Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

Nie żebym miał coś do serii wręcz przeciwnie niejedną nockę zarwałem przy jedynce i dwójce z Nocą Kruka, ale robienie z kultowej już sagi, tasiemca bez klimatu jakoś do mnie nie przemawia. Dla mnie Bezimnienny odpłynął statkiem wyładowanym złotem i już nie wrócił. Trójka to była dobra gra ale to już nie był Gothic tylko rpg jakich wiele. Dobrze się stało że w końcu zmieniają nazwę. Zasłużonych zmarłych nie powinno się ekshumować i obnosić się ich zwłokami, to niczego dobrego nie przynosi wide Lenin wiecznie żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa fabuła w tym Gothicu. Hehe, będzie można zabić bohatera poprzednich części.

Amerykanie dostaną grę bardziej kolorową, czyli bardziej dziecinną. Akurat to pasuje do gustów prymitywnych Amerykanów. Nie wszystkich, ale jakiś 90%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:41, Adham napisał:

Nareszcie. ;>
Koniec z tą marną serią i szansa na coś lepszego... Oby. :)

sie nie znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy podobne zdanie eltofix... Dla mnie również Gothic skończył się na statku wypchanym złotem ;) W trójce nie potrafiłem się odnaleźć...klimat poprzedniczek zniknął, a przynajmniej moje zmysły go nie wychwyciły. Czwórki nie oceniam, ale będę do niej podchodził jako do zupełnie nowej gry, nie mającej nic wspólnego z serią na G...Może wtedy zamiast wzdychać i narzekać po prostu - wezmę się do grania bez porównań i odniesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O mamusiu. Ale zmian. Po mojemu to w sumie dobrze, że skoro grę robią inni ludzie, to nie jest to już sikłel w prostej linii. Ciekawe rozwiązanie z tymi różnicami graficznymi dla kontynentów, nie powiem. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:44, lukase napisał:

sie nie znasz


Dziękuję za tą bardzo rozbudowaną odpowiedź, zaopatrzoną w wiele sensownych argumentów. Twoja wypowiedź przekonała mnie, tak więc wyrażam skruchę - nie znam się na grach RPG. Co z tego, że Baldur''s Gate przeszedłem co najmniej kilka razy, grałem też w wiele innych cRPG, a i zdarzyło mi się w papierowego RPG-a grać. Twoja krytyka pokazała mi, że to nic. Przepraszam więc i obiecuję poprawę - od dzisiaj będę ciągle mówił, że "Gothik rzondzi!!!!!".
-.-
Gothic to po prostu słaba gra... Wszystko co było w niej, było już lepiej zrealizowane w innych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:41, Adham napisał:

Nareszcie. ;>
Koniec z tą marną serią i szansa na coś lepszego... Oby. :)


Możesz nie lubić Gothica, ale nazywanie gier z tej serii marnymi jest trochę nie w porządku. Może i trzecia cześć się zbytnio nie udała, ale dwie poprzednie oraz dodatek były świetnymi RPG-ami, które zdobyły duże grono fanów w całej Europie (USA nie podbiły, tam wolą łatwe i przyjemne oraz kolorowe gry fabularne takie jak Oblivion).
Co do zmiany tytułu, to nie ma to dla mnie większego znaczenia. Ważne żeby sama gra stała na naprawdę wysokim poziomie, tak pod względem technicznym jak i fabularnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

# Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci.

Czy w Gothicu było żmudne tworzenie postaci na początku ? Nie przypominam sobie, przyznam się, ale dawno nie grałem. Seria należy do jednych z moich ulubionych chociaż nie grałem w Noc Kruka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec z najlepszą serią gier w jakie grałem (a grałem w wiele). I początk nowej, może jeszcze lepszej? Umarł król, niech żyje król? Wg. mnie nie umarł a odszedł w chwale ustępując miejsca nowemu. Ustępując miejsca Gothic 3, ponieważ w tej części zmiany były na tyle duże, że różnica pewnie będzie większa między częściami 2 i 3, niż 3 i 4. Chociaż mam odrobinę nadzieji że przywrócą część gamepaya z części 2.......
Ja czekam z niecierpliwością. Na dodatek bede pierwszy w kolejce na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:49, Adham napisał:

Gothic to po prostu słaba gra... Wszystko co było w niej, było już lepiej zrealizowane
w innych grach.

Jakby nie patrzec, to twoja wypowiedź też jest bez argumentów. To samo mogę powiedziec o Morrowindzie. Ale dodam do tego moje argumenty, że Morek jest nudny, pusty świat etc. A może po prostu napisac, że to jest słaba gra...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagle straciłem sporą część swego zainteresowania G4. Od początku zakładałem, że będzie to prawdopodbnie trochę "inny" Gothic - ale to?! Pomijając już absurdalność pomysłu, jakim jest wprowadzenie dwóch wersji kolorystycznych, to fabuła wprawiła mnie w osłupienie. Bezimienny został królem i stał się zły... coo? - tak, cóż, świętoszkiem to on nigdy nie był, ale na pewno nie był typem Gomeza, a na tronie to go już zupełnie nie widzę. To kompletnie nie w jego stylu! I jeszcze te całe "Wiedźmy Losu" [Witches of Fate - tu na Gramie o nich nie wspomnieli z tego co widzę]... Nagle będą nam próbowali wmówić, że one od początku kierowały losami naszego bohatera i one go wybrały, a Bogowie... hę, co, jacy bogowie? Kto by się martwił o spójność? Hm podsumujmy, bohater stał się zepsutym władzą królem, a jego losem kierowały jakieś wiedźmy. Co to ma być, MacBeth? Heh. Przepraszam, ale zupełnie mnie to nie przekonuje. To może być zarys fabuły jakiejś ciekawej gry, owszem, ale nie kolejnego Gothica, to po prostu nie przejdzie. Nie wiem, może jestem zbyt okrutny, ale wiedzcie, że nie miałem takiego złego nastawienia od samego początku, i czekałem na wieści o "czwórce", ale teraz zaczynam myśleć, że lepiej skupić CAŁĄ uwagę nad nowym projektem Piranha Bytes. Po co psuć sobie cudowne wrażenie, jakie wywołały poprzednie gry z serii Gothic - szkoda gwałcić te wszystkie wspomnienia jakimiś dziwnymi wariacjami na ten temat. Nie wyobrażam sobie, żeby twórcy serii chcieli czegoś takiego. No ale zobaczymy - wszak nie mówię, żeby już G4 pogrzebać na amen i skazać na niepowodzenie, tylko że zapowiedzi odstraszają takiego starego weterana Gothica jak mnie. I tak prędko nie wyjdzie, a po drodze jeszcze dodatek do "trójki", więc nie ma co się martwić na zapas, I guess. Tak czy siak, nowe działo naszych ulubionych mięsożernych rybek o wiele bardziej mnie interesuje... Dajcie nam jakieś nowe wieści, PB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej nie bezczeszczą tytułu:PP Bo klimat serii to za bardzo w tym wypadku nie będzie utrzymany. Trochę mnie irytuje że to już koniec przygód PRAWDZIWEGO bezimiennego no ale przynajmniej tytul zmienili:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezimienny, wróć! Co Ci żli ludzie zrobili, że stałeś się złym władcą... Nie jestem zadowolony! To, co czyni grę piękną, to połączenie wszystkich części w całość. Dlaczego przygoda tego Bezimiennego ma zostać przyćmiona jakimś innym, drugim Bezimiennym? :P
Oj, oby Gothic 4 spełnił moje oczekiwania... Jeśli nie- dzwonię do znajomych z Bliskiego Wschodu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh niezbyt mi się to podoba :/ Gothic 1,2 i Noc Kruka <- to są tylko Gothic''e xD G3 już się nie zalicza a i ta "arcania" czuję, że ani tyle. Moi drodzy, prawidza klęska Gothic''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tragedia... "Nowy Bezimienny", co to wybory Miss Polonia... Stary się zepsuł. Na podstawie powyższych informacji mogę stwierdzić jedno: budowa trumny dla Gothica trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, dobrze, że już Bezimienny nie będzie głównym bohaterem, bo już trochę się przejadł mi. :)
Natomiast sam pomysł jest ciekawy, podobieństwo do Morrowinda momentami widać (świetnie!) , ale "nowy Bezimienny"? Oni chyba nie rozumieją sensu gry. Nigdy nie było mowy o jakimkolwiek wybrańcu, ale być może dodatek do G3 "The Forsaken Gods" to zmieni.
Mam natomiast nadzieję, że jako nowy główny bohater będzie wybrany mieszkaniec Wysp Południowych, tj. czarnoskóry, znający się na handlu i robieniu tytoniu człowiek, który mistrzem w fechtunku mieczami jednoręcznymi jest. :)
Nie będzie też tworzenia postaci od podstaw, ale mam nadzieję, że nowa postać przypadnie mi do gustu jak "stara" (ale nie ma to jak stworzenie siebie, jak np. w Morrowindzie, ale cóż, Gothic to Gothic) . :)

Nie podoba mnie się natomiast dzielenie graczy na Europejskich i Amerykańskich. Nie mogą zrobić jednoczesnej grafiki albo możliwość ustawienia jej?

Ogólnie to podoba mi się cały news, ale czyżby tytuł "Arcania" mógł mieć również inne opowieści? Coś mnie się zdaje, że twórcy znacznie rozwiną świat, w którym się dział dotychczasowy Gothic robiąc kolejne "tale" . :)
Ale cóż, Gothic 4: Arcania byłby dla mnie lepszym tytułem.

Mam natomiast jedno ALE do zapewne wątku głównego. Bezimienny, który może być nazywany półbogiem może zostać pokonany przez kogoś, kto nie miał doświadczenia ze Śniącym, Smokiem-ożywieńcem, Krukiem i całą hordą potworów? Nie sądzę, ale jak jeszcze będzie zadanie zamknięcia Świątyni Beliara (czwartej) to gra straci wiele w mojej opinii.

btw. przeczytajcie dokładnie ostatni news: "Znajomość poprzednich części nie będzie konieczna. Pomostem łączącym starą sagę z Arcanią jest dodatek do Gothika 3 - Forsaken Gods. Ma on zapewnić od 20 do 25 godzin zabawy. Do tego jest wyjątkowo dokładnie sprawdzany pod kątem błędów."
<---- i jeszcze próbują (wiem to z innego źródła) optymalizować na ile się da silnik gry! No cóż, mam nadzieję, że wyjdzie im to jak najlepiej. :)

Poza tym, Piranho Bytes! Dajcie jakiś news o swoim RPB, bo jestem aż ciekaw, co w nim będzie, ale na pewno będzie miał za to swój epicki i klimatyczny charakter, jakie miały G1, G2 i dodatek NK! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować