Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

nie no zal!!! nowy bezio ? :/ juz od samego zdanie robi mi sie nie dobrze :/
jak by nie mogli wymysliec czego innego :/
aha i jeszcze starego fajnego bezia zepsula wladza :/ tez mi zabardzo nie pasuje ale nie jest tak zle....
khorinis wymiatalo a teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To juz wogole jest dla mnie pogrzebanie serii;/ Ten zaczątek fabuly, inne wersje kolorystyczne i do tego ten tytuł;/ niee to nie dla mnie. G3 odbieral klimatem od starych części ale byl to Gothic z Bezimiennym! A tu nagle śmieszny tytuł i nowy Bezi;/ porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, no i się zaczęło, a zarazem skończyło.
Kiedyś mówić będą: ,,Tak oto zakończyła się wielka gra Gothic"
Już III była do kitu, a jeszcze jak Piranie nie robią 4, to Gothic zatraca cały klimat.
Ech...Myślę, że kupię, ale to i tak będzie już szablonowa gra RPG. To już nie Gothic. Gothic tak naprawde zakończył się w II/II część.
w II- Bo klimat i grywalność
w III- bo wątek fabularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne...co ja pisze...żałosne.:/ Ludzie, spójrzcie na ten screen dodany do newsa, czy to wygląda jak coś, co ma w tytule słowo "Gothic"? Sorry, lubię piękną grafikę, ale do Gothica najbardziej pasuje mi ta z pierwszych części, mroczna, ciężka, a nie odbajerowane świecidełka, jednak to co jest na screenie nie wygląda ani jak mroczna oprawa z pierwszych części, ani jak nieco cukierkowata, ALE, jednocześnie piękna grafika z Gothica 3...to wygląda jak średnia grafika z Spell Force np. Zero klimatu Gothica, zero ładnych widoków na których można zawiesić oko.

Czemu piszę o grafice? Bo w dużym stopniu może ona nam powiedzieć, jaki tytuł się nam szykuje, choć z drugiej strony, to pewnie wczesny screen, którym nie należy zbytnio do końca się sugerować.

Jednakże fabuła? Nie, coś takiego to nie GOTHIC! Ten ciężki i wciągający cRPG, który stał się przełomem w 2001 roku i który już na zawsze zapiszę się do kanonu gier.

20080520223224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, grałem tylko w Gothica II i odpaliłem demo Gothica I, ale niewiele pograłem.
Ale czy ksywa Bezimienny nie została nadana głównemu bohaterowi dlatego, że po prostu się nie przedstawił. Coś tam kojarzę z G1, że chciał się przedstawić, ale Diego mu przerwał. Bo jeżeli tak jest, i Bezimienny nie jest jakimś legendarnym tytułem czy czymś takim, to co niby oznacza "wybrany zostanie nowy Bezimienny"? Że w tajemniczych okolicznościach przestaną na kogoś mówić po imieniu?
Zasadniczo wielkim fanem serii nie jestem. G2 było całkiem fajną grą i tyle. Jakoś nie dostrzegam w tej zapowiedzi nadchodzącej zagłady, ale powiedzmy, że narzekający mają tu rację. Ale niewątpliwie jako pozytywną oceniam informację, że ten dodatek do G3 zostanie "wyjątkowo dokładnie sprawdzany pod kątem błędów." :) Porządne sprawdzenie błędów nie jest złe, szkoda tylko, że jest zapowiadane jako jedna z atrakacji dodatku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najfaniej to by było gdyby zrobili porządny Remake Gothica I i II (ewentualnie III) z grafiką z wymienionych, moim zdaniem gothic II był ładniejszy od III :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zgadzam się w zupełności, ale... jeżeli o "Wiedźmach Losu" to jest prawda to to się zmienia w sztukę Shakespeara, a nie w grę... poza tym, nie trzyma się wszystko kupy. Gomez, Kruk i reszta magnatów to grupa, której Bezi szczególnie nie lubił.
Poza tym, główny bohater nie miał imienia i był wybrańcem bogów, a - według mnie - smok-ożywieniec sam się oszukał, że Bezimienny nie ma przeznaczenia. Po jego pokonaniu ma wolną rękę, natomiast przed był kierowany planem bogów. Tutaj zaszkodzić, pomóc albo nic nie robić -> przeznaczenie.
Sam pomysł z wyborem nowego wybrańca jest do kitu, ale cóż, miejmy nadzieję, że wiele wątków wyjaśni dodatek do Gothic 3 zatytułowany "The Forsaken Gods" .

Swoją drogą, ja też czekam na newsy od PB na temat ich najnowszego dzieła o nazwie roboczej RPB! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 22:20, Kalejdoskop86 napisał:

No, dobrze, że już Bezimienny nie będzie głównym bohaterem, bo już trochę się przejadł
mi. :)


Jak to nie? Przecież w jego miejsce wkroczy inny klon bezimienny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, szkoda tylko, że nie będzie można starym Bezim chodzić. Choć oczywiście zostawię go na tronie, nie ruszę(jeśli będzie możliwość:-)) Bo przecież wcześniej, sami nim byliśmy :-) Czekam na grę !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 22:38, Stwór napisał:

Jak to nie? Przecież w jego miejsce wkroczy inny klon bezimienny:)

Taa, niech zrobią jeszcze klona z np. innym kolorem włosów i powiedzą, że dobra część Beziego uciekła i na nowo się narodziła (a żeby odróżnić to zmienią kolor włosów) . xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ich powaliło czy jak!? Nowy bezimienny? Jeszcze ta nazwa! Ludzie ja wam mówię! Gothic to moja ulubiona gra ale 4 ją totalnie zepsuje! Obym się mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
"Nie mam imienia, tak jak ty nie masz imienia." <--- cytat; wymawiał go smok-ożywieniec przed walką z Bezim. Owszem, zawsze Bezimienny się chciał przedstawić, ale albo ktoś przerwał mu, albo chciał wiedzieć coś o jego życiu, pochodzeniu. Natomiast pod koniec G2 wszystko się wyjaśnia jak widzisz. :)
Po prostu główny bohater nie ma imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, tak właśnie umiera Legenda... Gothic 3 - ogromny potencjał, niestety nie wykorzystany i ograniczony przez firmę Jowood. Gothic 3 Forsaken Gods i te niby Gothic 4... Piękny przykład kiedy to nie ludzie tworzą grę, a pieniądze. Pełna Komercjalizacja... CD Projekt Red sami widzicie co się dzieje, sami stworzyliście Legendę, nie pozwólcie jej umrzeć w taki sposób jak Bezimiennemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak jakby to na siłę, aby następna część nie była kojarzona z G3... :/

Według mnie, Gothic, jak na razie na części trzeciej, stracił już dobry smak, po prostu, jest trochę jak Oblivion, tylko, ze prostszy... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 22:42, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Po prostu główny bohater nie ma imienia.


Widać nie zapamiętałem końcówki gry. Ale niech będzie. Co nie zmienia mojego pytania. Skoro Bezimienny nie jest żadnym legendarnym tytułem oznaczającym wybawiciela świata ani niczym takim, tylko informacją, że dana osoba nie ma imienia, to co niby ma oznaczać "wybrany zostanie nowy Bezimienny"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem we wszystkie serie Gothic i w Dodatek sie nie zawaham zagrać, lecz to podzielenie na amerykanów i Europę to już zbyt dużo siana w stodole, :) - pożyjemy zobaczymy czy zbeszczeszczą świat beziego - pozdro fanów G!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 22:02, Reverter napisał:


Bezimienny został królem i stał się zły... coo? - tak, cóż, świętoszkiem to on nigdy
nie był, ale na pewno nie był typem Gomeza, a na tronie to go już zupełnie nie widzę.
To kompletnie nie w jego stylu! I jeszcze te całe "Wiedźmy Losu" [Witches of Fate - tu
na Gramie o nich nie wspomnieli z tego co widzę]... Nagle będą nam próbowali wmówić,
że one od początku kierowały losami naszego bohatera i one go wybrały, a Bogowie... hę,
co, jacy bogowie? Kto by się martwił o spójność? Hm podsumujmy, bohater stał się zepsutym
władzą królem, a jego losem kierowały jakieś wiedźmy. Co to ma być, MacBeth? Heh. Przepraszam,
ale zupełnie mnie to nie przekonuje. To może być zarys fabuły jakiejś ciekawej gry, owszem,
ale nie kolejnego Gothica, to po prostu nie przejdzie. Nie wiem, może jestem zbyt okrutny,

. No ale zobaczymy

Dnia 20.05.2008 o 22:02, Reverter napisał:

- wszak nie mówię, żeby już G4 pogrzebać na amen i skazać na niepowodzenie, tylko że
zapowiedzi odstraszają takiego starego weterana Gothica jak mnie. I tak prędko nie wyjdzie,
a po drodze jeszcze dodatek do "trójki", więc nie ma co się martwić na zapas, I guess.
Tak czy siak, nowe działo naszych ulubionych mięsożernych rybek o wiele bardziej mnie
interesuje... Dajcie nam jakieś nowe wieści, PB!


a jakie to ma znaczenie kto kierował jego losem? od samego początku nie wiadomo było z jakiej choinki koleś się urwał nieprawdaz? wolę wiedzieć kto manipuluje bezimiennym niż żeby seria konczyła się jednym wielkim znakiem zapytania kim właściwie gralismy...teoria wiedźm jest dobra jak każda inna...moim zdaniem nawet dość oryginalna..Pratchett mi sie przypomniał ;)
a że królem najlepszym nie będzie to nawet logiczne - toż Bezimienny to awanturnik pierwszej wody, lojalny owszem, ale ostry facet. no to i wielu poddanych solidnie irytuje ;) na tronie sprawdzali sie tak naprawde jedynie królowie - chorągiewki (sprawdzali się,czytaj: rządzili dłuzej niż "parę" lat)

odnośnie nowego dzieła PB to szperam sobie tu i ówdzie i to jakaś bajeczka bedzie chyba. doszły mnie nawet słuchy, ze grac się bedzie kobitą..wyobrazasz to sobie?

a gotik i tak rzondzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 22:46, Lord Ya napisał:

Widać nie zapamiętałem końcówki gry. Ale niech będzie. Co nie zmienia mojego pytania.
Skoro Bezimienny nie jest żadnym legendarnym tytułem oznaczającym wybawiciela świata
ani niczym takim, tylko informacją, że dana osoba nie ma imienia, to co niby ma oznaczać
"wybrany zostanie nowy Bezimienny"? :)

W swoim poście też napisałem o tym. Mogliby to jakoś inaczej ująć, bo "nowy Bezimienny" brzmi dziwnie i niepoprawnie. Powinni napisać "wybranie zostanie nowy wybraniec bogów" , a nie "wybrany zostanie nowy Bezimienny" . ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować