Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tłok na rynku MMO? Nie według Blizzarda

62 postów w tym temacie

pepsi

Przedstawiciele Blizzarda twierdzą, że tegoroczne premiery Age of Conan, Warhammera Online i World of Warcraft: Wrath of the Lich King nie spowodują zbyt dużego ścisku na szczycie w gatunku MMO. Zgodnie przyznają też, że WoW zostanie któregoś dnia wyparty z piedestału.

Przeczytaj cały tekst "Tłok na rynku MMO? Nie według Blizzarda" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie będą grac w to co im bardziej się spodoba i przypadnie do gustu :) więc moim zdaniem wszystko zależy od nas, czyli graczy a nie producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co do sukcesu Age of Conan to ja polemnizowałbym. Gra ma stosunkowo wysoie wymagania, co może być dużą przeszkodą do odniesienia sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie będą grac w to co im bardziej się spodoba i przypadnie do gustu :) więc moim zdaniem wszystko zależy od nas, czyli graczy a nie producentów."

hehehehe - genialne, a gry bociany przynosza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:20, mglu napisał:

No co do sukcesu Age of Conan to ja polemnizowałbym. Gra ma stosunkowo wysoie wymagania,
co może być dużą przeszkodą do odniesienia sukcesu.



No nie przesadzaj... wymagania wcale nie są duże. Poza tym AoC wyprzedza WoW-a graficznie sześciokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:34, bartek1392 napisał:

> No co do sukcesu Age of Conan to ja polemnizowałbym. Gra ma stosunkowo wysoie wymagania,

> co może być dużą przeszkodą do odniesienia sukcesu.
>


No nie przesadzaj... wymagania wcale nie są duże. Poza tym AoC wyprzedza WoW-a graficznie
sześciokrotnie.


Co do grafiki się z tobą nie zgodzę: WoW jest bardziej "komiksowy" przez co graficznie się nie starzeje. A co do wymagań: są duże w przeciwieństwie do WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłoku nie będzie - każda zmora znajdzie swego amatora. Dla mnie pozostanie WoW, w którego gram od lutego 2005 roku (i zamierzam grać dalej płacąc abonament) i mój nowy nabytek sprzed miesiąca: LotRO, w którym mam dożywotni abonament (a więc już płacić więcej nie muszę).

Mam zamówiony Age of Conan EK i WoW:WotLK. Wątpie jednak, żeby ten pierwszy tytuł przypadł mi do gustu i wszedł na stałe do repertuaru moich gier MMO - no może gdyby tak jak w LotRO był dożywotni abonament;)

Dodatek do WoW przyjmę natomiast z wielką radością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co do grafiki się z tobą nie zgodzę: WoW jest bardziej "komiksowy" przez co graficznie się nie starzeje. A co do >wymagań: są duże w przeciwieństwie do WoW.


Az tak komiksowy niejest jak grasz nonstop to ciezko to zauważyć to, że sie niestarzeje ale jak pograsz w Turoka, Crysisa C&C i odpalisz wowa doskonale widac ze grafa bajkowa (nie komiksowa) ale juz lata ma i w dodatku Ją odświerzą :)

Bo przez te 4 lata przeciętny komp gracza WoWa sie polepszył więc czemu nie. A jak nie to jest opcja wyłącz wszystko all detale minimum rozdziałka na 800x600 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2008 o 14:46, kozioł1990 napisał:

>Co do grafiki się z tobą nie zgodzę: WoW jest bardziej "komiksowy" przez co graficznie
się nie starzeje. A co do >wymagań: są duże w przeciwieństwie do WoW.


Az tak komiksowy niejest jak grasz nonstop to ciezko to zauważyć to, że sie niestarzeje
ale jak pograsz w Turoka, Crysisa C&C i odpalisz wowa doskonale widac ze grafa bajkowa
(nie komiksowa) ale juz lata ma i w dodatku Ją odświerzą :)

Bo przez te 4 lata przeciętny komp gracza WoWa sie polepszył więc czemu nie. A jak nie
to jest opcja wyłącz wszystko all detale minimum rozdziałka na 800x600 ;]


Słuchaj, maniacy tej gry [WoW] nie będą modernizować kompa, jeśli grają tylko w WoWa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, którzy biorą w takich grach pod uwagę jedynie grafikę to nie gracze... Zgadzam się, że AoC będzie w końcu godnym konkurentem dla WoW ale nie będzie on tak dużym krokiem milowym w ewolucji gier MMORPG jak był nim właśnie świat Warcraft''a. Twórcy gry stawiają przede wszystkim na jak najbardziej brutalny i klimatyczny świat - czasami aż wnerwiają ich "ochy" i "achy". Pozostaje jeszcze dość ważna kwestia - wymagania sprzętowe, dzięki którym dużo graczy zobaczy AoC tylko na trailerach/obrazkach. Grafika w WoW''ie to tak naprawdę jego plus - zachowuję on dzięki temu klimat poprzednich części i dzięki niskim wymaganiom prawdę mówiąc każdy może cieszyć się nie starzejącą się baśniową oprawą graficzną. IMO najnowszego Warcraft''a z tronu MMORPG może zepchnąć tylko jego następca (nie mówię tutaj tylko o WoW - może Blizz zaskoczy nas czymś w rodzaju World of Starcraft czy World of Diablo? :P). Co do Warhammer''a Online i Aion - te gry szczerze mówiąc większych szans na sukces nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy już przeiwdują spadek WoW''a z podium? Trzeba się z nimi zgodzić, ponieważ wieżę, że tym pogromcą będzie Guild Wars 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy zawsze jest potrzebny krok milowy? Może żeby dobże sie bawić wystarczy to samo w innej formi bo stara nam sie zabardzo niepodoba wystarczy tylko dodać pare szczegułów

Np taki Turok w gazetach jest jechany za kalkowanie z innych hitow Gears of War Cryssis itd itd we wszystkie te hity grałem i jak narazie Turok mi sie bardziej podoba co z tego, że oni coś zaporzyczyli dlamnie liczy sie rozrywka a nie to czy twórcy gry byli twórczy czy kalkowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra Age of Conan jeszcze nie miala premiery, ale juz mozna sie dowiedziec, ze jest hitem z gatunku MMO... przynajmniej czytajac podpis pod obrazek. Zeby gra byla hitem musi sie chyba najpierw dobrze sprzedac, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować