Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Drakensang: The Dark Eye - zapowiedź

29 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2008 o 15:58, michal_w napisał:

Grafika w grze wygląda bardzo dobrze, zresztą jest to jeden z mniej ważnych dla mnie
elementów. Mam tylko nadzieję, że twórcy dotrzymają obietnic odnośnie scenariusza. Pięknych, kolorowych i pustych w środku wydmuszek mam już dość na jakiś czas.
Wygląda na pierwszy pecetowy RPG w tym roku, i pewnie ostatni. Ten gatunek podąża prostą drogą na wymarcie :-/


Wciąż pozostaje Bioware i ich gry: "Mass Effect" i później "Dragon Age". No i oczywiście miejmy nadzieję, że "Drakensang" również spełni oczekiwania graczy :-)
Spore nadzieje wiążę z "The Broken Hourglass", z nowym Falloutem nie wiążę żadnych ale mogę się oczywiście mylić i gra okaże się warta zagrania. Pozostaje ewentualnie jeszcze "Gothic 4" i "Rise of the Argonauts".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dopiero teraz zauważyłam, w jak fatalnych latach dla cRPG przyszło nam ostatnio żyć :( Gdzie te lata, kiedy był wysyp cudownych produkcji w które do dziś dnia gra się z niesłabnącym entuzjazmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyjcie screeny na GameSpot. Gra wygląda jak 3 letnie Fable, czyli jak na dziejsze czasy bardzo słabo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 16:05, KannX napisał:

Obejrzyjcie screeny na GameSpot. Gra wygląda jak 3 letnie Fable, czyli jak na dziejsze
czasy bardzo słabo!


Mi to bardziej przypomina Neverwinter Nights 2, nie Fable. A dzisiejsze gry to przede wszystkim wyglądają, gorzej z resztą ;-)

http://www.worthplaying.com/article.php?sid=50250
http://tinyurl.com/4r7nsv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym zabiegiem ze strony firmy Techland jako polskiego wydawcy gry byłoby wydanie poradnika w formie książki. Skoro calość "liczy sobie około 1400 stron - niczym dobra powieść fantasy." więc materiału na pewno jest dość, pytanie tylko o chęci by w coś takiego sie bawić.

W innej grze Shadows over Riva, poradnik/solucja gry była napisana w formie takiej mini powieści.

Dotyczy to wydanego w 98r "Kompendium 3 Secret Service" - "w imadle" przez Andrzeja Cwalinę (str.194). Do tej pory wspominam to miło i myślę, że nieco starsi gracze i fani gry rownież. Na pólce leży zakurzone pudelko z gry Shadow over Riva, obok którego mam nadzieje postawić Drakensang.

Dodatki typu, koszulka, plakat, karty, figurka lub inne bezużyteczne szybko zostają zapomniane, natomiast do dobrej ksiązki wraca się z chęcią.

Wielu komentujacych, z młodszego pokolenia próbuje porównywać nadchodzący Drakensang do innych produkcji typu Baldur, Neverwinter Nights, czy Fable. Mamy taką mentalność, że co wyjdzie nowego, to chcemy to zaszufladkować i do czegoś porównać.

Nie mniej w tym przypadku mam nadzieje, że Drakensang wyrożni przede wszystkim fabuła i to będzie najmocniejszą stroną gry. W obecnych czasach, zwraca się uwagę na pewno na grafikę i efekty.Powrót do starczych pozycji, w które się kiedyś zagrywało może nieźle rozczarować widokiem, a tym co pozostalo w naszych wspomnieniach (np. Diablo 2 :)

Jeśli Techland przyloży się w tlumaczeniu (i sprawdzenieu potem tego tlumaczenia w grze), poprawi również pracę w dziale logistyki sprzedaży, to gra może zostać doceniona przez graczy, którzy w dniu wydania będą mogli się nią cieszyć (a nie jak Loki, czy Hand of God, z błędami itp.)

Mam rownież nadzieje, że strona internetowa polskiego wydania gry Drakensang nie będzie z forum (na zewnętrzym "mieście gier"), zwykłą kalką poprzednich Loki/HoG a czymś odrębnym. W sumie zbliża się połowa roku, a jedynym co powstalo to zapowiedź licząca 1 stronę tekstu na gram.pl... a gdzie filmy z gry, więcej screeów,informacji itp. Przydalo by się coś na wzor http://www.drakensang.info/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytamy, gra ma korzenie w papierowym RPG, a biorąc to pod uwagę zapowiada się całkiem obiecująco :).
Miejmy nadzieję, że porządnie to wykonają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ,że dzięki tej grze na powrot będę musiał się naprawdę zastanawiać rozwijając postać, dając jej +4 do int lub siły bo ostatnia taka gra to był PT. Zresztą gdyby ta gierka była połączeniem tormenta i baldur''a było by naprawde fajnie. Z drugiej strony może się okazać niewypał... Ile to już razy dostawaliśmy cudną fabułe itp ale przed premierą... Trzeba czymać kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sabat a kto by chciał klonowac Dungeon Siegea skoro ta gra nie odniosła sukcesu na rynku. Tak samo jedynka jak i dwujka zpstały okszykniete przez graczy "nudnymi". No ale nie otym mowa.

Według mnie gra ma jakiś tam potencjał ale troche mi tutaj Gothic- iem zalatuje no ale dla mei to dobrze bo lubie tą grę. co do słów ze nastepce baldura to gruba przesada...ile to już było następców baldura....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować