• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Malcolm42

Settlers II 10-lecie: Wikingowie - problem z odpaleniem gry.

Pytanie

Witam,
Problem zaczyna się po instalacji w momencie gdy chcę odpalić grę. Wyskakuje mi komunikat:

Please insert the original disc instead of a backup (4001).

Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=copy&c=4001 for further, more detailed information.


Nie będę opisywał jakie to wywołało u mnie zdziwienie bo w końcu mam dwa oryginalne dyski z grą: Settlers 2: 10-lecie i dodatek Wikingowie. Wcześniej problem nie występował, nie wiem co może powodować ten błąd. Prosił bym o pomoc jeżeli ktoś wie co można na to poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wklej raporcik DxDiag, zobaczymy czy chodzi o sterowniki, programy emulujące lub inne takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Cześć! Mam ten sam problem co Malcolm. Próbowałem już wszystkiego co mi radzili w pomocy technicznej
Niestety nic to nie dało. Zrobiłem format i zainstalowałem grę (podstawowa też mi nie chodzi) .
Zaraz po instalacji było ok dopóki komp się nie zresetował. Później znów był ten sam komunikat co u Malcolma.

Pomóżcie co robić ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam zakupiłem tą ponoć świetną grę ale niestety kod który jest umieszczony na końcu instrukcji nie da się wklepać może ktoś jest wstanie mi pomóc? nadmieniam też że grę zakupiłem legalnie na allegro proszę o pomoc z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2008 o 23:45, moskit145 napisał:

Witam zakupiłem tą ponoć świetną grę ale niestety kod który jest umieszczony na końcu
instrukcji nie da się wklepać może ktoś jest wstanie mi pomóc? nadmieniam też że grę
zakupiłem legalnie na allegro proszę o pomoc z góry dzięki


Z tego co pamietam pierwsze 3 znaki z kodu instalator gry sam juz wpisuje. W pozostalych upewnij sie, ze nie mylisz litery O z cyfra 0, I z 1 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.09.2008 o 23:45, moskit145 napisał:

Witam zakupiłem tą ponoć świetną grę ale niestety kod który jest umieszczony na końcu
instrukcji nie da się wklepać może ktoś jest wstanie mi pomóc? nadmieniam też że grę
zakupiłem legalnie na allegro proszę o pomoc z góry dzięki

Na końcu? to pewnikiem kod rejestracji elektronicznej...... sprawdź 2-gą stronę okładki (tam zwykle jest cd-key)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,
W dalszym ciągu nie ma podanej "złotej" zasady jak ominąć problem który podał Malcolm42 - chyba że znalazł już wyjście z tej sytuacji i się nie pochwalił :P - mi również wyskakuje ten sam problem (posiadam oryginalne płyty) czyli:

Please insert the original disc instead of a backup (4001).

Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=copy&c=4001 for further, more detailed information.


Co mam robić ??? - proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.07.2009 o 21:35, S1G napisał:

A próbowałeś podanej na tej stronie porady czyli zmiany trybu pracy napędu?

w tym temacie nie ma żadnej informacji o zmianie trybu pracy napędu - i nie wiem jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.07.2009 o 22:33, monjac napisał:

> pisałem o stronie z komunikatu który podałeś. a jak to zrobić opisano tu http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=539


Powyższa zmiana trybu pracy napędu - również nie pomogła - co mam zrobić innego aby
pomogło ???

Najprostsze rozwiązanie to skontaktowanie się bezpośrednio z Securomem. Formularz kontaktowy znajdziesz na stronie https://support.securom.com/contact2.php. Do zgłoszenia koniecznie trzeba dołączyć plik analizy (aby go wygenerować kliknij prawym przyciskiem myszy na skrócie do gry i wybierz opcję Uruchom analizę/Launch Analysis) i zrzut ekranu z komunikatem błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować