Zaloguj się, aby obserwować  
PlushowyMisio

Age of Conan vs. World of WarCraft

265 postów w tym temacie

Dzisiaj swoją oficjalną premierę miał Age of Conan - MMORPG umiejscowiony w Hyborii, świecie stworzonym przez Roberta E. Howarda. Trzeba przyznać, że tytuł narobił sporo szumu. Cały premierowy nakład gry wyczerpał się w ekspresowym tempie a ludzie wyczekiwali na premierę jak na zbawienie.
Twórcy zapowiadali wiele rozwiązań, których albo nie było we wcześniejszych grach MMO, albo pojawiały się sporadycznie. Takimi nowościami miały być m.in. budowa i zdobywanie miast, czy system walki oparty na sekwencjach combo. Oprócz tego, często podkreślano, że świat Age of Conan będzie mocno różnił się klimatem od innych tego typu produkcji. AoC oferuje świat mroczny, brutalny i krwawy. Z tego też powodu ten tytuł jest pierwszą pozycją MMO zaklasyfikowana przez PEGI do kategorii 18+.

Wszystko wskazuje na to, że Funcom stara się za wszelką cenę zagrozić największej potędze w gatunku MMORPG, czyli World of WarCraft. Czy Conanowi uda się zrzucić z tronu aktualnego władcę?

Gorąco zapraszamy Was do dyskusji na ten temat. Co Wy sądzicie o najnowszej produkcji Funcomu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze gra bedzie Swietna Ale pozycji Wow i tak niezagrozi
bah watpie zeby jaki kolwiek Mmorpg mogl to zrobic :P

sam gram w wow''a i watpie zeby nagle chocby 1/100 ludzi przestala w nigo grac bo wyszlo Age of Conan chocby niewiem jak krwawe to bylo tylko tym klimatu wow''a nieprzebije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 20:49, PlushowyMisio napisał:

Dzisiaj swoją oficjalną premierę miał Age of Conan - MMORPG umiejscowiony w Hyborii,
świecie stworzonym przez Roberta E. Howarda. Trzeba przyznać, że tytuł narobił sporo
szumu. Cały premierowy nakład gry wyczerpał się w ekspresowym tempie a ludzie wyczekiwali
na premierę jak na zbawienie.
Twórcy zapowiadali wiele rozwiązań, których albo nie było we wcześniejszych grach MMO,
albo pojawiały się sporadycznie. Takimi nowościami miały być m.in. budowa i zdobywanie
miast, czy system walki oparty na sekwencjach combo. Oprócz tego, często podkreślano,
że świat Age of Conan będzie mocno różnił się klimatem od innych tego typu produkcji.
AoC oferuje świat mroczny, brutalny i krwawy. Z tego też powodu ten tytuł jest
pierwszą pozycją MMO zaklasyfikowana przez PEGI do kategorii 18+.

Wszystko wskazuje na to, że Funcom stara się za wszelką cenę zagrozić największej potędze
w gatunku MMORPG, czyli World of WarCraft. Czy Conanowi uda się zrzucić z tronu
aktualnego władcę?

Gorąco zapraszamy Was do dyskusji na ten temat. Co Wy sądzicie o najnowszej produkcji
Funcomu?



Już samo ograniczenie wiekowe skłania do myśli ze Funcom odcina od siebie sporą liczbę graczy ;p a że nie interesowałem się za bardzo tą gra to nie mam co oceniać bo co do WoWa gram w niego 4lata i nie wiem czy AoC przebije grę Blizzarda ale to bym musiał zagrać w AoC by coś więcej powiedzieć ale budowanie miast mnie nie kreci zdobywanie jako tako ok ale też szybko się to znudzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2008 o 21:02, Ten-Speedy napisał:


sam gram w wow''a i watpie zeby nagle chocby 1/100 ludzi przestala w nigo grac bo wyszlo
Age of Conan chocby niewiem jak krwawe to bylo tylko tym klimatu wow''a nieprzebije


A tu się nie zgodze. WoW powoli robi się nudny dla tych którzy zaczęli grać od premiery. Teraz pojawia się pierwsza, ciekawa alternatywa. Wysoka sprzedaż AoC świadczy o tym że ludzi interesują inne MMORPG. Twierdze że gdyby nie WotLK dużo więcej ludzi by odeszło. A tak WoW-owcy czekają aby dobić te swoje postacie do 80lvl :-).

Ja sam dopiero niedawno zacząłem grać w WoW''a (poprzednio grałem 0,5 roku temu i tylko przez krótki okres czasu) i szybko nie skończę :-), i mimo tego że go uwielbiam to AoC bym sprawdził gdybym mógł (za słaby komputer).

Jedyne co mnie niepokoi w AoC to wogule nieinteresujący mnie świat gry. WoW ma świetne uniwersum Warcrafta którego historia była opisywana przez wiiele lat (i wiele gier). Czegoś takiego nie da się od tak zastąpić. W każdym MMORPG brakuje mi tego unikalnego klimatu który oferuje WoW. Więc jak dla mnie (chociaż opieram się tylko na filmikach i zapowiedziach AoC) to WoW wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AOC jest świetnym mmo czy lepszym od wowa hmm... grafią tak,fabułą na równi co do grywalności w AOC system walki bardzo przypadł mi do gustu. Zostawiam wow''a i gram w AOC bo to naprawdę super tytuł na który warto wydac kase. Co do PVP już mam dosyc i gram na PVE serv Ymir :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja właśnie instaluje moją kopię AoC CE. Dużo czasu razem z żoną spędziłem w WoW (ponad 2 lata). Nawet przed wczoraj reaktywowaliśmy konto :) Ale teraz czekamy na coś nowego. Może to będzie AoC. Na razie pogram sam w wersję angielską, ale mamy nadzieję, że już we wrześniu pojawi się polska wersja AoC.
Co do tematu to oczywiście więcej napiszę za kilka dni, ale teraz mogę napisać, że kochamy świat WoW więc ciężko będzie, aby AoC to zmienił. Wszystko inne czemu nie, ale nie świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age jest taką samą alternatywą na rynku MMO(RPG) jak GW, Tabula Rasa, Lotro itd itp, dlatego tez nie jest jedyną znaczącą. Niestety WOW ma potężną przewagę nad age''m i nie chodzi mi tu o to, że ten pierwszy króluje na rynku juz pare lat, ale tak jak wspomniał kolega wyżej wow został zbudowany na solidnej podstawie. Nie mam zamiaru obrażać tu tych wszystkich, którzy są fanami książek z conanem w roli głównej, ale mi np. tu przyznaje sie bez bicia, że nie czytałem żadnej z tych książek, to conan kojarzy mi sie z tym serialem na tele 5 czy polonii- może kojarzycie?- niegdys leciał na tvn 7 jak jeszcze nie był tvn 7 a rtl 7 czy jakoś tak. Ja osobiście czekam na Warhammera i wydaje mi się, że on będzie jedynym tytułem godnym sukcesji po umierającym wowie, gdyż jak wiadomo, większym ciosem dla wowa będzie gra, która traktuje o tym samym(podobne uniwersum, grafika itp itd) w nieco inny sposób. Age of Conan może zagrozić jedynie GW- moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Conan zainteresował mnie w dość dużym stopniu - budowanie i obrona miast (to drugie jednak w takim Silkroad''zie się znalazło :P), duży i dojrzały świat (zero cukierkowości, której w MMORPG''ach było aż za dużo, jednakże AoC nie było pierwszym poważną tego typu grą - Requiem Online jest w podobnych "klimatach") i innowacyjna walka... Wszystko super gdyby nie to, że to kolejna gra, której celem jest ciągły grind (zmienia się to of course po nabiciu maksymalnego "levela") - czyżby kolejna, świetnie zapowiadająca się gra, która okazała się bublem na znanej licencji? Miałem przyjemność pograć u znajomego w ciągu beta testów i szczerze mówiąc gierka nie przemówiła do mnie - jeżeli preferujesz Diablo-podobne podejście do gier MMORPG to czułbyś się w Hyborii jak w niebie. Co do oprawy graficznej - zgadzam się, jest klimatycznie ale nie tak bardzo jak zwiedzanie Khaz Modan w świecie Warcraft''a. Pewne jest, że AoC jest najbardziej efektownym MMORPG''iem lecz wiążące się z nim wymagania sprzętowe zniechęcą ogromne rzesze graczy do kupna gry. IMO tego typu gry powinny być "lekko strawne" dla PeCetów. Ogromnym plusem WoW jest także historia świata gry, poznanej w poprzednich "eRTeSowych" Warcraft''ach - natomiast sądzę, że mało graczy AoC ma jakiekolwiek pojęcie o jego kontynencie/świecie. Z pewnością gra nie zdetronizuje genialnego WoW''a lecz jest jego najgroźniejszym konkurentem od czasu jego premiery - jeśli Warhammer Online i Aion nie okażą się prawdziwymi hitami to WoW będzie królował jeszcze przez naprawdę długi czas ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otoczką tej gry jest konfrontacja z WoWem ;) Wystarczy spojrzeć na rozmowy na oficjalnym forum gry, na rozmowy na "generalu". Ciągła wymiana zdań i opinii. I cóż...trzeba powiedzieć, że AoC bardzo dobrze wytrzymuje te starcia :) Jednak aby "pokonać" Wowa gra musiałaby ukazać się i odnieść sukces w Azji, co do prostych rzeczy nie należy, gdyż jak powszechnie się twierdzi gracze w Azji mają specyficzny gust :)
Ja życzę AoC jak najlepiej, gra urzekła mnie od pierwszych chwil i oby to zauroczenie trwało jak najdłużej :)

btw. odnośnie przedmówcy, obawiam się, że wbrew pozorom literatura o Conanie jest całkiem popularna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mowic WoW to gra stara majaca uznanie, Blizzard to firma legenga mozna powiedziec do tego WoW byl pierwszym mmo i to mu daje przewage. Gralem w WoWa przeszlo dwa lata i co moge powiedziec... Age ma w sobie wiele plusów lecz nie mozemy porownywac Age juz z WoWem z prostej przyczyny ta gra nie liczac EA ma zaledwie dzien tu naprawde cala zabawa zacznie sie po 40 lvl ale napewno wielkim plusme Age jest budowa miast gildi jest to cos czego brakuje w WoWie pozatym system walki fabula otoczenie miazdzy WoWa klasy i system Qestow takze miazdy WoWa pod kazdym wzgledem. Ogolnie powiem tak WoW stal sie zbyt nudna gra wprawdzie BC dodało nowe klasy nowy kontynent lecz co z tego skoro nic nowego w samej rozgrywce sie nie pojawia nadal nudne instancje w wielu bossach z BC odnajdujemy przeróbki bossów z starego kontynentu. ogólnie Czas WoW''a już minołl WotLK nawet nie jest w stanie przebić AoC moim zdaniem jest to gra specyficzna. Jest brutalna ale za to daje dużo radości a WoW jest cukierkowym światem.... i to jest bol.. w AoC mamy to cos specyficznego prawdziwa rozgrywkę... ogólnie polecam gorąco AoC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w WoWa ponad 2 lata i postanowiłem spróbować AoC, bo wnosi cos nowego do gatunku. Napewno tej gry nie mozna porównywać z lotro bo to była kopia, nie wnosząca nic ciekawego - tam walka z mobami byla nudna jak flaki z olejem. System walki w AoC jest naprawde świetny, przy pvp daje naprawde wiele frajdy, podoba mi się też system questów - mozemy porozmawiac z kazdym npcem dającym zadanie (podobny do tego z wiedzmina) - W Wowie klikalismy na npca, pozniej accept i koniec rozmowy.

Grafika w Conanie jest naprawde ładna, ale niestety ma spore wymagania sprzetowe, co jest ograniczeniem dla wielu odbiocow - Gra nawat na moim niezlym sprzecie potrafi przyciąc ;-). Ale WoW, gdy mial premiere to też zmusił wielu graczy do inwestycji w pamiec ram.

Oczywiscie dużo ludzi narzeka na to, ze serwer padł czy zbugowany quest - przy tak wielkim projekcie kilka wpadek bylo nieuniknionych. WoW też na poczatku miał swoje problemy, ktore z czasem zostały rozwiazane, mysle, ze z AoC też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 21:22, rob300i napisał:

Jedyne co mnie niepokoi w AoC to wogule nieinteresujący mnie świat gry. WoW ma świetne
uniwersum Warcrafta którego historia była opisywana przez wiiele lat (i wiele gier).
Czegoś takiego nie da się od tak zastąpić. W każdym MMORPG brakuje mi tego unikalnego
klimatu który oferuje WoW. Więc jak dla mnie (chociaż opieram się tylko na filmikach
i zapowiedziach AoC) to WoW wygrywa.


Nie wiem skąd kolega wyssał te bajki, jeśli zaś mielibyśmy deliberyzować na temat uniwersum które przedstawia WoW a AoC to pragnę kolegę uświadomić, że Conan jako taki zaistniał o wiele wcześniej niż Warcraft z tym całym swoim uniwersum, niemniej jednak mogę wyciągać wniosek i możesz mi napisać czy mylny czy też nie, ale kolega do książek to nie lubi zaglądać..?
Conan ma na sumieniu kilkadziesiąt pozycji książkowych, do tego komiksy, a także kilka filmów i śmiem otwarcie powiedzieć, że uniwersum Conana z Cymerii bije Warcrafta na głowę albo nawet i na dwie, jeśli chcesz poznać brudny świat Conana z Cymerii to poczytaj kilka książek o nim, i gwarantuję ci, że ten świat cię zgniecie swoją brutalnością, mi osobiście Warcraft kojaży się z "różową idyllą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę sie z poprzednikiem ze uniwersum ktore przedstawia AoC jest o wiele bogatsze od uniwersum WoW''a z kilku powodów po pierwsze Conan Barbarzyńca jest to seria opowiadań fantasy których publikacja zaczeła sie w latach 30 XX wieku. Cala historia swiata AoC jest o wiele barwniejsza od Warcrafta. I czy WoW>AoC nie sadze WoW to porostu gra która sie przejadła każda próba usprawnienia kończyła sie porażka ciągle podawanie gracza tego czego chcą czyli nie mam pre-Q na instanty bo większość ludzi sobie nie radziła z Tym ciągle nerfowanie bossów bo większość gildii miała wipe za wipe''m heh i to jest śmieszne... i WoW raczej nie zjadał AoC

20080524023527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... rewolucji nie ma, wielkiej innowacji raczej też nie. Jest ciekawy setting, ale to nie jest zasługa gry. W tej kategorii to WoW znajduje się na bardziej ''growej'' pozycji, bo nie jest adaptacją książki do MMO, ale jest rozwinięciem czegoś co zaczęło się jako gra. Prawdą jednak jest, że większe jeśli chodzi o bogactwo materiałów jest universum AoC.
Co do gry... jak już nie raz pisałem, miała być rewolucja, ale niewiele z tego wynikło. Jest więc solidne MMO z nowym systemem walki i kilkoma dodatkami, które mogą być mostem w stronę sandboxa. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że twórcy chcieli odejść od wzorców, które realizuje WoW, zaproponować coś nowego, ale zabrakło im odwagi. To może okazać się największą słabością projektu. WoW zajął rynek, wyznaczył standard zbierając wszystko co najlepsze w theme-park MMO i podnosząc to niemal do perfekcji. W efekcie wszystko co jest dodawane w kolejnych dodatkach to prosty content, nie mechanika, która jest jaka być w takiej grze powinna. AoC miało dać coś nowego, coś więcej, ale pozostać w klimacie nieskomplikowanej i szybkiej rozrywki. To jednak na dłuższa metę nie wyszło, gdyż gra nie ma niczego czego WoW już nie ma lub szybko mieć nie będzie (a zapewne mieć będzie).
Czy jest zatem coś zupełnie wyjątkowego w AoC poza settingiem i walką? Niewiele, a niemal z pewnością za mało by pozbawić megaprodukcję Blizzarda tytułu MMO #1. AoC znajdzie swoją niszę w rynku, zainteresuje pokaźna grupę graczy znudzonych tym co w WoWie, zwycięży w walce o część nowej publiczności, ale to tyle. Inna sprawa, że gdyby manewr Funcomu się udał i ich produkt rzeczywiście wprowadzałby nowości zaczerpnięte z sandboxa to nie porównywalibyśmy AoC z WoWem, bo byłaby to zupełnie inna kategoria gier i nie byłoby mowy o milionach (trwałych) subskrybentów.

@ PlushowyMisio
> Twórcy zapowiadali wiele rozwiązań, których albo nie było we wcześniejszych grach MMO, albo pojawiały się
> sporadycznie. Takimi nowościami miały być m.in. budowa i zdobywanie miast, czy system walki oparty na
> sekwencjach combo.
Ehem, takie rzeczy jak zajmowanie terytoriów, budowanie na nich swoich struktur jako punktów handlu, produkcji, kontroli, prac naukowych oraz walka o nie i ich przejmowanie to w EVE mamy od lat. To żadna nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 01:54, marselus napisał:

Nie wiem skąd kolega wyssał te bajki, jeśli zaś mielibyśmy deliberyzować na temat uniwersum
które przedstawia WoW a AoC to pragnę kolegę uświadomić, że Conan jako taki zaistniał
o wiele wcześniej niż Warcraft z tym całym swoim uniwersum, niemniej jednak mogę wyciągać
wniosek i możesz mi napisać czy mylny czy też nie, ale kolega do książek to nie lubi
zaglądać..?
Conan ma na sumieniu kilkadziesiąt pozycji książkowych, do tego komiksy, a także kilka
filmów i śmiem otwarcie powiedzieć, że uniwersum Conana z Cymerii bije Warcrafta na głowę
albo nawet i na dwie, jeśli chcesz poznać brudny świat Conana z Cymerii to poczytaj kilka
książek o nim, i gwarantuję ci, że ten świat cię zgniecie swoją brutalnością, mi osobiście
Warcraft kojaży się z "różową idyllą"



"AoC to wogule nieinteresujący mnie świat gry". Nie napisałem że świat AoC jest nieinteresujący w żadnym zdaniu mojego postu. Napisałem że MNIE nie interesuje. Chyba każdy ma prawo do własnej opini? Ja wole po prostu fantasy na maxa i mimo że próbowałem oglądać filmy z Conanem to zawsze ogarniała mnie nuda. Po prostu to nia dla mnie. A ty odrazu zaczynasz i wyjeźdzać z tekstami typu "skąd kolega wyssał te bajki" to to była tylko MOJA opinia.

Napisałem że WoW wygrywa ale opieram się tylko na filmikach i zapowiedziach AoC! I zagrałbym z chęcią gdyby nie słaby komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2008 o 21:22, rob300i napisał:

A tu się nie zgodze. WoW powoli robi się nudny dla tych którzy zaczęli grać od premiery.
Teraz pojawia się pierwsza, ciekawa alternatywa. Wysoka sprzedaż AoC świadczy o tym że
ludzi interesują inne MMORPG. Twierdze że gdyby nie WotLK dużo więcej ludzi by odeszło.
A tak WoW-owcy czekają aby dobić te swoje postacie do 80lvl :-).


sam gram w Wow''a Od lat 3 i znam duzo osob podobnych do mnie i raczej mi sie nie nudzi :P zalezy co robisz bo dla mnie gra zaczyna sie dopiero na max lvlu :P

Dnia 23.05.2008 o 21:22, rob300i napisał:

Ja sam dopiero niedawno zacząłem grać w WoW''a (poprzednio grałem 0,5 roku temu i tylko
przez krótki okres czasu) i szybko nie skończę :-), i mimo tego że go uwielbiam to AoC
bym sprawdził gdybym mógł (za słaby komputer).


o i widzisz kolejna rzecz przez ktora wow wielu graczy niestraci mozna grac w niego nawet na starych kompach takich jak np moj ;P

Dnia 23.05.2008 o 21:22, rob300i napisał:

Jedyne co mnie niepokoi w AoC to wogule nieinteresujący mnie świat gry. WoW ma świetne
uniwersum Warcrafta którego historia była opisywana przez wiiele lat (i wiele gier).
Czegoś takiego nie da się od tak zastąpić. W każdym MMORPG brakuje mi tego unikalnego
klimatu który oferuje WoW. Więc jak dla mnie (chociaż opieram się tylko na filmikach
i zapowiedziach AoC) to WoW wygrywa.


sie zgadzam totalnie widzialem ze ktos misal o swiecie konan barbarzynicy w latach 30 XX wieku no spoko jest rzeczywiscie tylko ze wieksza czesc graczy jeszcze w tedy na swiecie niebylo :P i niezabardezo sa w tych klkimatach a kto teraz niewie co to warcraft jest!!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co do tego szumu, to rzeczywiście AoC narobił go dużo (za dużo?). Ja szumu nei znoszę, bo rzeczywistość pokazuje, że wiele najciekawszych produkcji to te, o których mało się słyszy, ale wiadomo - marketing :)
Jeśli chodzi o to, czy pobije WoW''a... Mi się wydaje, że jednak nie :)
Czemu? Pierwsze, WoW (nie gram w niego teraz, abo za drogi :P Wole GW...) ma ten klimat, to coś, że nawet początkujący WoWowiec, który wcześniej miał stycznośc z univ. Warcrafta tutaj będzie czuł się jak u siebie.
Dalej, wymagania sprzętowe - może to zabrzmi dziwnie, ale wiele osób (np. ja) ma PC , jeśli chodzi o kwestie gier, PC tylko go gry w MMO (do innych są np. konsole lub w inne się mało gra). Wniosek stąd, że z reguły te PC nie są powalające sprzętowo, wielu osobom starczy maszyna, która udźwignie ich MMO... I tu jest kolejna przewaga WoW''a - on chodzi nawet na koszmarnie słabych PeCetach, nie tak jak AoC, który ma już konkretne wymagania.
Następnie, to ograniczenie wiekowe - czymś takim odgrodzili od siebie większość młodocianych graczy, a wystarczyło np. zrobić dwie wersje, jedną mniej ostrą (świat pokazuje, że to jest jak najbardziej wykonalne) , a drugą zwyczajną. Do tego jeszcze ta przewaga "wiekowa" gier, WoW jest starszy i w tym jego siła, na pewno wiele osób nie rzuci gry, która zajmowała sporo czasu z ich ostatnich lat życia dla nowego tytułu, ba, z powodu "mroźnego" dodatku do Warcrafta wiele osób może nawet dołączyć do tej wspólnoty :)
Blizzard wydanie Licha zagrał świetnie, w ten sposób, aby nie dać zadać graczom pytania : "Dlaczego tam wszystko jest nowe, a w mojej grze już dawno nie było znaczących zmian?" .
Tak więc nie, nie wydaje mi się, żeby AoC zagroził WoW''owi, jeśli ten upadnie to będzie to albo z powodu wyjścia w przyszłości WoW2 , albo z powodu innego świetnego tytułu (WH, GW2) lub też z winy producentów, bo w historii już nie raz takie przypadki się zdarzały :)

Pozdrawiam.
Mr.M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2008 o 08:40, Mr.M napisał:

Następnie, to ograniczenie wiekowe - czymś takim odgrodzili od siebie większość młodocianych
graczy, a wystarczyło np. zrobić dwie wersje, jedną mniej ostrą (świat pokazuje, że to
jest jak najbardziej wykonalne) , a drugą zwyczajną. Do tego jeszcze ta przewaga "wiekowa"
gier, WoW jest starszy i w tym jego siła, na pewno wiele osób nie rzuci gry, która zajmowała
sporo czasu z ich ostatnich lat życia dla nowego tytułu,


Ja tam mysle ze to akorat taka wielka przeszkoda niebedzie chyba ze od mojej niepełnolenosci cos sie zmienilo jak jakis 14 latek bedzie chcial zagrac to i tak zagra :p przy zakupie gry o dowod niepytaja a i watpie zeby do instalacji gry albo zalozenia kata byl potrzebny np nr pesel :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marketingowy szum średniej gry. W Conanie nie ma nic czego byśmy juz wcześniej nie widzieli w innych produkcjach. Może niekiedy mniej znanych, ale to wynik tylko i wyłacznie polityki marketingowej.
Co do wyczerpania nakłądu.. jakos nie zauważyłem. W Empikach w moim mieście mozna kupić bez problemu grę. Tak samo na stronach internetowych sklepów. A to, że ludzie się rzucili na grę jak żebracy na chleb w sredniowieczu to wynik tylko i wyłącznie dobrej reklamy. Grafika nie zachwyca, rozgrywka wtórna. Może i fajnie się gra, ale robienie podobnych rzeczy co wcześniej w innych produkcjach nie przykuje do ekranu na stałe.
Zobaczymy po dwóch miesiącach ile z tych kopii gry będzie mieć jeszcze swoje postacie w swiecie wirtualnym. Aktywne postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować