Zaloguj się, aby obserwować  
Rick

The Lord of the Rings: Conquest

185 postów w tym temacie

Też grałem w demo, swoje wrażenia opisałem już w tym poście ---> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5389&pid=2866 . Jeżeli ktoś jest zainteresowany grą, warto przeczytać. Do treści zlinkowanego postu chciałbym dodać tylko dwa zdania:

Po dłuższej grze, można dojść do wniosku, że wydano nie demo wersji finalnej, a najzwyklejszą w świecie WCZESNĄ BETĘ. Wiele podstawowych funkcji albo chodzi źle, albo wcale. Jeżeli w takim stanie gra trafi do sklepów (co jest bardzo prawdopodobne) będzie to jeden z największych faili tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna denna produkcja na licencji władcy pierścieni. Oglądałem właśnie najnowszy trailer(w wersji hd na gt) i prawie się porzygałem, gdy zobaczyłem przepiękne fragmenty z gry. Grafika chyba jeszcze z ps2, a gra równie ambitna lub nawet mniej od trzech cześć władcy wydanych nie tylko na playaka, z których zrobiono zwykła nawalankę. Oglądałem również gameplay, akurat wczoraj na gryonline, nie zachwyca - pod żadnym względem... a łucznik to naprawdę dno skoro jego atak składa się tylko z trzech rożnych wystrzałów(a gdzie sztylety czy mały miecz?)
btw przez chwile przebiegła mi myśl, że chociaż multi może być niezłe. Oczywiście tak nie będzie. Lepiej sięgnąć po starszego Dark Messiah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera ;] Grał już ktoś może? Ja zaczekam trochę i upewnię się że a moim Piecu pójdzie. Może demo bedzie. Mimo to miło byłoby usłyszeć pinie graczy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa. Coś z tą grafiką jest nie tak. To prawda, że jakość tekstur itp. to chyba PS2, wszystko kanciaste, animacje nie przyciągają uwagi swoim wykonaniem, brak jakiegokoliwek antyaliasingu co by wygładzało krawędzie. Fakt, ze grałem w demko na xboxie. Sciagnelem przez live''a, jakies 1, 64 GB o ile dobrze pamietam. Powiem tak. Single nie powinien chyba zatrzymac na dluzej niz 15 minut przed ekranem, z tego co zaserwowano w demku. A multi??? Drętwe jakieś to takie. Są cztery klasy i tylko cztery(!), a czy to nie za mało?? Dwie strony oczywiście jakże odkrywczo nazwane siły zła i dobra. Walka typowa dla hack''slashy i siekanin. Rycerz/wojownik(dokladnie nie wiem, bylo chyba warrior) po stronie dobra to typowy żołnierz Gonodoru, albo tak wywniskowalem po jego zbroi i helmie. Ma do dyspozycji tradycyjnie, lekki atak, wollniejszy średni i ciężki. To oczywiście łączone w combosy plus jakieś trzy chyba umiejętności specjalne, podbie dla czegoś w stylu asasyna na polu bitwy(coś jakby Altair), tylko wiadomo, sepciale inne itp. Mag to rozczarowanie na całej linii, naliczyłem jakieś 6-7 ataków jakie można nim wykonac w tym jeden to uderzenie bezpośrednie jego "wandem" po cielsku orka. No i łucznik nie powinienem chyba mówić:)W każdym razie dla maniaków Śródziemia może być, ale to też wysoce prawdopodobne, ze i oni będą żałowali wydatku na grę. Ja grałem na na 40" to i może miało to coś wspólnego z jakością grafiki, no ale w końcu to jedna z "tych" gier na konsole nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 18:24, Xlol1 napisał:

A właśnie, to mozna byc w końcu krasnoludem lub elfem czy nie?


Wszystko zależy od mapy. Gdy bronimy shire, po stronie ludzi za łucznika robi hobbit. Gdy bronimy miasta Minas-Tirith - łucznikiem jest człowiek z Gondoru. Wydaje mi się, że w pełnej wersji są mapy w których grać będziemy Krasnoludzkim wojownikiem albo elfickim łucznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem 5 dni temu w demko i muszę powiedzieć że świetne :) niby tekstury bleee jak z PS2 , ale animacja fajna, klasy dosć dobrze dobrane, ogólnie największą wpadką jest grafika :/ Ale sieć nadrabia wszystko epickie walki są fenomenalne :) Klasa Maga jest najlepsza. Polecam ale sam nie kupie pełnej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 19:06, Kaucz napisał:

Grałem 5 dni temu w demko i muszę powiedzieć że świetne :) niby tekstury bleee jak z
PS2 , ale animacja fajna, klasy dosć dobrze dobrane, ogólnie największą wpadką jest grafika
:/ Ale sieć nadrabia wszystko epickie walki są fenomenalne :) Klasa Maga jest najlepsza.
Polecam ale sam nie kupie pełnej wersji :)


Gdzie ty masz epieckie bitwy? Troche rozzmazanych orków w oddali??? Zero efektowności i nie winna jest tylko grafika. W sumie i tak na raz moze sie zmiescic na ekranie troche orków, ale do epickości temu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po 2 godzinnym demku ściągniętym z PSN i wrażenia są ... świetnę! Żeby zobaczyć to i owo wszedłem do singla na mały "trening". Zawszę marzyłem o grach, gdzie będzie mnóstwo postaci na ekranie, które rzedzą się mieczami, łukami i jeszcze innymi toporami. Do dyspozycji mamy 4 klasy postaci, mały kurdupel podobny do Altaira(czyt. Zabójca) , Łucznik, Wojownik i Mag. W razie postępów w grze odblokowujemy bohaterów. W wersji demonstracyjnej moża odblokować tylko i wyłącznie jednego, mianowicie Isildur''a. Pod koniec dema nadeszła chwila na walkę z Sauron''em - emocjonująca i przepełniona słodyczą, po prostu coś przecudnego. To jak nasza postać "wbija" się w hordę goblinów czy uruków jest czymś wspaniałym. Jak nasz bohater macha mieczem w tą i w tamtą pozostawiając za sobą masy trupów,ahhhh. Zawsze czekałem na grę w której (jak już mówiłem) będą wielkie epickie bitwy z setkami jednostek. Po przejściu singleplayer''owego dema, wskoczyłem na chwilę do Multi... i to co tam zobaczyłem kompletnie mnie rozwaliło. 16 graczy, którzy mają do dyspozycji kawał wielkiej lokacji naparzają się z czego popadnie. Rozwalanie przeróżnych budynków poprzez miecze i podpalone strzały to chleb powszedni. Możliwość wskoczenia na konia, bądz innego "pso-podobnego" stwora, aby szybko przemieścić się do obozu wroga. Gra jest dla mnie absolutną rewelacją (te bitwy... ahhhhh :D ), ale jeżeli dana produkcja jest nowatorska i wspaniała, nie może obejść się bez błędów. Grafika w LotR:C jest w najlpeszym wypadku maksymalną mocą wyciśnięta z konsoli PlayStation2 ;/
Ale pamiętajmy, że jest to demo, wersja pełna może zostanie troszkę podupgrade''owana, więc nie ma co płakać przd wylaniem mleka :P

Jeżeli gra stanieje gdzieś do około 100zł to napewno się w nią zaopatrze, bo świat Drużyny Pierścienia jest moim światem :D Tak, bardzo lubię Władce Pierścieni i nawet gdyby gra była słaba, napewno bym w nią zagrał.
Dobra, wsio : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też kocham LOTR''a z tym że razi mnie w tej grze ilość jednostek na ekranie O_o Mam nadzieję że będzie jakiś mod... Od kiedy w bitwie pod helmowym jarem na murach stało 10 łuczników a urukowie wchodząc na nie mierzyli odległości 100m od siebie? Ich powinny być setki! Żenua, a jeszcze nawet nie grałem, cóż, nie palę się, może kupie jak wyjdzie stosowny mod powiększający skalę bitew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom, właśnie przybiegłem ze sklepu i instaluję... troszkę mnie ubodły wymagania procesora core duo 2,4 Ghz ( na styk ;P) ale w końcu mamy 2009 rok i coś co uciągało hobbita tekstowego niekoniecznie musi Conquesta ^_^
Pozdrawiam

Ps. ahh i taka mała dygresja, EA można nie lubić za wiele rzeczy jak zabezpieczenia itp. ale to JEDYNA firma która wydaje gry w pełnym pakiecie językowym, wszystkie gry, które kupiłem w Anglii mam w języku Polskim i to się bardzo chwali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem... Otóż czasami w grze pojawia się pytanie: czy chcesz grać bohaterem tak/nie. Problem w tym, że nie można wskazać odpowiedzi myszką, a nie wiem, którym klawiszem zaznaczyć tak. :/
Bardzo liczę na szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Za tak/nie odpowiadają strzałki :) "tak" to chyba strzałka w lewo, a "nie" to strzałka w prawo.

Co do gry, to trochę mnie zawiodła. Brak jej grywalności (podobny problem był w Battlefrontach), a wrogów jest czasem za duży przypływ. Taki, że np. nie dojdziemy w określone miejsce znajdujące się przy respie potworów, ponieważ jest ich za dużo, a nasi magowie niechętnie nas leczą (AI jest moim zdaniem za słabe). Pomógł dopiero zwiadowca, którym włączyłem niewidzialność i przemknąłem się obok przeciwników, zostawiając moich ludzi ginących z tyłu.
Czasem jest też za trudno(grałem na średnim poziomie trudności). Pewnie przez to, że mamy ograniczoną liczbę "zginięć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak, grę juz prawie skończyłem, grafika nie zachwyca, muzyka jest świetna(ale to zasługa twórców filmu) i ja w sumie przechodzę ja grając tylko żołnierzem i bohaterem, bo np. gra zwiadowca jest według mnie nudna. Gra zasługuje póki co na mocne 6/10 nic mnie póki co w niej nie zaskoczyło

Spoiler

(może oprócz Morii, bo to chyba nie bardzo z historia Śródziemia ma powiązanie)

. Ogólnie jeżeli nie macie co robić,a chcecie se pozabijać orków i inne sługusy Saurona to bierzcie, chociaż uważam ze Powrót Króla był lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm zauważyłem u siebie pewien błąd i chciałbym się dowiedzieć , czy to tylko u mnie czy więcej osób ma z tym problem. Otóż grając kampanię w pewnych momentach można wybrać bohatera, prawie zawsze gdy go wybieram mam "zaciemniony ekran, czasem wręcz czarny słyszę kroki walkę, ale nic nie widzę. trwa to od kilku sekund ( znośne) do nawet kilkudziesięciu ( to już porażka) Czy ktoś ma podobnie?

Ahh i wie ktoś jak przejść Osgilitah?

Spoiler

Faramira porwał mi nazgul, przez moją nieuwagę, ale nawet jak pilnuję Froda cały czas, to na rynku w końcu nazgul go dopada po chwili.


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sposób na przejście obrony bramy w pierwszej misji kampanii dobra? :]
Mur ok, zabicie typów z pochodniami łatwe, ale z bramą po prostu nie nadążam z wybijaniem ich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:20, Mistic napisał:

Ma ktoś sposób na przejście obrony bramy w pierwszej misji kampanii dobra? :]
Mur ok, zabicie typów z pochodniami łatwe, ale z bramą po prostu nie nadążam z wybijaniem
ich...


Da się, stosuj jak najczęściej shift+ rolka myszy ( default oczywiście) i shift + PPM, mi się udało za pierwszym podejściem, poza tym jak to w walce chaotycznie trochę jest, ja wbiegam w jak największy tłum i podane wcześniej młynki kręcę ( wojownik lub Aragorn)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować