Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce GTX 280 oraz GTX 260 - szczegółowa specyfikacja chipów Nvidii ujawniona

46 postów w tym temacie

Harpen

Na około miesiąc przed oficjalną premierą nowych chipów Nvidii, czyli GeForce'ów GTX 280 oraz GTX 260 poznaliśmy ich szczegółową specyfikację. Jak zatem widać, ostatnimi czasy, dzień bez wieści od wspomnianej firmy lub konkurencyjnego producenta, ATI, można uznać za stracony.

Przeczytaj cały tekst "GeForce GTX 280 oraz GTX 260 - szczegółowa specyfikacja chipów Nvidii ujawniona" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no coz... znowu bez wsparcia dla dx 10.1choc to idzie jeszcze przezyc... ale ten ram ddr3 troche mi sie wydaje nie na miejscu, tym bardziej ze konkurencja mam miec ddr5 taktowane poteznym zegrem. Zobaczymy w praniu ... starcie tuz tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak szczerze to po co takie szybkie karty? Posiadam kartę 8800GT 1GB i 9600GT Gainward Bliss 512MB (procek Intel Core 2 Quad Q6600). Nie ma obecnie gry, która zeszłaby poniżej 60 fps w rozdzielczości 1280x1024. A za rok? Za rok GeForce GTX 280 będzie przestarzały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie nvidia pokazala PhysicX... tylko co z tego jesli to znowu bedzie jej porazka? A co do ddr netoo to ddr4 wcale nie jest szybsze od ddr3 no ale z 5 to juz nei wiedomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie PhysX ? Znaczy się nowe karty będą obsługiwały akcelerację fizyki ? Nieźle, nieźle...ale i tak zostaje przy 8800 ^^ Na wydajność nie narzekam i zapewne jeszcze przez jakiś czas nie będę. Zobaczymy, co pokażą nowe Radki niby z szyną 512bit i pamięcią gddr5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany już NVIDIA pokazuje karty wspierające CUDA?
Ale z tego co wiem, jeszcze nie ma wszystkich narzędzi, żeby to wykorzystać...
Cóż zastanawiam się jak będzie te GPGPU programować i jak będzie wyglądać odpowiednik AMD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh jestem prorokiem. Kiedyś przewidziałem wykupienie Ageia przez nVidię i zunifikowanie Physx z geforcem. No i stało się :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... tak sobie myślę, że jakby GTX 260 miał przystępną cenę, to mógłbym wymienić na niego mojego już leciwego 7900GTO... podajcie ceny, prędzej! :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm GTX 260 129 SPU vs aktualne 128 w GTS czy GTX, coś mi to śmierdzi i to bardzo, raczej nie spodziewałbym się jakichś cudownych taktów przy powiększeniu jeszcze chipu. GTX 280 no tutaj jest skok i ta karta już da radę Crysisowi 1600x1200, a w SLI może powalczy i pewnie da radę z 2560x1600, płynnie w tej rozdziałce chodziły Ultry w tri-sli także jeśli są o połowę szybsze powinny dać radę biorąc pod uwagę jak wiele różni się wydajność 3 ultr zliczana jako pojedynczych, a jak duży spadek wobec pełnej mocy kart mamy w tri-sli... Nareszcie będzie sensowne rozwiązanie dające radę wszystkim grom i to zapewne w każdej rozdziałce i to najdłuższy czas :). Cena wg zapowiedzi ma być na poziomie 500 dolców dla GTX280, pewnie się skończy na x3 czyli 1400-1500 zeta, także piknie tylko jeszcze takty i pobór mocy by się przydał bo tu może być już mniej optymistycznie :) ATI już przegrało, tam mamy mieć 480SPU czyli o połowe więcej, w przypadku GTX 280 mamy wzrost z 128 do 240 blisko 2-krotnie, a co było szybsze 9800GTX czy 3870 chyba wiadomo i to jak dużą różnicą, pamięci trochę to wszystko poprawią w przypadku ATI, ale to przecież tylko pamięć coś czuję że to GDDR5 jest na wyrost tak samo jak wcześniej GDDR4, nie powalczą tak mocno ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

specyfikacja specyfikacją.. dzielnie udoskonalają swoje produkty.. mnie ciekawi najbardziej cena tych układów, choć nie ma pewnie co liczyć na mniejszą cene niż dwa kafle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że wsparcie PhysX będzie dostępne także dla kart graficznych z serii 8800 i nowszych, a jedyne co będzie potrzebne to wymiana sterowników. Czyżby Nvidia zapomniała o tym co powiedziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scyzor

Dzielenie skóry na niedźwiedziu, i tak wiadomo że cena USA nie ma wiele wspólnego z Europejską, na naszym rynku będzie kosztować ok 2000 zł +/- 200zł* (w zależności od kraju GB -200 Czechy + 200)
Zapewne GF będzie pobierał ogromne ilości prądu, być może.
Nie musi ale jest to bardzo prawdopodobne.
co do ATI to widzę ze spisujesz Radka na straty mimo że AMD-ATI nie przedstawiło jeszcze oficjalnej specyfikacji produktu... mądre to raczej nie jest.

*Podobnie jest w przypadku wiekszości towarów elektronicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:16, Half-Devil napisał:

Technologia CUDA HA HA HA HA HA! To im się udało.


my w PL to rozumiemy, ale spece od Nvidii nawet nie wiedzą co płodzą ;) ..zapewne chodzilo im o nawiązanie do legendarnego samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować