Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

@ Selv: Dokładnie się z Tobą zgadzam! :-) Uwielbiałem to bycie kimś nic nieznaczącym, bo przez to można było się nieźle zdziwić. Np na początku gry, nie płaciliśmy Bloodwynowi haraczu, to Grim wpakował nas w pułapkę ;P Niby nic takiego, ale jak się pierwszy raz grało w Gothica to uśmiech na ustach się pojawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wybrany zostanie nowy bezimienny" Czy fabułę pisał idiota na kolanie?? "Hej, Jurek dzisiaj środa, więc ty będziesz dziś bezimiennnym"

"Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci." hmm rpg bez rozwoju postaci??To jak NFS bez samochodów...

"20-25 h zabawy"? Już Noc Kruka zapewniała mniej więcej tyle....

Gothic = R.I.P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2008 o 06:44, Luk Zombi napisał:

"Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci." hmm rpg bez rozwoju
postaci??To jak NFS bez samochodów...

grałeś ty w któregoś Gothica? w żadnym nie tworzyło się postaci przed rozpoczęciem rozgrywki (no, może w trójce, w którą nie grałem z powodu braków sprzętowych).

Dnia 21.05.2008 o 06:44, Luk Zombi napisał:

"20-25 h zabawy"? Już Noc Kruka zapewniała mniej więcej tyle....

wybiórcze czytanie ftw. 20-25 godzin gry ma zapewnić dodatek do Gothica 3.

Dnia 21.05.2008 o 06:44, Luk Zombi napisał:

Gothic = R.I.P.

tja. nie chce mi się rozpisywać, bo zaraz do szkoły idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, Gothic Rest In Peace. Gothica juz nie ma. Nowe studnio, nowa nazwa i nowy ''bezimienny''. Nie wyobrazam sobie tego dobrze. Aczkolwiek pomysl z kolorami w USA, a Europie jest niezly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taka moda czy twórcy mają nas za nie wiadomo kogo, po co zdradzać w zapowiedziach fabułę? Mało wiadomości jest w newsach? Człowiek chciałby poznać fabułę, wpływać na jej bieg a tu już poznał jej najważniejszy element. Do tego Przepakowana postać Bezimiennego - to chyba jakaś tradycja z obniżaniem poziomu trudności. Gothic był trudny, G2 mniej a w G3 można było bardzo łatwo walczyć z Orkami nawet w większej ilości co poprzednio nie było do pomyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi to dobrze nie wygląda. Gothic bez bezioego którego można sterować ? Wątpie by nowy bezio będzie lepszy od starego. Ale to z tym deszczem to dobry pomysł. Gra będzie bardziej realistyczna. Tylko po co komu sterować dniem i nocą ? Mam nadzieję ,że przynajmniej grafika mnie nie zawiedzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to dobry ruch z tym odswiezeniem cyklu, bo kazda czesc gothica byla gorsza od poprzedniej.

Ale z was zalosni pesymisci. Czytac sie tych wszystkich komentarzy nie chce, ciagle tylko gadanie jakis glupot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Gamespot czytałem oryginalną wiadomość o planowanej zawartości Gothic 4. Pewne informacje trochę mnie przestraszyły więc postanowiłem poszperać na forach dyskusyjnych. Niestety większość bzdurnych pomysłów, które planują wprowadzić do G 4 DC znalazło swoje potwierdzenie. Byłem tym trochę zdziwiony do czasu gdy przeczytałem:
„G 4 : PC, PS3 , XBOX 360”
i wszystko jasne, że tak powiem. G1 i G2 ( z Nocą Kurka) były grami bardzo trudnymi, można powiedzieć – punktującymi gracza na każdym kroku za błędy w rozwoju postaci ( brak konsekwencji) czy też głupie lub nieprzemyślane decyzje. Na ale cóż Oblishit był grą bardzo łatwą , pozwalającą napakować postać w każdej dziedzinie i to na full, i …. sprzedawał się doskonale więc trzeba iść tą drogą .

"Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych." - kosmos :)


@ Marco Polo
"Pozostaje mi czekać na The Broken Hurglasses, Drakensang i Dragon Age."

Ostatnio dużo czytałem o Drakensang i muszę powiedzieć, że po NWN 2:MoTB zapowiada się kolejny hit z ciekawą fabuła, rozbudowanym systemem walki, ciekawym i bardzo intuicyjnym sytemem rozwoju postaci, że o sytemie dialogowym nie wspomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienili nazwę i już nie Gothic..... To już nie jest Gothic od części trzeciej, ale wtedy tyle narzekań nie było. Nie macie się o co kłócić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko Jedyna , nie ma Gathica 4 , to już koniec serri tylko jakiś A:AGT . Nowy bezimienny ? Wpływac zabic ?
Nie nie nie nieee !!! Gothic już umarł , co z tego że zapowiada się nawet fajjnie ?!?! Ja byłem WIELKIM FANEM
Gothic''a , nie zapomnie jedynki ... To już nie będzie to ...

Serdeczne Współczucia dla Rodziny Gothic 1,2,NK,3 : PiranhaBites ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam cieszę się ze zmiany nazwy ;D Przynajmniej tego dziwadła nikt nie będzie nazywał Gothicem ;D Zwłaszcza że w tym samym wywiadzie padło zdanie, co prawda rzucone żartem, ale jak dla mnie bardzo wymowne, że "gdybyśmy wystawili teraz puste pudełka z napisem gothic 4 to w Niemczech i tak sprzedałyby się w 0,5 mln egzemplarzy"
Ni ważne co zrobią zbyt już mają, więc po co się wysilać.

I dobrze że pastelowe kolorki są "USA only" bo już w G3 drażniła miejscami ''inspiracja'' Oblivionem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni, dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju)."
Mowę mi odjęło po przeczytaniu takiej zapowiedzi fabuły. Co to za kaszana? :/

"Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci."
Poprzednio też nie było, bo kierowało się wyłącznie Bezimiennym, tak jak w Wiedźminie tylko Geraltem. Ale to ani plus, ani minus, po prostu inne podejście do sprawy. Taką postacią gra się dobrze.

"Za to do dyspozycji gracza zostanie oddany bogaty system dostosowywania sprzętu do swoich potrzeb. Np. miecze można rozbić na rękojeść i ostrze, a następnie mieszać je z innymi częściami. To samo tyczy się tarcz i zbroi."
Przerost formy nad treścią. "Co by tu wrzucić, żeby brzmiało ciekawiej?"

"Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych."
To ma być zaleta?. Choćbym grał milion razy moja postać będzie zawsze taka sama, zawsze ją wywinduję na szczyty możliwości i w końcu będzie jednoosobową armią.

Seria od trzeciej części zaczyna pogrążać się w odmętach bezsensu i stąd ta zmiana nazwy, żeby nikt nie kojarzył czwórki z trójką, od której rozpoczął się upadek. Nie powinno się wieszać psów na niegotowym produkcie, ale skoro brak jest lepszych przesłanek to cóż robić? :) Za to grafika wygląda ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 10:36, Melchah napisał:

"Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni,
dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego
władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju)."

Mowę mi odjęło po przeczytaniu takiej zapowiedzi fabuły. Co to za kaszana? :/


Też się zgadzam... już wolałbym zobaczyć przeszłość oczami Xardasa... a dodatek opowiadałby o orkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Gothic byla ladna bardzo 1,2 i 3 ale czy 4 "Arcania: A Gothic Tale" nie to juz cos innego .

Zeby to zrobili amerykanie nie to juz nie Gothic oni z tego zrobial totalna nawalanke ale dobrze wroca rozdzialy to

w pozo moze byc ale zobaczymy poczekamy .

Moze tak :) a moze nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem zadowolony z jednej rzeczy: nowego Bezimiennego. Ze starym jako fan Gothiców oczywiście zżyłem się i przyzwyczaiłem, ale, powiedzcie sami, jak go w 4 umieścić? Znowu leżenie pod gruzami świątyni? Obniżenie sprawności na starość? Długa morska podróż :)? Po 3 części Bez jest tak potężny, że nic nie byłoby w stanie mu zagrozić. Orki? Smoki? Nowy wróg :) ? Zaczynając nowym bohaterem nie ma takiego problemu: nikt Cię nie zna, jesteś słaby, byle ścierwojad cię zadziobie a bandyta pysk obije:)

Jedyna rzecz, do której mam zastrzeżenia, to ta"amerykanizacja"... Questy prowadzące cie za rączkę, żebyś, nie daj Innosie, nie zgubił się owieczko? To już faktycznie Arcania, nie Gothic :) Dobrze choć, że bedzie mozna to wyłączyć...chociaż i to nie jest pewne. Może "Gothic Mode" ( tak ma się nazywać opcja upodabniająca do poprzednich części, wprowadzona na życzenie niemieckich fanów ) zostanie usunięty, bo chcieć go będzie tylko niewielka ilość ludzi a "reszcie to będzie obojętne". Oby nie, nie chciałbym Obliviona bis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować