Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

Może to już nie będzie ten sam Gothic. Z pewnością będzie mi/innym brakować tego klimatu, którego można było doświadczyć w poprzednich częściach. Mimo tego wszystkiego wymienione w punktach nowości zaciekawiły mnie. Grę z pewnością przetestuję jeśli tylko będzie taka możliwość : ). Ave Gothic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana, albo to jest chwyt marketingowy wykorzystany po to, aby zwabić klientów z za oceanu albo całkiem inna gra. Chociaż z tego co czytałem to jest to kontynuacja wydarzeń z pozostałych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 21:49, Adham napisał:

Gothic to po prostu słaba gra... Wszystko co było w niej, było już lepiej zrealizowane
w innych grach.

Nie przesadzaj, wszak przeniosłem się na Morrowinda, ale nie będę mówił, że Gothic jest marny, bo - tak, ma wiele ułomności - ale fabularnie i klimatycznie jest doskonały dla mnie! :)
No, ale każdy ma swoje zdanie, więc nie będę cię zmuszał do lubienia Gothica, bo możesz oczywiście go nie lubić i krytykować publicznie, tym bardziej, że podajesz argumenty, a przedmówca napisał "nie znasz się" czy coś w tym stylu i zapewne cię obraził.

Cóż, ale tak jak mówię. Ja mam i ty odmienne zapewne zdanie nt. Gothica i mamy do tego jak najbardziej prawo! :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie - od trzeciej części tej serii z gra zaczęło się dziać coś złego. Już w trójce nie czuć tego dawnego klimatu, a czwarta cześć... Spodoba się może tym, którzy nigdy nie grali w poprzednie gry tego cyklu, ale fanom Gothica 1 i 2... Raczej... ta gra nie przypadnie do gustu.

Szkoda, ta seria powinna się zakończyć na Gothicu 2: Noc Kruka i odejść w pięknym stylu a nie na silę robić kolejne części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy bezimienny - no może być zniosę bo i tak walną wielkie wymagania więc sobie nie pogram
Stary bezi królem - ??? ( Co za po*** to projektował)
Dodatek wszystko wyjaśni - taa akurat
ancaria a gothic tale i podzielenie na europę i amerykę - tytuł mówi że to nie jest już gothic a to że amerykanie są (inni) to dobra gra ma zaraz cierpieć?
Pierwszy Gothic był dobry dlatego że twórcom chodziło aby zrobić dobrai ciekawą grę a teraz to tylko o kasę chodzi. (też mi tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I elfki! Elfki! Pełno mangowych kolorowych elfek! Tak, tego zawsze brakowało w Gothicu!
Siła ciosu zależna od paska kondycji ? Wow, toż to rewolucja na miarę Obliviona, a tak,racja, to było w Oblivionie... Nie będzie żmudnego tworzenia postaci? Super, *ociera pot z czoła* już bałem się, że zaserwują nam kreator postaci na miarę SPORE, albo co gorsza pierwszego Gothica, tam to była katorga z tworzeniem postaci! Dostosowywanie sprzętu do swoich potrzeb? No naprawdę, rewolucja, czegoś takiego jeszcze nie było! A nie, czekajcie w 2003 wyszedł KotOR... Punktów doświadczenia starczy na rozwinięcie wszystkich klas? Super, zawsze chciałem pograć magiem ognia walczącym mieczem dwuręcznym, osłaniającym się tarczą a najlepiej jeszcze opancerzonym od stóp do głów. No i nie zapominajmy o rozwalaniu sztabek żelaza uderzeniem pięści, co to za mag bez pary w łapie? Swoją drogą rozumiem, że te punkty doświadczenia będą sobie biegać po mapie i tylko czekać aż ktoś je zgarnie? Czy, o zgrozo nasz nowy bezimienny będzie musiał walczyć? Nie trzeba znać poprzednich części serii? Super, pustaki nie będą musiały sobie łamać głowy nad fabułą poprzednich części, ani wybijać oczu o piksele. W końcu co to za grafika bez wszechobecnego HDRu... No i ten zabieg ze zmianą tytułu... Fajnie, dzięki temu co pół roku będziemy mogli dostać dodatek a co roku nową część. No, i oczywiście jeśli to nie wypali, będzie można ogłosić opowieści jako grę niekanoniczną i zacząć zabawę od początku...

A tak bardziej serio - a ja miałem obawy co do Fallout 3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nie będzie stary dobry Gothic i Bezimienny :( . Kocham Sage Gothica ale to co teraz robią wydaje mie sie bez sensu...lepiej stworzyli by nową gre a nie psują starą SAge ;/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej by było gdyby zrobili takiego Gothic Anniversary. Coś jak Tomb Raider Anniversary że 1 część zrobili od nowa. Znacznie lepsze by było niż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Ekipa Dreamcatcher doszła do wniosku, że jest zasadnicza różnica pomiędzy gustem Amerykanów a Europejczyków. Dlatego ci pierwsi dostaną grę bardziej kolorową, a mieszkańcy Starego Kontynentu będą się cieszyć grafiką o bardziej stonowanych barwach.
Uśmiałem się przy tym i lepiej żebym nie komentował tego punktu ;-)
4. Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci.
To kiedy będzie?
6. Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych.
I to mnie martwi. Czyli zapomnijmy o specjalizacji?
7. Magia posłuży nie tylko do tworzenia ognistych kul, czy sterowania cyklem dnia i nocy. Nowy Bezimienny będzie także mógł przejąć kontrolę nad pogodą - na przykład wywoływać deszcz nad strażnikami strzegącymi przejścia. Ci uciekną do pobliskiej chatki aby nie zmoknąć, a postać gracza będzie mogła przemknąć niezauważona.
Wolałem stare, dobre metody. To ja musiałem dostosować się do środowiska, przeczekać bądź wykorzystać je by przemknąć nie zauważony. Teraz będzie co? Idę nocą w niebezpieczne miejsce, rzucam czar przywołania dnia i plądruje co chcę bo wszyscy gdzieś poleźli? Lub odwrotnie bo śpią?

Fabularnie też nie zapowiada się ciekawie, póki co przynajmniej. Martwi mnie też "zerwanie" ze starszymi odsłonami. Kolejny po Falloucie znany projekt, do którego coraz mniej jestem nastawiony optymistycznie.
Pozostaje mi czekać na The Broken Hurglasses, Drakensang i Dragon Age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Newsa skomentuje jednym zdaniem - koniec.

Gothic I wymiatał fabularnie, Gothic II był średni, Gothic III skończył fabułę... Bezi zabił każdego kto miał w sobie "cząstkę" boskiej energii i razem z Xardasem przenieśli się do innego świata. Koniec, nic więcej. Czemu to ciągną dalej ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nowy Gothic zapowiada się trochę innowacyjnie a zarazem ryzykownie. Szkoda że fabuły nie będą połączone, to oznacza koniec Bezimiennego na części 3 (dodatku). Parę nowości, gra zapowiada się ciekawie. Szkoda też takiego tytułu, czemu nie Gothic 4? Przecież wkońcu to Gothic, ja jestem sentymentalny, trochę szkoda. Rozbawiło mnie to że dodatek jest wyjątkowo sprawdzany, jednak wycągnęli wnioski z części trzeciej i nie chcą powtórzyć takiego zabugowaina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem jakiś czas temu serja Gotchic skończyła się wraz ze zmianą Piranha Bytes na Dreamcatcher. I radzę wszystkim zaamiętać te serje jako Gothic 1, 2, NK i 3. Może i z tego projektu wyjdzie fajna gra ale gothic to już nie będzie i bardzo mnie cieszy że gra nie będzie się nazywać Gothic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo zdradzają fabuły. Powinni powiedzieć tylko cząstkę, chyba że mają jakiś niesamowity zwrot akcji, o którym dowiemy się dopiero w dniu premiery. Takie ujawnianie nie skutkuje niczym dobrym. Później recenzenci i gracze będą się czepiać, że niczym nie zaskoczył a fabuła była do przewidzenia, taaaaa tylko, gdyby nie takie nwesy... no, ale ja się nie wtrącam. Jest jeszcze jeden mankament, który jest niczym z serii "prosto w kroczę". Bezimienny stał się zadufanym w sobie dupkiem O_o? Bo ja to tak rozumiem, a jak wielu fanów uważam, że przy jego charakterze nie jest to możliwe. Porównał bym go trochę do naszego Wiedźmina. Sceptyczne podejście do sprawy z lekką ironią, idzie tam gdzie więcej zapłacą, ale jak mu proponują wysokie stanowisko usuwa się w cień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic był rewelacyjny gdy byłeś dosłownie tam nikim. Szkodnikiem, pomiataczem czy innym skurw@#$%^ ;-)
Siła postaci rosła odwrotnie proporcjonalnie do zabawy którą dawała gra.
Jak widzę, twórcy dalej tego nie załapali i teraz nasz Bezi będziesz władał pogodą... szkoda gadać.

Podobnie jest z TES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu "ała"... na zmieniali sporo... szczerze mówiąc część pomysłów wydaje mi się kretyńska, np. nowy bezimienny(lol) czy właściwie zmiana nazwy gry... jak dla mnie to będzie już po prostu całkowicie inna gra- inni twórcy, inny bohater...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować