Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce GTX 280 oraz GTX 260 - szczegółowa specyfikacja chipów Nvidii ujawniona

46 postów w tym temacie

A skąd można wiedzieć, że GF GTX 280 będzie o 50% wydajniejszy od poprzedniej generacji. To tylko słowa speców marketingowych od nVidii.
Poza tym dlaczego aż 1 GB (GTX 280) lub 896MB (GTX 260)? Przecież do dzisiejszych gier wystarczy tylko 256MB pamięci na karcie. Wiem, bo mam Radka 3850 256MB. I jeszcze GDDR 3? Przecież ATI już teraz ma GDDR 4.

scyzor--> My fanbojów ani nVidii, ani ATI nie lubimy... Więc dlaczego roztrzygasz bitwę przed jej rozpoczęciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 11:40, Darkstar181 napisał:

Te wsparcie Physx przydałoby się, ale na razie i tak praktycznie żadna gra tego nie wykorzystuje...



2 Days to Vegas Steel Monkeys PC
Adrenalin 2: Rush Hour
Age of Empires III
Age of Empires III: The WarChiefs
Alpha Prime
Auto Assault
B.A.S.E. Jumping
Bet on Soldier: Blackout Saigon
Bet on Soldier: Blood of Sahara
Bet on Soldier: Blood Sport
Beowulf
Captain Blood
Cellfactor: Combat Training
Cellfactor: Revolution
City of Villains
Crazy Machines II
Cryostasis
Dark Physics
Desert Diner
Dragonshard
Dusk 12
Empire
Empire Earth III
Entropia Universe
Fallen Earth
Fury
Gears Of War
Gluk''Oza: Action
Gothic 3
Gunship Apocalypse
Heavy Rain
Hero''s Jorney
Hunt
Huxley
Infernal
Inhabited island: Prisoner of Power
Joint Task Force Most Wanted
Kuma
Magic ball 3
Mass Effect BioWare
Medal of Honor: Airborne
Metro 2033
Monster Madness: Battle for Suburbia
Monster Truck Maniax
Myst Online: URU live
Open Fire
Paragraph 78
Pirates of the Burning Sea
PT Boats: Knights of the Sea
Rail Simulator
Rise Of Nations: Rise Of Legends
Roboblitz
Sacred 2
Sherlock Holmes: The Awakened Frogwares
Showdown: Scorpion
Silverfall Monte
Sovereign Symphony
Speedball 2
Stalin Subway
Stoked Rider: Alaska Alien
Switchball Atomic
Tension Ice-pick
Tom Clancy''s Ghost Recon Advanced Warfighter
Tom Clancy''s Ghost Recon Advanced Warfighter 2 GRIN
Tom Clancy''s Rainbow Six Vegas
Tom Clancy''s Splinter Cell: Double Agent (multiplayer)
Tortuga: Two Treasures
Two Worlds
Ultra Tubes
Unreal Tournament 3
Unreal Tournament 3: Extreme Physics Mod
Warfare
Warmonger: Operation Downtown Destruction
W.E.L.L. Online
Winterheart''s Guild Zeli
WorldShift

mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2008 o 12:45, Emillo2 napisał:

mało?

Mało, bo w przypadku tych gier robotę tę odwala procesor. Mi chodziło natomiast o takie gry które wymagają karty physix do uruchomienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:24, mglu napisał:

Poza tym dlaczego aż 1 GB (GTX 280) lub 896MB (GTX 260)? Przecież do dzisiejszych gier
wystarczy tylko 256MB pamięci na karcie. Wiem, bo mam Radka 3850 256MB. I jeszcze GDDR
3? Przecież ATI już teraz ma GDDR 4.


im w wyższej rozdzielczości tym więcej pamięci potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:48, Darkstar181 napisał:


> mało?
Mało, bo w przypadku tych gier robotę tę odwala procesor. Mi chodziło natomiast o takie
gry które wymagają karty physix do uruchomienia.

nikt nie chce zostać bankrutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:48, Darkstar181 napisał:


> mało?
Mało, bo w przypadku tych gier robotę tę odwala procesor. Mi chodziło natomiast o takie
gry które wymagają karty physix do uruchomienia.

engine Unreal 3 w pełni (tzn. może nie w pełni, ale chodzi o obsługę sprzętu) obsługuje Physx a i tak nie wymaga go do uruchomienia. Zbyt wysokie progi stawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:48, Darkstar181 napisał:


> mało?
Mało, bo w przypadku tych gier robotę tę odwala procesor. Mi chodziło natomiast o takie
gry które wymagają karty physix do uruchomienia.


GRAW 2 wymaga tej karty do ustawienia fizyki na "extreme" xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:53, Emillo2 napisał:

> Poza tym dlaczego aż 1 GB (GTX 280) lub 896MB (GTX 260)? Przecież do dzisiejszych
gier
> wystarczy tylko 256MB pamięci na karcie. Wiem, bo mam Radka 3850 256MB. I jeszcze
GDDR
> 3? Przecież ATI już teraz ma GDDR 4.

im w wyższej rozdzielczości tym więcej pamięci potrzeba


Tja, ja jakoś gram w rozdzielcościach 1440x900 i jakoś gry mi się nie tną... A mam monitor 20` panoramiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 13:03, mglu napisał:

Tja, ja jakoś gram w rozdzielcościach 1440x900 i jakoś gry mi się nie tną... A mam monitor
20` panoramiczny...

bo to nie jest wysoka rozdzielczość a ogólnie np. 1900x1200 to te 512MB nie na max. w ustawieniach musi być
a czemu nie grasz w natywnej rozdz. 20" ma 1680x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 13:08, Emillo2 napisał:

> Tja, ja jakoś gram w rozdzielcościach 1440x900 i jakoś gry mi się nie tną... A mam
monitor
> 20` panoramiczny...
bo to nie jest wysoka rozdzielczość a ogólnie np. 1900x1200 to te 512MB nie na max. w
ustawieniach musi być
a czemu nie grasz w natywnej rozdz. 20" ma 1680x1050


Bo 1440x900 mi wystarcza... A gdybym nie miał LCD (swoją drogą kiepskie monity), to grałbym w 1024x768...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 12:09, wasseb napisał:

Panowie newsmani, błąd w treści macie. GTX 260 ma posiadać 192 procesory strumieniowe.


Racja, ale pan Harpen nigdy nie bierze naszych sugestii i konstruktuwynej krytyki, która pozwoliłaby mu na pisanie lepszych wiadomości ;).

Nie podoba mi się zbytnio oznaczenie tej serii kart graficznych, u AMD/Ati wszystko pozostało mniej więcej po staremu ale to tylko szczegół.
Co mi się podoba to fakt, że Ati zaprojektowało tak dobrą architekturę swoich GPU, że ciągną na niej już 3 generację kart graficznych. Ciekaw jestem jak będzie wyglądał pojedynek pomiędzy HD4870, a GTX 280 bo cenowo karta AMD będzie pewnie lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darkstar181 chyba nie bardzo rozumiesz. Otóż mając te gry, które wymagają sterownika PhysX, po zainstalowaniu fizycznej karty PhysX cała obsługa fizyki automatycznie spada na procesor fizyki a nie głównego procka. PhysX ma tylko jedną przewagę na Havokiem - posiada fizyczne karty stąd też dużo firm po prostu przerzuciło się na PhysX''a, bo gdyby nie to, do dziś królowałby Havok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 10:01, szeretucha napisał:

No nareszcie nvidia pokazala PhysicX... tylko co z tego jesli to znowu bedzie jej porazka?
A co do ddr netoo to ddr4 wcale nie jest szybsze od ddr3 no ale z 5 to juz nei wiedomo.


ekspertem nie jestem ale z tego co gdzies tak kiedys wyczytalem to jak miedzy ddr 3 i 4 byla mala roznica to ponoc ddr 5 ma juz byc konkretna koscia ... taktowanie od 3,5 ghz do 4,5 ghz przy 20 GB/s przpustowosci .. nalezy sie zaczac martwic ile trzeba bedzie procka podkrecic zeby za bardzo grafy nie dlawil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 280 - "zwiększenie wydajności w grach o połowę". Ciekawa jak to się sprawdzi w realu ale moim zdaniem to pic na wodę. (Póki co nie ma gry, która mogła by to udowodnić tak poza tym). Już widzę cenę tej karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trochę pojechałem po bandzie z tym jechaniem ATI, ale gdyby nie pograli ceną to przecież nic by z tych 3850 i 3870 nie sprzedali, teraz znowu pakują to DDR5. Tak samo jak wyskoczyli z tymi swoimi SPU fakt świetna robota, taki 3870 ma większy potencjał niż 8800GT czy 8800GTX, ale co z tego skoro nie robią pod architekturę tych kart gier i niestety te ich jednostki przetwarzające czy jak tam zwą o sile teoretycznie czterech-pięciu tych z nvidii, są co najwyżej na tym samym poziomie wydajności. Więc to ich 320 dzielimy na 5 i mamy jakby 64 :(. Znowu ATI będzie zmuszone walczyć ceną, tylko po co w takim razie pakować się w niepotrzebne GDDR5... Gdzie te czasy pogromu na serii 5 czy 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować