Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Lokalizacje gier na konsole NEXT GEN!

88 postów w tym temacie

Powinni polonizować RPG, bo tam znajduje sie najwięcej informacji i potrzebna jest dobra znajomość angielskiego żeby fabułe zrozumieć. FPS nie są takie ważne po tam głównie przecież o strzelanie chodzi i w multi nikt ci napisów nie czytaxP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mistrzowskich lokalizacji nie można zapomnieć Larrego 7. A niestety jest tak, że czasem lepiej jak gra jest po angielsku jak mam słyszeć nienaturalna grę aktorów. Zresztą M$ obiecal, że będzie cossię dziać w kwestji polonizacji gierek, ale jakoś po Pinacie chyba nic nie jest zlokalizowane. Nawet w Kameo czasem miałem problemy by skminić co rzeba zrobić, a angielski troszkę znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:20, Ceteris Paribus napisał:

Z mistrzowskich lokalizacji nie można zapomnieć Larrego 7. A niestety jest tak, że czasem
lepiej jak gra jest po angielsku jak mam słyszeć nienaturalna grę aktorów. Zresztą M$
obiecal, że będzie cossię dziać w kwestji polonizacji gierek, ale jakoś po Pinacie chyba
nic nie jest zlokalizowane. Nawet w Kameo czasem miałem problemy by skminić co rzeba
zrobić, a angielski troszkę znam.


No fakt "Larry 7" jest świetny, ale mi osobiście Kasia Figura w roli pani kapitan momentami nie za bardzo się podobała, ale za całość to polska wersja ma u mnie 9+/10. Mi najbardziej podoba się lokalizacja "Najdłuższej podróży" i "Planescape: Torment". Obie gry maja u mnie 11/10 za polską wersję :-) Jeżeli chodzi o PEŁNE polskie wersje na X360, to oprócz "Pinaty" jest jeszcze "Forza Motorsport 2", "Crackdown" i "FIFA 08", a teraz dojdzie "Assasin''s Creed". Szykowany jest też "Banjo - Kazooie" na X360. Reszta tytułów ma tylko napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:40, Inuki napisał:

No fakt "Larry 7" jest świetny, ale mi osobiście Kasia Figura w roli pani kapitan momentami
nie za bardzo się podobała, ale za całość to polska wersja ma u mnie 9+/10. Mi najbardziej
podoba się lokalizacja "Najdłuższej podróży" i "Planescape: Torment". Obie gry maja u
mnie 11/10 za polską wersję :-) Jeżeli chodzi o PEŁNE polskie wersje na X360, to oprócz
"Pinaty" jest jeszcze "Forza Motorsport 2", "Crackdown" i "FIFA 08", a teraz dojdzie
"Assasin''s Creed". Szykowany jest też "Banjo - Kazooie" na X360. Reszta tytułów ma tylko
napisy


Mi K Figura też średnio podeszła, ale mało ma kwestji więc nie było tak źle. Co do AC to powinni udostępnić spolszczenie do ściągnięcia z neta i wrzucenia polonizacji na dysk. Ale to raczej pozostanie w swerze marzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:52, Ceteris Paribus napisał:

Co do AC
to powinni udostępnić spolszczenie do ściągnięcia z neta i wrzucenia polonizacji na dysk.
Ale to raczej pozostanie w swerze marzeń...


No to niestety racja. Gdyby w Polsce była dostępna usługa XBOX Live to taka możliwość by istniała, a tak to pozostaje kupno nowej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:54, Inuki napisał:

> Co do AC
> to powinni udostępnić spolszczenie do ściągnięcia z neta i wrzucenia polonizacji
na dysk.
> Ale to raczej pozostanie w swerze marzeń...

No to niestety racja. Gdyby w Polsce była dostępna usługa XBOX Live to taka możliwość
by istniała, a tak to pozostaje kupno nowej gry.


Ja bym był jeszcze za opcją ściagnięcie patcha z neta na PC, zgranie na płytę a potem na dysk. Ale znając życie dystrybutor pewnie będzie chciał dwa razy zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można sprzedać wersję angielską i kupić polską. Gdybym miał X360 to bym tak zrobił :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 14:05, Inuki napisał:

Ewentualnie można sprzedać wersję angielską i kupić polską. Gdybym miał X360 to bym tak
zrobił :-)


Racja, tylko kto będzie teraz chciał kupic wersje angielskawiedząc, że polonizacja jest w przygotowaniu? No, ale to chyab jedyne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:57, Ceteris Paribus napisał:

Ja bym był jeszcze za opcją ściagnięcie patcha z neta na PC, zgranie na płytę a potem
na dysk. Ale znając życie dystrybutor pewnie będzie chciał dwa razy zarobić.


Widzisz, to nie tyle leży w gestii dystrybutora, co Microsoftu.

A sam apel - inicjatywa szczytna, ale czy coś z tego będzie. Cóż, szczerze wątpię :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PC polonizuje się 95-99% gier bez względu na gatunek z korzyścią dla wszystkich. Przypominam, że portal gram.pl był portalem CDP, gdyby nie było kasy i potrzeby nigdy by nie powstał.To między innym wzrost sprzedaży gier na PC przyczynił się do tego, że powstał. Jestem za jak największą sprzedażą gier na konsolę, nie czerpię przyjemności z kupowania używek na giełdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia chyba większość gierek na konsole, które już są na rynku można "uatrakcyjnić" łatką polonizującą. Tylko tu właśnie powstaje pytanie o chęci tych którzy te gry tworzyli i dysponują pełnią praw autorskich.
Co do skuteczności naszego apelu... cudów nie oczekuję, ale tego typu fora fachowcy z branży powinni śledzić i jak znam życie to robią.

CHCEMY LOKALIZACJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:28, Pablor napisał:

Z technicznego punktu widzenia chyba większość gierek na konsole, które już są na rynku
można "uatrakcyjnić" łatką polonizującą. Tylko tu właśnie powstaje pytanie o chęci tych
którzy te gry tworzyli i dysponują pełnią praw autorskich.


To nie jest tak. Konsola jest zamkniętą strukturą, której stworzenie przypisuje się jednoznacznie jednej firmie. W przypadku PC-ta nie powiesz, że masz kompa Intela, AMD albo Nvidii (okej, w konsolach też siedzą podzespoły określonych producentów, ale to coś innego). Tym samym to Sony, MS czy Ninny decydują w dużej mierze o tym, co się na ich konsolach ukazuje i na jakich zasadach.
Niestety na jakąkolwiek improwizację miejsca jest tu niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużej wiedzy w tym zakresie, ale czy to oznacza, że wydanie patcha do np. Assasin Creeda, który usprawniał działanie gry było uzależnione od pozwolenia ze strony Sony czy Microsoftu ? Nie wiem jak patchowanie odbywa się na Xboxie, ale na PS3 dzieje się to automatem po uruchomieniu gry. Inna sprawa, że taki rynek jak nasz nie powinien być olewany, czym jesteśmy gorsi np. od Hiszpanii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:42, Pablor napisał:

Nie mam zbyt dużej wiedzy w tym zakresie, ale czy to oznacza, że wydanie patcha do np.
Assasin Creeda, który usprawniał działanie gry było uzależnione od pozwolenia ze strony
Sony czy Microsoftu ? Nie wiem jak patchowanie odbywa się na Xboxie, ale na PS3 dzieje
się to automatem po uruchomieniu gry. Inna sprawa, że taki rynek jak nasz nie powinien
być olewany, czym jesteśmy gorsi np. od Hiszpanii ?


Powiem tyle - Xbox Live oficjalnie w Polsce jak nie było tak nie ma. I już masz odpowiedź :)

System aktualizacji jest na X-ie identyczny, ale to jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 23:18, Inuki napisał:

Jeżeli chodzi o polskie wersje gier konsolowych, to w chwili obecnej na PS3 lokalizowany
ma być tylko "Killzone 2" i najnowsza "FIFA". W przypadku X360 lista ta jest trochę większa:
"Fable 2", Gears of War 2", "Too Human", "Viva Pinata 2" i podobno "Ninja Gaiden 2".
O "Assasin''s Creed" była już mowa. Tak więc w temacie lokalizacji nie można powiedzieć,
że nic się nie dzieje, ale faktycznie szkoda, że mowa tutaj głównie o X360. Ja sam przymierzam
się do kupna PS3 i chciałbym żeby gry na ta konsolę były lokalizowane. Nie chodzi tutaj
o brak znajomości języka, ale o samą możliwość wyboru. Niektórzy wolą wersje oryginalne,
niektórzy lokalizacje i moim zdaniem wydawcy powinni to wziąć pod uwagę, jeżeli wydają
grę na nasz rynek. W przypadku PC 95% gier jest lokalizowanych, w przypadku konsol jakieś
5%. Dlaczego tak się dzieje? Pewnie dlatego, że sprzedaż gier na konsole w naszym kraju
jest mniejsza niż na PC. Dlatego wydawcy uważają, że lokalizacja gier na konsole nie
ma sensu. Zwyczajnie nie chcą marnować kasy. Taka jest moim zdaniem rzeczywistość. Gdyby
gry konsolowe sprzedawały się u nas na poziomie zbliżonym do PC, to pewnie w każdej prawie
grze mielibyśmy możliwość wyboru polskiej wersji językowej. W przypadku X360 coś ruszyło
i trudno tego nie zauważyć. Jednak w przypadku PS3 i Wii to szkoda gadać.


będzie tego troszkę więcej do konca roku (lokalizacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam szczerze mówiąc angielska wersja językowa gry nie przeszkadza. Już w wieku 5 lat grałem w gry po angielsku, chociażby w takiego Metal Gear Solid. Za specjalnie mi to nie przeszkadzało, jak czegoś nie kumałem to pytałem się brata, choć i on wtedy mało znał angielski. Obecnie to już mi w zasadzie w ogóle nie przeszkadza - owszem, nie rozumiem wszystkiego, ale to chyba logiczne. Po prostu np. w takim GTA IV jest w cut scenkach używanych sporo słówek, których znaczenia nie rozumiem.
Absolutnie nie chcę, by gry na konsole były całkowicie po polsku, razem z dialogami. Taka gra od razu traciłaby klimat, nie wyobrażam sobie żeby na przykład taki Cezary Pazura użyczył głosu Niko''owi w GTA IV, albo Snake''owi w MGS4. Natomiast za polonizacją kinową, czyli napisami jestem jak najbardziej na tak. Taka polonizacja byłaby według mnie bardzo dobra.

Spaykus, czy MGS4 będzie miał polską instrukcje i pudełko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:45, master matrox napisał:

Spaykus, czy MGS4 będzie miał polską instrukcje i pudełko?


To raczej pytanie do CDP. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia.

Z tego co pamięta, to chyba gry Konami nie miały dotychczas polskich pudełek (poza PES-em 6), ale moge się mylić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem to kwestia gustu. Jedni wolą tak, a drudzy tak :-) Ważne jest to, żeby gracz miał wybór, a nie był skazany tylko na jedną wersję językową. Chcesz grać po polsku, OK. Chcesz grać po angielsku, też OK. Dotyczy to nie tylko konsol ale i PC. Ja w swojej kolekcji mam gry, w których polska wersja mnie naprawdę irytuje i z chęcią pograłbym w angielską (np. "Warcraft 3" - jak słyszę to "gotów do pracy", to mnie szlak jasny trafia). Są też tytuły, które moim zdaniem niczym nie ustępują wersji oryginalnej np. "Najdłuższa podróż". Tak więc, jeżeli polski dubbing jest naprawdę dobry, to mi pełna lokalizacja nie przeszkadza, ale nie ukrywam, że bardziej preferuję wersję oryginalną z polskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować