zmieniała. Warto więc przeprowadzić ten proces szybko i monitorować tę funkcję w przyszłości - możliwe, że za jakiś czas pojawią się nowe tytuły do dodania. Istotna informacja - łączenie jest procesem trwałym. Możliwe jest więc przypisanie tylko jednego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 22:38, Arclight napisał:

Są już jakieś informacje odnośnie letniej "wyprzedaży"?

Na 2 tygodnie przed wyprzedażą powinny zacząć dropić eventowe karty z craftowania odznak, wtedy będzie już pewne. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2016 o 11:43, Saref napisał:

Hmm, rzeczywiście trochę dziwne, ale jak się zastanowić to nie do końca. Z drugiej, strony
aby móc zmienić maila na koncie, musiałby się na to konto wcześniej zalogować (czyli
wpisać kod Steam Guard z Twojego "starego maila, bo zakładam, że robiłby to z komputera
nieautoryzowanego przez Ciebie). Więc tak czy inaczej musiałby się dorwać do Twojego
maila by to zrobić więc nie ma tutaj różnicy.

No właśnie ja sądziłem, że Steam Guard miał mnie bronić także przed skutkami ukradkowego przejęcia konta z poziomu mojego PC, a tu kicha, bo kod weryfikacyjny idzie na wskazany e-mail, a nie ten ustawiony wcześniej przez "prawowitego użytkownika". Skoro SG z marszu uznaje nowo ustawiony kontaktowy adres e-mail za właściwy do wysłania kodu uwierzytelniającego ...zmianę kontaktowego adresu e-mail, to jaki w ogóle sens ma ten kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według Steam Anna - Extended Edition zajmuje 850 MB na HDD. Dlaczego więc przy próbie zainstalowania gry Steam informuje mnie, że potrzebuje aż 3 GB miejsca na dysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 18:32, Gumisiek2 napisał:

Według Steam Anna - Extended Edition zajmuje 850 MB na HDD. Dlaczego więc przy próbie
zainstalowania gry Steam informuje mnie, że potrzebuje aż 3 GB miejsca na dysku?

Steam regularnie robi takie jaja: rezerwuje 2x tyle miejsca na HDD niż gra wymaga.
Ale żeby aż 3,5x?! To nowy wymiar Pary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że przy uaktualnieniu do EE wydawca nie poprawiał wymagań na karcie produktu. Bo już wersja Linuxowa, która została wydaja jakoś przy okazji ma prawidłowe 3GB w wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem żadnych nowych postów na temat cross-platform w rocket league, a mam nadzieje, że się to zmieniło. jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czy będę mógł grać w rocket league na ps4 z kumplem, który ma pc ? dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się